Jump to content

Newman K1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας εδω και μερες την αγορά για ένα αξιόπιστο κινέζικο, έχω καταλήξει οτι το παρακάτω (μαζί με το G4) με καλύπτει. Δεν είδα να υπάρχει σχετικό θέμα και αναρωτιέμαι αν υπάχει κανείς που το έχει ήδη ώστε να μοιραστεί τις εντυπώσεις του. Παραθέτω τα χαρακτηριστικά του, τα οποία για 199$ μου φαίνονται μια χαρά:

 

CPU:

 

MTK6589 ARMv7 Cortex-A7 28nm Quad Core 1.2GHz

GPU:PowerVR SGX544MP

 

OS:

 

Android 4.2

 

Memory:

 

4GB ROM + 1GB RAM

Up to (TF-Card), MAX support 64GB

 

Screen:

 

5.0 inch 1280 x 720

IPS OGS full lamination Capacitive Multi Touch Screen

 

3G Network:

 

WCDMA/HSPA: 900/2100MHz

 

2G Network:

 

GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

 

Audio:

 

3.5MM headphone jack

MP3,AAC,WAV,etc.

 

Video:

 

AVI,MP4,FLV,3GP,MOV,ASF,MPEG,RMVB,H.263,H.264,etc.

 

Features and highlights:

 

1.2 GHz Quad-core core processor

Built In GPS & A.GPS

Bluetooth with EDR & A2DP

Wi-Fi:IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

Micro USB 2.0

Dual Camera:Back 13.0 mega pixel / F2.2 / Auto Focus / Flash Light , 2.0 Megapixel Front Camera

Supports Skype Video Calls

Support to shoot 720P (1280x720) with sound

Gravity Sensor

Proximity sensor

Light Sensor

FM radio

3.5mm stereo audio jack

Schedule Power on/off

Micro-SIM card

 

Camera:

 

Front: 2.0 MP,Back 13.0 mega pixel

 

Battery:

 

Battery 2500mAh

 

 

ΥΓ. Η τιμή είναι από το merimobiles

 

http://www.merimobiles.com/newman-k1-android4-2-mt6589-quad-core-1g-ram-dual-sim-1280-720-5-inch-ips-hd-13mpx_p/meri8126.htm

Edited by Romantrix
Συμπληρωματικα στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο minideal γραφει για

Back 8.0 mega pixel / F2.2 / Auto Focus / Flash Light

Front 2.0 mega pixel, supports Skype Video Calls

Support to shoot 720P (1280x720) with sound

GPS, A.GPS, EPO, GLONASS

 

unboxing

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω τις επόμενες ημέρες , o προμηθευτής που το αγόρασα υποστηρίζει συνεχώς ότι η camera του είναι 13mp, αμέσως μόλις παραλάβω θα σας ανεβάσω και ένα γρήγορο video review από ότι φαίνεται θα είναι ένα δυνατό μοντέλο που θα κερδίσει πολλούς :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ένα video review στα Ελληνικά εδώ

πολύ ωραίο και κατατοπιστικό το review, ψήνομαι για άμεση αγορά, αλήθεια κυκλοφορεί και έκδοση με 13 πραγματικά mpx ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο και κατατοπιστικό το review, ψήνομαι για άμεση αγορά, αλήθεια κυκλοφορεί και έκδοση με 13 πραγματικά mpx ?

ούτε για πλάκα. Με το ζόρι να βάλουν 8ΜΡ αισθητήρα, συνήθως 5 είναι όλα

Link to comment
Share on other sites

ούτε για πλάκα. Με το ζόρι να βάλουν 8ΜΡ αισθητήρα, συνήθως 5 είναι όλα

Ναι αυτό από ότι κατάλαβα είναι δεδομένο. Το συγκεκριμένο όμως πραγματικά πόσα mpx κάμερα έχει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό από ότι κατάλαβα είναι δεδομένο. Το συγκεκριμένο όμως πραγματικά πόσα mpx κάμερα έχει ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dama.hardwareinfo Βάλ το και δε το picture size στη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dama.hardwareinfo Βάλ το και δε το picture size στη κάμερα.

