Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κολησει το λογοτυπο κανεις καμια γνωμη?

το εχω κανει πολλες φορες επανεκκίνηση αλλα τιποτα

 

εγώ αν θυμάμαι καλά σε ένα που είχα το ίδιο πρόβλημα το είχα λύσει με αυτό από εδώ http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3075721127&uk=1899185668 με έβαλε σε κινεζικό recovery και από εκεί φλασάρεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελληνικά έχει, την έχω δοκιμάσει μια και εγώ είμαι υπεύθυνος για αυτό το αποτέλεσμα. :p

 

http://i39.tinypic.com/28a2bmd.png

http://i40.tinypic.com/2q390ya.png

http://i41.tinypic.com/2qmd9x5.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

MT6589_Android_scatter_emmc.txt

 

Μόλις την έβαλα για δοκιμή. Να πως ότι δεν είναι root! Αλλά ελαφριά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα για δοκιμή. Να πως ότι δεν είναι root! Αλλά ελαφριά

 

Root είναι μια και υπάρχουν τα κατάλληλα αρχεία στο xbin, απλά για τα μηνύματα θα πρέπει να κατεβάσεις από το store

το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.superuser&hl=el :O

 

Για τους ψαγμένους έχει εγκατεστημένα binaries busybox και sqlite στο xbin.

Και δεν είναι odex...

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει, την έχω δοκιμάσει μια και εγώ είμαι υπεύθυνος για αυτό το αποτέλεσμα. :p

 

http://i39.tinypic.com/28a2bmd.png

http://i40.tinypic.com/2q390ya.png

http://i41.tinypic.com/2qmd9x5.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρχειο

 

MT6589_Android_scatter_emmc.txt

να το κατεβασω απο το net το αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

να το κατεβασω απο το net το αρχειο?

Θα πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.7z το οποίο περιέχει και το ανωτέρω αρχείο αλλά και όσα σου χρειάζονται για το SPFlashTool.

 

Διάβασε τις οδηγίες που υπάρχουν σε προηγούμενο μήνυμα, γιατί αυτός ο τρόπος επαναφοράς πρέπει να γίνει σωστά γιατί ότι "καταστραφεί" δύσκολα επαναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.7z το οποίο περιέχει και το ανωτέρω αρχείο αλλά και όσα σου χρειάζονται για το SPFlashTool.

 

Διάβασε τις οδηγίες που υπάρχουν σε προηγούμενο μήνυμα, γιατί αυτός ο τρόπος επαναφοράς πρέπει να γίνει σωστά γιατί ότι "καταστραφεί" δύσκολα επαναφέρεται.

το εκανα μου βγαζει αυτο

recovery is checked but without path

Link to comment
Share on other sites

Root είναι μια και υπάρχουν τα κατάλληλα αρχεία στο xbin, απλά για τα μηνύματα θα πρέπει να κατεβάσεις από το store

το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.superuser&hl=el :O

 

Για τους ψαγμένους έχει εγκατεστημένα binaries busybox και sqlite στο xbin.

Και δεν είναι odex...

 

Για τους μη ψαγμένους τι σημαίνει ότι δεν είναι odex?

Link to comment
Share on other sites

Για τους μη ψαγμένους τι σημαίνει ότι δεν είναι odex?

 

Θα σου απαντήσω με παράθεση στο http://www.redmondpie.com/odexed-vs-deodexed-the-difference-between-the-two-android-roms-explained/

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εκανα μου βγαζει αυτο

recovery is checked but without path

 

Αυτό το μήνυμα που σου το έβγαλε; Μετά από τι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @spimou78,

έστω ότι καταφέρνεις με κάποιο τρόπο να ξεπεράσεις το θέμα της ασυμβατότητας με τα Windows 8 (δεν το'χω κοιτάξει καθόλου για να σε κατευθύνω) ή βρίσκεις pc με Windows 7 ή τρέχεις Windows 7 από VMWare (αν γίνεται)...

 

Πήγαινε κατέβασε αυτό το αρχείο (πάτα τη μπλε μπάρα που γράφει 358.55MB. Κι επίσης θέλει λίγο υπομονή, γιατί ειναι αργός ο server).

Επίσης κατέβασε το CWM recovery από εδώ.

