Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εννοείς ότι σε χρεώνει 2€ για κάθε "φόρτιση"?

Συμφέρει να κάνεις μια σούμα τα έξοδα που θες να κάνεις και να "φορτίζεις" μια φορά με το συνολικό ποσό.

 

ειμαστε offtopic αλλα με χρεωνει 2 για καθε φορτιση και αλλα 2 για καθε εκφορτιση (δηλαδη για καθε αγορα). Εαν κανω 10 ξεχωριστες αγορες που το προιν κανει 1 ευρω θα με χρεωσει αλλα 2 για καθε αλλη αγορα (20 ευρω στις 10 αγορες)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα το δικό μου στις 29/08. Απο minideal στις 01/09 δόθηκε στο ταχυδρομείο. 04/09 έφυγε απο Σιγκαπούρη. Χθες 15/09 έφτασε Ελλάδα και σήμερα 16/09 μου το παρέδωσαν τα ΕΛΤΑ. Οι Έλληνες ήταν οι πιο γρήγοροι δηλαδή :lol:

 

Το V967s είναι το πρώτο μου smartphone. Εως σήμερα πορευόμουν με ένα ταπεινό Nokia 3110 Classic όπου με είχε βολέψει απόλυτα. Πραγματική ανάγκη δεν είχα για νέο κινητό, πόσο δε για smartphone, αλλά μιας και η 2 ετών κόρη μου, ράγισε την οθόνη του Nokia, είπα να χτυπήσω το ZTE αφού η τιμή του είναι απίστευτη.

 

Το πακετάκι που έφτασε ήταν ερμητικά κλειστό, με μια ταινία χρώματος κίτρινου-καφέ. Δεν υπάρχει περίπτωση να το έχει ανοίξει κάποιος προηγουμένως και να μην το καταλάβετε. Στο τελωνείο το βρίσκω εξαιρετικά απίθανο να το ελέγξουν μιας και το πακέτο είναι πολύ ελαφρύ και δεν μαρτυρά ούτε στο ελάχιστο τι περιέχει.

 

Αν και ειδικός στον χώρο των Η/Υ λόγω επαγγέλματος, ομολογώ οτι η εμπειρία μου πάνω σε smartphones και android λειτουργικό δεν θα ξεπερνούσε μέχρι σήμερα συνολικά παραπάνω απο μια ώρα. Έτσι η πρώτη επαφή με έχει κάπως πελαγώσει (θα το καταλάβετε και απο τις ερωτήσεις μου πιο κάτω) αλλά μαθαίνω γρήγορα και πιστεύω οτι σε λίγο καιρό θα το έχω φέρει το κινητό στα μέτρα μου.

 

Το V967s όντως είναι κελεπούρι για την τιμή του. Επειδή το παρέλαβα στην δουλειά μου, το επεξεργάστηκα και με άλλους συναδέλφους. Όταν τους ρώταγα πόσο πιστεύουν οτι το πήρα, όλοι μου είπαν τιμές απο 200€ και πάνω! Περιτό, ότι ήδη 3-4 μου φαίνεται οτι δεν θα κρατηθούν και το παραγγέλνουν μέχρι το τέλος της εβδομάδος :lol:

 

Σαν συσκευή όντως είναι μεγάλη και το βάρος του είναι αισθητό. Για μένα θέλει και τα δύο χέρια για να κάνεις εύκολη τη χρήση του, αλλά και να διασφαλίσεις οτι δεν θα σου πέσει. Όπως σωστά αναφέρθηκε και πιο πριν, η θήκη που δίνουν δώρο, βοηθά να έχεις πιο σταθερή/σίγουρη λαβή. Όντως δεν κουμπώνει στο 100% τέλεια, αλλά περίπου στο 95%, κοινώς μια χαρά την κάνει την δουλειά της. Και η ζελατίνα προστασίας της οθόνης, καλή είναι αλλά θέλει προσοχή στην τοποθέτηση. Ο βλάκας την έβαλα όλο βιασύνη, και έχω 2-3 φουσκαλίτσες, που δεν ενοχλούν όμως ιδιαίτερα.

