Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι πολλά πράγματα που φταίνε.....

Αν έχεις ενεργοποιημένη την γρήγορη εκκινηση από την προσβασιμότητα ,απενεργοποίησέ την (δεν νομίζω αλλά....)

Επίσης για να αποκλειστεί και το θέμα της μπαταρίας καλό θα ήταν να το αφήσεις πάνω στον φορτιστή κάποιες ώρες και να το παρακολουθείς.....αν είναι θέμα ρομ ή hardware της ίδιας συσκευής θα συνεχίσει να το κάνει.

Μετά πας για ξαναπέρασμα της ρομ

Κάποιο παιδί παλιότερα , ανέφερε ότι υπήρχε κάποιο κενό σε κάποια συσκευή που είχε (πίσω και κοντά στην κάμερα περίπου) που όταν το πίεζες εκεί έσβηνε....δεν θυμάμαι καλά , διάβασε πίσω κάπου θα το βρεις.

 

καταρχην να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου.

ξαναπερασα την ρομ απο το λινκ που υπαρχει εδω μεσα την 1.0.5 minideal οπως αναφερεται.(αφου εκανα ολα τα απαραιτητα wipe)

εμενα ηρθε με 1.0.5 αγορα απο to2c.

μετα απο αρκετα σκληρες δοκιμες μεχρι στιγμης δεν μου το εχει ξανακανει αλλα παρολα αυτα θα συνεχισω τις δοκιμες γιατι μου μπηκαν ιδεες.

την γρηγορη εκκινηση την απενεργοποιησα με το που το επιασα στα χερια μου.δεν εφταιγε αυτο...

θα δειξει....ελπιζω να αποδειχθει οτι δεν ειναι θεμα hardware γιατι δεν ειμαι για επιστροφες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά…παρέλαβα σήμερα το δεματάκι από To2c.com και ήρθε με όλα τα παρελκόμενα. Σχετικά γρήγορα αφού όπως έγραψα και χτες το παρήγγειλα 16-10-2013. Η δερμάτινη θήκη εφαρμόζει τέλεια όπως και η δεύτερη με τη σιλικόνη.

Τώρα σε ότι αφορά το τηλέφωνο απλά τέλειο. Δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Το έβαλα στα ελληνικά, απενεργοποίησα την γρήγορη εκκίνηση και με την 1.0.5 που έχει ήδη λειτουργεί τέλεια, στο ιντερνετ μπαίνει σφαίρα και απλά προσπαθώ να συνηθίσω την μετάβαση από lg 400e και 3.2’’ στη 5ρα οθόνη. Ποιοτικά πολύ καλό χωρίς τριγμούς και σε γενικές γραμμές άριστο.

Στο μόνο (μέχρι στιγμής) που θέλω βοήθεια είναι ότι τις επαφές μόνο λατινικά μπορώ να γράψω. Τα φώτα σας παρακαλώ. Βιντεάκι το βράδυ αν προλάβω.

Link to comment
Share on other sites

HELP!!! μολις παρελαβα το δικο μου. Του εβαλα sim, παταω το κουμπακι του on και τζιφος η δουλεια. Δεν δουλευει τιποτε. Το εβαλα στη φορτιση και περιμενω.

Μπορειτε να βοηθησετε;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τη μπαταρια και την καρτα και ξαναεβαλα μπαταρια. δεν ξεκιναει παλι

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τη μπαταρια και την καρτα και ξαναεβαλα μπαταρια. δεν ξεκιναει παλι
Φαντάζομαι ότι έβγαλες το μικρό αυτοκόλλητακι από την επαφή της μπαταρίας ε;;;;
Link to comment
Share on other sites

συναγερμος ακυρος. ολα δουλευουν. ο Κινεζος με εστειλε αδιαβαστο.

ειχε βαλει αυτοκολλητο στους πολους της μπαταριας....

ευχαριστω για τη βοηθεια.:D

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

εκτος αυτου, αστο λιγο στην φορτιση, μηπως ειναι αδεια τελειως η μπαταρια

εδιτ: χαχαχα! αντε καλομιλητο!

 

απο που το πηρες ειπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έβγαλες το μικρό αυτοκόλλητακι από την επαφή της μπαταρίας ε;;;;

 

δεν μου ειχε ξανατυχει....:O ευχαριστω

 

εκτος αυτου, αστο λιγο στην φορτιση, μηπως ειναι αδεια τελειως η μπαταρια

εδιτ: χαχαχα! αντε καλομιλητο!

