Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει την miui 3.7.12 έχω κανει ρυθμίσεις για το gps αλλά δεν μου κλειδώνει,ξέρεις κάποιος να μου πει τι γίνεται;

 

Εγώ δεν μπορω να βάλω εφαρμογές gps μου βγάζει error γιατί;

Όσο γιατί δεν κλειδώνει κοίταξε τον οδηγό έχει λύση!

Gps fix

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Ισως με του Carliv να ισχυει αυτο που λες, αλλα με την 1.0.5 του Minideal που εχω, δεν λειτουργει. Παιζει να εχει βγει καμμια διανομη εξειδικευμενη για συνδεση με κινητα Android;

 

EDIT:

Δοκιμασα τη διανομη Mageia 3 KDE σε USB Live Boot και το ΖΤΕ λειτουργησε αψογα οταν το συνδεσα με USB καλωδιο. Eμφανισε στον Dolphin την MicroSD και την εσωτερικη μνημη.

Επιτελους μπορεσα να πιασω τις αναγραφομενες ταχυτητες read + write της Sandisk Ultra CL10 που εχω (20/10) οταν μετεφερα αρχεια στο κινητο γιατι με τα καταραμενα Windows 7 εκανε 5 λεπτα να μεταφερει πχ. ενα mp3 album (120MB) ενω τωρα εκανε δευτερολεπτα.

Κριμα που δεν πετυχε το αγαπημενο Puppy Linux που ειναι ταχιστο και παναλαφρο (φορτώνει & τρεχει στη RAM), αλλά και το Mageia θα την κανει τη δουλειά.

Από Δευτέρα θα δοκιμάσω 2-3 ακόμα διανομές/παραλλαγές του Puppy Linux και αν τυχον πετυχει, θα το ποστάρω.

Α δεν ξέρω μήπως σε μένα δουλεύουν επειδή έχω KDE, δεν έχω δοκιμάσει σε gnome,unity,xfce,lxde κλπ να ξερω.

Το puppy ειναι πανάλαφρο γιατι είναι πετσοκομμένο, από ένα πετσοκομμένο λειτουργικό μην περιμένεις να δουλεύουν τα πάντα

Ξέρει κάποιος αν μπορεί η συσκευή απο standby να γίνει active;
τι θες να πεις;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου λεει οτι μπορεις να τραβηξεις φωτογραφια χωρις να βγαινει κουνιμενη να ... εννοω καποια εφαρμογη που να σου δεινχνει οτι δεν τρεμει το χερι σου και να τραβας....
Link to comment
Share on other sites

Dual sim standby ,dual sim active.το κινητό μας είναι η πρωτη περιπτωση ,δηλαδή όταν μιλάς στην μια γραμμή η αλλη όταν σε καλούν φαίνεται κατελειμενη και σου ερχεται μήνυμα,ενω στο active είναι ενεργές και οι δυο ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση MIUI μέσω του updater που έχει η rom και

χωρίς wipe κλπ.

Μου έχει αναιρέσει τις αλλαγές που είχα κάνει μέσω gravity box (τα fixes για το caller id) και δεν μπορώ

να τα επαναφέρω.

Έχει βρει κάποιος λύση;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδα με τη MIUI, μπορώ να πώ ότι καταναλώνει λίγο παραπάνω μπαταρία από τις rom του carliv... παρ' όλα αυτά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα και θα μείνω με αυτή....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τωρα τελευταια οταν παω να φορτισω το κινητο ενω το βαζω στην πριζα δειχνει οτι φορτιζει αλλα δεν ανεβαινει σε τις % και πρεπει να κανω 1-2 restart καθε φορα για να δουλεψει συμβαινει κ σε αλλον ?? δεν εχω το προβλημα με το 14% στην μπαταρια ομως απλα αυτο,μηπως να το φορτιζω εκει στο 15% που μου βγαζει μηνυμα ? εκανα και calibration αλλα τα ιδια ...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα κ εγώ miui την τελευταια κ μου αρέσει αρκετά αλλά με δυσκολεύει πολύ να ρυθμισω το μενού καθώς είμαι κ πρωτάρης.μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει μενού οπου υπαρχουν όλες οι εφαρμογές.επίσης πως μπορω να σβήσω τα εικονίδια απο την κεντρικη οθονη. η δεν γίνεται;

οι φωτο το βράδυ παλι τραγικές για ημερα δεν έχω κοιτάξει.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

η Miui ειναι iphone style. οποτε συρταρι εφαρμογων μη περιμενεις. οτι βλεπεις στις κεντρικες οθονες
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή γεμίζει παράθυρα με εφαρμογές;αν είναι έτσι μάλλον θα φαει σουτ.

δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή να τα μαζεύει έστω σε φακέλους;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να πατησεις menu. εχει εικονιδιο για φακελο; αν ναι, τοτε μπορεις να βαλεις φακελους.

δε την εχω φλασαρει στο ζτε ακομη. στο htc παντως, μπορω να κανω φακελους

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη και δημιουργείται φάκελος.Και μετά μέσα σε αυτόν τον φάκελο βάζεις και άλλες εφαρμογές.Επι της ευκαιρίας να ρωτήσω και εγώ κάτι.Γίνεται κάπως στον miui launcher η αλλαγή από οθόνη σε οθόνη να γίνεται πιο άμεσα και να μην χρειάζεται να σέρνεις τόσο πολύ το δάχτυλο;
Link to comment
Share on other sites

ναι κάπως βελτιώνεται με αυτό αν κ θα ήθελα ποιο ελαφριές τις κεντρικές οθόνες.

πάντως υπαρχουν επιλογές που στην 1.05 έπρεπε να βάλεις προγράμματα για να δουλέψουν.