 

Η οθόνη είναι τεράστια και παρόλο που δεν είναι high def, η απεικόνισή της είναι το λιγότερο αξιοπρεπέστατη! Τα χρώματα αποδίδονται πολύ καλά και η φωτεινότητά της είναι αρκετά έντονη αν μπει στο τέρμα. Επιβεβαιώνω πως με την 1.05 rom που φοράει, δεν βλέπω πρόβλημα στο κόκκινο αλλά ούτε και στα επίδεδα του μαύρου.

 

Ξεκινώ λοιπόν τις ερωτήσεις μου, αφού πρώτα ευχαριστήσω το παληκάρι που έφτιαξε το pdf με τις συγκεντρωτικές οδηγίες. - Συγχωρέστε που κάποιες θα ακουστούν χαζές, αλλά πραγματικά όπως ανέφερα είμαι πολύ καινούργιος σε αυτό το χώρο -

 

Ερώτηση 1η: Για να κλειδώσει η οθόνη χειροκίνητα, ο μόνος τρόπος είναι το power button; Όταν κλειδώνει, πως γίνεται να απεικονίζεται μόνο την ώρα ή οτιδήποτε άλλο (να μην μαυρίζει τελείως η οθόνη δηλαδή); Χρειάζεται κάποιο application;

 

Ερώτηση 2η: Τις επαφές μου είχα στο Nokia (όχι στην κάρτα SIM), υπάρχει τρόπος να τις περάσω στο ZTE ή αναγκαστικά πάμε μια-μια;

 

Ερώτηση 3η: Αυτό με τους αποθηκευτικούς χώρους με έχει μπερδέψει αν και διάβασα πιο πίσω κάποιες πληροφορίες. Έχουμε εσω. αποθ. χώρο (α) που είναι ~1Gb και αποθ. χώρο τηλεφώνου (β) που είναι ~1,77Gb. Αν κατάλαβα καλά αυτά είναι δύο partitions της εσωτ. μνήμης του τηλεφώνου. Γιατί όμως τα έχουν κάνει έτσι; Το κινητό αποθηκεύει τα applications και τα αρχεία μου στο α; Και το β που χρησιμεύει; Για αυτό περνάμε το fix των 2.5Gb, ώστε να έχουμε αυτό το ωφέλιμο χώρο για πάρτη μας;

 

Ερώτηση 4η: To backup & restore τι περιλαμβάνουν; Τη ROM του κινητού, το λειτουργικό και τις ρυθμίσεις μας; Αν κατάλαβα καλά, για να μπορέσω να κάνω restore θα πρέπει οπωσδήποτε να περάσω το αγλλικό μιας και κινέζικα δεν ξέρουμε :lol:

 

Ερώτηση 5η: Ενναλαγή (ή και κλείσιμο) μεταξώ των εφαρμογών πως γίνεται εδώ; Σε tablet με android πάταγες ένα απλό κουμπί, εδώ τι κάνουμε;

 

Ερώτηση 6η: Το Go Keyboard που βοηθά γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς την χρησιμότητά του... :rolleyes:

 

Ερώτηση 7η: Σέρνοντας απο πάνω, κάτω την οθόνη, πως γίνεται να είναι default οι ρυθμίσεις/συνδέσεις και όχι οι γενικές ειδοποιήσεις;

 

Ευχαριστώ όσους κάνουν τον κόπο και απαντήσουν στα παραπάνω. Μέχρι τότε θα επανέλθω και με νεώτερες απορίες :p

Edited by Sorath
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε offtopic αλλα με χρεωνει 2 για καθε φορτιση και αλλα 2 για καθε εκφορτιση (δηλαδη για καθε αγορα). Εαν κανω 10 ξεχωριστες αγορες που το προιν κανει 1 ευρω θα με χρεωσει αλλα 2 για καθε αλλη αγορα (20 ευρω στις 10 αγορες)

 

νομιζω στο θεμα εκφορτηση κανεις λαθος εννοει αν τα λεφτα τα ξαναπας πισω στο λογαριασμο απο οπου φορτισες την prepaid και εγω εχω πειραιως και μονο εκει εχω δει τετοια χρεωση

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητό σου.