 

απο που το πηρες ειπαμε;

 

πραγματικα, θελει φορτιση

το πηρα απο το minideal.

βλεπω οτι εχετε κανεθι καλη δουλεια στο forum για αυτο το τηλεφωνο. ξεκιναω διαβασμα...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειχε ξανατυχει....:O ευχαριστω
Παρακαλώ….κι εγώ τη πάτησα σήμερα το πρωί :lol:

 

Παιδιά τη πληκτρολόγιο να περάσω για να έχω Ελληνικά στα μηνύματα και στις επαφές;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανα link για το αγγλικο recovery της συσκευης μας γιατι αυτο στα τεχνικα θεματα δεν δουλευει πια .υποχρεος .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικο Recovery

 

Re-partition εσωτερικης μνημης

 

Καθε φορα που συνδέω το τηλεφωνο με τον Η/Υ συνδέεται ως συσκευη cd-rom και πρεπει να κανω ασφαλη καταργηση αυτης της συσκευής για να συνδεθεί ως usb για μεταφορα αρχειων.

Πως το παρακάμπτουμε?

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω αλλα μπορεις να προσδιορισεις πιο ακριβως αρχειο απο ολα κατεβαζω για το αγγλικο recovery το οποιο θα βαλω στην καρτα sd για να συνεχισω σε back κλπ??

 

Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.4 for ZTE V967S αυτο κατεβασα αλλα οταν το ανοιγω λεει οτι θελει καψιμο σε cd κλπ.

καλατο αγγλικο recovery δεν ειναι ενα αρχειο apk ??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

αααααααααα μπερδεμα παω στο recvery update παταω να φλασαριστει το recovery img και μου βγαζει μυνημα pls root your andrid first

αυτο πως το κανουμε??

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το v967s απο τα γνωστά μαγαζιά ειναι ήδη root.Δεν έχεις στο μενού σου,το supersu; Αν οχι δοκίμασε να ρουτάρεις πρώτα το κινητό ειτε με το framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 boromir exploit εγκαθιστάς το framaroot στο κινητό και το τρέχεις

ειτε με το motochopper http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197

Τελικά έχει εγκατεστιμένο και το GO keyboard το οποίο έχει και Ελληνικά.

Στις 1.03 και 1.05 και το προεπιλεγμένο του android,έχει ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

το super su το εχει το κινητο.μηπως σε αυτο καποια ρυθμιση για το root? κατι πρεπει να πειραξω??

 

οκ παιδια το καταφερα ευχαριστω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωθηκαν πριν λίγο όλα το προβληματικά λινκ και οι ασάφειες στο pdf.

Όποιος έχει παλιότερη έκδοση ας το ξανακατεβάσει.

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΖΤΕ v967s

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

Link to comment
Share on other sites

ακομα στο περιμενε εγω.αποστολη απο κινα 17/10,συμφωνα με deutche post 26/10 scanned in athens airport και χτεσινη ενημερωση απο ελτα track and trace:- ERROR SCAN - ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΣΚΑΝΑΡΙΣΤΕΙ 31-10-2013 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-10-2013 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

9μερες δηλαδη απο κινα στο αεροδρομιο και αλλες 8-9(απο οτι φαινεται) απο αεροδρομιο-αργυρουπολη:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγησει καποιος αυτο...

 

[ATTACH]37059[/ATTACH]

Το μονο που εκανα ειναι ενα reboot γιατι ειχε κολλησει το GPS..

Edited by bomberb17
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος κρατησει το συνολικο backup του τηλ.μας στο pc του και οχι στην sd υπαρχει προβλημα?? η πρεπει να το εχεις οπωσδηποτε στην sd ??

kai αν ποτε χρειαστει το ξαναπερναει στην sd για recovery. ειναι οκ ayto??

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος κρατησει το συνολικο backup του τηλ.μας στο pc του και οχι στην sd υπαρχει προβλημα?? η πρεπει να το εχεις οπωσδηποτε στην sd ??

kai αν ποτε χρειαστει το ξαναπερναει στην sd για recovery. ειναι οκ ayto??

Εννοειται οτι το κρατας και στο pc,κανενα προβλημα,βασικα κρατα ολη την καρτα στο pc......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το κρατας και στο pc,κανενα προβλημα,βασικα κρατα ολη την καρτα στο pc......:)

 

η ερωτηση ηταν να την κρατησω μονο στο pc απο το τηλ. το εσβυσα το backup για περισσοτερο ελευθερο χωρο .μηπως πειραζει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...