Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παρατηρησα τελευται το εξης με τι κινητακι μου...

Οταν το εχω ανοιγμενο και πλησιασω το ακουστικο στο αυτι μου (χωρις να εχω κανει κληση), κανει καμια φορα ενα βουητο! :blink:

Το κακο ειναι οτι αυτο το βουητο καμια φορα παρατηρηται και οταν μιλαω!!

Δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο, αλλα γιατι να το κανει??

Επισης ενα αλλο βουητο μου κανει αν πλησιασω στο αυτι μου το πληκτρολογιο, αλλα το κανει μονο οταν φωτιζεται!!! :wacko:

Τι γινεται ρε παιδια?? Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα αναλογο?? μηπως να το παω για σερβις?? :cry: :cry:

δεν εχει τιποτα!!! :) ειναι κατι μικρονουμερακια που κανουν καμια φορα τα motorola το κανει και το V600 εκτος απο το V3. ;) Ειναι ηχοι-μικροβομβοι τροφοδοσιας απο το πηνιο του ακουστικου συνηθως[και συνηθως τους κανουν συσκευες που εχουν κανει εστω και μικρα crash-tests :lol:] p.s. MHN BAZEIΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟ ΛΕΡΩΝΕΙΣ ΑΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!! :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχει τιποτα!!! :) ειναι κατι μικρονουμερακια που κανουν καμια φορα τα motorola το κανει και το V600 εκτος απο το V3. ;) Ειναι ηχοι-μικροβομβοι τροφοδοσιας απο το πηνιο του ακουστικου συνηθως[και συνηθως τους κανουν συσκευες που εχουν κανει εστω και μικρα crash-tests :lol:]

Ουυυυυυφφφφ!! Να'σαι καλα ησυχασα! Δεν ηθελα με τιποτα να μπλεξω με σερβις!!

p.s. MHN BAZEIΣ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟ ΛΕΡΩΝΕΙΣ ΑΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Αν εσυ φιλαρακι δεν καθαριζεις τα αυτια σου να μην λες για τους αλλους!! :p :p :p

Στην τελικη υπαρχουν και μπατονετες! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρήκα την λύση : Για κάποιο λόγο δεν υποστηρίζεται στο Flash το μεγάλο όνομα του αρχείου. Μετονόμασα το "R374_G_0E.41.C0R_Lang0031_reflash_MOTOX.hmg" σε "Lang0031" και όλα είναι μια χαρά.

 

Προσπαθώ να βάλω Ελληνικά στο V3 μετά από εγκατάσταση διαφόρων εκδόσεων FLASH και δεν μπορώ. Δημιουργείται ένα αρχείο FlashErrorLog1.log που περιέχει :

 

Line: 139

ERROR: C:\Documents and Settings\Soko\Desktop\Motorola\R374_G_0E.41.C0R_Lang0031_reflash_MOTOX\R374_G_0E.41.C0R_Lang0031_reflash_MOTOX.hmg contains an invalid path.

File: Y:\test_dev_usb\flash\code\flashdll\pst_fp_fileio.cpp

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

 

Παρατήρησα επίσης ότι το BOOT Loader έχει το 07.E0 αντί του 8.26 που θα έπρεπε να έχει αφού εγκατέστησα και monster pack. Έχω WinXP SP2 και PST 7.2.3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς που χρειάζεται (εάν χρειάζεται) το RAZR V3 BOOT LOADER 08.26.

 

Εγώ αναβάθμισα το τηλέφωνό μου στην έκδοση R374_G_0E.42.08R χωρίς να πειράξω το Boot Loader και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι δυνατόν να γίνει εγγραφή video?

