Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο recovery μπορείς να μπεις; δεν ξέρω απο recovery πως να φλασαρεις άλλο recovery! Μονο απο το τηλέφωνο απο το mobileuncle tools!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον να τα παρουμε απ την αρχη τα πραγματα...εγω θελω να βαλω την Max flavour πανω στο κινητο..πως θα το κανω αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα εβαλα μια εκδοση αλλα ειναι κινεζικη κ εχει μονο αγγλικα κ κινεζικα...μονο αυτην φλασαρε απ.το recovery ολες τις αλλες ρομ εβγαζε προβλημα. :( :@ :@

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να τα παρουμε απ την αρχη τα πραγματα...εγω θελω να βαλω την Max flavour πανω στο κινητο..πως θα το κανω αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα εβαλα μια εκδοση αλλα ειναι κινεζικη κ εχει μονο αγγλικα κ κινεζικα...μονο αυτην φλασαρε απ.το recovery ολες τις αλλες ρομ εβγαζε προβλημα. :( :@ :@

 

Θα πρέπει να αλλάξεις το recovery για να μπορείς να εγκαταστήσεις νέες rom (με πιο advanced) τεχνικές εγκατάστασης.

Διάβασε τις οδηγίες στο pdf ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ v967s (αγγλικό recovery)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την ROM, έχει γίνει αλλαγή μεταξύ των πλήκτρων home και menu.

Αυτό έγινε γιατί για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το home για γρήγορη αναζήτηση στο google search.

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα τωρα ομως ειναι οτι αυτην η ρομ. Εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες και το play store δεν ανοιγει...αρα πως θα μπορεσω να βαλω αλλη ρομ...παρακαλω βοηθεια παιδια ...σωστε με...!!!
Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα τωρα ομως ειναι οτι αυτην η ρομ. Εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες και το play store δεν ανοιγει...αρα πως θα μπορεσω να βαλω αλλη ρομ...παρακαλω βοηθεια παιδια ...σωστε με...!!!

 

Κατέβασε το mobileuncle tools σαν apk απο το google και κάντο εγκατασταση .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/s/389lv7akf550614/Mobileuncle.toolbox.apk ορίστε το mobileuncle tools. Root είσαι; με το framaroot κάντο. Κατέβασε ενα νεο recovery ,τοποθέτησετο στην κάρτα sd χυμα και φλασαρετο απο το mobileuncle tools

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα τωρα ομως ειναι οτι αυτην η ρομ. Εχει πολλες κινεζικες εφαρμογες και το play store δεν ανοιγει...αρα πως θα μπορεσω να βαλω αλλη ρομ...παρακαλω βοηθεια παιδια ...σωστε με...!!!

 

* Πρέπει το κινητό σου να είναι root, αυτό μπορείς να το κάνεις αφού εγκαταστήσεις την εφαρμογή com.alephzain.framaroot.apk

* Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το com.mobileuncle.toolbox.apk

* Θα πρέπει να έχεις στην sd card ή στην μνήμη του κινητού σου το αρχείο recovery-cwm-6044.img

http://d-h.st/PZr

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα πολυ πιο ηπιο θεμα.Την παρελαβα προχτες την συσκευη και ειμαι στην περιοδο σεταρισματος και τοποθετησης εφαρμογων.Εχω καποιες ερωτησεις,αν και τα πιο πολλα τα εχω βρει απο εδω μεσα.

1. Πως βαζω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι?

2. Για να μην δουλευει το ιντερνετ του παροχου( κοσμοτε ) αρκει να κλεισω την περιαγωγη δεδομενων απο το dropdown?

 

Οταν του περασα σχεδον ολες τις εφαρμογες μαζι σαλταρε για λιγο,εκανε μια επανεκινηση και ολα καλα μεχρι τωρα.Απο ρομ κλτ ειναι οπως ηρθε απο minideal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την εφαρμογη multitask window αλλα μετά απο κάποια ώρα εξαφανίζεαι . Νομίζω έχει σχέση με το greenify μπορώ να εξαιρέσω την εφαρμογή απο το greenify ώστε να μην την κλείνει αυτόματα ???

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την εφαρμογη multitask window αλλα μετά απο κάποια ώρα εξαφανίζεαι . Νομίζω έχει σχέση με το greenify μπορώ να εξαιρέσω την εφαρμογή απο το greenify ώστε να μην την κλείνει αυτόματα ???

 

Φυσικα

 

Καταρχην εισαι σιγουρος πως την εχεις προσθεσει ευθης εξαρχης?

 

Αν ναι, τοτε ανοιξε το greenify, πηγαινε στη λιστα με τις εφαρμογες, επελεξε αυτη που θελεις και αφαιρεσε το hibernation

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω ενα πολυ πιο ηπιο θεμα.Την παρελαβα προχτες την συσκευη και ειμαι στην περιοδο σεταρισματος και τοποθετησης εφαρμογων.Εχω καποιες ερωτησεις,αν και τα πιο πολλα τα εχω βρει απο εδω μεσα.

1. Πως βαζω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι?

2. Για να μην δουλευει το ιντερνετ του παροχου( κοσμοτε ) αρκει να κλεισω την περιαγωγη δεδομενων απο το dropdown?

 

Οταν του περασα σχεδον ολες τις εφαρμογες μαζι σαλταρε για λιγο,εκανε μια επανεκινηση και ολα καλα μεχρι τωρα.Απο ρομ κλτ ειναι οπως ηρθε απο minideal.

