Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω χρησιμοποιω την 1.0.5 και ειμαι ικανοποιημενος,ποτε δεν σκεφτηκα να την αλλαξω.Πλεον το κινητο μας ειναι λιγο παλιο οποτε μην περιμενετε και πολλα απο rom.Καλυτερα αλλαξτε αν θελετε τηλ.

Οσο για το μικροφωνο και εμενα τον τελευταιο καιρο δεν με ακουνε καλα οι αλλοι,οποτε ειμαι μονιμα με bluetooth.

Αν θες να το αλλαξεις ειναι φθηνο,απλως παραγγειλε το http://www.aliexpress.com/item/replacement-microphone-flex-cable-PCB-for-ZTE-V987-V967-V967S/1919848558.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks για το λινκ! λες να γινεται ευκολα η αλλαγη?επισης προτασεις για συμβατα bluetooth και hands free?δοκιμασα ηδη δυο ακυρα που ειχα στο σπιτι και δεν δουλευαν.
Link to comment
Share on other sites

αμα ψαξεις στο youtube βρισκεις βιντεο για το πως λυνεται,ειναι ευκολο.Αλλιως φερτο Ελλαδα πρωτα και μετα θα βρεις ενα μαγαζι να στο βαλει φθηνα.Οσο για τα ακουστικα εγω χρησιμοποιω το nokia bh-118 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ποιοτητα και την διαρκεια του με μονο 20ευρω.Το μονο αρνητικο που εχει ειναι οτι πρεπει να κλεινω το 3g γιατι αλλιως κανει logout τις sim απο το τηλ και πρεπει να ξαναβαζω τον κωδικο
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλατε για ρομ

εδω και 3-4 μερες εβαλα την pure vanilla απο needrom.

2 κλασεις πανω απο την max flavour σε ολα! ταχυτητα, σταθεροτητα, ολα ειναι οπως πρεπει!!!

 

 

btw ψαχνω tempered glass για το τηλεφωνο. ή μεμβρανες. αν εχει καποιος ας ενημερωσει. με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω αγγελια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ROM ειναι για το κινητο μας;;; (ZTE V967S) γιατι εχει περιεργο ονομα.....

Την εχει δοκιμασει κανενας αλλος παιδια;;;

 

Εγώ έχω την Rom από έναν από το forum εδώ τον deliopoulo. ( https://s.basketbuild.com/devs/deliopoulos/ztenj89_we_jb2) είναι μια χαρά για εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι multilanguage? Ειναι rooted? Καπιοι παραπονιουνται οτι δεν εχει πολυ χωρο μνημης η internal memory. Ισχυει;

 

μιας και μιλατε για ρομ

εδω και 3-4 μερες εβαλα την pure vanilla απο needrom.

2 κλασεις πανω απο την max flavour σε ολα! ταχυτητα, σταθεροτητα, ολα ειναι οπως πρεπει!!!

 

 

btw ψαχνω tempered glass για το τηλεφωνο. ή μεμβρανες. αν εχει καποιος ας ενημερωσει. με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω αγγελια

Link to comment
Share on other sites

δες τις γλωσσες που εχει. ελληνικα δεν υπαρχουν(προσωπικα δε τα χρησιμοποιω ποτε σας γλωσσα συστηματος σε κινητο/pc/κλπ)

rooted ειναι.

προβλημα με τον χωρο δεν αντιμετωπισα. τωρα που το βλεπω εχω free κανα gb. η μαξ ποσο δινει?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η pure vanilla, Για όποιον δεν θέλει ελληνικά Και θέλει να τα έχει όλα σε μια Rom Χωρίς να τα εγκαθιστά από την αρχή(xposen) είναι η rom Για αυτόν.Την έβαλα και εγώ Για δοκιμή Και ήταν Καλή από ταχύτητα Αλλά Εγώ ήθελα ελληνικά Και Την εβγαλα
Link to comment
Share on other sites

τελικα συνειδητοποιησα οτι τα ακουστικα μου (SONY ERICSSON MH1WO LIVESOUND HI-FI HEADSET WHITE/ORANGE) εχουν και μικροφωνο που δουλευει αρκετα καλα οποτε ειμαι καλυμμενος προς το παρον... Edited by alexm10
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο σχεδον 1,5 χρονο που εχω το κιν. ειμαι ακομα ευχαριστημενος . Με την μαμα rom και εφαρμογες βαλε βγαλε το κινητακι πεταει .
Link to comment
Share on other sites

εγω ηθελα να το αλλαξω, τωρα με τα cc δεν μπορω(γιατι παλι κινεζικο θελω), αλλα δε με παει η καρδια να το αφησω. πλεον χρησιμοποιω standart εφαρμογες/παιχνιδια και δεν αντιμετωπιζω κανενα κολλημα! και η μπαταρια του βραχος!!!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω και εγώ ρομ με κούρασε αρκετά η max flavor .Έλεγα ωα βαλω τη miui αλλα δεν την τελευταιά φορά που την είχα βάλει έδειχνε ότι δεν είναι ρουταρισμένο,θα δοκιμάω και τη vanilla.Δυστυχώς η απόδοση της μπαταρίας έχει φτάσει να κρατάει μία μέρα ,η μπαταρία είναι αγορασμένη απο το alliexpress εδώ και ένα χρόνο. :confused:
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια δεν εχω αλλαξει. την συσκευη την εχω 2 χρονια! δεν εχει χασει την αποδοση της. ακομη κραταει πολυ καλα.

