Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πφφ, έχεις δίκιο. Κοιτούσα το v889s και έκανα αναζήτηση στο forum, οπότε άνοιξα αυτό το topic που μου έβγαλε χωρίς να προσέξω τον αριθμό.

Παρ' όλ' αυτά, η ερώτηση μου παραμένει η ίδια, γι' αυτό το κινητό πάντα

http://www.minideal.net/zte-v889s-android-4-1-dual-core-mtk6577-1-0ghz-512mb-4gb-wcdma-3g-gsm-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα ένδειξης % μπαταρίας.

Το κινητο το εχω απο 15 Σεπτεμβρη και ολα πηγαιναν ρολοι μεχρι χτες βραδυ που το εβαλα να φορτισει με τη μπαταρια στο 23%. Μετα απο 3 ωρες παω να το τσεκαρω και ενω φορτιζε ακομα, ειχε παραμεινει στο 23%. Το εκλεισα και ασχοληθηκα παλι σημερα μεσημερι. Το φορτισα μεσω USB αυτη τη φορα, και ξεμπλοκαρε. Στο 93% ειχε φτασει 4200mv και του εκανα battery calibration με το ομωνυμο προγραμμα. Κανω ενα reboot και η ενδειξη μπαταριας πηγε με τη μια στο 16%.

Αυτη τη στιγμη δειχνει 9% αλλα εχει 4130mv που σημαινει οτι ειναι φορτισμενη. Δεν μπορεσα να βρω καποια λυση μεσω google και νομιζω οτι θα κανει shutdown αν φτασει το 0%. Μπορω να εμποδίσω το shutdown;

Υπαρχει περιπτωση οι νεες ROM του Carliv να λυσουν το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.1 δεν ειχε μεγαλες διαφορες, η 4.0.2 που ειναι candidate release ομως εχει.

 

σε λιγο ολοκληρωνεται το download και την φλασαρω. τι διαφορες να περιμενω; στο περιπου:happy:

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο ολοκληρωνεται το download και την φλασαρω. τι διαφορες να περιμενω; στο περιπου:happy:

 

I used as base official 1.0.5 version because the minideal 1.0.5 version used in previous test it is full of bugs. For translations I used official Mediatek translations - some are more complete than others, so you have to accept that.

 

What I did:

- fix brightness and autobrightness (if you don't like it, use manual)

- fix screen colors

- fix audio

- fix tethering

- fix network

- fix international number format issue

- more speed and smoothness

- overall optimization (zipalign, cache, kernel, etc)

- fix some bugs in settings, email, phone, contacts, mms present in version 3.4

- removed display empty SIM symbol

- fix gps (new improved fix)

- still a great battery life (but you should test it because I received reports about erronate status display)

 

Οτι λεει ο carliv, το σημαντικοτερο ειναι αυτο που λεει στην αρχη, οτι βασιστηκε στην official. Το καταλαβαινεις οτι φυσαει απο την πρωτη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

στα λιγα λεπτα που την φοραω, καταλαβα μια σπιρταδα ;)

επισης διαφορα στη φωτεινοτητα. νομιζω η αυτοματη λειτουργει οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

+1 Δεν υπάρχει λόγος να μείνει κάποιος στην minideal.Kαι η μπαταρία είναι άψογη
Link to comment
Share on other sites

στα λιγα λεπτα που την φοραω, καταλαβα μια σπιρταδα ;)

επισης διαφορα στη φωτεινοτητα. νομιζω η αυτοματη λειτουργει οπως πρεπει.

 

Από πού μπορούμε να την κατεβάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

τα φώτα σας παρακαλώ.

προσπαθησα να βάλω καινουρια ringtones στο κινητο,κατάφερα με τις οδηγίες σας να βάλω 3 mp3 στο φάκελο των ringtones αλλά μετά την επανεκκίνηση μου που έκανα δεν φαινονται στην λίστα με τα παλιά ringtones τα οποία έχουν καταληξη .ogg. άλλαξα τα permissions. οταν το κανω απο μέσα μου βγαζει το μήνυμα "δυστυχως η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει"

εχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Mήπως φταίνε τα συγκεκριμένα mp3; Σε μένα παίζει κανονικά.Δοκίμασε και μια εκκαθάριση δεδομένων στο media scanner απο ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->όλα-->media storage και reboot.Επίσης έχεις αρκετό χώρο στο /system;
Link to comment
Share on other sites

Mετα το automaton και το Flip Cover δοκίμασα έναν άλλο τρόπο αυτόματου ανοίγματος, το Tap Tap App και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Η διαφορά του είναι ότι απαιτεί μια συγκεκριμένη κίνηση στον σενσορα προσέγγισης, σαν να κάνεις Ταπ Ταπ! για να ανοίξει... σίγουρα ΔΕΝ ανοίγει μόνο του όταν βρίσκεται στην τσέπη μου, όμως θέλει μια μικρή "προπόνηση" για πετύχεις τη συγκεκριμένη κίνηση ( η οποία πολύ δύσκολα θα γίνει τυχαία).

