Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα account στο paypal με την prepaid και επικύρωση με τον κωδικό συναλλαγής. Περίπου πόσο πρέπει να περιμένω για να μπουν τα χρήματα από την κάρτα στο λογαριασμό μου στο paypal; (γιατί τώρα έχει μόνο το 1.50 ευρώ που μου επέστρεψε)

Επίσης αν μπορεί κάποιος να γράψει κάπως αναλυτικά τη διαδικασία για να πληρώσω στο minideal μέσω paypal για να μην κάνω πάλι καμία γκάφα. :rolleyes:

 

Αν σου επέστρεψε τα χρήματα , εισαι ετοιμος.

Δεν χρειάζεται να περιμένεις τπτ.

Διαλέγεις το κιν. που θες , και μετα πατα checkout with paypal , κάπως έτσι το γράφει.

Βαζεις το email σου και το κωδικό σου και μετα τελος , ετοιμος !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σου επέστρεψε τα χρήματα , εισαι ετοιμος.

Δεν χρειάζεται να περιμένεις τπτ.

Διαλέγεις το κιν. που θες , και μετα πατα checkout with paypal , κάπως έτσι το γράφει.

Βαζεις το email σου και το κωδικό σου και μετα τελος , ετοιμος !

 

Το θέμα είναι ότι στον λογαριασμό έχω μόνο το 1.50 ευρώ και όχι όλα όσα έχει μέσα η κάρτα. Λογικά πρέπει να περιμένω για να γίνει η μεταφορά( ; ).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στον λογαριασμό έχω μόνο το 1.50 ευρώ και όχι όλα όσα έχει μέσα η κάρτα. Λογικά πρέπει να περιμένω για να γίνει η μεταφορά(;).

 

Δεν περιμένεις τπτ.

Τα λεφτά τα παίρνει εκείνη τη ώρα το paypal απο το λογαριασμό σου.

Προχώρα σου λέω , εισαι έτοιμος !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένεις τπτ.

Τα λεφτά τα παίρνει εκείνη τη ώρα το paypal απο το λογαριασμό σου.

Προχώρα σου λέω , εισαι έτοιμος !

 

Δηλαδή απλώς δε μου τα δείχνει, αλλά υπάρχουν; Οκ, τότε, το δοκιμάζω και βλέπουμε.

 

Edit: Έγινε κανονικά η αγορά και τώρα μου γράφει πάλι ότι έχω 0.00 ευρώ. Πότε ακριβώς θα δείξει το πραγματικό ποσο; Αρχίζω και ανησυχώ :P

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τριτη φορα την flavour βαζοντας απο την αρχη το gravity και οχι απο το titanium μπας και εφταιγε αυτο αλλα και παλι αρχισε τα bootloop. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει μιας και στους υπολοιπους δουλευει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

dadira μην αγχωνεσαι, η καρτα ειναι συνδεμενη με το paypal. αν η συσκευη κοστισε 101.50€, τοτε τραβηξε το 1.5 απ το παυπαλ (αυτο που εβλεπες δηλαδη) και τα υπολοιπα 100 απ την καρτα ;)
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή κότσιζε 54 γιατί πήρα το V889S, αλλά λεπτομέρειες. :)

Το κατάλαβα ότι κάτι τέτοιο παίζει, αλλά σαν πρωτάρης και 'γω φοβάμαι μη γίνει καμία χαζομάρα και χαθούν έτσι τα χρήματα.

Θα περιμένω να έρθει για να σας πω και τη γνώμη μου! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι είναι πιο κοντά στο tap tap app.

Αν το κινητό είναι σε θήκη-πορτοφόλι, δεν ξεκλειδώνει όταν ανοίγεις το καπάκι. Ξεκλειδώνει ακουμπώντας

το δάχτυλο σου πάνω στον proximity μόνο.

Εκτός αν ρυθμίζω κάτι λάθος...