 

1. Εγω χρησιμοπιω το zedge και εχω επιλεξει μεσα απο εκει καποιο tone

Ανοιγεις το ξυπνητηρι και οπως εμφανιζεται αριστερα κατω ο ηχος, πατας πανω του και επιλεγεις καποιον αλλο απο αυτους που υπαρχουν ή που εχεις περασμενους στη συσκευη σου καπου ή απο καποια αλλη εφαρμογη οπως το zedge

 

2. Ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα πριν λίγες μέρες την max inception και παρατηρώ πως στην καταγραφή των κλήσεων έχει χάσει τη δυνατότητα να δείχνει από ποιά χώρα/περιοχή σε κάλεσε κάποιος, πχ. αν σε έπαιρνε τηλέφωνο ένα σταθερό από την Γερμανία, σου έδειχνε από ποιά περιοχή σε καλούσαν. Ήταν αρκετά χρήσιμο, γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

* Πρέπει το κινητό σου να είναι root, αυτό μπορείς να το κάνεις αφού εγκαταστήσεις την εφαρμογή com.alephzain.framaroot.apk

* Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το com.mobileuncle.toolbox.apk

* Θα πρέπει να έχεις στην sd card ή στην μνήμη του κινητού σου το αρχείο recovery-cwm-6044.img

http://d-h.st/PZr

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ...ολη δουλεια ηταν στο recovery

το αλλαξα και τωρα φορτωνει ολες τις ρομ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση, καθώς τώρα μαθαίνω το android.

Είχα την αρχική ROM από το minideal και πρόσφατα εγκατέστησα την max flavour.

Υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω το widget για τον καιρό που είχε η έκδοση της minideal και δεν υπάρχει ή δεν βρίσκω στη νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικα με το ξυπνητηρι.Εφτιαξα ενα φακελο alarms και εβαλα μεσα οτι θελω να ακουω,και ετοιμο.

Ενα πραμα ψαχνω και δεν μπορω να βρω.Πως απενεργοποιηται η δονηση οταν απανταει αυτος που καλω στην κληση μου.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραμα ψαχνω και δεν μπορω να βρω.Πως απενεργοποιηται η δονηση οταν απανταει αυτος που καλω στην κληση μου.

 

Αυτο αν το βρεις με ενδιαφερει και μενα γιατι ειναι σπαστικος ο ηχος που ακουγεται στον αλλον

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιησει την δονηση οπου την βρηκα μπροστα μου.Αλλα απο εκει δεν μπορω να το βρω.Ελπιζω να το εχει βρει καποιος να μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά ,το κινητό δεν μου αναγνωρίζει τις κάρτες sim , μπορεί να με βοηθήσει κάποιος???Αν περάσω την εργοστασιακή rom θα κάνω κάτι??Μπορεί να μου δώσει κάποιος το link με την εργοστασιακή rom και πιο recovery χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά ,το κινητό δεν μου αναγνωρίζει τις κάρτες sim , μπορεί να με βοηθήσει κάποιος???Αν περάσω την εργοστασιακή rom θα κάνω κάτι??Μπορεί να μου δώσει κάποιος το link με την εργοστασιακή rom και πιο recovery χρειάζομαι.

 

το IMEI του το βλέπεις?(πάτα *#06#)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το βλεπω

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραφει ,μη εγκυρο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το IMEI του το βλέπεις?(πάτα *#06#)

Οχι δεν το βλεπω μου γραφει μη εγκυρο

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το βλεπω μου γραφει μη εγκυρο

 

αυτό είναι σοβαρό και δεν έγινε έτσι ξαφνικά από μόνο του...

χωρίς ΙΜΕΙ οι SIM είναι άχρηστες.

χρειάζεσαι το SP Flash Tool και οδηγίες που θα βρείς στο XDA ή αλλού

(αν κάποιος έχει πρόχειρο κάποιο link),αλλοιώς ψάξε για Restore lost IMEI by SPFlash tool

 

*δες αυτό:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/guide-recover-imei-9-steps-t1264021

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι σοβαρό και δεν έγινε έτσι ξαφνικά από μόνο του...

χωρίς ΙΜΕΙ οι SIM είναι άχρηστες.

χρειάζεσαι το SP Flash Tool και οδηγίες που θα βρείς στο XDA ή αλλού

(αν κάποιος έχει πρόχειρο κάποιο link),αλλοιώς ψάξε για Restore lost IMEI by SPFlash tool

 

*δες αυτό:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/guide-recover-imei-9-steps-t1264021

 

Έγινε σε προσπάθειά μου να αλλάξω rom.Σε ευχαριστώ πολύ xnikos θα το κοιτάξω!!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σε προσπάθειά μου να αλλάξω rom.Σε ευχαριστώ πολύ xnikos θα το κοιτάξω!!

 

Ανιιξε ξεχωριστο θεμα για να μπορεσει να σε βοηθησει αλλα και για να μην χανεται η πληροφορια εδω μεσα

 

Δεν θεμα συζητησης αυτο που αντιμετωπιζεις ;)

Ανοιξε ξεχωριστο θεμα οπου στον τιτλο θα περιγραφεις το προβλημα ( μην βαλλεις για τιτλο δλδ βοηθεια και σωστε με)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...