1.Ισως γινεται με κάποια εφαρμογή αλλά θα έχεις μεγάλη επίπτωση στην κατανάλωση μπαταρίας μιας και θα ειναι συνεχώς ανοιχτή η οθόνη.Προσωπικά δεν το έχω ψάξει.Για να κλεινει η οθόνη απο πλήκτρο,ψάξε στο play store για εφαρμογές screen off.

2.Αν δουλεύει με το κινητό σου το nokia pc suite νομίζω ότι απο εκει μπορεις να κάνεις export σε csv αρχείο και μετά import στο gmail λογαριασμό σου που θα συγχρονίσει αυτόματα με το κινητό και θα σου κατεβάσει τις επαφές.Αλλη λύση που αν υποστηρίζει το nokia σου ειναι να επιλέξεις τις επαφές σου και να κάνεις export στην sd σου τις επαφές ως vcf αρχείο.Στη συνέχεια βάζεις την κάρτα στο v967s,πας στην εφαρμογή επαφών του zte και κάνεις import τα vcf αρχεία

3.To πρώτο partition ειναι σε linux format και εκει εγκαθίστανται οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους.Το δεύτερο ειναι σε fat32 και εκει πάνε οι φωτογραφίες σου,τα αρχεία μουσικής σου κτλ.Αν βάλεις sd που σαφώς θα έχει περισσότερο χώρο απο 1,77gb αυτός ο χώρος καθίσταται ουσιαστικά άχρηστος μιας και οι φωτό,βιντεο,μουσική θα πάνε στην εξωτερική sd και έτσι με το fix των 2,5gb τον προσθέτουμε στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου και μπορούμε να βάλουμε εφαρμογές μέχρι 2,5gb.

4.Κάνει backup όλη την ρομ μαζί με τις ρυθμίσεις σου.Σαν να παίρνεις backup όλο τον σκληρό δίσκο του pc σου με τα windows κτλ

5.Κρατάς μερικά δευτερόλεπτα το κουμπί home.Γινεται και με διάφορες εφαρμογές απο το play store π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaija.activityhistory https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schiztech.swapps κτλ

6.Εναλλακτικό πληκτρολόγιο για να γράφεις ελληνικά

7.Κατεβάζοντας την μπάρα με 2 δάχτυλα ανοίγουν απευθείας οι γρήγορες σύνδεσεις.Με το gravitybox μπορεις να το ρυθμίσεις να να ανοίγουν και με άλλους τρόπους όπως π.χ. να ανοιγουν με το ένα δάχτυλο όταν δεν έχεις ειδοποιήσεις,να ανοίγουν τραβώντας απο δεξιά ή αριστερά τη μπάρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Link to comment
Share on other sites

Φοβερός! Χίλια ευχαριστώ bbbb!

 

2) Το έχω δουλέψει το nokia pc suite και τα έχω τα στοιχεία στον Η/Υ, οπότε θα δοκιμάσω με τους τρόπους που προτίνεις.

3)4) Κατατοπιστικότατος! Επιτέλους κατάλαβα τι γίνεται :Ρ

5) Όντως δουλεύει με κρατημένο το home. (το δοκίμασα νωρίτερα αλλά φαίνεται δεν το πάτησα αρκετή ώρα).

7) Τέλεια! Θα δοκιμάσω το gravity box!

 

Ευχαριστώ ξανά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αναφορα απο την 1.05 απο minideal......το 1ο θεματακι(υπο διερευνιση βεβαια.:blink:...)

Ειχαμε ενα μικρο παγωμα του κντ,κολλησε εντελως σε μια οθονια και δεν κουναγε......επανηλθε με συνεχες πατημα το power κουμπιου(σαν να βγαζουμε την μπαταρια δλδ....)οπως μου ειπε ο φιλος που το εχει.

