Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν κολλάει εδώ αυτό αλλά χαζεύοντας το site της motorola βρήκα κάπου να λέει για τατουάζ στο κινητό...Ορίστε η διεύθυνση..

 

 

http://direct.motorola.com/hellomoto/eu/phonetattoos-flash/Tattoos_Home.asp

 

 

Είναι λέει συμβατά με V3, V3i, V3x, L6, SLVR και L2

 

 

υ.γ. λες να αρχίσουμε να παίζουμε με τατουάζ κινητών μέχρι να βγούν τα νέα μοντέλα?

c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια παρατηρησα κατι ασχημο στο v3 μου...

Μου εκανε restart δυο φορες στα καλα καθουμενα! :wacko:

Τη μια μαλιστα μιλουσα οταν εκλεισε!!

Τι συμβαινει? Το εχει κανει σε κανεναν σας??

Η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι η τελευταια (42.17R)

 

Παντως με προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα κανενα προβλημα... :(

Λετε να ειναι θεμα hardware??:cry:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σύντομο.Είναι πολύ πιθανό να έχει απαντηθεί ήδη ωστόσο με το find δεν βρήκα τίποτα. το v3 που πήρα φαίνεται να έχει ελάχιστο χώρο για γραπτά μηνύματα αν και το χω γυρίσει να αποθηκεύει στη μνήμη του κινητού.Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σύντομο.Είναι πολύ πιθανό να έχει απαντηθεί ήδη ωστόσο με το find δεν βρήκα τίποτα. το v3 που πήρα φαίνεται να έχει ελάχιστο χώρο για γραπτά μηνύματα αν και το χω γυρίσει να αποθηκεύει στη μνήμη του κινητού.Τι μπορώ να κάνω;

Πόσα αποθηκεύει δηλαδή;

 

kakofonixx,το κινητό το έχω 9 μήνες και δεν μου έχει κανει restart ποτέ.

 

 

Δεν ξέρω αν κολλάει εδώ αυτό αλλά χαζεύοντας το site της motorola βρήκα κάπου να λέει για τατουάζ στο κινητό...Ορίστε η διεύθυνση..

 

 

http://direct.motorola.com/hellomoto/eu/phonetattoos-flash/Tattoos_Home.asp

 

 

Είναι λέει συμβατά με V3, V3i, V3x, L6, SLVR και L2

To είχα δει στο MotoX παλιά αλλά δεν έσω δει ούτε έναν να τα έχει βάλει στο κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σύντομο.Είναι πολύ πιθανό να έχει απαντηθεί ήδη ωστόσο με το find δεν βρήκα τίποτα. το v3 που πήρα φαίνεται να έχει ελάχιστο χώρο για γραπτά μηνύματα αν και το χω γυρίσει να αποθηκεύει στη μνήμη του κινητού.Τι μπορώ να κάνω;

 

Δεν χωράει πανω απο 20-25

Θα έπρεπε να χωράει 90-100.Είσαι σίγουρος ότι έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά το service που το είχα πάει είχε γυρίσει στην sim.Εχω 21 και ειναι μονο στο 1/6. Σε ευχαριστώ. Α! Και επειδή ειμαι newbie στα motorola, πες μου αν μπορεις ποια παραπάνω προγράμματα ειναι must have;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά το service που το είχα πάει είχε γυρίσει στην sim.Εχω 21 και ειναι μονο στο 1/6. Σε ευχαριστώ. Α! Και επειδή ειμαι newbie στα motorola, πες μου αν μπορεις ποια παραπάνω προγράμματα ειναι must have;

Για να φλασάρεις:RSD Lite

Για να περνάς skins:Skins Manager

Για να περνάς java:Motorola Midlets Manager

Για διάφορα :D :p2ktools+p2kcommander

Για τροποποίηση skin:skinner4moto

 

Aυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

kakofonixx εμένα το V3 μου είχε κολήσει μόνο μια φορά τον πρώτο του καιρό, δηλαδή πριν από ενάμιση χρόνο. Από τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Το V3i είχε βαρεθεί να κολάει μέχρι (2-3 φορές τη μέρα) που του έκανα back-up για να το στείλω στη moto και από τότε ζήτημα να κόλησε μια φορά σε 3 μήνες.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

kakofonixx,το κινητό το έχω 9 μήνες και δεν μου έχει κανει restart ποτέ.

kakofonixx εμένα το V3 μου είχε κολήσει μόνο μια φορά τον πρώτο του καιρό, δηλαδή πριν από ενάμιση χρόνο. Από τότε δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις....

