Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ανοιχτή αακρόαση με κλειστο καπάκι μπορώ να έχω;..

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις παρελαβα το v3 σε μαυρο...Παιδια μπορει να μην κανει...καφε οπως τα υπολοιπα...Αλλα με διαφορα το πιο ομορφο κινητο που υπαρχει στην αγορα....

:cool:

D.T
Link to comment
Share on other sites

Παιδόπουλα μόλις χθές απέκτεισα και εγώ το εν λόγο κινητό και αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πώς μπορώ να ξεφορτωθώ τις άχρηστες εικόνες και ήχους που έχει μέσα το κιν... Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αλλάχω firmware με καλύπτει πλήρως το κιν...απλά θέλω να μην έχω εικόνες κλπ που δεν χρησημοποιώ...

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αυτό αλλά εν μέσω εξεταστικής περιόδου δεν μπορεσα να διαβάσω όλο το thread! Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Kai egw molis phra ena black, me s/w ver. R374_G_0E.40.3ER_A, meta apo 30aria kataxwriseis sto eurethrio, o metritis mnimis sti xwritikothta tilefwnou deixnei 0, to exei dei kai kapoios allos auto? Kai epishs to shma tou bluetooth, parolo pou einai energopoihmeno, den menei sthn othoni.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μερικες αποριες και δεν θα ξαναενοχλησω.... ;)

Με πολυ απλα βηματα πως μπορω να περασω καποια wallpaper στην συσκευη?

Γινεται με το mobile phone tools lite?? χρειαζομαι καποιο αλλο προγραμμα?

Επισης οταν καταχωρω πανω απο εναν αριθμο σε μια επαφη γιατι μου βγαζει το ονομα της επαφης στον καταλογο αναλογα με το ποσους αριθμους εχω καταχωρησει σε αυτον? (πχ δημητρης κινητο, δημητρης σπιτι και παει λεγοντας..)

Ευχαριστω....

D.T
Link to comment
Share on other sites

Kai egw molis phra ena black, me s/w ver. R374_G_0E.40.3ER_A, meta apo 30aria kataxwriseis sto eurethrio, o metritis mnimis sti xwritikothta tilefwnou deixnei 0, to exei dei kai kapoios allos auto? Kai epishs to shma tou bluetooth, parolo pou einai energopoihmeno, den menei sthn othoni.

 

O κατάλογος του V3 χωράει 1000 τηλέφωνα. Ο μετρητής μνήμης έχει 6 θέσεις.

Άρα η κάθε μία από τις θέσεις του μετρητή αντικατοπτρίζει 1000/6 = 166 τηλέφωνα.

Άρα για να δείξει -1- πρέπει να περάσεις 166 τηλέφωνα και όχι 30 που τώρα έχεις. Simple maths.

 

Για το bluetooth είναι κανονικό αυτό που συμβαίνει. Η ένδειξη θα αρχίσει να αναβοσβήνει μόλις κάποια άλλη συσκευή συνδεθεί με το V3 σου μέσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

dimi -> Για να περάσεις wallpaper στο κινητό χρειάζεσαι κάποιο P2K πρόγραμμα και μπορείς να ανεβάσεις οποιδήποτε φωτογραφία αρκει να είναι 180x220 (pixels) στον a:/mobile/pictures του κινητού(το μέγεθος δεν είναι δεσμευτικό αλλά το ιδανικό).

 

pReHiStoRik-> Το ίδιο ισχύει και για σένα. Για να σβήσεις τις φωτογραφίες και γενικότερα ότι δεν χρειάζεσαι θες κάποιο P2K πρόγραμμα.

 

Τέτοια προγράμματα, παιχνίδια, wallpapers κ.λ.π. έχω στο Briefcase μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδόπουλα μόλις χθές απέκτεισα και εγώ το εν λόγο κινητό και αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι πώς μπορώ να ξεφορτωθώ τις άχρηστες εικόνες και ήχους που έχει μέσα το κιν... Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αλλάχω firmware με καλύπτει πλήρως το κιν...απλά θέλω να μην έχω εικόνες κλπ που δεν χρησημοποιώ...

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αυτό αλλά εν μέσω εξεταστικής περιόδου δεν μπορεσα να διαβάσω όλο το thread! Ευχαριστώ...

δυστυχως δεν διαγραφονται τα εργοστασιακα αρχεια εκτος απο τα themes για να κερδισεις και χωρο μνημης :cry: υπαρχει βεβαια μια πατεντα[χωρις αλλαγη λογισμικου :!: ]αλλα ειναι επικινδυνη :!: :worry: μπορει να κολησει το λογισμικο :worry: γινεται με καποιες στιγμιαιες εντολες που μπερδευουν το τηλεφωνο και ξεκλειδωνει τα εργοστασιακα αρχεια :!: εγω παντως δεν θα το εκανα.....δεν ξερω αν καποιος φιλος εχει να προτεινει κατι καλιτερο και ασφαλες :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

 

176x220 το μέγεθος δεν χρειάζεσαι μεγαλύτερο..