Αυριο θα το εχω το κντ να δω ενα εκανε καποιο μαγικο ο κατοχος του και το παγωσε......:rolleyes:

Τελικα ειχε (εχει?) θεμα η 1.05,μου παγωσε και εμενα 2 φορες σημερα το κντ,χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο.Την περασα

ξανα,απο το μηδεν,και ειμαι τωρα σε τσεκαρισμα.Αλλα δεν του εβαλα κανα 2 προγραμματακια(Mobileuncle MTK Tools κτλ....)

μηπως ειχε πειραχτει κατι στο ασχετο(μα παρα πολυ ασχετο κατοχο του.....:lol:)και για αυτο να κολλαγε το κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με μια φόρτιση μπαταριάς η χρήση που έκανα είναι

~10 ώρες με τη δεύτερη κάρτα sim ενεργή σε 2g/3g αυτόματα.

~5:00 ώρες ιντερνέτ με dolphin.

0:30 λεπτά έδωσα ιντερνέτ σε άλλο τηλέφωνο.

0:09 λεπτά Βιντεακια στο YouTube.

~15 λεπτά τηλεφωνά.

2-3 sms.

Ενημέρωση/εγκατάσταση κάποιον εφαρμογών.

Και οποίες άλλες εφαρμογές άνοιξα.

Backup με titanium.

Έχω τη rom 105 από minideal.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη μπαταρία του.

 

Αύριο θα πάω στο ταχυδρομείο για να παραλάβω το δεύτερο zte που είναι για έναν φίλο μου. Θα δοκιμάσω τις rom που έχουν αναφερθεί από το xda για να δω την διάφορα στη οθόνη, δεν θα έχω το χρόνο να τις τεστάρω φουλ γιατί αύριο το απόγευμα θα το δώσω.

 

Χρήστο στο w7 το Automaton δεν δουλεύει, πιάνει μια φορά στις 20-30 προσπαθείς.

 

edit ξεχασα να γραψω.... τη φωτεινοτητα την εχω περιπου στο 1/4 και το βραδυ στο τερμα χαμιλο, πολυ λιγη ωρα την ειχα στο 100%.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση επιβεβαιώνω και εγώ την άριστη αυτονομία της συσκευής.1 σιμ σε χρήση,μόνιμα 3g ανοιχτό,1 ώρα gps με primo,αυτόματη φωτεινότητα όλη την ώρα,2.30 ώρες browsing με 3g,παρακολούθηση βιντεο με wifi,γενικά αυτό που βλέπω ειναι πέρα απο κάθε προσδοκία όχι μόνο για smartphone των 100€ αλλά πολύ παραπάνω.Και φυσικά με την χρήση εξωτερικού φορτιστή και δεύτερης μπαταρίας έχω ξεχάσει τι σημαίνει να έχεις smartphone και να ψάχνεις στη μέση της ημέρας για μπρίζα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβος, στο 24ωρο πρεπει να φτανει 10 ωρες οθονη για πλακα !

Απιστευτο :shock:

Ποσο ειπαμε οτι κοστιζει ??? θελω να το ακουω :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και απο χθες το απόγευμα μόνιμα ανοιχτό και το automaton το οποίο απλά λειτουργεί άψογα και έχω ξεχάσει που βρίσκεται το power κουμπί :p
Link to comment
Share on other sites

χθες το παρελαβα και απο το μεσημερι ξεκινησα να το στεινω,εφαρμογες ρυρμισεις κλπ.η μπαταρια το πρωι κατα τις 11 που το ανοιξα να το δω ηταν 30% και το εκλεισα για το μεσημερι.ανοιγοντας το το μεσημερι ηταν αδειο εβαλα φορτιστη.οποτε στις 8 ειχε πληρης φορτιση 100%.με φουλ οθονη και ανοιχτο wifi λιγο σερφαρισμα ριθμισεις κλπ μεχρι τις 11 ειχε πεσει στο 75% περιπου.μετα εκλεισα το ιντερνετ και το αφησα sntand by ολλα το βραδυ.τωρα η ωρα ειναι 8 και η μπαταρια μου διχνει 65% χωρις καθολου χρηση.αρα οταν θα φτασω σε χαμιλη σταθμη οπως εχει ειποθει θα κολησει?? δεν ξερω αλλα με φοβιζει η μπαταρια,βεβαια ειναι η πρωτη φορτιση θα διξει πιστευω.απο χρομματα ταχυτητα εφαρμογες δεν παιζετε το κινητο παει σφαιρα και δεν κολησε πουθενα με την 1.0.5 το πηρα.θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει σε κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

