Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω βαλει την max inception2 σε 2 συσκευές... λοιπόν το κουφο, οταν κάνουν κλήση ο ενας στον άλλον ακούγεται ένας ξυστός ήχος που δεν μπορείς ουτε να μιλήσεις ουτε να ακούσεις!αλλα μονο οταν κάνουν κληση μεταξύ τούς πουθενά αλλού... τι συμβαίνει;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν το κλείσω και μετά θέλω να το ανοίξω, αργεί πολύ να ανοίξει και όταν ανοίξει μου ζητάει από την αρχή να το σετάρω (να διαλέξω γλώσσα, να βάλω την ώρα κτλ). Επίσης χάνει και κάποιες από τις εφαρμογές που του έχω βάλει. Επαναφέρω μέσα από το recovery ένα backup που έχω πάρει και στρώνει μέχρι την επόμενη φορά που θα το ξανακάνει. Φοράει την αρχική rom όπως ήρθε από minideal και το μόνο που άλλαξα είναι το recovery (έβαλα το recovery-cwm-6044.img) . Ακούω ιδέες.

 

Καλησπέρα! Μου το κανει και εμενα αυτο! Νομιζα οτι εφταιγε η ρομ απο το minideal και έβαλα την max flavor αλλά παλι το ίδιο! Τώρα μου περνάει απο το μυαλό οτι το φόρτιζα ανοιχτό ( σε ποσοστό 48% ηταν η μπαταριά οταν το εβαλα στην πρίζα!) ίσος να ζεστάθηκε και με το κλείσιμο και μετα απο 5 λεπτα ξαναανοιγμα να μην μπορει να συγχρωνησει το λογαριασμό Google! Δεν ξερω τι μπορει να φταει,παντως το θεμε ειναι οτι κανει αυτο γιατι δεν μπορει να κανει συγχρονισμο το λογαριασμο Google στην εκκινηση!

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την max inception2 σε 2 συσκευές... λοιπόν το κουφο, οταν κάνουν κλήση ο ενας στον άλλον ακούγεται ένας ξυστός ήχος που δεν μπορείς ουτε να μιλήσεις ουτε να ακούσεις!αλλα μονο οταν κάνουν κληση μεταξύ τούς πουθενά αλλού... τι συμβαίνει;

 

αντιμετωπισα και εγω σημερα μαλλον μια απο τα ιδια.Το κανει μονο μεταξυ 2 συσκευων zte πουθενα αλλου.

Κλεισε το 3G απο τις συσκευες η απο την μια και δοκιμασε το.Εγω το εκανα και σταματησε.Ο vasilk μου το ειπε,το εχει ξαναακουσει το προβλημα αυτο και σε αλλα τηλεφωνα,οχι κινεζικα.Θα δοκιμασω να μιλησω με Cosmote να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω τιποτα στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογείς *#*#4636#*#* και επιλέγεις Battery information

 

επειδή έχω και εγώ αυτο το θεμα σε 64% μπαταρία μου βγάζει 3838mV ειναι καλα; και αν όχι πιο πρόγραμμα για την μπαταρία προτείνετε γιατι στο play store εχει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω και εγώ αυτο το θεμα σε 64% μπαταρία μου βγάζει 3838mV ειναι καλα; και αν όχι πιο πρόγραμμα για την μπαταρία προτείνετε γιατι στο play store εχει αρκετα

 

Είσαι μια χαρά, εγώ στο 62% είμαι στο 3836mV - 3842mV.

 

Το πρόβλημα που έχεις αναφέρει, το έχω δει και εγώ είναι άσχετο με το battery level.

Σε εμένα το έχει κάνει όταν προσπαθώ να περάσω κάτι νέο στο κινητό μου μέσω recovery (συνήθως στις δοκιμές που κάνω στη ROM).

 

Καλό είναι να κρατάς κάποιο backup μέσω του recovery ώστε όταν σου ξανασυμβεί να μην χρειάζεται να το ξανά ρυθμίζεις.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Είσαι μια χαρά, εγώ στο 62% είμαι στο 3836mV - 3842mV.

 

Το πρόβλημα που έχεις αναφέρει, το έχω δει και εγώ είναι άσχετο με το battery level.

Σε εμένα το έχει κάνει όταν προσπαθώ να περάσω κάτι νέο στο κινητό μου μέσω recovery (συνήθως στις δοκιμές που κάνω στη ROM).

