Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησα εχθές να να κανω ενα flex στο κινητο και να αλλαξω το DRM αλλα μου εβγαζε failed με ενα μήνυμα για το bootloader. Ξερει κανεις αν πρέπει να εχω καποια συγκεκριμενη version ή να τον κανω αναβαθμιση???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιος μου ειχε πει οτι ειναι δυνατον να αλλαξεις τα καλυματα του κινητου πχ απο ασημι να του βαλεις τα μαυρα.το εχετε ακουσει εσεις?μαλιστα στο ebay πουλανε

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφερει η καλυτερη καμερα και το mp3 player, τοτε ποιος ο λογος να το αλλαξεις? :O

Η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω επιδοτηση και μπηκα στο ιδιο τριπακι, αλλα τελικα κρατησα το v3 :cool:

 

Κοίτα η κάμερα αδιάφορη μου είναι (άσε που και το V3i δεν έχει και καμία της προκοπής), αλλά κατά τη γνώμη μου η μνήμη ήταν ένα από τα προβλήματα του V3. Επιπλέον δεν έχω μπλέξει ποτέ με φλασαρίσματα (πέρα από την περίπτωση του samsung E710 που όμως έπρεπε να μεταμορφώσω το τερατούργημα της vodafone σε πραγματικό κόσμημα) οπότε τώρα θα μπορώ να στέλνω και ένα video mms όποτε μου καπνίσει.

Άλλωστε μια αλλαγή στο χρώμα δεν θα μου έκανε κακό, αν και στην πραγματικότητα το μόνο που μου αρέσει στο νέο V3i είναι το μπλε φωτισμένο Μ. Λες να εξελίσομαι σε κάγκουρα του τύπου καρφουρ κτλ; :D

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

καποιος μου ειχε πει οτι ειναι δυνατον να αλλαξεις τα καλυματα του κινητου πχ απο ασημι να του βαλεις τα μαυρα.το εχετε ακουσει εσεις?μαλιστα στο ebay πουλανε

Kυκλοφορει οτι χρωμα θες.Εχω δει οτι μπορεις να φανταστεις.Αλλα το να βγαλεις την παλια προσοψη και να βαλεις την καινουργια ειναι πολυ ''λεπτη'' δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι ανάβει όταν το ΒΤ είναι ενεργό. Θα το κοιταξω.

 

Ευχαριστώ.

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει;;

Οταν κανεις μια μεταφορα μεσω bluetooth μπορεις να δεις αν αναβοσβηνει;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι ασχετο...γιατι τα μηνυματα χωριζουν σε τοσους λιγους χαρακτηρες;δηλαδη 5 σειρες μηνυμα να στειλω το στελνει σε 2-3 μηνυματα και μου ριμαζει την καρτα...μιπως υπαρχει τροπος να το διωρθωσω αυτο;

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

...αλλά κατά τη γνώμη μου η μνήμη ήταν ένα από τα προβλήματα του V3.

Με λιγο ψαξιμο στο motox μπορεις να βρεις πως, χωρις κοπο και πανω απ'ολα με ασφαλεια, να αυξησεις τη μνημη στα ~8MB.

Ενταξει δε φτανει και 1Giga :p αλλα κατι ειναι και αυτο...

 

Άλλωστε μια αλλαγή στο χρώμα δεν θα μου έκανε κακό

Για δες λιγο εδω και εδω...

Βασικα υπαρχει και ενα αλλο site, αλλα δεν το βρισκω τωρα :O

Λες να εξελίσομαι σε κάγκουρα του τύπου καρφουρ κτλ; :D

Παιζει... Ψαχτο, μη το αφησεις ετσι :p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφορει οτι χρωμα θες.Εχω δει οτι μπορεις να φανταστεις.Αλλα το να βγαλεις την παλια προσοψη και να βαλεις την καινουργια ειναι πολυ ''λεπτη'' δουλεια.

να υποθεσω οτι εαν τι παω στην μοτορολα δεν θα αναλαβουν τετοια δουλεια..

δεν εχω τον εξοπλισμο να κανω τετοια επεμβαση,εδω να φανταστεις δεν εχω βαλει ουτε ενα theme or sturtuρ gif γιατι μου αρεσει τοσο πολυ το κινητο και δεν θελω να το καταστρεψω...ασε που διαβασα το manual του bororo πως να συνδεσω το κινητο με το p2ktools και απογοητευτικα τοσα πολλα βηματα πρεπει να ακολουθησω?τσαμπα το μεταπτυχιακο που εκανα στις τηλεπικοινωνιες τπτ δεν μας μαθανε για τις συσκευες μονο για το δικτυο...τα λεφτα μου πισω τωρα:X :!:

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Mε skins ή startup gifs δεν μπορει να παθει κατι μη αναστρεψιμο.

