Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μαλλων ανεβασανε τη τιμη του V967S ακομα και ι pandwill εβγαλε την προσφορα της παρασκευης.μαλλων πρπει να κοιταξουμε για αλλο κινητο σε λιγοτερα λεφτα,μεχρι να το ξαναριξουνε γιατι αμα συνεχιζουμε να το αγοραζουμε φυσικα θα το ανεβασουνε και αλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως όσοι έχουν πρόβλημα με το +30 έχουν τις επαφές αποθηκευμένες στη σιμ ή στο τηλέφωνο μόνο; Γιατί ειναι περίεργο να μην έχουμε όλοι πρόβλημα.Εγώ πάντως κάνω συγχρονισμό με gmail.Επιβεβαιώνω προσωπικά ότι είτε απο τον dialer,ειτε απο την στοκ εφαρμογή επαφών αν έχεις π.χ. +30690123456 και το αναζητήσεις ως 690 δε θα το βγάλει,αλλά η αναγνώριση λειτουργεί κανονικά και είτε ως +30 και σκέτο.

 

Στην αναγνώριση δεν έχουμε πρόβλημα στην 1.05...στην αναζήτηση όμως και εγώ έχω πρόβλημα καθώς γράφω το νούμερο και δεν εμφανίζει τίποτα,έτσι όπως τα γραψες είναι

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως ο stock dialer δεν υποστηρίζει ελληνικά,οπότε προσωπικά έχω ex dialer και είμαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

απο to2c.com πηρα tracking no 7/10/13 φανηκε sing.post 8/10 αλλα εχει παραμεινει εκει ακομη και τωρα και λεει status date 8/10 αλλα posting date δεν υπαρχει .αυτο να υποθεσω σημαινει οτι εχουν στα χερια τους το τηλ. αλλα δεν το εχουν στειλει ακομη??

λογικα καποια στιγμη θα εμφανιστει και to posting date που θα σημαινει οτι εκεινη την στιγμη το ταχυδρομησαν??

και αν ειναι ετσι μετα το posting date απο την εμπειρια σασ ποσες μςρες κανει να φτασει στα χερια μου??

 

ευχαριστω για καθε απαντηση ΝΙΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

στον ex dialer εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη που θελει su permissions για της αναπαντητες κλησης?γιατι μολις το εκανα το κινητο κρασαρε και με εβαλα απο την αρχη να το σεταρο και περασα την 1.05
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Nαι το έχω βάλει αλλά πρώτον είχα κάνει ήδη τον ex dialer εφαρμογή συστήματος και δεύτερον έχω την smart rom.Kαι επισης για το σετάρισμα απο την αρχή που λες,γιαυτό υπάρχει το recovery.Μια φορά ανά 2-3 ημέρες ή έστω και μια φορά την εβδομάδα να ανανεώνεις το nandroid backup σου και θα είσαι οκ,σε περίπτωση που συμβεί κάτι.Θα έχεις χάσει πολύ λίγα πράγματα,σε σχέση με το να μην έχεις καθόλου backup Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλων ανεβασανε τη τιμη του V967S ακομα και ι pandwill εβγαλε την προσφορα της παρασκευης.μαλλων πρπει να κοιταξουμε για αλλο κινητο σε λιγοτερα λεφτα,μεχρι να το ξαναριξουνε γιατι αμα συνεχιζουμε να το αγοραζουμε φυσικα θα το ανεβασουνε και αλλο.

 

Και γω γι αυτο σκεφτομαι αν ειναι με λιγα περισσότερα αν αξιζει το 3GS ή κάποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα το θέμα κι εγώ της εσωτερικής μνήμης και του αγγλικού recovery.

Συνεχίζω να έχω όμως θέμα με το gps.Πηγαίνει στην πλοήγηση σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα καρέ καρέ κάτι που πριν κάνω το πείραγμα από τον οδηγό δεν έκανε αλλά τότε βέβαια έκανε μια ώρα να κλειδώσει δορυφόρους...

Τι διέγραψα το gps.conf...τι άλλαξα όσα μπορούσα από αυτά που πείραξα με το mobileuncletools τίποτε....:(

Συνεχίζει να πηγαίνει καρέ καρέ το ρημάδι...Σημειώνω δε ότι από σήμα καμπάνα λέμε...

Μάλλον τελευταία λύση είναι του περάσω άλλη ρομ και έλεγα να του περάσω την smart rom που έγραψε ο bbbb.

Για να την περάσω αντιγράφω το zip στην sd και το παίρνω με revovery?(έχω πάρει backup)Αυτό το κομμάτι πρέπει να το κάνω? mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:

.android_secure

Android

LOSTDIR

 

Ελπίζω μετά από αυτό να μου λυθεί το θέμα του gps γιατί άλλη λύση δε βλέπω πια :wacko:

Ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια,που θα πάει θα μάθω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα το θέμα κι εγώ της εσωτερικής μνήμης και του αγγλικού recovery.

