Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια 3 γρηγορες ερωτησουλες...

1)πως βλεπουμε την εκδοση λογισμικου που εχει το κινητο??

2)ποια ειναι η καλυτερη??

3)οδηγιες για εγκατασταση νεου λογισμικου που βρισκω???

ευχαριστω εκ των προτερων!!:rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια 3 γρηγορες ερωτησουλες...

1)πως βλεπουμε την εκδοση λογισμικου που εχει το κινητο??

2)ποια ειναι η καλυτερη??

3)οδηγιες για εγκατασταση νεου λογισμικου που βρισκω???

ευχαριστω εκ των προτερων!!:rolleyes:

1.Rυθμισεις-Κατασταση Τηλεφωνου-Αλλες πληροφοριες

2.Συνηθως η νεοτερη...Εχω γραψει πιο πανω ποια ειναι.Η 42.10R

3.Aν κοιταξεις μια σελιδα πιο πισω δινω τρια πολυ καλα Links!

 

:)

 

Μόλις χτες το πήρα στα χέρια μου!!!

Μεταχειρισμένο από το ebay - 100e :-) ασημί (για να ταιριάζει με το powerbook

Είχα μέχρι σήμερα το 6630 αλλά βαρέθηκα να το "κουβαλάω" και πήγα με το V3.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και μπορώ να πω ότι όλες οι extra δυνατότητες του 6630 δεν θα μου λείψουν καθόλου!!!

Μεγάλωσα πια για να παίζω με τα κινητά και το μόνο που με ενδιαφέρει πλέον είναι η αυτονομία-εμφάνιση-σήμα.

Και στα 3 το V3 σκίζει

Mεγεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος που ξέρει, να φτιάξει ένα flash με minus language pack & minus DRM??

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ή τουλάχιστον να μου δώσει οδηγίες πως να το φτιάξω!

Ευχαριστώ!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε αυτό???

 

V3 Stand-by:280 h, talk time: 7 h

V3i Stand-by:200 h, talk time: 3.5 h :blink:

 

(Σύμφωνα με συγκριτικά test του έγκυρου http://www.gsmarena.com)

 

V3 rules!!!

το ξεραμε.. :D

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος που ξέρει, να φτιάξει ένα flash με minus language pack & minus DRM??

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ή τουλάχιστον να μου δώσει οδηγίες πως να το φτιάξω!

Ευχαριστώ!

Yπαρχουν ηδη στο Motox.Aπλα reflash χωρις να αλλαζουν ουτε τα drm ουτε τις γλωσσες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά!

 

2 γρήγορες ερωτησούλες έχω και όποιος μπορέσει ας μου απαντήσει...

 

α) πόσο κρατάει η μπαταρία του ξυραφιού με μέτρια έως λίγη χρήση? (δηλ. 15 με 20 λεπτά ομιλίας την ημέρα) και

β) τί ξυπνητήρια έχει? Έχει κανένα ειδικό ξυπνητήρι που να του ορίζεις μια φορά να χτυπάει συγκεκριμένες μέρες της εβδομάδας χωρίς να χρειάζεται να το βάζεις καθημερινά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά!

 

2 γρήγορες ερωτησούλες έχω και όποιος μπορέσει ας μου απαντήσει...

 

α) πόσο κρατάει η μπαταρία του ξυραφιού με μέτρια έως λίγη χρήση? (δηλ. 15 με 20 λεπτά ομιλίας την ημέρα) και

β) τί ξυπνητήρια έχει? Έχει κανένα ειδικό ξυπνητήρι που να του ορίζεις μια φορά να χτυπάει συγκεκριμένες μέρες της εβδομάδας χωρίς να χρειάζεται να το βάζεις καθημερινά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

α.2,5-3 μερες.

β.Δυστυχως δεν ειμαι σιγουρος αν και ΝΟΜΙΖΩ οτι γινεται να μη το ρυθμιζεις καθημερινα.

:)

Link to comment
Share on other sites

paidia telika katafera me ti voitheia eidika tou bomber21 na to flasharw to v3... akolouthisa kai tous odigous tou boro boro na sviso kapoious ixous kai twra exo provlima...sti diamorfwsi menu den mporw na mpo...me petaei eksw..ti mporei na ftaiei?
Link to comment
Share on other sites

paidia telika katafera me ti voitheia eidika tou bomber21 na to flasharw to v3... akolouthisa kai tous odigous tou boro boro na sviso kapoious ixous kai twra exo provlima...sti diamorfwsi menu den mporw na mpo...me petaei eksw..ti mporei na ftaiei?

Tελικα τα καταφερες;;;;

Ωραια!!! :D:D:D:D

 

Οσο για το προβλημα σου,

 

http://www.motox.info/showthread.php?t=6170&highlight=personalize+menu

http://www.motox.info/showthread.php?t=5535&highlight=personalize+menu

http://www.motox.info/showthread.php?t=5148&highlight=personalize+menu

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bomber21.

Αν μου απαντήσει και κάποιος θετικά για το συγχρονισμό το αγοράζω αύριο!

 

Εγω εκανα συγχρονισμο και περασα ολες τις επαφες μου στο τηλεφωνο στα ελληνικα. Τωρα δεν θυμαμαι αν το εκανα με το Phone tools ή με το MobilEdit! Παντως το θεμα ειναι οτι γινεται και μαλιστα με τα πολλαπλα πεδια (δηλ σε ενα ονομα τηλεφωνο εργασιας, κινητο κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξεκλείδωσα το τηλέφωνο με ~10€. :)

Όταν όμως βάζω μέσα την ελληνική sim, κάνει roaming με την T-Mobile και εμφανίζει στο επάνω μέρος της οθόνης ένα πράσινο τριγωνάκι.:blink:

Μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw mia erwtisi...

meta pou flashara to til mou thelw na energopoiisw ta mms tis vodafone...piga sto site na steilo tis aytomates rythmiseis mou zitaei omws authentication code..