 

αν δε σε ενοχλει η απουσια ελληνικης γλωσσας στο μενου, πας στην pure!!!!!!! αλλιως μενεις στην flavour.

 

στο needrom κυκλοφορησε και cm11 (4.4.4) για το ζτε.

ποιος θα κανει εναν κοπο να την δοκιμασει; :D

βεβαια ειναι beta ακομη

Link to comment
Share on other sites

Στην μαμίσια είχε πέσει μισό καφάσι μπύρα και κολυμπούσε για κανένα μισάωρο. Από ότι βλέπω η cm11 έχει πολλά bugs ,αλλά θα κάνω ένα κόπο και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για καθημερινη χρηση, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

καλο θα ειναι να την χρησιμοποιησει και καποιος απο μας για να σχηματησουμε αποψη :p

θα την φλασαρα εγω, αλλα με πιασε η βαρεμαρα μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,δοκίμασα τη cm11 έχει άπειρα bugs δεν την τέσταρα ιδιαίτερα γιατί με νευρίασε το touchscreen,επίσης δεν μου άνοιγει το Playstore.Μετά,έβαλα την pure vanilla ,μου θύμιζε αρκετά τη max flavor και για αυτό μετά δοκίμασα την miui v6 η οποία μάρεσε πάρα πολύ και λογικά θα την κρατήσω ,απλά θέλει να βάλεις το Supersu απο το recovery mode.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει miui v6 για το κινητο μας;;; που το βρισκουμε;;;

 

Λοιπόν,δοκίμασα τη cm11 έχει άπειρα bugs δεν την τέσταρα ιδιαίτερα γιατί με νευρίασε το touchscreen,επίσης δεν μου άνοιγει το Playstore.Μετά,έβαλα την pure vanilla ,μου θύμιζε αρκετά τη max flavor και για αυτό μετά δοκίμασα την miui v6 η οποία μάρεσε πάρα πολύ και λογικά θα την κρατήσω ,απλά θέλει να βάλεις το Supersu απο το recovery mode.
Link to comment
Share on other sites

Για το touch αλλού πάταγα και αλλού μου έδειχνε,ας πούμε πάταγα το 1 και μου έδειχνε το 4 κ.ο.κ ,αλλά με νευρίασε που δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές απο το store και στο μισάωρο την έβγαλα τη cm11 :p

 

Την Miui v6 την κατέβασα από τη needrom μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος μαρέσει πάρα πολύ το interface και νομίζω είναι πιο γρήγρη από τη Max flavor Που είχα.Όσον αναφορά τη μπαταρία δεν μπορώ να σας πω γιατί εδώ και ένα χρόνο έχει θέματα γενικά.Το μόνο περίεργο είναι ότι όταν ανοίγω το κινητό πρώτα μου δείχνει το logo απο τη pure vanilla τη τελευταια ρομ που έβαλα και μετά το logo της miui :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα..... αυτές οι ρομ που λέτε κάνουν και για το 987 που έχω μάλλον μόνο εγώ εδώ μεσα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το κντ περιπου 2 χρονια,το εχω αντικαταστηση εδω κ ενα χρονο με το zte z7 mini το v967s ηταν τοσο καλο δν μου εκανε καρδια ν το δωσω και το εκανα δωρο στον πατερα μου.τωρα που το ξαναπιασα στα χερια μου ειναι αξιοπρεπες ,η μπαταρια του βεβαια εχει πεση στην μια μερα με μετρια χρηση.zte z7 mini δν ειναι αλλα κανει τα παντα.εχω περασμενη την max inception 2. Μονιζω οτι ηταν απο τις καλυτερες και απο την max flavour.δυστυχως 4.4 δν πηρε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανουν για το 987.

 

φτου φτου μη με ματιασετε

την μπαταρια! 2 χρονια και ειναι σκυλι ακομη. με μετρια χρηση βγαζει 3ημερο. με βαρια 1μερα(6-8 ωρες οθονης)

 

επιμενω οτι η pure vanilla ειναι πολυ καλυτερη απ την flavour

Link to comment
Share on other sites

H max inception v2 ειναι 4.2.2 βασιζετε σε pure vanila δοκιμαστε και πειτε εντυπωσεις αλλα μιλαμε για rom carvil ο ανθρωπος παρατησε το κινητο πριν 1.5 χρονο,η max flavor 4.2.1.εγω απο την πρωτη στιγμη εβαλα max inception νομιζω κανα 1.5 χρονο την ιδια rom εχω.αυτη η cm11 ειναι port καμερες βιντεο ,sim2 δεδομενα λογικα θα εχει bugs κριμα.
Link to comment
Share on other sites

παντως απο την σειρα max, η μονη που εκατσε καλα στη συσκευη μου και δεν ειχα κανενα προβλημα ειναι η flavour.

 

μακαρι να γινει κανα θαυμα και να παρει 5.x.x καποια στιγμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως απο την σειρα max, η μονη που εκατσε καλα στη συσκευη μου και δεν ειχα κανενα προβλημα ειναι η flavour.

 

μακαρι να γινει κανα θαυμα και να παρει 5.x.x καποια στιγμη!!!!

Τέτοια θαύματα δεν γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...