Μετά κάνεις αυτά που λέει εδώ. Το scatter αρχείο θα το βρεις από την παραπάνω ROM (358.55ΜΒ) που κατέβασες. Εννοείται θα έχεις κάνει πριν extract το αρχείο αυτό της ROM, ώστε να βρες το scatter του. Μετά στη λίστα που θα σου ανοίξει από κάτω (αυτά τα PRELOADER, MBR, EBR1 κλπ που βλέπεις και στην εικόνα του οδηγού επιβίωσης) να τικάρεις μόνο το RECOVERY. Αλλά αμέσως μετά να κλικάρεις πάνω του και θα σου ανοίξει ένα παράθυρο. Εσύ σ' αυτό το παράθυρο θα πας να βρεις το recovery-cwm-6044.img που κατέβασες και θα το επιλέξεις. Έτσι, θα φλασάρει μόνο το CWM Recovery. Όταν τελειώσει η διαδικασία (σύμφωνα με τον οδηγό πάντα), μπούταρε με πατημένα συνέχεια και το Power Button και το Volume Up.

 

Αν έχει φλασαριστεί σωστά, τότε θα σε βάλει στο cwm recovery. Εκεί κάνεις wipe data/factory reset και μετά πας restore κι επαναφέρεις το backup που έχεις στην external SD σου. Όταν τελειώσει η διαδικασία, reboot system now και κάνεις προσευχές να επανήλθαν όλα.

 

Αυτά ακριβώς έκανα εγώ όταν είχα πάρει το κινητό και μετά από αποτυχημένο repartitioning δεν έμπαινε στο λειτουργικό, αλλά έμενε στο boot animation του ZTE. Και κάνω την παραπάνω διαδικασία, είχα πάει με το SP Flash Tool να φλασάρω όλη τη ROM που σου είπα να κατεβάσεις (η οποία είναι η εργοστασιακή του κινητού), αλλά χωρίς επιτυχία (την φλάσαρα δλδ αλλά όταν πέταγε κάτι errors πριν μπει στο λειτουργικό και έκανα αναγκαστικά restart). Και βέβαια δεν είχα κάνει τίποτα από τα format-διαγραφές partition που λες ότι έκανες, οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν θα σου επαναφέρει το λειτουργικό σου με τα όλα του όπως έγινε σε εμένα.

 

edit: Προφανώς όσο έγραφα το post συνεχίσατε τα δικά σας και τα είδα τώρα. Κάνε ό,τι κάνεις τώρα κι αν δεν έχεις αποτέλεσμα δοκίμασε κι αυτά που λέω στο παρόν post.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω με παράθεση στο http://www.redmondpie.com/odexed-vs-deodexed-the-difference-between-the-two-android-roms-explained/

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό το μήνυμα που σου το έβγαλε; Μετά από τι;

μετα απο απο download που ειναι στο smart phone tool.

μαλλον φταιει που το κατεβασα απο το νετ MT6589_Android_scatter_emmc

Link to comment
Share on other sites

Οχι και πούλημα.

Αν το έχεις >6 μηνες και το πήρες απο τα γνωστά μαγαζιά στειλτο πίσω.

Θα έχει θέμα hardware αν δεν φτιάχνεται ουτε με αυτο.

Εγγύηση εχεις ή οχι ?

 

Για εξήγησε λίγο φίλε μου... Τι εγγύηση έχουμε δηλαδή από τα γνωστά μαγαζιά (τα to2c-minideal εννοείς έτσι; ) ;

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε λίγο φίλε μου... Τι εγγύηση έχουμε δηλαδή από τα γνωστά μαγαζιά (τα to2c-minideal εννοείς έτσι; ) ;

 

Aπό το minideal μετά απο ερώτηση που έκανα πρόσφατα 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Aπό το minideal μετά απο ερώτηση που έκανα πρόσφατα 1 χρόνο.

ξερετε κανενα μαγαζι που φλασαρει το κινεζικα κινητα?

αν ειναι να το παω.Πιστευω με λιγα χρηματα αξιζει ο κοπος.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανενα μαγαζι που φλασαρει το κινεζικα κινητα?

αν ειναι να το παω.Πιστευω με λιγα χρηματα αξιζει ο κοπος.