όντως θέλει αρκετό σύρσιμο για μεταφορά απο την μια οθόνη στην αλλη κ είναι σπαστικο αυτο

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ την 3.12.7

 

Ξέρει κάποιος αν μπορεί η συσκευή απο standby να γίνει active;

όχι δεν γινεται αυτο

ειναι hardware θεμα

Εγώ δεν μπορω να βάλω εφαρμογές gps μου βγάζει error γιατί;

οι με μη νομιμο τροπο εφαρμογες gps δεν δουλευουν στα δικαρτα.

εκτος κι αν δεν εννοεις αυτο.

 

Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση MIUI μέσω του updater που έχει η rom και

χωρίς wipe κλπ.

Μου έχει αναιρέσει τις αλλαγές που είχα κάνει μέσω gravity box (τα fixes για το caller id) και δεν μπορώ

να τα επαναφέρω.

Έχει βρει κάποιος λύση;

σβησε και ξαναπερνα το gravity module,

εχει βγει και update.

 

Μετά από 1 εβδομάδα με τη MIUI, μπορώ να πώ ότι καταναλώνει λίγο παραπάνω μπαταρία από τις rom του carliv... παρ' όλα αυτά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα και θα μείνω με αυτή....

δεν ειναι και τραγικη διαφορα.

εμενα μια μερα μονο μου αδειασε

φορτισμενο το πρωι το βραδυ ειχε πεσει στο 25%

αλλα ειχα κανει και 3 ωρες βιντεοκληση skype :whistle:

καλησπερα τωρα τελευταια οταν παω να φορτισω το κινητο ενω το βαζω στην πριζα δειχνει οτι φορτιζει αλλα δεν ανεβαινει σε τις % και πρεπει να κανω 1-2 restart καθε φορα για να δουλεψει συμβαινει κ σε αλλον ?? δεν εχω το προβλημα με το 14% στην μπαταρια ομως απλα αυτο,μηπως να το φορτιζω εκει στο 15% που μου βγαζει μηνυμα ? εκανα και calibration αλλα τα ιδια ...

μια φορα μου εχει συμβει αυτο με rom 1.0.5 και ηθελε επανεκκινηση αν θυμαμαι καλα.

μετα εστρωσε.

ναι κάπως βελτιώνεται με αυτό αν κ θα ήθελα ποιο ελαφριές τις κεντρικές οθόνες.

πάντως υπαρχουν επιλογές που στην 1.05 έπρεπε να βάλεις προγράμματα για να δουλέψουν.

όντως θέλει αρκετό σύρσιμο για μεταφορά απο την μια οθόνη στην αλλη κ είναι σπαστικο αυτο

 

τι εννοειτε πολυ συρσιμο;

να συρετε περα ως περα την οθονη;

εμενα και με λιγο συρσιμο παει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω το wifi και συνδέετε το κινητό στο ιντερνετ δείχνει το

σηματάκι του wifi άσπρο και ενώ μπορώ να μπω ιντερνετ,να κατεβάσω

εφαρμογές,αναβαθμήσεις κλπ δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από φβ

μετά από καποιες ώρες(στην κυριολεξία) που γίνεται μπλε μου έρχονται

όλες οι ειδοποιήσεις απο το φβ

όταν μπαίνω ιντερνετ από την κάρτα sim(mb) μου έρχονται όλα κανονικά

καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

είχε αναφερθέι κάποια στιγμή,πως απο το Gravity box μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες στα μηνύματα.

Θυμάται κανείς πως γίνεται;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οι με μη νομιμο τροπο εφαρμογες gps δεν δουλευουν στα δικαρτα.

εκτος κι αν δεν εννοεις αυτο.

 

προσπαθησα και απο το playstore και δε μ'αφηνεi,μονο το Sygic καταφερα και εβαλα.

δηλ ειναι θεμα mtk ?

Link to comment
Share on other sites

είχε αναφερθέι κάποια στιγμή,πως απο το Gravity box μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες στα μηνύματα.

Θυμάται κανείς πως γίνεται;

 

Και απο mitools γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι θέλετε ακουστικά πάρτε αυτά http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1

Δουλεύουν άψογα με το τηλ μας.:D

 

επειδη τα εχω παραγγειλει για το zte 967 να ρωτησω κατι

διαβασα σε rewies οτι δεν εχουν πολυ δυνατο ηχο ακομα και στο τερμα να τα βαλεις

επισης εχουν στο καρφι 4 επεπεδα .ξερεις αν το τηλ. μας δεχεται 4 επιπεδα?

επισης λειτουργουν στο τηλ.μας ολα τα κουμπια του και κανουν οτι γραφουν οτι κανουν γιατι διαβασα σχεδον παντου οτι μαλλον ειναι συμβατα μονο με sony erricsson ωστε ναδουλευουν ολα τα κουμπια τους

 

παρακαλω απαντηστε αν καποιος τα εχει αγορασει

Link to comment
Share on other sites

τα πηρα και γω. αν δε κανουν, θα τα κρατησω για το creative η το ipod. χαμενα δε θα πανε (ελπίζω δηλαδη)

 

τα ακουστικα που εχω απ το zte ice ακουγονται αρκετα χαμηλα παντως

Link to comment
Share on other sites

τα πηρα και γω. αν δε κανουν, θα τα κρατησω για το creative η το ipod. χαμενα δε θα πανε (ελπίζω δηλαδη)

 

τα ακουστικα που εχω απ το zte ice ακουγονται αρκετα χαμηλα παντως

 

εννοεις οτι δεν τα εχεις παραλαβει ακομη.ποτε παραλαμβανεις??μηπως προλαβουμε αν δεν κανουν να μην τα παρουμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...