Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην σας απασχολεί αν κάποια εφαρμογή είναι "ανοιχτή" αλλά idle. εκεί δεν καταναλώνει τίποτα πέρα απο μνήμη.

τα στατιστικά αυτά δεν θα σας δείξουν τί πραγματικά καταναλώνει cpu και πόσο. βάλτε ένα watchdog και θα δείτε τι παίζει εύκολα και γρήγορα (και με alerts εάν θελετε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την καλησπερα μου

 

μετα την πατατα με το γνωστο μαγαζι,απο που προτεινετε να το αγορασουμε φθηνοτερα αλλα σιγουρα?minideal,banggood or merimobiles?

ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μην σας απασχολεί αν κάποια εφαρμογή είναι "ανοιχτή" αλλά idle. εκεί δεν καταναλώνει τίποτα πέρα απο μνήμη.

τα στατιστικά αυτά δεν θα σας δείξουν τί πραγματικά καταναλώνει cpu και πόσο. βάλτε ένα watchdog και θα δείτε τι παίζει εύκολα και γρήγορα (και με alerts εάν θελετε)

 

Ναι αλλα ειναι δυνατον να ειναι idle και να απασχολει 4 ωρες την cpu;

Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως με κλειστό bt καταναλώνει περισσότερη cpu.Το έλεγξα μόλις τώρα.Πάτησα ανανέωση στην μπαταρία και μου έδειξε χρήση cpu για το bluetooth 30 λεπτά!!! Κατά τις 23.50 που το ειχα ξαναδεί ήταν οκ.Παρόλο που είχα βάλει στο greenify την εφαρμογή bluetooth και ήταν στις αδρανοποιημένες εφαρμογές,βρήκα απο το system panel lite που χρησιμοποιώ ότι συνέχιζε να τρέχει ως service.Εψαξα στο /system/app όπου και βρήκα την εφαρμογή mtkbt.apk και mtkbt.odex,τις μετονόμασα για να μην τρέχουν και μετά απο το reboot θα δείξει τι παίζει...Πάντως το bt λειτουργεί κανονικά για σύνδεση ακουστικού,οπότε μάλλον το mtkbt.apk δεν επηρεάζει άμεσα τουλάχιστον,την λειτουργία του bluetooth.Nα τονίσω ότι μιλάμε για την max smart rom και όχι για την επίσημη ρομ όπου ειναι οκ.Το λέω αυτό γιατί νέα μέλη που ενδιαφέρονται για το κινητό,διαβάζουν αποσπασματικά τα μηνύματα και νομίζουν ότι το κινητό είναι τελείως άχρηστο με χίλια μύρια προβλήματα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου

 

μετα την πατατα με το γνωστο μαγαζι,απο που προτεινετε να το αγορασουμε φθηνοτερα αλλα σιγουρα?minideal,banggood or merimobiles?

ευχαριστω

 

Το μινιντιλ θα σου πρότεινα πρώτο.

Για το μεριμομπαιλς έχουν ακουστεί και καλά και κακά

Από το banggood έχω αγοράσει πολλές φορές αλλά διάφορα μικροπραγματα. Πότε ταμπλετ ή τηλέφωνο. Αυτό που κάνει με τις συσκευασίες που δεν στέλνει τις ορίτζιναλ αλλά δικές του με προβληματιζει :!:

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ψαχνω toση ωρα και δεν το βρισκω...ξερει κανεις να μ στειλει την σελιδα που γραφει ο φιλος μας

τι σημαινει το καθε μηνυμα απο singapoor post china post κλπ?εευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ψαχνω toση ωρα και δεν το βρισκω...ξερει κανεις να μ στειλει την σελιδα που γραφει ο φιλος μας

τι σημαινει το καθε μηνυμα απο singapoor post china post κλπ?εευχαριστω

στην υπογραφη μ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ψαχνω toση ωρα και δεν το βρισκω...ξερει κανεις να μ στειλει την σελιδα που γραφει ο φιλος μας

τι σημαινει το καθε μηνυμα απο singapoor post china post κλπ?εευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Link to comment
Share on other sites

Το χω παραγγειλει και γω απ την Παρασκευση απο to2c στα 111 ευρώ χωρις τη χρηση κουπουνιου γιατι δεν γινοταν apply. Aπο χθες μου χουν δωσει και tranking.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια λυση για το ενοχλητικο Google+

Ενω το εχω βαλει στη λιστα του Greenify, καθε φορα που ανοιγω ενα app (οποιο και αν ειναι) ανοιγει και αυτο μαζι και μετα τo κανω παλι hibernate.

Υπαρχει καποιος τροπος να μην τρεχει καθολου στο κινητο, χωρις απεγκατασταση ομως;

Εχω τον ES Task manager αλλα δεν καταλαβα ποιο service ειναι αυτο του Google+ ωστε να το απενεργοποιησω. Ξερει κανεις καμμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή gemini app manager δίνει την δυνατότητα να αφαιρέσεις τα autorun απο τις εφαρμογές.Γιατι κάποιες εφαρμογές ειναι ρυθμισμένες να ξεκινούν όταν αλλάζει κάτι στο τηλέφωνο π.χ. αλλάζεις τοποθεσία κτλ.Επισης το greenify donation beta έχει προσθέσει μια επιλογή που κόβει τα "ξυπνήματα" από άλλες εφαρμογές.π.χ. Αν το google+ ξεκινάει αυτόματα όταν ανοίγεις τον browser,θα δεις αν πας στο greenify στην καρτέλλα "εκκρεμεί" ότι αν πατήσεις πάνω στο google+ θα σου λέει ποια εφαρμογή το άνοιξε και θα σου έχει στη κάτω μπάρα και ένα ψαλίδι,το οποίο το πατάς και κόβει το ξύπνημα της εφαρμογής απο τον browser ή όποια άλλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα παιδιά. Καμια άποψη απο που να παραγγείλω το τηλέφωνο? Έχω χάσει την μπάλα λίγο με τα κουπόνια και τα δώρα μόνο για το myphone. Ποιος δίνει την καλύτερη αναλογία τιμής-δώρων?
Link to comment
Share on other sites

