Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα:

 

10. Παίρνουμε SCREENSHOT πατώντας ταυτόχρονα: Volume down + Power button

 

αλλά τίποτα...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος , έκανα διαμορφωση την κάρτα sd αλλά το κινητό πάλι λέει οτι το στοιχείο κατεστραμένο και δεν την διαβάζει , αντίθετα στο pc με card reader την βλέπει κανονικά . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει .
Link to comment
Share on other sites

ήταν από τα πρώτα που δοκίμασα:

 

10. Παίρνουμε SCREENSHOT πατώντας ταυτόχρονα: Volume down + Power button

 

αλλά τίποτα...

μολις το εκανα τραβηξε ..πατα πρωτα το Power button και μετα γρηγορα το Volume down

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mol οταν κάνεις wipe data καλό ειναι να κάνουμε και wipe cache για εργοστασιακή επαναφορά ?

Σε καθε φλασαρισμα κανω ολα υα wipes, εκτος απο battery stats

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Εσπασε η εξωτερικη οθονη του κινητου...Γνωριζει κανεις αν μπορω να προμηθευτω ανταλλακτικο απο καπου?Αξιζει γενικα να το φτιαξω ή μαζι με την επισκευη θα μου στοιχισει οσο το 1/2 αξιας του κινητου?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Εσπασε η εξωτερικη οθονη του κινητου...Γνωριζει κανεις αν μπορω να προμηθευτω ανταλλακτικο απο καπου?Αξιζει γενικα να το φτιαξω ή μαζι με την επισκευη θα μου στοιχισει οσο το 1/2 αξιας του κινητου?Ευχαριστω...

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Original-Black-Touch-Screen-Digitizer-For-ZTE-V967-V967s-Phone-/271349482113?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item3f2db08281

 

http://www.ebay.com/itm/New-Full-Lcd-Screen-Touch-Digitizer-Assembly-For-ZTE-V967-V967S-Replacement-/350911995207?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item51b3fc1d47

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα τραβηξε ..πατα πρωτα το Power button και μετα γρηγορα το Volume down

 

με τίποτα, έβαλα και εφαρμογές αλλά η εικόνα βγαίνει παραμορφωμένη!! και χρειάζομαι κάποια captures για μια εργασία!!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια και info, ίσως απ' τους λίγο πιο έμπειρους, καθώς το θέμα δεν το γνωρίζω καθόλου.

 

Άφησα χτες το βράδυ ανοιχτό το κινητό ενώ είχε λίγη μπαταρία (κάπου στο 15%, ίσως και πιο κάτω) και όταν ξύπνησα ήταν κλειστό, είχε αποφορτίσει τελείως. Το έβαλα για φόρτιση, πήγα να το ανοίξω και μου κάνει πλέον αυτό που θα δείτε στο παρακάτω video που τράβηξα:

 

Αυτό είναι το λεγόμενο boot loop;

Για αρχή έλυσα το κινητό κι άφησα έξω τη μπαταρία 5-10 λεπτά, όπως προτείνεται.

Κι εννοείται googl-αρα λίγο αλλά σε όλα τα guides λένε ότι πρέπει να πάω στο recovery (για να κάνω wipes και φλασάρισμα). Το θέμα όμως είναι ότι η μπαταρία είναι εντελώς ξεφόρτιστη και, αν παρατηρήσατε καλά στο video, δε φορτίζει καν. Το κόκκινο led ψηλά δεν ανάβει, παρά μόνο για κλάσματα όταν ξεκινάει να δείχνει το boot logo. Και βέβαια δε δείχνει ποτέ την εικόνα με τη μπαταρία και το ποσοστό που έδειχνε όταν φορτίζουμε με το κινητό κλειστό. Άρα δεν μπορώ να μπω σε recovery.

 

Τι κάνω λοιπόν; Μια ιδέα που μου ήρθε είναι να δοκιμάσω με τη μπαταρία του ξαδέρφου μου (έχει κι αυτός το ίδιο κινητό) για να μπω recovery και να φλασάρω...

