Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα επειδη μαρεσει να πειραζω τις συσκευες, θα ηθελα να παω σε καποια που εχει πληθωρα επιλογων σε ρομς, ωστε να βρω οποια μου ταιριαζει. οπως με το zte μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα στην pure vanilla!!!!!!!

θα το ξαναπω. αν μπορουσε να υπερχρονιστει κι να γινει κατι με την ραμ, δε θα το αλλαζα με τιποτα μεχρι να χαλασει.

οσον αφορα την εκδοση του android, με την 4.2 που φοραει ρολαρει τελεια. οκ, καλο θα ηταν φυσικα να επαιρνε και νεοτερες εκδοσεις!

 

επισης φανταζομαι πηρε το ματι σου την 4.4 που κυκλοφορει. beta βεβαια. προσωπικα δε την εχω δοκιμασει, κυριως λογω ελλειψης χρονου.

Εγώ πλέον είμαι χρήστης ενός doogee x5. Μια χαρά κινητό για τα λεφτά του αλλά πρακτικά την αστυνομία του 967 ούτε με σφαίρες. Επίσης και που τρέχει 5.1 τι έγινε? Σιγά τα αυγά..

 

Ας μην χαλούσε Το @@@@$ το Wi-Fi και δεν θα το άλλαζα ποτέ.

 

Το μόνο που εύχομαι το νέο να βγει εξίσου αξιόπιστο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φοβαμαι να παω σε αλλη. πραγματικα :p

 

αποφασισα για το xiaomi redmi note 2( ισως το prime)

σιγουρα θα ειναι καλυτερο αλλα η αυτονομια απ οτι διαβαζω ειναι....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φοβαμαι να παω σε αλλη. πραγματικα :p

 

αποφασισα για το xiaomi redmi note 2( ισως το prime)

σιγουρα θα ειναι καλυτερο αλλα η αυτονομια απ οτι διαβαζω ειναι....

 

+1:)

(1234567910 χαρακτήρες!)

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξαφνικα το 967 ξεκινησε να κανει reboot, αλλα κολλαει στο γραφικο εναρξης, εκεινο με τα πολυχρωμα πλακιδια που κινουνται. Η ρομ ειναι η στοκ του minideal. εβγαλα τη μπαταρια, την ξαναεβαλα και παλι το ιδιο. κολλημενο σε εκεινο το γραφικο. εβγαλα τις σιμ και την καρτα μνημης, το ιδιο. :(:(:(

σωζεται η κατασταση;

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι να παω σε αλλη. πραγματικα :p

 

αποφασισα για το xiaomi redmi note 2( ισως το prime)

σιγουρα θα ειναι καλυτερο αλλα η αυτονομια απ οτι διαβαζω ειναι....

 

Τι να πω κ εγω που πηρα το πραιμ

κ ακομα δεν το παιρνω σαν πρωτη συσκευη.

τρομερο τηλεφωνο εχουμε δυο χρονια τωρα και ακοα τα κανει σχεδον ολα.

η μπαταρια δουλευει οπως στην αρχη.

να φανταστειτε ειχα παρει κ δευτερη μπαταρια μαζι με το τηλεφωνο σε περιπτωση που χαλουσε για να εχω αυθεντικη κ δεν με βλεπω να την χρησιμοποιω συντομα.

μεγαλυτερη πιθανοτητα εχει να δωσω το χιαομι αν κ συσκευαρα παρα να αφησω αυτο

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

να, κατι τετοια διαβαζω και αντε να "παρατησω" το θηριο μετα...

 

 

προχτες με 1% μπαταρια με εβγαλε 2 ωρες συνεχους πειραγματος! ηθελα να το αφησω να κλεισει αλλα αυτο βραχος!

 

επισης εχω και σκρινσοτ που κρατησε πανω απο 6 ωρες ost!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειχε καλη καμερα αυτο το κινητο πραγματικα δε θα υπηρχε.εστω μια μετρια.

κατ.αλλα για τον μεσο χρηστη πιστευω ηταν απο τις καλυτερες συσκευες.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

οντως, ουτε μετρια δεν ειναι!

ευτυχως γιατι στα 2μιση χρονια που το χω, ζητημα να εβγαλα 50 "καλες" φωτογραφιες.

το χω ξαναπει, η καμερα στα τηλεφωνα δε με απασχολει καθολου.

 

θα κανω την μεταβαση στο xiaomi. αν δω οτι δε την παλευω, θα επιστρατευσω παλι το zte.

 

btw τις 2τελευταιες μερες εχω ψιλοαπογοητευτει απ τν μπαταρια. εχασε τη δυναμη της. πιστευω οτι οφειλεται σε καποια παιχνιδια/εφαρμογες που κατεβασα.

ευτυχως εχω το xiaomi power bank :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα: Έκλεισα το κινητό και αφαίρεσα τη κάρτα sd. Όταν την επανατοποθέτησα και πάτησα για εκκίνηση του κινητού, από εκείνη την ώρα το κινητό δεν bootάρει...λέει το "τραγουδάκι" εισαγωγής και στριφογυρίζει το αρχικό λογότυπο. Κάποια συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

τελικα οπως το ειπα ηταν. απεγκατασταση εφαρμογων/παιχνιδιων και η μπαταρια επανηλθε στα φυσιολογικα της επιπεδα!!!!!!!!!!!!

