Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ήμουν μεταξύ αυτής και της Sandsisk, τελικά πήρά αυτή αλλά την 32 γιγα έκδοση. Πιστεύω οτι είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Αξιοπρεπέστατες επιδόσεις, και lifetime warranty. Η Sandisk είναι κατα τι καλύτερη, αλλά μιλάμε για διαφορές σε επιδόσεις που δε νομίζω να παίζουν ρόλο σε ένα τέτοιο μηχάνημα (πχ σε full HD videoκάμερα ίσως να έπαιζε) και η Sandisk κοστίζει τα διπλά λεφτά. Βασικά με αυτή τη προσφορά η κάρτα είναι ότι καλύτερο στα 16 γίγα. Εγώ τη θεωρούσα φαντάσου value for money πριν καν τη βάλει σε προσφορά crazy sundays...

την 32 ποσο την πηρες;

την σαντισκ γυρω στα 22 την βρισκω στο εβαυ

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα προυι προυι πηρα τρακινγκ ναμπερ αλλα μου ειπε η κινεζα οτι εχει σταλει απο παρασκευη... ποτε θα ερθει εδω? Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

την 32 ποσο την πηρες;

την σαντισκ γυρω στα 22 την βρισκω στο εβαυ

 

Η Sandisk 32gb class 10 στο ebay http://www.ebay.com/itm/111065176248?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 περίπου 18 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Η Sandisk 32gb class 10 στο ebay http://www.ebay.com/itm/111065176248?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 περίπου 18 Ευρώ.

ξερεις αν ειναι αυθεντικη φιλε ή

πολυ καλη απομιμηση;

την εχει κανεις στο κινητο μας να μας πει αν συνεργαζεται σωστα;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν ειναι αυθεντικη φιλε ή

πολυ καλη απομιμηση;

την εχει κανεις στο κινητο μας να μας πει αν συνεργαζεται σωστα;

 

Περιμένω να την παραλάβω αυτή και το ZTE v967s.

Link to comment
Share on other sites

Στο gravitybox--->general fixes http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 υπάρχει μια επιλογή που λέγεται caller id mismatch που από ότι λέει διορθώνει αυτό το θέμα.Οταν μου έρθει το v967s θα το δοκιμάσω προσωπικά αν δουλεύει μιας και στο w7s δε χρειάζεται.Αν το δοκιμάσει κανείς ας αναφέρει αν λειτουργεί.

 

Το δοκίμασα αλλά δε μου λειτουργεί.. Έχει πολλές επιλογές πάντως και ίσως θέλει πειραματισμό... Αξίζει σαν εφαρμογή πάντως. Ίσως μου έκανε και θέμα με τις εισερχόμενες αλλά όχι τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα προυι προυι πηρα τρακινγκ ναμπερ αλλα μου ειπε η κινεζα οτι εχει σταλει απο παρασκευη... ποτε θα ερθει εδω?

 

no one knows?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι την αλλη παρασκευη (20/9) πιστευω να το χεις

 

ακριβως αυτο υπολογισα και εγω συμφωνα με αυτα που εβλεπα εδω τοσο καιρο... :p

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγώ το πρωϊ, την τσίμπησα.... νομίζω καλή επιλογη...

 

ξέρει κανείς ποια rom έχει το κινητό απο το to2c.com? αλλάζει εύκολα σε περίπτωση που έχει κάποια που δεν μας "κάνει"?

 

αξιζει να την παρω?τα μεταφορικα ποσο βγαινουν περιπου απο ισοπ?

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για πέρασμα άλλης έκδοσης.

 

Apo filo opos moy ta esteile k emena---> Από recovery κάνεις wipe data and wipe cache and delete dalvink cache. Και Μέτα install from Zip και επιλεγεις το.zip με την 1.0.5 και την κάνεις εγκατάσταση. Μέτα μόλις τελειώσει κανεις reboot και θα ξεκινήσει το κινητό. Θα αργισει να φορτώσει το κινητό την πρώτη φορά..είναι λογικό. Μέτα θα έχεις το κινητό σαν να το αγόρασες τώρα.