Απ' την άλλη, βάσει των παραπάνω, δεν ξέρω αν έχει πλέον θέμα η συσκευή, η μπαταρία, το λειτουργικό ή και τα 3. Και βέβαια έχω στο μυαλό μου και την περίπτωση της εγγύησης, αλλά δε γνωρίζω αν δίνουν και πόσους μήνες. Ξέρει κανείς για το to2c; Και τέλος σε περίπτωση εγγύησης, τα μεταφορικά πήγαινε-έλα είναι δικά μου;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

στο pc το έβαλες για λίγο μήπως και φορτίσει εκεί;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

με τίποτα, έβαλα και εφαρμογές αλλά η εικόνα βγαίνει παραμορφωμένη!! και χρειάζομαι κάποια captures για μια εργασία!!!

 

τι να πω δεν ξερω παλια ειχα δοκιμασει και εφαρμογη και ολα καλα σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε αυτο το βίντεο που ειδα στο youtybe

είδα οτι ο κύριος εκτός απο τα wipe έκανε και "formating /system" ειναι σωστό αυτο; πρέπει να το κανουμε σε ολες τις rom?

και μια αλλη ερωτηση οι υπολοιπες rom εκτος του minideal υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες στο μηνυμα ή πρεπει να κάνουμε όλα αυτά που λέτε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

φορματ συστεμ δεν εχω κανει ποτε.

εχω την εντυπωσει πως καμια ρομ δεν υποστηριζει εξ αρχης 160 χαρακτηρες στα σμς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια και info, ίσως απ' τους λίγο πιο έμπειρους, καθώς το θέμα δεν το γνωρίζω καθόλου.

 

Άφησα χτες το βράδυ ανοιχτό το κινητό ενώ είχε λίγη μπαταρία (κάπου στο 15%, ίσως και πιο κάτω) και όταν ξύπνησα ήταν κλειστό, είχε αποφορτίσει τελείως. Το έβαλα για φόρτιση, πήγα να το ανοίξω και μου κάνει πλέον αυτό που θα δείτε στο παρακάτω video που τράβηξα:

 

Αυτό είναι το λεγόμενο boot loop;

Για αρχή έλυσα το κινητό κι άφησα έξω τη μπαταρία 5-10 λεπτά, όπως προτείνεται.

Κι εννοείται googl-αρα λίγο αλλά σε όλα τα guides λένε ότι πρέπει να πάω στο recovery (για να κάνω wipes και φλασάρισμα). Το θέμα όμως είναι ότι η μπαταρία είναι εντελώς ξεφόρτιστη και, αν παρατηρήσατε καλά στο video, δε φορτίζει καν. Το κόκκινο led ψηλά δεν ανάβει, παρά μόνο για κλάσματα όταν ξεκινάει να δείχνει το boot logo. Και βέβαια δε δείχνει ποτέ την εικόνα με τη μπαταρία και το ποσοστό που έδειχνε όταν φορτίζουμε με το κινητό κλειστό. Άρα δεν μπορώ να μπω σε recovery.

 

Τι κάνω λοιπόν; Μια ιδέα που μου ήρθε είναι να δοκιμάσω με τη μπαταρία του ξαδέρφου μου (έχει κι αυτός το ίδιο κινητό) για να μπω recovery και να φλασάρω...