Αποτέλεσμα, να αποφεύγονται 99.9% τα τυχαία ανοίγματα με ότι αυτό σημαίνει για τη διάρκεια της μπαταρίας... μετά μια μικρή προπόνηση είναι παιχνιδάκι να ανοίγει το τηλέφωνο... Δοκιμάστε το.. εγω το κράτησα...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά.Το μόνο θέμα ειναι ότι όντως θέλει "προπόνηση" και να πετυχαίνεις το χτύπημα ακριβώς πάνω στον αισθητήρα.Λιγο δεξιά ή αριστερά δεν το πιάνει.Συνεχίζω προσωπικά να προτιμώ το automaton
Link to comment
Share on other sites

Mήπως φταίνε τα συγκεκριμένα mp3; Σε μένα παίζει κανονικά.Δοκίμασε και μια εκκαθάριση δεδομένων στο media scanner απο ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->όλα-->media storage και reboot.Επίσης έχεις αρκετό χώρο στο /system;

 

Τελικα εβαλα αλλα αρχεια mp3 και παιξαν κανονικα. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Και επισης για να δουλέψει η donation έκδοση,πρέπει πρώτα να έχει εγκατασταθεί το xposed framework http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

 

Κατ αρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις...Εκανα οτι λεει εκει και μεσα στο modules υπηρχε το greenify και το τικαρα...Το θεμα τωρα ειναι οτι προσπαθησα να βαλω και gravity box αλλα δεν μου το εμφανιζει μεσα στο modules...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει την τελευταία έκδοση του xposed framework http://dl.xposed.info/latest.apk ; δε σου εμφανίζει στην καρτέλα xposed --->downloads το gravitybox για κατέβασμα και εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Mετα το automaton και το Flip Cover δοκίμασα έναν άλλο τρόπο αυτόματου ανοίγματος, το Tap Tap App και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Η διαφορά του είναι ότι απαιτεί μια συγκεκριμένη κίνηση στον σενσορα προσέγγισης, σαν να κάνεις Ταπ Ταπ! για να ανοίξει... σίγουρα ΔΕΝ ανοίγει μόνο του όταν βρίσκεται στην τσέπη μου, όμως θέλει μια μικρή "προπόνηση" για πετύχεις τη συγκεκριμένη κίνηση ( η οποία πολύ δύσκολα θα γίνει τυχαία).

Αποτέλεσμα, να αποφεύγονται 99.9% τα τυχαία ανοίγματα με ότι αυτό σημαίνει για τη διάρκεια της μπαταρίας... μετά μια μικρή προπόνηση είναι παιχνιδάκι να ανοίγει το τηλέφωνο... Δοκιμάστε το.. εγω το κράτησα...

 

Και σε μενα δουλευει μια χαρα αλλα δεν ειναι τοσο βολικό για καθημερινή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει την τελευταία έκδοση του xposed framework http://dl.xposed.info/latest.apk ; δε σου εμφανίζει στην καρτέλα xposed --->downloads το gravitybox για κατέβασμα και εγκατάσταση;

 

Τελικα ηθελα επεξηγηση βημα-βημα...:wacko: Ενταξει,τα καταφερα...Σορυ απλα πρωτη φορα ασχολουμαι με τετοια...Αφου ομως μπορεσα και τα εκανα ολα (αγγλικο recovery,repartitioning,gravity box κτλ) σημαινει οτι μπορει ο καθενας...Να στε ολοι καλα παιδια,που βοηθατε κι εχετε φτιαξει και τοσο καλους οδηγους...Ευχαριστω πολυ και σορυ για το επιπλεον πρηξιμο...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα gravity box και mobile uncle.. ποια επιλογή από όλες πειραζω για να έχω 160 χαρακτήρες σε SMS?

Καμιά ιδέα γιατι δεν μου κάνει reboot to recovery το mobileuncle? Ούτε σε φίλο που πήρε άπο την ίδια παρτίδα.

GPS και τα 2 μια χαρά.

Viber δεν με κάλεσε για κωδικό.

USB λίγο σφιχτο ίσως φταίει ο φόρτιστης.

Θα δοκιμασω και το taptap γιατί δεν το βλέπω καλά το power button... Είπαμε με τετοιο προγράμμα παίζει να χαλάει το σενσορ?

 

Edit στα phone tweaks είναι αλλά βάζω All characters?

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Κατι για τον ηχο εχει να προτεινει καποιος . Για να αυξησουμε λιγο την ενταση . Υπαρχει καποιο app που να βοηθαει σε αυτο .
Link to comment
Share on other sites

Για τα στατιστικά έχω ξεμείνει και γω μόνιμα στο 14% !!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ερωτηση:

φλασακια ntfs usb διαβαζει ?

γιατι στο δικο μου μονο fat32 μου διαβασε

εννοειται οτι εχω περασμενο το stick mount

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...