πηγα να χρησιμοιποιησω το καταληλο meteo apk (για 6589+6577) και μπρικαρισα το lenovo a660

αν ξερει καποιος πως το χρησιμοποιουμε ας στειλει pm

Σε λιγο καιρο περιμενω το v967 (singapore) οποτε το χρειαζομαι ακομα το lenovo

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.0.3 απο μινιντιλ. Η μπαταρια ειναι αψογογη. Η 1.0.5 πως τα παει?

Αξιζει να την φλασαρω? Την max flavour 3.3 λεω, αφου κανω πρωτα το 2.5γβ παρτισιον

Link to comment
Share on other sites

Παλι με σταματησαν........

20 ευρο + 20% επι του τιμολογιου λενε.......ποιο τιμολογιο το κερατο μου μεσα.......

Καλα μιλαμε για τρελη καντεμια....μολις με καλεσαν απο το τελωνιειο...θελουν λεει τιμολογιο αγορας....αρχισαν τα γνωστα,απο που αγοραστηκε,ποσο αγοραστικε κτλ.

2η φορα μου σταματαν πραματα......δεν εχω καταλαβει τι γινεται ρε γμτ......

Καποιος αλλος που να τον σταματησαν 2 φορες στο τελωνειο υπαρχει ρε παιδια???

Μπας και κραταν ονοματα.......??

 

Ελεος ρε π@@@@η μου........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παλι με σταματησαν........

20 ευρο + 20% επι του τιμολογιου λενε.......ποιο τιμολογιο το κερατο μου μεσα.......

Καλα μιλαμε για τρελη καντεμια....μολις με καλεσαν απο το τελωνιειο...θελουν λεει τιμολογιο αγορας....αρχισαν τα γνωστα,απο που αγοραστηκε,ποσο αγοραστικε κτλ.

2η φορα μου σταματαν πραματα......δεν εχω καταλαβει τι γινεται ρε γμτ......

Καποιος αλλος που να τον σταματησαν 2 φορες στο τελωνειο υπαρχει ρε παιδια???

Μπας και κραταν ονοματα.......??

 

Ελεος ρε π@@@@η μου........

 

δηλαδη θα σου παει 140 ευρω το κινητο???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα σου παει 140 ευρω το κινητο???

 

Ε ναι εαν το δεχτω φυσικα τοσο θα παει......αστα την πατησα παλι......το θεμα ειναι να δω γιατι σε εμενα 2η φορα

αυτο ειναι το προβλημα μου τωρα.Κατι γινεται....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παλι με σταματησαν........

20 ευρο + 20% επι του τιμολογιου λενε.......ποιο τιμολογιο το κερατο μου μεσα.......

Καλα μιλαμε για τρελη καντεμια....μολις με καλεσαν απο το τελωνιειο...θελουν λεει τιμολογιο αγορας....αρχισαν τα γνωστα,απο που αγοραστηκε,ποσο αγοραστικε κτλ.

2η φορα μου σταματαν πραματα......δεν εχω καταλαβει τι γινεται ρε γμτ......

Καποιος αλλος που να τον σταματησαν 2 φορες στο τελωνειο υπαρχει ρε παιδια???

Μπας και κραταν ονοματα.......??

 

Ελεος ρε π@@@@η μου........

 

Μίλα με το καταστημα να σου στείλει ένα invoice για 40 δολαρια ως refurbished

.........ότι γλιτώσεις.

Γκαντεμιά είναι ....τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με το καταστημα να σου στείλει ένα invoice για 40 δολαρια ως refurbished

.........ότι γλιτώσεις.