Thanks φίλε, αλλά ακόμα δεν το έχω παραγγείλει :) Ψήνομαι όμως δυνατά όπως ανέφερα πιο πάνω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε, αλλά ακόμα δεν το έχω παραγγείλει :) Ψήνομαι όμως δυνατά όπως ανέφερα πιο πάνω :)
Όποιος το χει ας το τσεκάρει αν έχει 5άρη ή 8άρη αισθητήρα
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο και κατατοπιστικό το review, ψήνομαι για άμεση αγορά, αλήθεια κυκλοφορεί και έκδοση με 13 πραγματικά mpx ?

 

8mp αναφέρει ο κατασκευαστής θα το τεστάρω όποτε έχω χρόνο με το app που αναφέρει ο φίλος παραπάνω .. ευχαριστώ για τα καλά σχόλια :)

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site της εταιρείας αναφέρει 2αρα μπροστά και 8αρα η πίσω.

Αναμένω και την επιβεβαίωση σου βάσει του apk φίλε alou

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Hardware Info Back Camera 12.6mp Picture Size 4096x3072 Front Camera 1.9mp Picture Size 1600x1200

Μάλιστα.....μπορείς να κάνεις και μία αναφορά από απόδοση σε φωτογράφιση και σε βιντεοσκόπηση και κατά πόσο είναι δυνατό το φλας του. Αν μπορείς να κάνεις μία σύγκριση με κάποιο πιο ΄΄γνωστό΄΄ μοντέλο τηλ θα σου ήμουν ευγνώμων :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.....μπορείς να κάνεις και μία αναφορά από απόδοση σε φωτογράφιση και σε βιντεοσκόπηση και κατά πόσο είναι δυνατό το φλας του. Αν μπορείς να κάνεις μία σύγκριση με κάποιο πιο ΄΄γνωστό΄΄ μοντέλο τηλ θα σου ήμουν ευγνώμων :)

 

ένα σύντομο τέστ καθώς και αναφορά στη φωτογραφία είναι μέσα στο video review

Link to comment
Share on other sites

ένα σύντομο τέστ καθώς και αναφορά στη φωτογραφία είναι μέσα στο video review

ok , αυτό το είδα, απλά αν μπορείς να μου κάνεις και μία σύγκριση θα ήταν οφέλιμη πολύ για μένα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Hardware Info Back Camera 12.6mp Picture Size 4096x3072 Front Camera 1.9mp Picture Size 1600x1200

 

καλησπερα σου φιλε μου, απ οτι καταλαβα εχεις το newman k1 και θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα για τα οποια δεν βρηκα απαντηση σε κανενα φορουμ... αρχικα αν το usb του κινητου υποστηριζει otg (On The Go) γιατι ειναι αρκετα σημαντικο για μενα και ο το αλλο μοντελο της εταιριας ( n2) δεν υποστηριζει επειτα θα ηθελα τις εντυπωσεις σου απ τις φωτογραφιες που βγαζει το κινητο και την ποιοτητα του βιντεο και τελος εμπειρικα, αν σου φτανουν να φαινομενικα λιγα 4gb της rom... αυτα, ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σου φιλε μου, απ οτι καταλαβα εχεις το newman k1 και θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα για τα οποια δεν βρηκα απαντηση σε κανενα φορουμ... αρχικα αν το usb του κινητου υποστηριζει otg (On The Go) γιατι ειναι αρκετα σημαντικο για μενα και ο το αλλο μοντελο της εταιριας ( n2) δεν υποστηριζει επειτα θα ηθελα τις εντυπωσεις σου απ τις φωτογραφιες που βγαζει το κινητο και την ποιοτητα του βιντεο και τελος εμπειρικα, αν σου φτανουν να φαινομενικα λιγα 4gb της rom... αυτα, ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Αυτές τις ημερες δεν προλαβαίνω θα σας απαντήσω το συντομότερο δυνατό συγνώμη για αυτό παιδιά :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημερες δεν προλαβαίνω θα σας απαντήσω το συντομότερο δυνατό συγνώμη για αυτό παιδιά :O

 

δεν πειραζει φιλε μου, οποτε μπορεσεις, εγω εδω θα μαι :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημερες δεν προλαβαίνω θα σας απαντήσω το συντομότερο δυνατό συγνώμη για αυτό παιδιά :O

 

Εγώ όμως δεν μπορώ να περιμένω μιας και θέλω Να το παραγγείλω άμεσα :-)

Κάνε ένα κόπο σύγκρισης, όχι με παραθέματα φωτο εδώ, μια περιγραφή μόνο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...