 

Καλό είναι να κρατάς κάποιο backup μέσω του recovery ώστε όταν σου ξανασυμβεί να μην χρειάζεται να το ξανά ρυθμίζεις.

οποτε να μην κανω calibrate την μπαταρια; δεν ξερω εγω νομιζω κατι πρεπει να γινεται με τον συγχρονισμο του λογαριασμου Google! Ξανα απο την αρχη να ρυθμισεις ειναι βαρετο αστα να πανε! χαχαχα! :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειάζεται να κάνεις calibrate.

Φλασαρε παλι το κιν.

 

Ξαναπέρασα την ρομ! Αλλά εχω μια διαίσθηση οτι θα το ξανακάνει! Δεν ξέρω.... πάντως πέρα από αυτό είμαι πολυ ευχαριστημενη από το κινητό και θα ξανα προτιμήσω ZTE.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την ρομ! Αλλά εχω μια διαίσθηση οτι θα το ξανακάνει! Δεν ξέρω.... πάντως πέρα από αυτό είμαι πολυ ευχαριστημενη από το κινητό και θα ξανα προτιμήσω ZTE.

 

Βασω , μην βαλεις μεσα ολα τα προγράμματα που είχες πριν.

Δλδ , viber ... και δεν ξερω τι άλλα , αστα μην τα βάλεις.

Δοκιμασε τη ρομ σκέτη να δεις πως παει.

Ισως καποιο πρόγραμμα που έχει κανει bug και γι'αυτο το κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα μου έφαγε ένα κόλλημα ότι το έβαλα να δείξει τις επαφές μου, και μετά από ένα reboot μου έβγαλε πρώτα μήνυμα κατεστραμένη SD card να κάνω διαμόρφωση και μετά απλά σταμάτησε να την διαβάζει(ούτε μπόρεσε να την δει την sd ένα galaxy s2 που τσέκαρα), μάλλον πάω για νέα κάρτα. Καθώς βρίσκω φτηνή 64άρα uhs-1 ερωτώ:

 

Υποστηρίζει 64GB κάρτα ή μέχρι 32; Έχει κανείς εμπειρία;

 

ΥΓ: Μια verbatim 32gb class 10 ήταν η μακαρίτισσα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα μου έφαγε ένα κόλλημα ότι το έβαλα να δείξει τις επαφές μου, και μετά από ένα reboot μου έβγαλε πρώτα μήνυμα κατεστραμένη SD card να κάνω διαμόρφωση και μετά απλά σταμάτησε να την διαβάζει(ούτε μπόρεσε να την δει την sd ένα galaxy s2 που τσέκαρα), μάλλον πάω για νέα κάρτα. Καθώς βρίσκω φτηνή 64άρα uhs-1 ερωτώ:

 

Υποστηρίζει 64GB κάρτα ή μέχρι 32; Έχει κανείς εμπειρία;

 

ΥΓ: Μια verbatim 32gb class 10 ήταν η μακαρίτισσα.

Υποστηριζει 64αρα.

Οταν ειχα αυτο το τηλεφωνο μου κατεστρεψε και εμενα μια micro sd, αν θυμαμαι καλα υπαρχουν ακομα 2-3-4(?) κρουσματα με κατεστραμενη sd σε αυτο το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δε νομίζω να φταίει το τηλέφωνο, πολύ απλά μπορεί να τα έφτυσε η κάρτα(δεν είναι και το καλύτερο όνομα στην αγορά οι verbatim). Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

 

Και πάμε στην επόμενη ερώτηση, αφού πλέον έχω χάσει πρακτικά όλες μου τις εφαρμογές(τις είχα μεταφέρει εκεί). Ήρθε η ώρα να αλλάξω rom(ακόμα την 1.0.3 έχω να φανταστείτε) και έχω ψιλοπελαγώσει. Διαβάζω γενικά η flavour είναι η καλύτερη, αλλά νομίζω δεν υποστηρίζει 3g και στις 2 κάρτες; H smart είναι με υποστήριξη 3g και στις 2 κάρτες αλλά έχει περισσότερη κατανάλωση από την flavour και ένα ενοχλητικό bounce effect; Η inception είναι σαν την smart απλά βασίζεται σε AOSP και όχι στην 1.0.5 και σαφώς πιο μινιμαλιστική; H blue δεν κατάλαβα τι ρόλο βαράει και τις διαφορές από τις άλλες. Η AOSP τέλος είναι όντως μινιμαλιστική αλλά χωρίς 3g στις 2 κάρτες;

 

Τις έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει συγκριτικά τι αξίζει; Κατά προτίμηση τις τελευταίες εκδόσεις πριν τα παρατήσει ο Carliv. Τα βασικά που με νοιάζουν είναι να αφήνει αρκετή μνήμη ελεύθερη κυρίως και η υποστήριξη 3g και στις 2 sim.