 

Αναβάθμιση recovery

 

Για να μπαίνεις στο recovery βάλε μια εφαρμογή όπως το quickboot και επιλέγεις recovery. Το recovery που έχει πάνω το minideal ειναι στα κινέζικα αλλά αν θες μπορεις να βάλεις και αγγλικό πολύ εύκολα.Κατέβασε αυτό http://www.sendspace.com/file/wqiwuq και βάλε το χύμα στην κάρτα μνήμης Επισης κατέβασε και εγκατέστησε στο κινητό τα mobile uncle tools απο το play store Aνοιξε τα και επέλεξε εκει που λέει update recovery.Πάνω-πάνω θα σου γράφει recovery.img και ειναι αυτό που έβαλες πριν στην κάρτα μνήμης.Πάτα να φλασαριστεί και μόλις τελειώσει έχεις αγγλικό recovery.Αν θες πατάς οκ στο μήνυμα που λέει reboot to recovery ? και το επιβεβαιώνεις ότι έχει γινει.

 

 

Τα παραπάνω είναι οδηγίες από άτομα που με βοήθησαν, έχουν γίνει και από μένα και λειτούργησαν μια χαρά.

Αν κάποιος νιώθει ότι κάτι δεν καταλαβαίνει, καλύτερα να μην προχωρήσει.

Όποιος αποφασίσει και προχωρήσει, αναλαμβάνει και την ευθύνη των πράξεών του.

Καλήσπέρα. Έκανα την αλλαγή σε αγγλικό recovery σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες και έκτοτε δεν μπορώ να μπω στο recovery με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button αλλα μόνο με την εφαρμογή quickboot ή mobileuncle tools. Τι πιστεύετε ότι φταίει; Με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button απλώς πλέον ανοίγει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παντως να ξερετε η adata 16 gb class 10 uhs-1 εμενα προσοπικα την παρασκευη τα εφαγε τα ψωμια της!!συνεχεια γινεται unmound και mound στο κινητο και με οσα φορματ της

εχω κανει!!ουτε το pc δεν μπορει να την δει με card reader με το κινητο μπορει!θα παω στο e-shop για επιστροφη αν και εχει περασει ενας μηνας..γνωμη μου sandisk καλητερα..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα. Έκανα την αλλαγή σε αγγλικό recovery σύμφωνα με τις παραπάνω οδηγίες και έκτοτε δεν μπορώ να μπω στο recovery με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button αλλα μόνο με την εφαρμογή quickboot ή mobileuncle tools. Τι πιστεύετε ότι φταίει; Με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button απλώς πλέον ανοίγει η συσκευή.

Λογικό καθώς είναι ενεργή η ταχεία εκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι δε κανεις σωστα. θα πρεπει να μπαινει στο ρικοβερι κανονικα με τα πληκτρα

 

Έκανα ακριβώς ότι έλεγε. Αμέσως μετά έκανα "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" από τις ρυθμίσεις. Δεν ξέρω αν έχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα εχω κανει παραγγελια απο 28/8.μεχρι τριτη λετε να εχει ερθει?

 

δυσκολο μου φαινεται... απο την αλλη βδοαμδα ισως

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μπορώ να μπώ στο αγγλικό recovery με την εφαρμογή quickboot ή mobileuncle tools υπάρχει κανένα πρόβλημα που δεν μπορώ να μπω με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button;
Link to comment
Share on other sites

απο τηλ αλλη βδομαδα με φενεται πολυ.3 βδομαδες παει....

την ιδια μερα παραγγειλαμε φιλε.

νομιζω οτι οντως ειναι πολυ να παει στις 3 εβδομαδες αν κ ποτε δεν ξερεις.

εγω καπου στο τελος αυτης το περιμενω να σου πω αλλα δεν θα σκασω κ αν ερθει αρχες της αλλης.το θεμα ειναι να φτασει σωο κ αβλαβες.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Παρακληση........και παντα φιλικα.

Παιδια γραφουμε τα ιδια και τα ιδια.......ειπαμε απο 10-15 ημερες κανει να ερθει........:)

Εκτος καποιου απροοπτου,σπανιοτατο βεβαια.:rolleyes:

 

Ειχαμε σημερα ανοιχτο το gps σε μια διαδρομη 2 ωρων περιπου.Δεν εχασε σημα καπου,και η κινηση στον χαρτη ηταν ομαλοτατη.

Δοκιμασαμε το igo-dont panic,και τα 2 τα πηγε αριστα........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μπορώ να μπώ στο αγγλικό recovery με την εφαρμογή quickboot ή mobileuncle tools υπάρχει κανένα πρόβλημα που δεν μπορώ να μπω με τον συνδιασμο πλήκτρων volume down + power button;

 

Δοκίμασε το volume up.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...