Συνεχίζω να έχω όμως θέμα με το gps.Πηγαίνει στην πλοήγηση σε όλα τα προγράμματα που δοκίμασα καρέ καρέ κάτι που πριν κάνω το πείραγμα από τον οδηγό δεν έκανε αλλά τότε βέβαια έκανε μια ώρα να κλειδώσει δορυφόρους...

Τι διέγραψα το gps.conf...τι άλλαξα όσα μπορούσα από αυτά που πείραξα με το mobileuncletools τίποτε....:(

Συνεχίζει να πηγαίνει καρέ καρέ το ρημάδι...Σημειώνω δε ότι από σήμα καμπάνα λέμε...

Μάλλον τελευταία λύση είναι του περάσω άλλη ρομ και έλεγα να του περάσω την smart rom που έγραψε ο bbbb.

Για να την περάσω αντιγράφω το zip στην sd και το παίρνω με revovery?(έχω πάρει backup)Αυτό το κομμάτι πρέπει να το κάνω? mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:

.android_secure

Android

LOSTDIR

 

Ελπίζω μετά από αυτό να μου λυθεί το θέμα του gps γιατί άλλη λύση δε βλέπω πια :wacko:

Ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια,που θα πάει θα μάθω :lol:

Δε χρειάζεται αυτό το κομμάτι.Οταν θα κάνεις wipe all user data/factory reset στο recovery θα σβηστούν και αυτά.Με παραξενεύει όμως το θέμα που λες για το gps για όλα τα προγράμματα και ότι το gps.conf που λες και ο οδηγός γενικά για το gps,δεν έχουν κάποια επίπτωση πέρα απο το αρχικό κλείδωμα.Στο dont panic ok,ειναι γεγονός ότι τις πιο πολλές φορές η κίνηση του βέλους δεν ειναι 100% ομαλή αλλά ειναι καλύτερη απο άλλα mtk π.χ. w7s.Στα υπόλοιπα προγράμματα όμως δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα,ακόμη και όταν είχα την 1.03

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα την δευτερη φορτηση και πρωτη με το battery

calibration,φορτισε κανονικα,το εκανα reboot το κιν και ανοιξα παλι το battery

calibration,πατησα το star calibration κουμπι και απο 100% που ηταν η μπαταρια πηγε στο 6%.εκανα καμια γκαφα μηπως ή ετσι γινεται?

 

Τα ίδια και σε εμένα. Το φόρτισα στο 100% (το battery calibration τι είναι? ) και όταν το άνοιξα μου έδειχνε 4% αν δε κάνω λάθος. Το έκλεισα, το ξανά έβαλα να φορτίζει και μου έδειχνε 99% φορτισμένο :worry:. Όταν το άνοιξα ξανά έδειχνε πλέον κανονικά πως είναι πλήρως φορτισμένο. Τι να πω...

Πάντως, τώρα μετά από μία ημέρα χρήσης και την πρώτη μόλις φόρτιση, η μπαταρία είναι στο 70%. Άψογα :)

 

Στο κινητό έχω μόνο μια κάρτα Q Telecom και έχω δύο προβλήματα:

  1. Κάθε φορά που προσπαθώ να τηλεφωνήσω μου εμφανίζει πως είμαι σε roaming. Μπορώ να κάνω κάτι για να μην εμφανίζεται το μήνυμα;
  2. Ενώ έχω πρόγραμμα για 1GB mobile internet, όταν προσπάθησα να συνδεθώ στο internet μακρυά από το WiFi μου έλεγε πως δεν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση. Τι μπορώ να κάνω για να έχω internet μέσω της Q;

Link to comment
Share on other sites

Για το roaming βλέπω στο gravitybox-->phone tweaks μια επιλογή για να απενεργοποιήσεις τις προειδοποιήσεις που εμφανίζει.Επισης δες ρυθμίσεις--->διαχείριση κάρτας σιμ--->περιαγωγή--->εμφάνιση υπενθύμισης περιαγωγής

Για τη σύνδεση δεδομένων σε q δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4819343#post4819343

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται αυτό το κομμάτι.Οταν θα κάνεις wipe all user data/factory reset στο recovery θα σβηστούν και αυτά.Με παραξενεύει όμως το θέμα που λες για το gps για όλα τα προγράμματα και ότι το gps.conf που λες και ο οδηγός γενικά για το gps,δεν έχουν κάποια επίπτωση πέρα απο το αρχικό κλείδωμα.Στο dont panic ok,ειναι γεγονός ότι τις πιο πολλές φορές η κίνηση του βέλους δεν ειναι 100% ομαλή αλλά ειναι καλύτερη απο άλλα mtk π.χ. w7s.Στα υπόλοιπα προγράμματα όμως δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα,ακόμη και όταν είχα την 1.03

 

Το ξέρω ότι ακούγεται παράξενο αλλά έχω δοκιμάσει τα πάντα...και κολλάει με τον ίδιο τρόπο και στο dont panic και στο sygic και στο google map οπότε είναι κάτι άλλο το οποίο θα στρώσει μόνο με νέα ρομ...με την smart rom είσαι ευχαριστημένος?αυτά με το 3g2g και το gravitybox είναι ενσωματωμένα σε αυτές τις "μη στοκ" ρομ ή πρέπει να τα ψάξω αλλού να τα περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ακούγεται παράξενο αλλά έχω δοκιμάσει τα πάντα...και κολλάει με τον ίδιο τρόπο και στο dont panic και στο sygic και στο google map οπότε είναι κάτι άλλο το οποίο θα στρώσει μόνο με νέα ρομ...με την smart rom είσαι ευχαριστημένος?αυτά με το 3g2g και το gravitybox είναι ενσωματωμένα σε αυτές τις "μη στοκ" ρομ ή πρέπει να τα ψάξω αλλού να τα περάσω?