 

Ti einai ayto?

Εφτιαξες το μενου;

 

Για τα mms,επιλεγεις το κινητο σου στο site της voda και εκει στο παραθυρο λεει εναν κωδικο.Οταν σου ερχεται μηνυμα,σου ζηταει αυτον τον κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι διαφορές της νεας εκδοσης? Υποθέτω οτι θα είναι ελαχιστες. Την έβαλε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι διαφορές της νεας εκδοσης? Υποθέτω οτι θα είναι ελαχιστες. Την έβαλε κανείς?

Δεν ειδα καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τριγωνάκι είναι για το roam :p

το οποιο νομιζω δεν υποστηριζει κανενα δικτυο στην ελλαδα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

paidia to provlima me ta mms den linetai...mou eipan na to paw se vf shop...lete na exw provlima pou to exo flasharei to kinito?

 

Telika piga se vf shop kai se germano..prospathousane me tis rythmiseis alla tpt...exei mesa to sw kati allous server pou de svinontai!

 

Exei dokimasei kanenas kapoia sw version pou na einai full synvati me ti vodafone? na exei energopoiimeni tin video camera , pollapla pedia sto eyretirio kai na apothikeyei polla sms?

ta stoixeia tou v3 mou einai:

flex:SE8617MXXF1126

SW:R374_G_0E.42.0ER

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι ξένοι servers που λες σβήνονται, σίγουρα. Δυστυχώς δεν έχω πια το κινητό και δεν μπορώ α θυμηθώ τα ονόματα των menu απ 'εξω. οτι σβήνονται όμως σβηνονται. Μάλλον θα πρέπει να περιμένεισ απάντηση απ τον Bomber21 ;)
Link to comment
Share on other sites

bororo εχεις το 318?.. (λειτουργει;..)

sorry για το offtopic..

το πρωτο μου κινητο;.. και παλι σορρυ..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και εγώ από χτες ένας νέος κάτοχος του motorola raz v3 κι έχω κάποιες ερωτήσεις. Αν έχουν ήδη απαντηθεί παρακαλώ παραπέμψτε με σε αντίστοιχη σελίδα του forum.

Λοιπόν: 1) Πώς γίνεται στα sms να μη χρειάζεται να επιλέγουμε σε κάθε μήνυμα που στέλνουμε να έχει αναφορά παράδοσης, αλλά να υπάρχει πάντα ως default αυτό?

2) Τα γράμματα στα μηνύματα είναι διαφορετικά από τα Νokia πχ (2ΑΒΓ, 3ΔΕΖ κτλ) ή εγώ έχω κάνει κάτι λάθος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Η έκδοση που έχω είναι η RE74_G_OE.42.OER

Link to comment
Share on other sites

paidia to provlima me ta mms den linetai...mou eipan na to paw se vf shop...lete na exw provlima pou to exo flasharei to kinito?

 

Telika piga se vf shop kai se germano..prospathousane me tis rythmiseis alla tpt...exei mesa to sw kati allous server pou de svinontai!

 

Exei dokimasei kanenas kapoia sw version pou na einai full synvati me ti vodafone? na exei energopoiimeni tin video camera , pollapla pedia sto eyretirio kai na apothikeyei polla sms?

ta stoixeia tou v3 mou einai:

flex:SE8617MXXF1126

SW:R374_G_0E.42.0ER

Συνδεεεις το κινητο με το p2kcommander και εκει θα δεις τα αρχεια του κινητου.Θα δεις ενα websession.Το διαγραφεις,restart και μετα περνας τα νεα mms!Eιτε με μηνυμα απο το σιτε της voda ειτε οπως αλλιως θελεις!!

 

Ανταποκριση απο την Πατρα~ :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και εγώ από χτες ένας νέος κάτοχος του motorola raz v3 κι έχω κάποιες ερωτήσεις. Αν έχουν ήδη απαντηθεί παρακαλώ παραπέμψτε με σε αντίστοιχη σελίδα του forum.

Λοιπόν: 1) Πώς γίνεται στα sms να μη χρειάζεται να επιλέγουμε σε κάθε μήνυμα που στέλνουμε να έχει αναφορά παράδοσης, αλλά να υπάρχει πάντα ως default αυτό?

2) Τα γράμματα στα μηνύματα είναι διαφορετικά από τα Νokia πχ (2ΑΒΓ, 3ΔΕΖ κτλ) ή εγώ έχω κάνει κάτι λάθος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Η έκδοση που έχω είναι η RE74_G_OE.42.OER

1.Δε γινεται.

2.Ειναι διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

1.Δε γινεται.

2.Ειναι διαφορετικα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη σύντομη απάντηση. Θα είναι μάλλον και τα μοναδικά αρνητικά που θα έχει για μένα το τηλεφωνάκι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1.Δε γινεται.

2.Ειναι διαφορετικα.

 

το 1 γινεται με Seem Editing, αλλα δε θυμαμαι πως :O

Μαλιστα εδω στο forum το ειχα διαβασει, αλλα βαριεμαι να ψαχνω να το ξαναβρω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...