αν ναι με ποιον τρόπο?

thanksss!! :)

 

Απ' όσο ξέρω μπορείς να βάλεις μια συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού στο κινητό, που το κάνει όχι μόνο να τραβάει βίντεο, αλλά και μεγαλώνει τη μνήμη κατά 3ΜΒ. Τώρα για περαιτέρω πληροφορίες στον invictus1 :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia xereta poso pianei tora to v3 metaxeirhsmeno. to exo kana 3-mini. sti motorola to pao gia na tou kano anavathmisi.
Γυρω στα 200 πιστευω ειναι καλα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

inviuctus1? pws tha to vrw ayto??

thanks gia thn katanoisi!! :)

αν τρεξεις μερικες σελιδες πισω ο borroro με τον mitso 106 εχουν δωσει και πληροφοριες και το site τους με βοηθεια ;) αλλιως κοιτα εδω και βλεπουμε :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

paidia xereta poso pianei tora to v3 metaxeirhsmeno. to exo kana 3-mini. sti motorola to pao gia na tou kano anavathmisi.

αν ειναι black οσο λεει ο xagios περιπου ;) αν ειναι silver κανα 50αρικο πιο κατω :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεει να το παρω το κιν? μου αρεσει παρα πολυ αλλα βλεπω το εχουν ολοι!!!

και mercedes εχει παρει κι η κουτση Μαρια αλλα αυτος που την παιρνει για αυτο που ειναι σαν αυτοκινητο ;) θα την παρει :)

αν παλι θες κατι παραπανω περιμενε razor-2,E1070 η V3x που ερχονται συντομα και τα 3 :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα κατι πολυ κουφο!! Για 3 ωρες ειχε "νεκρωσει" το πληκτρολογιο (ακομα και τα πλαϊνα κουμπια). Δεν δουλευε τιποτα. Εκανα 100 φορες επανεκκινηση χωρις αποτελεσμα (εβγαζα τη μπαταρια). Και ενω ειμαι ετοιμος να το πακεταρω για να το στειλω στη μοτορολα το πιανει ενας φιλος στα χερια του και λειτουργει κανονικα!!!! :X Οπως και τωρα :up:

Εχει συμβει σε καποιον παρομοιο περιστατικο? Το τηλ το εχω 3 μηνες και πρωτη φορα μου το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!

Συνεβη το εξης στο κινητακι μου:

 

Μεχρι προχτες μπορουσα να λαμβανω ringtones απο αλλα κινητα μεσω Bluetooth ή να περναω mp3 απο το pc μεσω του ξεκλειδωτου software που ειχε δωσει στο forum εδω o bororo. Ολα καλα και ωραια, χωρις προβλημα.

 

Απο προχτες λοιπον, χωρις λογο (δεν το εχω φλασαρει, ουτε εχω παρεμβει στο software του, ειναι οπως το αγορασα), αρχισε να μου κανει τα εξης:

 

1. Περναω ringtone απο το pc (οπως εκανα πολλες φορες μεχρι τωρα) κι ενω δειχνει οτι μεταφερεται κανονικα, δεν εμφανιζεται πουθενα στη λιστα των ηχων στο κινητο. Αν παω αν σβησω ηχο μεσω του pc, μου εμφανιζει μηνυμα (Unauthorised request 0x41).

2. Μου στελνει καποιος φιλος ringtone μεσω Bluetooth και δε δεχεται κανενα τυπο αρχειου. Τους μισους που λαμβανω τους βγαζει κατεστραμμενους και τους αλλους μισους μη υποστηριζομενους. Μεχρι και ηχο που ειχα στειλει εγω και τον εχω ακομη εβαλα καποιον να μου ξαναστειλει και δεν τον δεχτηκε.

Μολις παω να σβησω ηχο απο το κινητο, γινεται κανονικα η διαδικασια, μονο που ο ηχος παραμενει στη θεση του και με πεταει στο αρχικο μενου. Αν κανω μετονομασια... ο ηχος εξαφανιζεται απο τη λιστα, χωρις ομως να διαγραφει, (ο διαθεσιμος χωρος παραμενει ο ιδιος), απλα γινεται... αορατος.

3. Οταν επιλεξω για skin το Moto, δε μου παιζει τον ηχο εισαγωγης οταν το ανοιγω, ενω στα αλλα δυο skins παιζει κανονικα.

4. Οταν παω να διαμορφωσω προφιλ ηχου (π.χ. το Χαμηλο) και παταω ρυθμισεις, με βγαζει στο αρχικο μενου, χωρις να με πηγαινει στο μενου ρυθμισεων.