Eαν δεν βαριεσε περνα μια αλλη rom,οποια ναναι,σβησε τα παντα ξανα,και μετα περνα ξανα την 1.0.5.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτό λέω να κάνω...να μαθαίνω πως να περνάω και νέες ρομ μιας και άσχετος κώστα μου όπως ξέρεις:lol:
Link to comment
Share on other sites

αυτό λέω να κάνω...να μαθαίνω πως να περνάω και νέες ρομ μιας και άσχετος κώστα μου όπως ξέρεις:lol:

 

Κανεις μας βρε δεν ηταν σχετικος........χαλασαμε καμποσα κντ και μαθαμε!!!!:lol:

Μην ανχωνεσαι πανευκολο ειναι!!

Καλη τυχη φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ακούγεται παράξενο αλλά έχω δοκιμάσει τα πάντα...και κολλάει με τον ίδιο τρόπο και στο dont panic και στο sygic και στο google map οπότε είναι κάτι άλλο το οποίο θα στρώσει μόνο με νέα ρομ...με την smart rom είσαι ευχαριστημένος?αυτά με το 3g2g και το gravitybox είναι ενσωματωμένα σε αυτές τις "μη στοκ" ρομ ή πρέπει να τα ψάξω αλλού να τα περάσω?

Mε την smart προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.Το gravitybox δεν ειναι ενσωματωμένο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 και πρέπει να το περάσεις εσύ.Πάντως από κάποια άποψη και η ρομ 1.03 παλιότερα και 1.05 που έρχεται απο τα γνωστά κινεζομάγαζα,δεν ειναι ακριβώς στοκ μιας και η στοκ όπως βγαίνει απο το εργοστάσιο της zte έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και πάνω σε αυτή τα μαγαζιά περνάνε τις υπόλοιπες γλώσσες.Πρακτικά δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι 100% αν αυτή η διαδικασία της προσθήκης των επιπλέον γλωσσών στην ρομ,δε δημιουργεί κάποιο bug που δεν υπάρχει στην εντελώς στοκ της zte.

Link to comment
Share on other sites

εχω 11 μερες που παρηγγειλα και επειδη το πακετο ειχε 2 μπαταριες μεσα σταλθηκε μεσω sweden post... το μονο σαιτ που το βρισκει (δοκιμασα 4px, 17track, singpost kai elta) και δεν το βρηκα πουθενα... επειτα μιλησα με την linda στο μινιντιλ και μου εδωσε ενα σαιτ το espeedpost.com το οποιο το βρισκει και λεει posted through sweden post στις 30 σεπτεμβριου και εχω αρχισει και ανησυχω οριστε και screenshot http://prntscr.com/1wagev
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια τελικα αυριο το πρωι θα παω να βαλω λευφτα στην καρτα και θα το παραγγειλω απο το to2c.com το οποιο βγαινει στα 110ε και θα βαλω μαζη την free to2c leather case brown, μπλε θηκη σιλικονης,root, otg και film ειναι οκ αυτα η να επιλεξω τιποτε αλλο? εχουμε κανενα κουπονι για το συγκεκριμενο?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν υπάρχει γραμμένο κάπου......δεν το έχω βρει......

υπάρχει κάποιο manual διαθέσιμο για το κινητό για να δούμε όλες τις λειτουργίες του? και τον τρόπο που εφαρμόζονται.....

Link to comment
Share on other sites

Eχω παλέψει να βάλω το gravitybox και παίρνω το μύνημα gravitybox system framework not responding.exiting

Τι κάνω αν έχει κανείς κάποια ιδέα?Εχω βάλει το xposed installer και στα module έχω τικάρει το gravitybox

 

edit τα έκανα όλα τα βήματα από την αρχή και έπαιξε...μαθαίνω σιγά σιγά

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Ημουν τυχερος :D

http://www.anekdotakias.gr/wp-content/uploads/2012/10/mitsotakis-mixanaki-agonas.jpg

 

Πολυ καλο!!:lol:

Παιδια ειμαι και γω κατοχος του τηλ,το παρελαβα περίπου σε 20 μερες απο to2c. Σαν ασχετος που ειμαι με τα κιν το τηλ αυτο ειναι εξωπραγματικο και θελω να σας ευχαριστησω ολους που σας διαβασα και το αγορασα:respect:

Το μονο πραγμα που με χαλαει καπως ειναι στις ρυθμισεις της φωτογραφίας αν καποιος ξερει καμια καλη και ευκολη εφαρμογη απο google play .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...