Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bbbb εννοείς το greek keyboaard Που αναφέρεται στον οδηγό ή κάποιο άλλο Μοντ Από gravity box?

 

Gravity box-->βελτιώσεις τηλεφώνου-->Μηνύματα-->strip τους χαρακτήρες unicode και στέλνεις 160 χαρακτήρες με την στοκ εφαρμογή ανεξαρτήτως πληκτρολογίου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gravity box-->βελτιώσεις τηλεφώνου-->Μηνύματα-->strip τους χαρακτήρες unicode και στέλνεις 160 χαρακτήρες με την στοκ εφαρμογή ανεξαρτήτως πληκτρολογίου

 

 

Ότι πιο χρήσιμο έχει να προσφέρει το gravity box για όσους χρησιμοποιούν δύο κάρτες....

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτηρες μολις ενεργοποιηθηκαν!

Αλλαξα και εικονιδιο μπαταριας, χρωμα στο σημα και στο ρολοι!

Τα υπολοιπα αργοτερα.

 

Σημερα μαλλον θα παραγγειλω τα ακουστικα που αναφερθηκαν παραπανω. Αφου πρωτα δοκιμασω κατι νοκια που εχω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κανείς τι είναι αυτή η μικρή τρυπούλα δίπλα απο την είσοδο ακουστικών; Έτσι απο περιέργεια ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κανείς τι είναι αυτή η μικρή τρυπούλα δίπλα απο την είσοδο ακουστικών; Έτσι απο περιέργεια ρωτάω.

 

Είναι το ένα από τα 2 μικρόφωνα που έχει το 967...έχει άλλο ένα στο κάτω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Gravity box-->βελτιώσεις τηλεφώνου-->Μηνύματα-->strip τους χαρακτήρες unicode και στέλνεις 160 χαρακτήρες με την στοκ εφαρμογή ανεξαρτήτως πληκτρολογίου

 

ευχαριστώ.θα το δοκιμάσω να δω αν δουλεύει με το Swype.

για την ώρα δούλευα Swype με την εφαρμογή Greek keyboard αλλά προτιμώ να έχω μόνο 1 εφαρμογή πληκτρολογίου

 

edit: δουλεύει Μια χαρά με το Swype.και μάλιστα αν γράψεις με μικρά τα μετατρέπει αυτόματα κεφαλαία

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Αγοραζω τωρα το κινητο απο το minideal..Πρεπει να κανω λογαριασμο στο site ; Γιατι μου εχει την δυνατοτητα να προχωρησω κατευθειαν με paypal.Πρεπει να τους πω send as gift ή κατι αλλο και επομενος να χρειαστω λογαριασμο;Ελπιζω να απαντησετε συντομα :p:lol: Ευχαριστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Αγοραζω τωρα το κινητο απο το minideal..Πρεπει να κανω λογαριασμο στο site ; Γιατι μου εχει την δυνατοτητα να προχωρησω κατευθειαν με paypal.Πρεπει να τους πω send as gift ή κατι αλλο και επομενος να χρειαστω λογαριασμο;Ελπιζω να απαντησετε συντομα :p:lol: Ευχαριστω πολυ :)

 

οχι δεν χρειαζεται να κανεις λογαριασμο φιλε μου!! μπορεις κανονικα να κανεις την παραγγελια με πευπαλ... ειναι τσακαλια αυτη συνηθως το στελνον ως δωρο αλλα δεν θα σε εβλαπτε να τους το πεις στο λαιβ τσατ... στο σκαιπ, ή σε σημειωσεις κατα την αγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε κανίβαλε :lol: κι εσύ αμέσως να μου την πεις.

 

Έτσι είναι το σωστό ....:)

Από την άλλη αν ψάξεις λίγο μπορεί να γίνεις και εσύ σαίνι , που ξέρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα κομπλε. Παραγγειλα το κινητο με δωρο θηκη+ζελατινα χωρις να κανω λογαριασμο στο site.Με ρωτησαν μετα για το αν θα το στειλουν τσαμπα ή με καποια χρεωση για να ερθει πιο γρηγορα και τους εστειλα και email για να τους πω να το στειλουν ως δωρο κλπ.Ευχαριστω πολυ φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα αγορασα και εγω το τηλ πολυ καλο αλλα εχω ενα θεμα δεν μπορω να εχω την internal storage ως αποθηκευτικο χωρο τι μπορω να κανω ???εχω μονο 400 mb διαθεσιμα ενω οταν παω στις ρυθμισεις και μετα αποθηκευτικος χωρος τα 2,5 gb φαινονται πως το φτιαχνω
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ακολουθήσει τον οδηγό για re-partition της εσωτερικής μνήμης; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996
Link to comment
Share on other sites

