Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν θέλετε κάποια γραμματοσειρά για το V3 σας που δεν έχει βγει και θα θέλατε να την έχετε στο razr ,γράψτε εδώ να την φτιάξουμε.

 

Βγήκε ένα νέο πρόγραμμα που κάνει τη δημιουργία fonts πολύ εύκολη. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για V3r έχει βγει τπτ;

Nαι αλλά δεν έχω δει με Ελληνικά και η διαδικασία είναι διαφορετική για να το έφτιαχνα εγώ... :O

Link to comment
Share on other sites

http://img80.imageshack.us/img80/822/clipboardbq2.png

 

BoldPix V3 LP0117 (US English, Greek)

 

Που μπορω να βρω οδηγιες για να το περασω στο τηλεφωνο?

 

Και μια αλλη απορια: Προσπαθησα να κανω μεταφορα των επαφων απο το outlook με το Moto Phone Tools 4 αλλα μου εκοψε τα ονοματα στους 12 χαρακλτηρες και εβαλε τα ονομα πρωτα και μετα το επωνυμο. Υπαρχει κανενας τροπος να φτιαξει η κανενα αλλο λογισμικο για να κανω τη μεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω οδηγιες για να το περασω στο τηλεφωνο?

To έχεις συνδέσει το τηλέφωνο σου σε p2k mode?

Aν ναι,απλά το φλασάρεις στο κινητό σου ενώ έχεις full μπαταρία ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό.Καλύτερα όμως χρησιμοποίησε το RSD Lite (google it... :X ) και όχι το multiflashflex...

 

Αν δε το έχεις συνδέσει σε p2k mode,θα πρέπει να το κάνεις,ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό και περνώντας τους p2k drivers. ;)

 

How to install P2k Drivers (Video guide)

Text version of this guide written by Lazy202

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θελω να αγοράσω ένα νέο κινητό και είμαι μεταξύ του Μotorola V3 και του Motorola L7. Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω τις 100+ σελίδες. Τώρα έχω ένα Nokia 3410!!! και ποτέ δεν μου έχει εμφανίσει προβλήματα. Λοιπόν, εσείς που το έχετε ποια η γνώμη σας. Να πω μόνο ότι το κινητό το χρειάζομαι μόνο για μετάδοση φωνής και μηνυμάτων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θελω να αγοράσω ένα νέο κινητό και είμαι μεταξύ του Μotorola V3 και του Motorola L7. Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω τις 100+ σελίδες. Τώρα έχω ένα Nokia 3410!!! και ποτέ δεν μου έχει εμφανίσει προβλήματα. Λοιπόν, εσείς που το έχετε ποια η γνώμη σας. Να πω μόνο ότι το κινητό το χρειάζομαι μόνο για . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αφού το χρησιμοποιείς μόνο για τηλέφωνα και μηνύματα,θα σου έλεγα να πάρεις το V3.Προσωπικά,θεωρώ το V3 Black το ομορφότερο τηλέφωνο που έχω δει ποτέ.

 

όσον αφορά την ποιότητα συνομιλίας,δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ποτέ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανείς να προτείνει κατάστημα? Ειμαι μεταξύ γερμανού και πλαισίου. οι τιμές είναι οι ίδιες, απλώς σε περίπτωση που έχει πρόβλημα και το επιστρέψω, σε ποιο κατάστημα θα ενδιαφερθούν περισσότερο...

 

υ.γ: θα το έπαιρνα από το πλαίσιο αλλά έχω κακιές αναμνήσεις με τον υπολογιστή:lol: (όχι από εξυπηρέτηση, αλλά από λειτουργία του hardware)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ bomber21, μια άλλη ερώτηση, ποιά η διαφορά του v3 με το v3r?

και κάτι άλλο, τι σημαίνει flashάρω?

Kοίτα,αν δε σε ενδιαφέρει να πειράζεις το κινητό,πρακτικά δεν υπάρχει καμία διαφορά...

 

Αν θες να το ''πειράζεις'',με το r δε γίνεται ή γίνεται σε πολύ μικρό βαθμό.

 

Flashάρω λέμε τη διαδικασία εγκατάστασης νέου software,πακέτου γλωσσών,DRM εικονιδίων,γραμματοσειρών κτλ μέσω καλωδίου...

 

Εγώ το είχα πάρει από Πλαίσιο.όταν το χάλασα μια φορά με δική μου υπαιτιότητα,το πήγα στη Motorola και το έφτιαξαν με 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..μπορεί να την έχετε ήδη απαντήσει αλλά δεν κατάφερα να βρω το post..

 

Θέλω να flasharo το motorola v3 που έχω με το monsterpack με έκδοση fw 42.0ER_ και flex SE8617MXXF1126_1FF.

 

Είναι καλύτερα να το κάνω με το rds lite ή με το p2k tools?

Δηλαδή υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο προγράμματα όσο αφορά το flasharisma που θέλω να κάνω?Ρωτάω γιατί με το rds lite έχω έτσι μια γνωριμία λιγάκι καλύτερη από ότι με το p2k tools..

 

 

(για τη ιστορία το κινητό μου έχει flex SE8604AXXG10AΒ και software R374_G_0E.42.0CR αν και δουλεύει κανονικά αλλά είναι από τα πρώτα κινητά motorola v3 που ήρθαν στην Ελλάδα --αγοράστηκε τον Απρίλιο του 2005--δεν έχει video λήψη..και είπα μήπως δοκιμάσω και αποκτήσει :p )

c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..μπορεί να την έχετε ήδη απαντήσει αλλά δεν κατάφερα να βρω το post..