 

MIUI δεν θέλω, και γενικά δεν βλέπω με καλό μάτι κάτι άλλες που βρήκα needrom βασισμένες σε colorOS πχ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δε νομίζω να φταίει το τηλέφωνο, πολύ απλά μπορεί να τα έφτυσε η κάρτα(δεν είναι και το καλύτερο όνομα στην αγορά οι verbatim). Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

 

Και πάμε στην επόμενη ερώτηση, αφού πλέον έχω χάσει πρακτικά όλες μου τις εφαρμογές(τις είχα μεταφέρει εκεί). Ήρθε η ώρα να αλλάξω rom(ακόμα την 1.0.3 έχω να φανταστείτε) και έχω ψιλοπελαγώσει. Διαβάζω γενικά η flavour είναι η καλύτερη, αλλά νομίζω δεν υποστηρίζει 3g και στις 2 κάρτες; H smart είναι με υποστήριξη 3g και στις 2 κάρτες αλλά έχει περισσότερη κατανάλωση από την flavour και ένα ενοχλητικό bounce effect; Η inception είναι σαν την smart απλά βασίζεται σε AOSP και όχι στην 1.0.5 και σαφώς πιο μινιμαλιστική; H blue δεν κατάλαβα τι ρόλο βαράει και τις διαφορές από τις άλλες. Η AOSP τέλος είναι όντως μινιμαλιστική αλλά χωρίς 3g στις 2 κάρτες;

 

Τις έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει συγκριτικά τι αξίζει; Κατά προτίμηση τις τελευταίες εκδόσεις πριν τα παρατήσει ο Carliv. Τα βασικά που με νοιάζουν είναι να αφήνει αρκετή μνήμη ελεύθερη κυρίως και η υποστήριξη 3g και στις 2 sim.

 

MIUI δεν θέλω, και γενικά δεν βλέπω με καλό μάτι κάτι άλλες που βρήκα needrom βασισμένες σε colorOS πχ.

 

Θα σε πρωτεινα να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις την ρομ του deliopoulou που είναι στο post 7041 και σελίδα 705. Είναι η καλύτερη θα έλεγα που υπάρχει για το κινητό με αναβαθμίσεις και 3g και στις 2 κάρτες. Βασίζεται στην εργοστασιακή ρομ 1.0.5 και έχει ota update για αναβαθμίσεις online. Από μπαταρία τα πάει αρκετά καλά θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεταια λλαγη η θηκη μου. να παρω την ιδια παλι?

καποια προταση σαν την απο πανω, αλλα να στεκεται καπως πολαγιαστο το κινητο με την θηκη?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμαση κανεις αυτη την custom rom http://www.needrom.com/mobile/zte-v967s-gacama-jbmix/

 

καλη αλλα δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο το έχω εδώ και 6 μήνες περίπου, το είχα με την rom που ήρθε χωρίς καμία αλλαγή, όλα δουλεύαν άψογα ... αλλά από προχθές δεν μπορεί να δει καμία κάρτα sim, μετά από αυτό δοκίμασα να του βάλω και διαφορετικές rom αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, πάω για hardware πρόβλημα?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο το έχω εδώ και 6 μήνες περίπου, το είχα με την rom που ήρθε χωρίς καμία αλλαγή, όλα δουλεύαν άψογα ... αλλά από προχθές δεν μπορεί να δει καμία κάρτα sim, μετά από αυτό δοκίμασα να του βάλω και διαφορετικές rom αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, πάω για hardware πρόβλημα?

 

Δοκιμασε να αφαιρεσεις το pin.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ναι. Είχε καμία πτώση μήπως?

όχι δεν είχε πτώση, έχασε πρώτα την sd (που είχε συμβεί και άλλες φορές) και μετά τις sim

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε να αφαιρεσεις το pin.

 

ναι το δοκίμασα, το κακό είναι ότι δεν δέχεται την εντολή για καταχώρηση του ΙΜΕΙ, γιατί εκεί είναι το θέμα

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...