Μακράν ο καλύτερος browser για μενα ο UC Browser :D

Δοκιμάστε τον παιδια και θα με θυμηθείτε ...

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Με τη smart rom μια φορά είχα τρελή κατανάλωση μπαταρίας, κάποια εφαρμογή είχε κολλήσει και την ρούφηξε. Αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο θα το καταλάβω την πρώτη ώρα που θα το βγάλω από το ρεύμα και θα έχει πέσει απότομα η μπαταρία.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας τι ρόλο παίζει αυτή η κάρτα; (Και ο πωλητής έχει 100% feedback .....) :blink:

 

http://www.ebay.com/itm/121182279442?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει αυτη και ειμαι ευχαριστημενος http://www.ebay.com/itm/111065176248?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

πριν μερικες σελιδες (πριν 1 με 2 εβδομαδες) ειχα γραψει και τις ταχυτητες που εχω με καποια τεστ που ειχα κανει

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047&sid=1

επισης κ αυτη ειναι καλη.

ειναι 16γιγα στα 10ευρω.

πηρα την 32αρα κ παει τρενο.

παιζει κ ασκοπα πλεον κ το real racing 3 στο κινητο μου ενω με την παλια που ειχα δεν επαιζε.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το τηλεφωνο (το εδωσα σε μια φιλη μου).Ειχα διαβασει σχετικα καποιο προβλημα με τα χαντζ φρεε οτι καποια δεν ειναι τοσο συμβατα.Εβαλα ενα χαντζ φρεε απο το πρωτο μου τηλεφωνο το ζτε μπλειντ και ειναι 100% συμβατο.Και ο ηχος ακουγετε κανονικα και δουλευει το μπουτον για τις κλησεις.Παντος για αυτα τα λεφτα το τηλεφωνακι ειναι γαματο.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το τηλεφωνο (το εδωσα σε μια φιλη μου).Ειχα διαβασει σχετικα καποιο προβλημα με τα χαντζ φρεε οτι καποια δεν ειναι τοσο συμβατα.Εβαλα ενα χαντζ φρεε απο το πρωτο μου τηλεφωνο το ζτε μπλειντ και ειναι 100% συμβατο.Και ο ηχος ακουγετε κανονικα και δουλευει το μπουτον για τις κλησεις.Παντος για αυτα τα λεφτα το τηλεφωνακι ειναι γαματο.

 

Φιλε μου το τηλ δεν εχει κανενα προβλημα με hands free ειτε ασύρματα ( ΒΤ) ειτε ενσυρματα, προφανώς αυτά που δοκίμασαν καποιοι φίλοι δεν ήταν συμβατα :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο (@bbbb) μια και δουλευεις με το gravity αρκετο καιρο ,χθες μου παρουσιασε μια δυσλειτουργια ,πατωντας το home παρατεταμένα για να μου εμφανίσει τη καρτελλα προσφατων εφαρμογών ,κόλλησε 1η φορα :( , μονο με επανεκιννηση το επανεφερα αλλά πλέον στη λίστα αυτή εμφανίζει το default Launcher που ως εφαρμογη συστηματος δεν επρεπε να εμφανίζει ,αλλά και δεν φευγει πλέον με την εκκαθαριση μνημης ή μάλλον να το πώ καλύτερα με την εκκαθαριση μνημης επανέρχεται ή και με πεταει εξω ...παραθετω εικόνα

 

https://www.dropbox.com/s/v9f3ro9930iu68i/Screenshot_2013-10-21-18-23-23.png

 

Υ.Γ έχει να κάνει με τη νεα λειτουργια που μπηκε στην 2.6.3 ? ,αυτη της ενδειξης μνημης ram ,μήπως κάποιο bug ,το εχει παρατηρησει άλλος φίλος αυτό ?

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες :D.. φορούσα την ρομ απο minideal που δώσατε εδώ installed με cwm κάτι όμως δεν μου πήγαινε καλά και για κακή μου τύχη αποφάσισα να ξανα κάνω install το ιδιο Zip απο την sd απο την αρχη:X.. αποτέλεσμα να μου βγάλει ένα μήνυμα το cwm : 000ps you did again status 7 και aborted . Ως αποτέλεσμα το κινητό έχει κολήσει στο boot logo .. Προσπαθώ να φλασαρω άλλη ρομ με το tool αλλά δεν τα καταφέρνω ενώ έχω φλασάρει και άλλο mtk6589 .. παρόλα αυτα κατέβασα και τους drivers zte αλλά και πάλι τπτ.. μου αναφέρει οτι η συσκευή μπορεί να λειτουργήσει ταχύτερα σε μία θύρα usb2 .. :blink: το tool δεν φαίνεται να δουλεύει .. Καμία ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...