Παντως το εχει κανει μονο δυο φορες (μια την Πεμπτη και μια το Σαββατο καθως μιλουσα μαλιστα). Ειδομεν...

Ελπιζω μονο να μην ειναι θεμα hardware...:worry:

 

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες σημερα το κινητο εχασα..μου επεσε νερο χωρις να το καταλαβω..:( :( και οταν το πηρα ειδηση το κινητο ειχε "σβησει" εβγαλα το καπακι και ηταν μουσκεμα..η μπαταρια μια απο τα ιδια..το φυσηξα το καθαρισα..αλλαμετα δεν ανοιγε..ο μαμακας το εφαγα με το ματι με τετοιο πεναιμα που του εδεινα..απλα παει το κινητο και τωρα δεν εχω τιποτα :( :mad: :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν μας πέσει το κινητό στο νερό, βγάζουμε αμέσως την μπαταρία, το σκουπίζουμε πρόχειρα με χαρτί υγείας και το αφήνουμε να στεγνώσει χωρίς την μπαταρία τουλάχιστον για 3 μέρες (σε στεγνό περιβάλλον - εννοείται αυτό). Εάν έχει πέσει στη θάλασσα η βρώμικα νερά, βγάζουμε την μπαταρία και το βουτάμε σε σκέτο απεσταγμένο (απιονισμένο) νερό σαν αυτό που πουλιέται για ηλεκτρικά σίδερα. Το αφήνουμε επίσης να στεγνώσει για 2-3 μέρες χωρίς να τοποθετήσουμε την μπαταρία. Η πιθανότερη βλάβη μετά από αυτά, γιατί σίγουρα θα λειτουργήσει, είναι βλάβη μόνο στην κάμερα. Εχω σώσει έτσι 3 κινητά. Καλή επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

θα ακολουθησω τις συμβουλες σου και ευχομαι ολα να πανε καλα..:(

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι χθες ειχα full μπαταρια και οταν εγινε το περιστατικο η αποδοση της επεσε με την μια στο κοκκινο..παντως σημερα που το κοιταω το κινητο και το αγγιζω μυριζει ολο ουζο..αντε τωρα να το παω για εγγυηση..και να θελει ο ανθρωπος να κανει την εξυπηρετηση..πως να τι κανει οταν θα δει σε τι φαση ειναι..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες σημερα το κινητο εχασα..μου επεσε νερο χωρις να το καταλαβω..:( :( και οταν το πηρα ειδηση το κινητο ειχε "σβησει" εβγαλα το καπακι και ηταν μουσκεμα..η μπαταρια μια απο τα ιδια..το φυσηξα το καθαρισα..αλλαμετα δεν ανοιγε..ο μαμακας το εφαγα με το ματι με τετοιο πεναιμα που του εδεινα..απλα παει το κινητο και τωρα δεν εχω τιποτα :( :mad: :(

Και γω χθες ήμουν στο γήπεδο και έγινα μούσκεμα από την κορφή ως τα νύχια.

Φοβήθηκα για το κινητό αλλά ευτυχώς είχε νερά μόνο επιφανειακά.

Link to comment
Share on other sites

Και γω χθες ήμουν στο γήπεδο και έγινα μούσκεμα από την κορφή ως τα νύχια.

Φοβήθηκα για το κινητό αλλά ευτυχώς είχε νερά μόνο επιφανειακά.

Ανοιγω το κινητο και μυριζω την πλακετα(πηκτρα) και η μυρωδια ειναι καμενου σιδερου.αν σωθει το κινητο θα ειναι ευτηχημα..αλλα με βλεπω για αναζητηση αλλου κινητου..:( :(