Γκαντεμιά είναι ....τι να πεις

Μαλλον θα το στειλω πισω,αφου τους πω στο Τελωνειο οτι δεν το θελω,και θα ζητησω στο καταστημα μετα να μου το ξαναστειλουν σε αλλο ονομα ομως....αλλα παμε για ενα μηνα το περα-δωθε ρε γμτ.Θελω να βρω τι γινεται και με σταματησαν 2η φορα........εχω φαει κολλημα τωρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία τι είναι καλύτερο; Να αφήνω να φορτίζει συνεχώς όποτε μπορώ (πχ στην δουλειά) ή να το αφήνω να πέφτει στο 10% και μετά να το φορτίζω φουλ;
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία τι είναι καλύτερο; Να αφήνω να φορτίζει συνεχώς όποτε μπορώ (πχ στην δουλειά) ή να το αφήνω να πέφτει στο 10% και μετά να το φορτίζω φουλ;

Μετα τις 3 πρωτες αρχικες φορτισεις οτι και να κανεις το ιδιο ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το στειλω πισω,αφου τους πω στο Τελωνειο οτι δεν το θελω,και θα ζητησω στο καταστημα μετα να μου το ξαναστειλουν σε αλλο ονομα ομως....αλλα παμε για ενα μηνα το περα-δωθε ρε γμτ.Θελω να βρω τι γινεται και με σταματησαν 2η φορα........εχω φαει κολλημα τωρα.

Ποιο θα είναι το ποσό που θα σου κρατήσει το κατάστημα για την επιστροφή των μεταφορικών ( της πρώτης διαδρομής ).

Πόσο θα σου ζητήσει για να σου το ξαναστείλει?

(Λογικά θα θεωρήσει εσένα υπεύθυνο για την μη παραλαβή από το τελωνείο)

free shipping εννοειται ότι δεν υπάρχει εφόσον σε κάθε παραγγελία ,ενσωματώνουν το κόστος μεταφοράς στην τελική τιμή.Συνεπώς έχεις ηδη πληρώσει το να στο φέρουν ,αλλά παραμένει να πληρωθεί η επιστροφή και η επαναπροώθηση σε σένα. Συν το γεγονός ότι δεν εξαλείφεις τον κίνδυνο του τελωνείου εκ νέου.:( Συννενοήσου πρώτα με το κατάστημα για να δεις τι σε συμφέρει και ενημέρωσε τους για το τι εγινε.Μπορεί να προτείνουν και αυτοί κάτι...

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα είναι το ποσό που θα σου κρατήσει το κατάστημα για την επιστροφή των μεταφορικών ( της πρώτης διαδρομής ).

Πόσο θα σου ζητήσει για να σου το ξαναστείλει?

(Λογικά θα θεωρήσει εσένα υπεύθυνο για την μη παραλαβή από το τελωνείο)

free shipping εννοειται ότι δεν υπάρχει εφόσον σε κάθε παραγγελία ,ενσωματώνουν το κόστος μεταφοράς στην τελική τιμή.Συνεπώς έχεις ηδη πληρώσει το να στο φέρουν ,αλλά παραμένει να πληρωθεί η επιστροφή και η επαναπροώθηση σε σένα. Συν το γεγονός ότι δεν εξαλείφεις τον κίνδυνο του τελωνείου εκ νέου.:( Συννενοήσου πρώτα με το κατάστημα για να δεις τι σε συμφέρει και ενημέρωσε τους για το τι εγινε.Μπορεί να προτείνουν και αυτοί κάτι...

 

Ναι βρε εννοειται οτι θα μιλησω μαζι τους,αλλα ειμαι στην δουλεια τωρα και δεν μπορω....

Εαν με συμφερει να το στειλω παλι θα το κανω εννοειται.

Την 1η φορα που με σταματησαν ειχα δωσει την διαφορα και ολα μελι-γαλα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τι το φερνουν? Απλο ταχυδρομειο( sing post)?

Εννοειται απλο sing post φιλε μου,διαφορετικα δεν θα μιλαγα καν...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη μενεις;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...