Όχι….εγώ αυτό λειτουργώ τώρα και δύο μέρες. Αν το ρυθμίσεις σωστά δουλεύει ακριβός όπως το automaton….δεν χρειάζεται να ακουμπάς απλά περνάς το χέρι σου από πάνω…το ίδιο αν είναι και σε θήκη-πορτοφόλι….ρύθμισε τους χρόνους και θα δεις όtι μιλάμε για αντιγραφή automaton Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιος έχει δοκιμάσει την [ROM][12.11.2013] ROM Max Flavour for ZTE V967S v4.1 του Carliv?

 

Αξίζει να την εγκαταστήσουμε;

 

Περιμένουμε σχόλια και εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

πήγα να εγκαταστήσω σήμερα το poweramp

έχει γίνει repartitioned το κινητό και έχω

αυτή τη στιγμή 2gb ελεύθερα και

μου βγάζει ότι πρέπει να απελευθερώσω

χώρο και δεν εγκαθιστάτε η εφαρμογή με τίποτα

γιατί γίνεται αυτό αφού έχει τόσο χώρο ελεύθερο??

*χρησιμοποιώ stock rom 1.0.5 με αγγλικό recovery

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το έχω δει να συμβαίνει με σπασμένες εκδόσεις προγραμμάτων.Δοκίμασε να βάλεις το sd maid και απο την επιλογή corpse finder ψάξε για "σκουπίδια" που τυχον να έχουν μείνει στο κινητό απο προηγούμενη εγκατάσταση

παιδιά ποιος έχει δοκιμάσει την [ROM][12.11.2013] ROM Max Flavour for ZTE V967S v4.1 του Carliv?

 

Αξίζει να την εγκαταστήσουμε;

 

Περιμένουμε σχόλια και εντυπώσεις....

Δες 2-3 σελίδες πίσω.Αρκετοι την εγκαταστήσαμε και είμαστε ευχαριστημένοι.Παρουσιάστηκε όμως και μια περίπτωση κολλήματος σε bootloop.Eγω είμαι ευχαριστημένος με την ρομ και περιμένω την νέα έκδοση της smart rom που θα βασίζεται σε νέα ρομ και όχι στη ρομ του lenovo όπως η τωρινή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Aυτό το έχω δει να συμβαίνει με σπασμένες εκδόσεις προγραμμάτων.Δοκίμασε να βάλεις το sd maid και απο την επιλογή corpse finder ψάξε για "σκουπίδια" που τυχον να έχουν μείνει στο κινητό απο προηγούμενη εγκατάσταση

 

 

ισχύει είναι από σπασμένη έκδοση

και την είχα βάλει πιο πριν και την απεγκατέστησα

έβαλα το sd maid και έκανα αυτά που μου είπες

και όντως βρήκε αρχεία από την εφαρμογή

τα οποία και διέγραψα

αλλά μετά που πάω να την εγκαταστήσω μου

βγάζει το ίδιο μήνυμα...κάποια άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Kάτι,κάπου,συνεχίζει να υπάρχει και να δημιουργεί πρόβλημα στην εγκατάσταση.Δε γνωρίζω δυστυχώς που μπορεί να βρίσκεται το αρχείο που δημιουργεί το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Σημερα εκλεισα το κινητο και το αφησα να φορτιζει...Το ανοιγω και εκτος οτι καθυστερησε παραπανω (ειχε κολλησει στο λογοτυπο για λιγη ωρα) ειχαν εξαφανιστει καποιες εφαρμογες...Η μια σιγουρα ειναι ο dolphin browser που ειχα,και μπαινοντας να το ξανακατεβασω μου βγαζει σφαλμα -24...Επισης καποιες ςφαρμογες που ηθελαν ενημερωση και την ειχα κανει μολις ειχα περασει την ρομ,μου τις εβγαλε παλι για ενημερωση...Να υπενθυμησω οτι φοραω την Max Flavour την full εκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Mήπως οι εφαρμογές που έχασες ήταν στην κάρτα sd απο μόνες τους ή τις είχες μετακινήσει εσύ απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd ; Αν ναι,τότε δε φταίει η max flavour αλλά μπορεί να συμβεί με οποιαδήποτε ρομ και ειναι κάτι που έχει συμβει κατά καιρούς και σε άλλα κινητά με εφαρμογές που ειναι στην sd με τον εν λόγω τρόπο.Επισης οι εφαρμογές κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν απεγκατασταθεί πλήρως και αμα πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές θα τις βρεις εκει με γκρι "σπασμένο" εικονίδιο android και πρέπει να τις απεγκαταστήσεις χειροκίνητα για να μπορέσεις να τις εγκαταστήσεις πάλι
Link to comment
Share on other sites