Η 1.0.5 είναι 4.2.1 και δεν υπάρχει ακόμη επίσημη 4.2.2 και προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα ασχοληθεί η zte με το να δώσει επίσημη 4.4.Μόνος τρόπος για να πάρει το κινητό 4.4 ειναι να βγει για κάποιο άλλο mtk6589 κινητό και να την κάνει port o carliv ή κάποιος άλλος developer.
Link to comment
Share on other sites

Η 1.0.5 είναι 4.2.1 και δεν υπάρχει ακόμη επίσημη 4.2.2 και προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα ασχοληθεί η zte με το να δώσει επίσημη 4.4.Μόνος τρόπος για να πάρει το κινητό 4.4 ειναι να βγει για κάποιο άλλο mtk6589 κινητό και να την κάνει port o carliv ή κάποιος άλλος developer.

 

εκανα λογο στην 4.3 που ειναι και πιο προσιτη σχετικα!! δεν υπαρχει κανενα αλλο κινητο πχ Lenovo που να εχει 4.3 ηδη?

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι εχω την 4.2.1 ? :/

 

Η 1.0.5 είναι 4.2.1 και δεν υπάρχει ακόμη επίσημη 4.2.2 και προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα ασχοληθεί η zte με το να δώσει επίσημη 4.4.Μόνος τρόπος για να πάρει το κινητό 4.4 ειναι να βγει για κάποιο άλλο mtk6589 κινητό και να την κάνει port o carliv ή κάποιος άλλος developer.

 

μαλιστα καταλαβα αλλα γιατι να μην ασχοληθει η ZTE γενικα ετσι κανει στα μοντελα απο κινα ? ξερεις τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι δε θα ασχοληθούν για να σε βάλουν στο "τρυπάκι" να παραγγείλεις άλλο κινητό μετά απο 6 μήνες.Το οποίο πρακτικά θα ειναι το ίδιο κινητό αλλά με τον αναβαθμισμένο mtk65xx.Kαι δε το λέω αυτό μόνο για την zte αλλά γενικά για τα κινέζικα αυτής της κατηγορίας.

εκανα λογο στην 4.3 που ειναι και πιο προσιτη σχετικα!! δεν υπαρχει κανενα αλλο κινητο πχ Lenovo που να εχει 4.3 ηδη?

Εχω δει να εμφανίζονται ως προ-παραγγελία ή απλά ως ανακοίνωση κάποια μοντέλα με την 4.3 τα οποία όμως θα έχουν τον καινούριο 8πυρηνο octa mtk6592 π.χ. thl w11 v2,htm h100

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει να εμφανίζονται ως προ-παραγγελία ή απλά ως ανακοίνωση κάποια μοντέλα με την 4.3 τα οποία όμως θα έχουν τον καινούριο 8πυρηνο octa mtk6592 π.χ. thl w11 v2,htm h100

 

που προφανως δεν μπορουν να γινουν port? ή με καποια κολπακια των devs θα γινουν port και θα τις εχουμε και εμεις? γενικα η ζτε σαν ζτε δεν δινει αναβαθμισει΅ς?

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνωρίζω πόσο εύκολο θα ειναι το port.Και το v967s ειναι το πρώτο zte που παίρνω αλλά όχι το πρώτο μου android και ότι γράφω είναι γιατί βλέπω τι παίζει γενικά στο android και κυρίως σε αυτά που έχουν χαμηλή τιμολόγηση.Μακάρι να κάνω λάθος και να δώσει η zte και την 4.4 στο 967s.Απο την άλλη όμως το blade v που το προορίζει επίσημα για όλη την ευρώπη έχει ακόμη την 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Δε το γνωρίζω πόσο εύκολο θα ειναι το port.Και το v967s ειναι το πρώτο zte που παίρνω αλλά όχι το πρώτο μου android και ότι γράφω είναι γιατί βλέπω τι παίζει γενικά στο android και κυρίως σε αυτά που έχουν χαμηλή τιμολόγηση.Μακάρι να κάνω λάθος και να δώσει η zte και την 4.4 στο 967s.Απο την άλλη όμως το blade v που το προορίζει επίσημα για όλη την ευρώπη έχει ακόμη την 4.1.2

 

αντε να δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κουβεντα να γινεται ειναι το ολο θεμα, μιας και στην τιμη που πηραμε το κινητό, γι'αυτα που προσφερει μια χαρα ειναι και η 4.1.2 :D
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κουβεντα να γινεται ειναι το ολο θεμα, μιας και στην τιμη που πηραμε το κινητό, γι'αυτα που προσφερει μια χαρα ειναι και η 4.1.2 :D

 

καλα ναι αλλα μια αναβαθμιση εστω custom δεν θα μας χαλαγε :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...