 

Τι συμβαινει ρε παιδια; Εχει κανεις ιδεα; Κοντευω να τρελαθω γιατι μου το εκανε ξαφνικα, χωρις να εχω κανει καποια παρεμβαση. Διορθωνεται χωρις να πρεπει να το στειλω στο service; Υποψη οτι το κινητο το εχω σχεδον ενα μηνα μονο. Ειναι καινουργιο...

 

Του εκανα και ολικη επαναφορα, μηπως και στρωσει, αλλα δεν εγινε τιποτα.

 

PLEASE HELP... :cry: :wacko: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα κατι πολυ κουφο!! Για 3 ωρες ειχε "νεκρωσει" το πληκτρολογιο (ακομα και τα πλαϊνα κουμπια). Δεν δουλευε τιποτα. Εκανα 100 φορες επανεκκινηση χωρις αποτελεσμα (εβγαζα τη μπαταρια). Και ενω ειμαι ετοιμος να το πακεταρω για να το στειλω στη μοτορολα το πιανει ενας φιλος στα χερια του και λειτουργει κανονικα!!!! :X Οπως και τωρα :up:

Εχει συμβει σε καποιον παρομοιο περιστατικο? Το τηλ το εχω 3 μηνες και πρωτη φορα μου το κανει αυτο.

αν χρησιμοποιεις wap και ποσο μαλλον αν μπαινεις σε Ρωσικα sites δεν χρειαζεται περεταιρω ψαξιμο ;) αν παλι κανεις γρηγορες πληκτρολογησεις,multitasks κ.λ.π. και παλι μπορει να σου κανει τετοια νουμερακια ειδικα αν ειναι παλια version το λογισμικο σου ;) τελος θελω να ελπιζω οτι δεν ανηκεις στην κατηγορια που το φορτιζει ανοικτο... :worry: :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι γίνεται αν το φορτίζεις ανοιχτό; Άλλωστε και όταν το έχεις συνδεδεμένο με το PC μέσω USB, φορτίζει...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε τα φωτα σας pls...

 

Εκανα τελικα ολικη διαγραφη, διορθωθηκαν τα προβληματα στις ρυθμισεις των προφιλ ηχου, αλλα οταν μου στελνει καποιος (ή φορτωσω) ηχο wav/mp3 μου λεει οτι ο τυπος αρχειου δεν αναγνωριζεται!!!!

 

Πως γινεται αυτο; Εχει κανεις αναλογη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

αν χρησιμοποιεις wap και ποσο μαλλον αν μπαινεις σε Ρωσικα sites δεν χρειαζεται περεταιρω ψαξιμο ;) αν παλι κανεις γρηγορες πληκτρολογησεις,multitasks κ.λ.π. και παλι μπορει να σου κανει τετοια νουμερακια ειδικα αν ειναι παλια version το λογισμικο σου ;) τελος θελω να ελπιζω οτι δεν ανηκεις στην κατηγορια που το φορτιζει ανοικτο... :worry: :cool:

 

Δεν χρησιμοποιω καθολου wap και εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου.

Συνηθως ανοιχτο το φορτιζω. Σπανια κλειστο. Γιατι ομως πρεπει να ειναι κλειστο οταν φορτιζει?

Link to comment
Share on other sites

και mercedes εχει παρει κι η κουτση Μαρια αλλα αυτος που την παιρνει για αυτο που ειναι σαν αυτοκινητο ;) θα την παρει :)

αν παλι θες κατι παραπανω περιμενε razor-2,E1070 η V3x που ερχονται συντομα και τα 3 :cool:

εχεις ινφο γι αυτα τα νεα κινητα? θα ειναι το ιδιο λεπτα οπως το V3? ποσο θα κοστιζουν και ποτε περιπου θα ερθουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω καθολου wap και εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου.

Συνηθως ανοιχτο το φορτιζω. Σπανια κλειστο. Γιατι ομως πρεπει να ειναι κλειστο οταν φορτιζει?