αν κάνεις διατήρησε την αναλογία..

φοβερή δουλειά bororo.. :)

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

dimi -> Για να περάσεις wallpaper στο κινητό χρειάζεσαι κάποιο P2K πρόγραμμα και μπορείς να ανεβάσεις οποιδήποτε φωτογραφία αρκει να είναι 180x220 (pixels) στον a:/mobile/pictures του κινητού(το μέγεθος δεν είναι δεσμευτικό αλλά το ιδανικό).

 

Καλημερα bororo ευχαριστω για την απαντηση, εχω κατεβασει το προγραμμα απο το briefcase σου αλλα για καποιο λογο δεν βλεπει το κινητο :cry: δοκιμασα να αλλαψω τα com στις ρυθμισεις αλλα τιποτα.... :cry:

D.T
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πώ παίδες οτι προτίστως δεν μπορώ να βγάλω την εικονίτσα της εξωτερικής οθόνης...εέχω βάλει ένα σωρό φοτογραφίες μεσα στο φακελο α:/mobile/system και ολες με το ονομα "cl" αλλά δεν γίνετε τίποτα...μου βγάζει πάντα τη σηματακι της μοτορόλα...

Γενικά το μενού του δεν είναι πολύ καλό(σχετικό είναι αυτό...)αλλά πιστεύω ότι με την δυνατότητα των συντομευσεων..προσωπικά το μενού του γινεται πάρα πολύ εύχρηστο..και κατί ακόμα..γιατί στα μυνήματα που γράφω δεν εχει τόνους???

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

dimi-> Πρέπει πρώτα να κάνεις [switch to]->[P2K] και μετά connect(με το Ρ2Κtools). Δοκίμασε και το P2kman. Οδηγίες έχω και στο pdf αρχειάκι.

 

pReHiStoRik-> Πρέπει να σβήσεις την αρχική cl.gif που υπήρχε. Α και μπορείς να έχεις μόνο μια κάθε φορά. Έτσι όπως φανταζομαι ότι είναι ο φάκελος system σου, πρέπει να σβήσεις όλα τα cl και να περάσεις ένα που σου αρέσει. το δοκιμάζεις και αν δεν σου αρέσει το σβήνεις και περνάς άλλο. Ένα μόνο μπορεί να υπάρχει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από το motox.us το monster pack R374_G_0E.40.9CR_MOTOX με language pack R374_G_0E.40.9CR_Lang0031_BOOT0823_reflash_MOTOX.

Όλα λειτουργούν ρολόι χωρίς κανένα πρόβλημα.Αυτό είναι και το τελευταίο firmware upgrade που υποστηρίζει ελληνικά;

 

Το επόμενο monster pack το έχει περάσει κανείς;

S/W Version: R374_G_0E.41.C2R NEW!Flex Version: GTMV3xx000AALV0C3

New Bootloader: BOOT0826

Language Pack: 0003

Phonebook: Multiple Letter Search

Video Recording: Capable

Stock Moto/Unlocked

[13.5 MB]

[uploaded.Jun.16.05]

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχει κάπου κάποια ανάλυση όλων αυτών

R374_G_0E.40.9CR_MOTOX με language pack R374_G_0E.40.9CR_Lang0031_BOOT0823_reflash_MOTOX.

των ονομασιών.. ΤΗΝΧ

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

O κατάλογος του V3 χωράει 1000 τηλέφωνα. Ο μετρητής μνήμης έχει 6 θέσεις.

Άρα η κάθε μία από τις θέσεις του μετρητή αντικατοπτρίζει 1000/6 = 166 τηλέφωνα.

Άρα για να δείξει -1- πρέπει να περάσεις 166 τηλέφωνα και όχι 30 που τώρα έχεις. Simple maths.

 

Για το bluetooth είναι κανονικό αυτό που συμβαίνει. Η ένδειξη θα αρχίσει να αναβοσβήνει μόλις κάποια άλλη συσκευή συνδεθεί με το V3 σου μέσω bluetooth.

 

thanks kai sorry about my maths :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχει κάπου κάποια ανάλυση όλων αυτών

R374_G_0E.40.9CR_MOTOX με language pack R374_G_0E.40.9CR_Lang0031_BOOT0823_reflash_MOTOX.