Ναι,τις ειχα μετακινησει στην sd...Δεν το γνωριζα οτι μπορει να εχει προβλημα...Και εχω ορισει την sd για αποθηκευτικο χωρο...Οποτε το ξαναγυριζω στην μνημη τηλεφωνου...Ευχαριστω πολυ...Φτιαξε και δευτερο account στο forum και δινε απαντησεις και απο εκει γιατι κατανταει κουραστικο...Υπαρχει κατι που δεν ξερεις?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής βάλτο στο κάρτα sd.Το προτιμώμενη θέση εγκατάστασης βάλτο στην εσωτερική μνήμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε κανεις να αλλαξει το dpi του nova launcher απο το xposed app settings?Αν ναι πως γιατι το αλλαζω ομως δεν γινεται καμια αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το έχω αλλάξει.Πας app settings--->nova--->ενεργό και βάζεις στο dpi μια τιμή μικρότερη απο 240.Εγώ το έχω στα 192.Πατάς save και ok και μετά home και θα δεις ότι ξαναφορτώνει με το νέο dpi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ηθελε ν κανω και reboot γι αυτο δεν εβλεπα αλλαγη.το default του κινητου ειναι στα 240?
Link to comment
Share on other sites

Όχι….εγώ αυτό λειτουργώ τώρα και δύο μέρες. Αν το ρυθμίσεις σωστά δουλεύει ακριβός όπως το automaton….δεν χρειάζεται να ακουμπάς απλά περνάς το χέρι σου από πάνω…το ίδιο αν είναι και σε θήκη-πορτοφόλι….ρύθμισε τους χρόνους και θα δεις όtι μιλάμε για αντιγραφή automaton

 

Είναι εύκολο να μου στείλεις τις ρυθμίσεις σου;

Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπόρεσα να το σετάρω σαν automaton...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή αναβάθμιση του gravitybox πρόσθεσε και δυνατότητα να έχουμε στη μπάρα ειδοποιήσεων ότι χρώμα θέλουμε στο εικονίδιο της 2ης σιμ.Δυστυχώς όμως η βλακεία της zte να βάλει αυτά τα μεγάλα εικονίδια 3G,G μου χαλάνε το αισθητικό αποτέλεσμα :worry: καθώς το G παραμένει στο βασικό χρώμα και σε αυτό δε φταίει κάποια ρύθμιση στο gravitybox. Κάποια στιγμή θυμάμαι ότι τα είχα βγάλει σβήνοντας απο το /system/app τα αρχεία 0P02plugin.apk και odex αντίστοιχα αλλά τώρα που το ξαναέκανα αυτό,δε φεύγουν Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή αναβάθμιση του gravitybox πρόσθεσε και δυνατότητα να έχουμε στη μπάρα ειδοποιήσεων ότι χρώμα θέλουμε στο εικονίδιο της 2ης σιμ.Δυστυχώς όμως η βλακεία της zte να βάλει αυτά τα μεγάλα εικονίδια 3G,G μου χαλάνε το αισθητικό αποτέλεσμα :worry: καθώς το G παραμένει στο βασικό χρώμα και σε αυτό δε φταίει κάποια ρύθμιση στο gravitybox. Κάποια στιγμή θυμάμαι ότι τα είχα βγάλει σβήνοντας απο το /system/app τα αρχεία 0P02plugin.apk και odex αντίστοιχα αλλά τώρα που το ξαναέκανα αυτό,δε φεύγουν

 

Στην 1.05 οταν πας στις ρυθμισεις sim management αριστερα του ονοματος της σιμ εχει ενα κουτακι οταν πατησεις πανω εχει 4 διαθεσιμα χρωματα αν σε βολευουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...