Απο ποια περιοχη εισαι φιλε?Να βρεθουμε,να στο φτιαξω τζαμπα βρε,σιγα μην πας να δωσεις λεφτα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια περιοχη εισαι φιλε?Να βρεθουμε,να στο φτιαξω τζαμπα βρε,σιγα μην πας να δωσεις λεφτα.:)

φιλε ευχαριστω τα καταφερα......ολα οκ

εβαλα την 1.0.5

τερμα τα πειραματα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε , εχω την 1.0.5 του minideal. Πρεπει να τη φλασαρω απο την αρχη με το recovery? Αρα χρειαζεται να παρω backup τις εφαρμογες μου με το titanium backup... Σωστα;

Απλα μας διαβεβαιωνεις οτι ειναι root... Αλλο τιποτε που πρεπει να προσεξουμε;

Δεν μας ειπες απο που την βρηκες;

 

Λυπάμαι που δεν εξήγησα περισσότερο, δεν είναι επίσημη έκδοση, όμως βασίζεται σε επίσημες εκδόσεις για το ΖΤΕ V967S και για την ακρίβεια 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07 V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07 V1.0.0 B04.

Υπάρχουν όμως και αρκετές προσθήκες όπως ο loader, το πληκτρολόγιο, το ρολόι που βασίζονται σε εκδόσεις της Google, το calculator και το DSP Manager που βασίζεται σε εκδόσεις cyanogenmod. Και τέλος οι διορθώσεις που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμα.

Η παραπάνω έκδοση έχει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για την λειτουργία του κινητού (αυτό φαίνεται άλλωστε και από το μέγεθός της) και έχουν διαγραφεί όλα τα modules / libraries που αναφέρονται σε κινέζικες εφαρμογές.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία στην διάθεση σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, στη max smart ποια εκδοση θεωρειτε ποιο ''σταθερη'' v2.2 - v3?

 

Ευχαριστω

Γνωριζει καποιος να μου πει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου πει ?

Η v2.2 περασμενη σε ενα 967 δεν μου εχει κανει καποιο παραπονο ο φιλος,για την v3 δυστηχως δεν εχω αποωη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nα σας πω ενα προβλημα που δεν ηξερα απο που προερχοταν ... σας ειχα πει οτι καποια στιγμη σταματουσε να δειχνει η οθονη και ενω λειτουργει κανονικα το κινητο ... δεν δειχνει τιποτα... αυτο το εκανε στο δικο μου... το ιδιο προβλημα γινεται και στο δευτερο κινητο.. και βρηκα απο που προερχεται .. οταν μπει σε αυτοματο η φωτηνοτειτα ... η οταν αρχιζεις να την πειραζεις... το εχετε προσεξει ... για καντε το τεστ... να το βαλετε στο αυτοματο και να δειτε το αποτελεσμα... και πειτε μας τι ειδατε...

 

το εχετε αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

το εχετε αυτο το προβλημα?

 

Μπα.........σε ενα που εχω μπροστα μου τωρα δεν κανει κατι παρομοιο με αυτο που λες φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου πει ?

μόλις έκανα υποβάθμιση από Max Smart v3.0 σε Max Flavour 3.4

 

δεν άντεξα άλλο τα bugs

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μετα απο πεσιμο δεν δουλευει το μικροφωνο του.δουλευει τελικα το μπλουτουθ και το χαντσφρι στο να με ακουει ο αλλος. πρεπει ομως να παει για φτιξιμο μικροφωνου.ειναι κατι απλο ? το εχει ανοιξει κανεις?? να ασχοληθω μονος μου?? η αλλιως εχουμε καποιον πιο ειδικο να μου το φτιαξει??

δεν θελω να παει κινα και να γυρισει και να περιμενω δυο μηνες

αναμενω τις συμβουλε σας. νικος .

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα υποβάθμιση από Max Smart v3.0 σε Max Flavour 3.4

 

δεν άντεξα άλλο τα bugs

 

Ε αφού είχες τόσα bugs δεν το λες και υποβάθμιση... Μάλλον αναβάθμιση. Ίσως σε ακολουθήσω και εγώ αν και σε εμένα δεν κάνει τόσα στραβά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...