Απο σημερα την βγαζω με ενα τ66 ericsson.Που καταντησαμε :lol: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να πέσει η μπαταρία και να μυρίζει γιατί κάτι ''έκαψε''. Ελπίζω όχι πολλά.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Προσπαθώ να βάλω ελληνικά, εγκατέστησα το PST (το RSD lite δεν μπορεί να εγκατασταθεί, βγάζει error σε 2 υπολογιστές, δεν ξέρω γιατί) το PST δουλεύει αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο, του βάζω drivers, τίποτα. Εχω μείνει χωρίς ελληνικά στο τηλέφωνο... Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να πέσει η μπαταρία και να μυρίζει γιατί κάτι ''έκαψε''. Ελπίζω όχι πολλά.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Προσπαθώ να βάλω ελληνικά, εγκατέστησα το PST (το RSD lite δεν μπορεί να εγκατασταθεί, βγάζει error σε 2 υπολογιστές, δεν ξέρω γιατί) το PST δουλεύει αλλά δεν βλέπει το τηλέφωνο, του βάζω drivers, τίποτα. Εχω μείνει χωρίς ελληνικά στο τηλέφωνο... Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

Νομιζω οτι το RSD lite τρεχει μονο σε winxp sp2.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το RSD lite τρεχει μονο σε winxp sp2.

όχι,εγώ έχω sp1 και δουλεύει κανονικά.

 

 

rosperos,έχεις πρόβλημα με τους drivers.Δοκίμασε κάποιον από αυτούς και φλάσαρε ένα Ελληνικό πακέτο γλωσσών.

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. τώρα το είδα οτι έγραψα σε λάθος ενότητα, στην ενότητα του V3X, ήθελα να το γράψω.... αφηρημάδα.....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες τελικά θα το πάρω με αναβάθμιση συσκευής απο Vodafone και φυσικά θα βάλω unbranded λογισμικό. Απλά θέλω κάποιον να με βοηθήσει και να μου πεί πώς θα λύσω το πρόβλημα στα μηνύματα που είχε αναφερθεί παλιότερα με τους χαρακτηρές στα Ελληνικά (δεν έγραφες πάνω απο 90 με Ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS) και την άρση του χρονικού περιορισμού στην λήψη βίντεο.

1.Mε το P2k tools,πας στο ''messages'' στο κουτάκι ''unicide''.

2.MMS size:NONE και Video Length:MMS

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες χωρις κινητο και επειδη με εφαγε η περιεργεια με το ανα δουλευει το κινητο,το εβαλα σημερα στην πριζα για να το φορτισω και με το που βγαζει το μηνυμα φορτιση/στυλ δυνατο σταματαει και σε 5 δευτερα ξαναρχιζει αλλα μετα και παλι το ιδιο..θα το παω στην vodafone και αν το περασουν στην εγγυηση εχει καλως,αλλιως τον "ειπια" :X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα κατι ασχημο στο v3 μου...

Μου εκανε restart δυο φορες στα καλα καθουμενα! :wacko:

Τη μια μαλιστα μιλουσα οταν εκλεισε!!

Τι συμβαινει? Το εχει κανει σε κανεναν σας??

Η εκδοση λογισμικου που εχω ειναι η τελευταια (42.17R)

 

Παντως με προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα κανενα προβλημα... :(

Λετε να ειναι θεμα hardware??:cry:

Το εκανε αλλη μια φορα σημερα το απογευμα :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

dokimase na to valeis gia kamia mera ston ilio...

 

episis isos exei provlima to usb port, opote balto sto kinito me tetoio tropo wste na min kineitai ka8olou

Θα το παω αυριο σε εναν φιλο μου για να δωσει λιγα παραπανω volt στην μπαταρια μηπως και "ξυπνησει".θα ειναι ευτηχημα αν το σωσω..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω αυριο σε εναν φιλο μου για να δωσει λιγα παραπανω volt στην μπαταρια μηπως και "ξυπνησει".θα ειναι ευτηχημα αν το σωσω..:(

Μαγκες σημερα πηγα το κινητο στον φιλο μου και του εριξε μια ματια το ψεκασε με κατι και πηγα να το ανοιξω.δια μαγειας ενοιξε και αναβωσβηνε σαν ντισκο.παταγα πληκτρο και επανεκινουσε..δεν δουλευει και πολυ καλα αλλα και χανει και το δικτυο συνεχεια.επισης το εβαλα να φορτισει και δεν αντιδρα καθολου.μαλλον καηκε η υποδοχη εκει.θα δοκιμασω και τις επομενες μερες και αν δεν γινει τιποτα θα το στειλω στην vodafone για σερβις και αν περασει με την εγγυηση εχει καλως αλλιως θα το αποχαιρετησω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...