Απ' την άλλη, βάσει των παραπάνω, δεν ξέρω αν έχει πλέον θέμα η συσκευή, η μπαταρία, το λειτουργικό ή και τα 3. Και βέβαια έχω στο μυαλό μου και την περίπτωση της εγγύησης, αλλά δε γνωρίζω αν δίνουν και πόσους μήνες. Ξέρει κανείς για το to2c; Και τέλος σε περίπτωση εγγύησης, τα μεταφορικά πήγαινε-έλα είναι δικά μου;

 

Από ότι βλέπω εγώ είναι καθαρά θέμα μπαταρίας. Έχει πέσει πάρα πολύ και δεν μπορεί βάζω την φορτιση ο φορτιστής του κινητού. Κανονικά θέλει (χτύπημα) η μπαταρία με ποιο μεγάλη τάση για λίγο για να μπορέσει να την φορτιση. Εάν είσαι από Θεσσαλονίκη ευχαριστος να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω εγώ είναι καθαρά θέμα μπαταρίας. Έχει πέσει πάρα πολύ και δεν μπορεί βάζω την φορτιση ο φορτιστής του κινητού. Κανονικά θέλει (χτύπημα) η μπαταρία με ποιο μεγάλη τάση για λίγο για να μπορέσει να την φορτιση. Εάν είσαι από Θεσσαλονίκη ευχαριστος να σε βοηθήσω.

 

Μάλιστα... Δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί αυτό το πράγμα, πρώτη φορά το ακούω. Περίεργο μου φαίνεται να μη φτάνει η τάση του ρεύματος από την πρίζα.:confused:

 

Αυτό πως γίνεται; Με τι φορτιστή δηλαδή;

Κομοτηνή μένω, αλλά αν δε γίνεται να βρω κάτι τέτοιο εδώ, δε θα είχα πρόβλημα να επικοινωνήσουμε μήπως και μπορέσουμε και συνεννοηθούμε.

 

Όπως και να 'χει, πρέπει να βρω σήμερα τον ξάδερφό μου για να βάλω τη μπαταρία του ώστε, αν δουλέψει, να αποφανθώ για το αν φταίει η μπαταρία ή κάτι άλλο (π.χ. το hardware του κινητού ή το λειτουργικό), σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενα κουπόνι απο κανενα μαγαζί ??

Θέλει να το πάρει ενας φιλος μου και βγαίνει 127 απο minideal πλεον.

Που 105 που έδωσα τοτε που 127 τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενα κουπόνι απο κανενα μαγαζί ??

Θέλει να το πάρει ενας φιλος μου και βγαίνει 127 απο minideal πλεον.

Που 105 που έδωσα τοτε που 127 τώρα...

 

Φιλικα παντα,παρε αλλο κντ για τον φιλο σου,ξεπεραστηκε πλεον το 967.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενα κουπόνι απο κανενα μαγαζί ??

Θέλει να το πάρει ενας φιλος μου και βγαίνει 127 απο minideal πλεον.

Που 105 που έδωσα τοτε που 127 τώρα...

 

στα $165.99 το πήρα τώρα από το2c!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Για ανεβασε ενα παραμορφωμενο screenshot να δουμε πως φαινεται

 

ναι φυσικά! δες και μόνος σου!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Φιλικα παντα,παρε αλλο κντ για τον φιλο σου,ξεπεραστηκε πλεον το 967.:)

 

Το θέμα ειναι οτι το έχει δει , ξέρει τις δυνατότητες του και πάει εκει με κλειστά μάτια μιας και ξέρει τι παίρνει.

Το να πάρει κατι άλλο άγνωστο δεν ξέρω αν θελει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δειτε το προβλημα που εχουν 3 διαφορετικα τηλεφωνα , και οχι μονο αυτο που εχω τραβηξει το video, ισως να μην το εχετε προσεξει .... αλλα το κανουν και τα 3 που εχω παραλαβει το δικο μου και αλλα 2 φιλων...

 

 

δοκιμαστε το και πειτε μας τα αποτελεσματα σας....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δειτε το προβλημα που εχουν 3 διαφορετικα τηλεφωνα , και οχι μονο αυτο που εχω τραβηξει το video, ισως να μην το εχετε προσεξει .... αλλα το κανουν και τα 3 που εχω παραλαβει το δικο μου και αλλα 2 φιλων...

 

 

δοκιμαστε το και πειτε μας τα αποτελεσματα σας....

 

 

 

το video ανεβαινει ακομα... σε 10 λεπτα θα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...