επειδη εχω γραψει πολλες φορες για το οτι τα συγχρονα εγχρωμα κινητα και ειδικα κοματια των motorola-panasonic τα οποια φορτιζονται ανοικτα[εσκεμενα η μη....π.χ. αυτοματη φορτιση απο usb] σε αρκετα σοβαρο ποσοστο[οχι ολα] παρουσιαζουν σταδιακα μικρο-bugs οπως shutdowns,συνεχεις επανεκινησεις μεχρι να ρεσεταριστουν απο τον ιδιοκτητη η να βγει η μπαταρια[τονιζω τα εξης ομως 1ο)κανενας κατασκευαστης επισημα δεν νομιζω οτι το αποδεχεται ;) λενε τυποις οτι μπορεις να το φορτωνεις οπως θελεις ανοικτο η κλειστο[εκτος της παρατασης του χρονου φορτισης η virtual φορτισης οταν ειναι ανοικτη η συσκευη] 2ο)το συμπερασμα ειναι απο φθορες σε δικες μου συσκευες και ατομων του περιβαλλοντος μου μαζι με αρκετες συσκευες που παρελασαν και παρελαυνουν απο τα χερια μου και αρκετη εμπειρια-τεχνογνωσια[χωρις βεβαια να ειμαι η διανοια η ο πυρηνικος επιστημων :lol: ]

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

εχεις ινφο γι αυτα τα νεα κινητα? θα ειναι το ιδιο λεπτα οπως το V3? ποσο θα κοστιζουν και ποτε περιπου θα ερθουν?

και τα 3 θα ερθουν πριν τα Χριστουγεννα με πρωτο το V3x αρχες Νοεμβρη και ακριβη ως εξωπραγματικη τιμη[οπως ολα δειχνουν μεταξυ 600-800 :mad: ]για το Ε1070 μπορεις να δεις σε σχετικο θεμα μου φωτο και λεπτομερειες,οσο για το razoz-2 αν και τυπικα ειναι στον αερα :worry: η τιμη θα κινηθει μεταξυ 350-400 :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια;;; :cry:

κανε μια προσπαθεια με ενα τυπικο reset κρατωντας πατημενο το πληκτρο ενεργοποιησης 40 δευτερολεπτα καμια φορα ξεμπλοκαρει κι ετσι ;) επισης τσεκαρε αν ηχους που ειχες ηδη ξαφνικα στους βγαζει κλειδωμενους[με λουκετακι διπλα] :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μου τους βγαλει κλειδωμενους ξαφνικα; Απο μονο του παιρνει πρωτοβουλια; :wacko:

 

Το ελυσα το προβλημα με ολικη διαγραφη (ευτυχως ειχα backup τα παντα στο pc). Καποιο ringtone μου την εκανε τη ζημια, γιατι μονο οι ρυθμισεις των ηχων ειχαν τρελαθει. Απλα τωρα διαπιστωνω πως οταν καποιος μου στειλει wav/mp3 μεσω bluetooth μου λεει οτι ειναι μη υποστηριζομενος ηχος. Αν το ιδιο wav/mp3 το στειλω εγω μεσω pc, παιζει κανονικα. :wacko: :wacko: :wacko:

Μηπως καταλαβαινεις εσυ τι εγινε, διοτι εγω αδυνατω;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μου τους βγαλει κλειδωμενους ξαφνικα; Απο μονο του παιρνει πρωτοβουλια; :wacko:

 

Το ελυσα το προβλημα με ολικη διαγραφη (ευτυχως ειχα backup τα παντα στο pc). Καποιο ringtone μου την εκανε τη ζημια, γιατι μονο οι ρυθμισεις των ηχων ειχαν τρελαθει. Απλα τωρα διαπιστωνω πως οταν καποιος μου στειλει wav/mp3 μεσω bluetooth μου λεει οτι ειναι μη υποστηριζομενος ηχος. Αν το ιδιο wav/mp3 το στειλω εγω μεσω pc, παιζει κανονικα. :wacko: :wacko: :wacko:

Μηπως καταλαβαινεις εσυ τι εγινε, διοτι εγω αδυνατω;

καμια φορα mp3 κυριως ringtones εχουν για δωρακι :lol: ενσωματωμενα bugs ;)

Μαλλον θα πρεπει να επιληφθει ο borroro :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...