 

Θέλω να flasharo το motorola v3 που έχω με το monsterpack με έκδοση fw 42.0ER_ και flex SE8617MXXF1126_1FF.

 

Είναι καλύτερα να το κάνω με το rds lite ή με το p2k tools?

Δηλαδή υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο προγράμματα όσο αφορά το flasharisma που θέλω να κάνω?Ρωτάω γιατί με το rds lite έχω έτσι μια γνωριμία λιγάκι καλύτερη από ότι με το p2k tools..

 

 

(για τη ιστορία το κινητό μου έχει flex SE8604AXXG10AΒ και software R374_G_0E.42.0CR αν και δουλεύει κανονικά αλλά είναι από τα πρώτα κινητά motorola v3 που ήρθαν στην Ελλάδα --αγοράστηκε τον Απρίλιο του 2005--δεν έχει video λήψη..και είπα μήπως δοκιμάσω και αποκτήσει :p )

Mε το p2k tools δεν γίνεται να φλασάρεις.Χρησιμοποίησε καλύτερα το RSD Lite.

Mε αυτό το Monsterpack θα ενεργοποιηθεί η λήψη βίντεο. :)

Link to comment
Share on other sites

Mε το p2k tools δεν γίνεται να φλασάρεις.Χρησιμοποίησε καλύτερα το RSD Lite.

Mε αυτό το Monsterpack θα ενεργοποιηθεί η λήψη βίντεο. :)

 

Δεν ήξερα πως δεν flashareis με το p2k tools..Oκ θα το προσπαθήσω κάποια στιγμή και θα σας πω τα αποτελέσματα..!!:)

c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

εχει κανείς να προτείνει κατάστημα? Ειμαι μεταξύ γερμανού και πλαισίου. οι τιμές είναι οι ίδιες, απλώς σε περίπτωση που έχει πρόβλημα και το επιστρέψω, σε ποιο κατάστημα θα ενδιαφερθούν περισσότερο...

 

υ.γ: θα το έπαιρνα από το πλαίσιο αλλά έχω κακιές αναμνήσεις με τον υπολογιστή:lol: (όχι από εξυπηρέτηση, αλλά από λειτουργία του hardware)

 

Από όποιον και να το πάρεις, το ίδιο είναι κατ' εμέ. Από θέμα service σε περίπτωση που σου τύχει κάτι, θα απευθυνθείς κατευθείαν στο service της motorola. Έχουν πολυ καλή και άμεση εξυπηρέτηση. Α, είναι και πιο οικονομικοί.:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Το πήρα το V3 Black και ανήκω και τυπικά στην κοινότητα σας. Τώρα φορτίζει!!! Ελπίζω όταν το χρησιμοποιήσω, να μην αντιμετωπίσω προβλήματα. Σας χαιρετίζω! :)

 

υ.γ.: Καμια συμβουλή από τους παλαιότερους χρήστες?

Link to comment
Share on other sites

Για σας. Το πήρα το V3 Black και ανήκω και τυπικά στην κοινότητα σας. Τώρα φορτίζει!!! Ελπίζω όταν το χρησιμοποιήσω, να μην αντιμετωπίσω προβλήματα. Σας χαιρετίζω! :)

 

υ.γ.: Καμια συμβουλή από τους παλαιότερους χρήστες?

Mεγειά!

 

Welcome! :D

 

Πόσο το πήρες;200;

Link to comment
Share on other sites

thanks bomber21. Το πήρα 208 ευρώ από Πλαίσιο. Πήρα και μια θηκούλα ζώνης να το φυλάω, γιατί το παλιό (ΝΟΚΙΑ 3410 - πραγματικό σκυλί) το βαζα στη κωλότσεπη, καθόμουν και δεν πάθενε τίποτα. Πάντως, από ότι είδα, το κινητό αυτό συνεχίζει να πουλάει μετά από δύο χρόνια κυκλοφορίας!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα v3r και μου κανει κατι "νουμερα" τελευταια. Αν το βαλω καποιο monster pack θα μπορεσω να βρω καποιο language pack που να εχει ελληνικα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα v3r και μου κανει κατι "νουμερα" τελευταια. Αν το βαλω καποιο monster pack θα μπορεσω να βρω καποιο language pack που να εχει ελληνικα?:confused:

Για το R δεν υπάρχει πολύ πράμα...

Εγώ δεν έχω βρει Ελληνικό Pack χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάπου είχα διαβάσει οτι μπορούμε να αυξείσουμε την μνύμη του τηλ.Γινεται?

Aν έχεις παλιό software,έχεις 5 mb και αν σβήσεις τα άχρηστα αρχεία,πας στα 7-8.

Αν έχεις καινούριο,έχεις 7 mb και πας στα 9-10.

 

How to: Get 8-10MB of Available Memory (RAZR) by Samsung

Tips and Tricks for maximizing available memory on the Razr V3

 

motox.info

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις παλιό software,έχεις 5 mb και αν σβήσεις τα άχρηστα αρχεία,πας στα 7-8.

Αν έχεις καινούριο,έχεις 7 mb και πας στα 9-10.

 

 

 

motox.info

Ευχαριστω. Εχω καινουργιο software.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έκανα το Personalise να μη δουλεύει στο v3r μου :up: . Έχει κανείς ιδέα για το πώς διορθώνεται;

Για κοίτα αυτό

 

http://www.motox.info/showthread.php?t=14676&highlight=personalize+work

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα, αλλάζοντας τις περισσότερες αλλαγές που είχα κάνει με p2k Tools και ειδικά το quick menu, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Ευχαριστώ πάντως!

 

edit: Μετά από μερικά απανωτά restart συνήλθε.

Ευχαριστώ πολύ bomber21!

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...