των ονομασιών.. ΤΗΝΧ

 

 

Τί ακριβώς εννοείς man? Το R374_G_0E.40.9CR είναι η έκδοση του λογισμικού, ο ΜΟΤΟΧ είναι ο τυπάς που τα φτιάχνει και το Lang0031_BOOT0823_reflash είναι το πακετάκι με την Ελληνική γλώσσα (για bootloader 23).

 

Τώρα αν εννοείς ανάλυση του στυλ τι ακριβώς περιλαμβάνεται, πρέπει να πας στο site του MOTOX.

 

A ναι και το Briefcase ανανεώθηκε +4 παιχνιδάκια και ένας οδηγός (seem editing) για αλλαγή των γραφικών και ήχων έναρξης και λήξης. :O

Link to comment
Share on other sites

 

εννοώ πχ τι σημαίνει το κάθετι στην ονομασία: R374_G_0E.40.9CR,

αν σημαίνει κάτι φυσικά.. THNX :)

 

το Briefcase σου δυνατό..

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη μολις πηρα το κινητο και επειδη εχετε γραψει απειρα μυνηματα απο οτι βλεπω και θα μου παρει πολυ ωρα για να τα δω μηπως μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει τροπος να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο που ειχα σε ενα νοκια 3230 στο V3 (εκτος απο να περναω ενα ενα τα ονοματα μεσω bluetooth) νομιζω οτι μπορει να γινει με συνχρονισμο κατι τετοιο.... ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

L3f -> Αν καταφέρεις το Mobile Phone Tools να δεί το κινητό σου είσαι έτοιμος. Υποστηρίζεται συγχρονισμός, με την προυπόθεση πάντα ότι να έχεις σώσει πρώτα στο pc σου (αν δεν απατόμαι με το Nokia Pc Suite).

 

nikosxeng3 -> To φαντάστικα ότι κάτι τέτοιo θα ήθελες :) sory no luck with me! THANX για το comment του Briefcase :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αρχικά να πώ πολλά thx σε όσους γράφουν όλα αυτά τα χρήσιμα σχόλια...

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ FLASHARISMA και πέρασα την καινούργια έκδοση ΜΕ ΤΟ VIDEO REC.....

 

Είχε πολύ πλάκα γιατί ανοίγω το MulitFlashFlex με το USB Controller μη εγκατεστημένο, το αναγνωρίζει το κινητό, ξεκινάει το flasharisma και ξαφνικά WINDOWS PERFORMED ERROR (κάτι τέτοιο) AND PROGRAM MUST BE TERMINATED (ωπ...εδώ είμαστε λέω, το χάσαμε το κινητό)...το ανοίγω το κινητό να δώ τι παίζει, δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο...περνάω το flex για το bug και μετά όλα ΟΚ...ανοίγει το κινητό...μπαίνω μέσα...και βλέπω κάτω αριστερά VIDEO CAM....έχει γούστο λέω...τραβάω vid ...και λειτουργεί!!!!!!!!!....όλα πήγαν δηλαδή ΡΟΛΟΙ........

 

Video για να δείτε την ποιότητά του μπορείτε να δείτε εδώ --> http://users.otenet.gr/~m0rpheus/

:: www(dot)minifans(dot)gr :: The ultimate MINI community in Greece ::
Link to comment
Share on other sites

 

εννοώ πχ τι σημαίνει το κάθετι στην ονομασία: R374_G_0E.40.9CR,

αν σημαίνει κάτι φυσικά.. THNX :)

 

το Briefcase σου δυνατό..

 

 

R374 einai o tipos tou pirina (cpu tou kinitou) gia ton opoio einai to flash file

0E.40.9C einai i ekdosi tou se dekaeksadiko sistima. kai to R sto telos simainei Release :)

to _G_ de thimamai :)

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ υπάρχουν AR, CR και σκέτο R στο τέλος..

αυτό το patch για το πληκτρολόγιο μετά το flash για video χρειάζεται πάντα;.. ΤΗΝΧ :)

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

Video για να δείτε την ποιότητά του μπορείτε να δείτε εδώ --> http://users.otenet.gr/~m0rpheus/

αυτά τα πολύχρωμα τα βγάζει πάντα;.. σε όλους;.. ΤΗΝΧ

 

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ υπάρχουν AR, CR και σκέτο R στο τέλος..

αυτό το patch για το πληκτρολόγιο μετά το flash για video χρειάζεται πάντα;.. ΤΗΝΧ :)

 

 

iparxei ena noumero sto dekaeksadiko sistima pou mporei na exei 0-9 A-F kai meta akolouthei to R . px 3CR,3ER

 

to patch ayto xriazetai an sou kollisei kai de douleyoun ta plhktra meta tin anabathimisi. merikis ekdoseis to exoun enswmatomeno .

Ποτέ μην διαπληκτίζεσαι με εναν χαζό , θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...