 

 

χωρις την καρτα μπουταρει;

σε ρικοβερι μπαινει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω "reset factory settings" αλλα όταν πήγαινε να κάνει reboot κόλλαγε στο logo της ΖΤΕ.

To ίδιο συνέβαινε όταν μέσω QuickBoot προσπαθούσα να μπώ σε recovery mode. ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βγαλε μπαταρια για λιγη ωρα.

προσαθησε να μπουταρεις χειροκινητα σε ρικοβερι και οχι μεσω quickboot

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν πάω να κατέβασω "μεγαλες" εφαρμογές απ το google play δεν με αφήνει με τα δεδομένα παρά μόνο με το wifi ...υπάρχει κάποια ρύθμιση; Τι πρέπει να κάνω;;
Link to comment
Share on other sites

.βγαλε μπαταρια για λιγη ωρα.

προσαθησε να μπουταρεις χειροκινητα σε ρικοβερι και οχι μεσω quickboot

 

 

Έβγαλαν μπαταρία για 10 λεπτά πατησα power+volume up αλλά κολλάει στο σήμα του zte...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν πάω να κατέβασω "μεγαλες" εφαρμογές απ το google play δεν με αφήνει με τα δεδομένα παρά μόνο με το wifi ...υπάρχει κάποια ρύθμιση; Τι πρέπει να κάνω;;

υπαρχει ρυθμιση στο πλαυστορε για να κατεβαζεις και με δεδομενα.

Έβγαλαν μπαταρία για 10 λεπτά πατησα power+volume up αλλά κολλάει στο σήμα του zte...

χμμμ, μηπως να το φλασαρεις?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρυθμιση στο πλαυστορε για να κατεβαζεις και με δεδομενα.

 

Εχω πάει στις ρυθμίσεις ένα σωρό φορές...δεν την βρήκα...σου είναι εύκολο να μου πεις που είναι ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είχε η γυναίκα το v967 παροπλισμένο λόγο σπασμένης οθόνης.

Και επειδή εσπασα το THL μου το χρησιμοποιώ προσωρίνα. Παρεμπιπτόντως λειτουργεί άψογα μετα απο 3 χρόνια και με ραγισμένη την οθόνη.

Τότε της είχα περάσει την aosp gacama 4.2.2.

Υπάρχει κάποια καλύτερη που προτίνετε ?? Σε τι επίπεδο έχουμε φτάσει?

Υπάρχει λύση ενοποίησης της ιντερναλ?

Edited by panosvlass
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις εψαξα αλλα δε την βρηκα :x

 

Κάποιος ρε παιδιά που να ξερει;;; Με έχει σπάσει τα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρε παιδιά που να ξερει;;; Με έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Για δες στο Settings->Data Usage-> πατα το δεξί capacitive κουμπί και δες μήπως είναι τσεκαρισμένο το Restrict background data.

 

Αν ακι ρώτησα για ROM πριν με απασχολεί πιο πολύ το θέμα της εννοποιησης της Internal.

Εχετε βολευτεί όλοι με 1gb Internal?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες στο Settings->Data Usage-> πατα το δεξί capacitive κουμπί και δες μήπως είναι τσεκαρισμένο το Restrict background data.

 

Αν ακι ρώτησα για ROM πριν με απασχολεί πιο πολύ το θέμα της εννοποιησης της Internal.

Εχετε βολευτεί όλοι με 1gb Internal?

 

 

Εχω την miui εγώ και δεν το βρίσκω...πφφφφ

Και ούτε εγώ έχω βολευτει με το 1gb internal...

Link to comment
Share on other sites

Για miui Εργαλεία - > λήψεις - > τα 3 βελάκια πάνω δεξιά - > ρυθμίσεις - > και βάλε το όριο απεριόριστο

*ειναι copy-paste απο το topic του Xiaomi Note 2 που φοράει miui7 οποτε ψαξε ανάλογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δες στο Settings->Data Usage-> πατα το δεξί capacitive κουμπί και δες μήπως είναι τσεκαρισμένο το Restrict background data.

 

Αν ακι ρώτησα για ROM πριν με απασχολεί πιο πολύ το θέμα της εννοποιησης της Internal.

Εχετε βολευτεί όλοι με 1gb Internal?

 

Στην 1 Σελίδα στο πρώτο ποστ,έχει ένα λινκ για ένα pdf που έχει αναλυτικά οδηγίες για το πως θα κάνεις την ενοποίηση του χώρου για περισσότερη ρομ.Το έκανα πριν κανένα χρόνο και βρήκα την ησυχία μου με τις εφαρμογές,από τα 2,4 Gb ζήτημα να χρησιμοποιώ το 1.5 Gb.Επίσης,και εγώ τη miui έχω και πετάει αλλά και σε μένα δεν κατεβάζει εφαρμογές με data ,θα τσεκάρω τώρα αυτό που πρότειενες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...