Το manual του bororo ειναι για αυτους που εχουν προβληματα με τη συνδεση.Αλλοι τα καταφεραν αμεσως,αλλοι ποτε.

 

Μονο με flash μπορει να γινει καμια στραβη (εμενα προσωπικα ποτε δεν μου εχει τυχει στραβη γιατι ακολουθουσα τις οδηγιες κατα γραμμα).

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry an ginomai kourastikos alla mipos kserei kaneis kati gia to provlima moy?moy exei spasei ta nevra....

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry an ginomai kourastikos alla mipos kserei kaneis kati gia to provlima moy?moy exei spasei ta nevra....

Γινεται με seem editing.Πρεπει να ενεργοποιησεις το unicode.

Αλλα δυστυχως δε θυμαμαι ακριβως.Κανε ενα search στο MotoX.Υπαρχει σιγουρα.

Και εχει γραφτει και εδω.Το ειχε αναφερει ο mythos_bt νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι ασχετο...γιατι τα μηνυματα χωριζουν σε τοσους λιγους χαρακτηρες;δηλαδη 5 σειρες μηνυμα να στειλω το στελνει σε 2-3 μηνυματα και μου ριμαζει την καρτα...μιπως υπαρχει τροπος να το διωρθωσω αυτο;

 

SEEM 0032_0001 offset 76 (3F) -bit 4--> 1 on, 0 off

Link to comment
Share on other sites

padia epidi den exo kanei pote seem editing me to p2ktools mipos mporite na mou eksigisete tin diadikasia?ekana connect to tilefono kai ekana "Read from phone" alla den mporo na vro to sigekrimeno seem

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera ,

pou vriskoume tin elliniki glwsa gia to V3 molis to agorasa kai pws to pername !

Πας εδώ

και διαλεγεις το MXLP 0117 (US ENGLISH,GREEK) .

 

TΟ περνας έτσι

 

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα πριν παραγγείλω το V3i, και μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το V3, το τελευταίο άρχισε να μου κάνει νερά. Για την ακρίβεια δεν μπορώ να ανοίξω τα εξερχόμενα μηνύματα ενώ και το τελευταίο μήνυμα που έστειλα όπως έμαθα δεν στάλθηκε ποτέ. Βάρεσα κάμποσα restart αλλά μέχρι στιγμής τζίφος. Καμιά ιδέα; :(
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση software?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα έχω την R374_G_0E.40.3CR εδώ και ένα χρόνο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα γι' αυτό και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με φλασαρίσματα. :O

 

Υ.Γ. Μήπως θυμάται κανείς ποιο είναι το logo της μοτορόλα που βγαίνει στην εξωτερική οθόνη; Θέλω να το γυρίσω εντελώς μαμά στην εγγύηση για να μην μου πούνε τίποτα τρελό και σαλτάρω. :X

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο...παλιά και πιθανότατα το πρόβλημα σου να λυθεί με μια αναβάθμιση στην τελευταία επίσημη 42.0ER. Άλλωστε και στο service να πας πριν από όλα πιστεύω θα σου κάνουν το update, οπότε γιατί να μην γλιτώσεις την όλη ταλαιπωρία? Good luck

 

ΥΓ: Το gif που ζήτησες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο...παλιά και πιθανότατα το πρόβλημα σου να λυθεί με μια αναβάθμιση στην τελευταία επίσημη 42.0ER. Άλλωστε και στο service να πας πριν από όλα πιστεύω θα σου κάνουν το update, οπότε γιατί να μην γλιτώσεις την όλη ταλαιπωρία? Good luck

 

ΥΓ: Το gif που ζήτησες...

 

Κι εγώ πιστεύω ότι με μια αναβάθμιση θα λυθεί το προβληματάκι. Απλά επειδή δεν έμπλεξα μέχρι τώρα με φλασαρίσματα, γιατί να το κάνω σήμερα που ούτως ή άλλως με το V3i αυτό το κινητό δεν μου χρειάζεται αλλά θα ξεκουράζεται μέχρι να πουληθεί; Η αλήθεια είναι ότι μάλλον είμαι λίγο τεμπελάκος. :O Σε ευχαριστώ πολύ και για το cl.gif. :)

 

Υ.Γ. Πάντως αν έχει λήξει η εγγύηση μάλλον θα το κάνω μόνος μου. 1 χρόνο εγγύηση είχαμε;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...