Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λετε παιδια για το νεο Blade V σε σχεση με το δικο μας 967; Μοιαζουν ιδια στα χαρακτηριστικα, περαν της μπαταριας και της οθονης. Απορω γιατι εβαλαν αλλο επεξεργαστη, οι Qualcomm ειναι καλυτεροι τελικα;

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/zte/zte-blade-v-%cf%84%ce%bf-%ce%bf%ce%b9%ce%ba%ce%bf%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%b9%ce%ba%cf%8c%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%bf-%cf%84%ce%b5%cf%84%cf%81%ce%b1%cf%80%cf%8d%cf%81%ce%b7%ce%bd%ce%bf-smar-r5351

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μονο θετικο που βρισκω ειναι η τιμη του σε σχεση με τον ανταγωνισμο, στην ελλαδα.

 

κατα τα αλλα θεωρω καλυτερο το v967 γιατι εχει μεγαλυτερη οθονη, καλυτερη μπαταρια, ειναι δοκιμασμενο, dual sim.

 

αν καποιος θελει 4αρα οθονη, εγγυηση και αγορα απο ελλαδα παει στο blade

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω ένα θέμα με το ξυπνητήρι και το airplane mode. Όταν λοιπόν τα βάζω και τα δύο δεν χτυπάει το ξυπνητήρι!

 

Minideal Rom 1.03.

 

Ξέρει κάποιος πως φτιάχνεται;

 

Ευχαριστώ.

 

Στην 1.0.5 του μινιντιλ χτυπάει κανονικά.

 

Δοκίμασε και το εξής. Βαλε πρώτα το airplane Mode και μετά ορισε ξυπνητήρι μήπως σου δουλέψει (δοκιμασε και το ανάποδο)

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται ομως οτι η "δυναμη" του android ειναι οι εφαρμογες του.

για αυτο υπαρχουν πολλες επιλογες για ολα τα γουστα

Ναι αλλα δεν ειναι λογικο κινητο με stock ROM να κολλανε οι εφαρμογες του. Τεσπα εβαλα max flavour και εκει το mail δουλευει κανονικα (αν και ειναι στα αγγλικα ) . Το αλλο κακο ειναι οτι δε δουλευει το navigon επειδη ειναι δικαρτο.. Αν ξερει καποιος κανα patch η κανα αλλι κολπο να δουλεψει ας το πει..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κανείς αν μπορούμε να περάσουμε 4.3 Android; Κι αν ναι, κερδίζουμε κάτι με αυτή την έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω μια εβδομαδα που πηρα το εργαλειο και εχω παθει πλακα ειδικα με τη μπαταρια του.3 μερες ανοιχτο ιντερνετ και WiFi και ακομη εχει 20% μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν αντεξα τον πειρασμο και αγορασα και'γω ενα απο το hotinbuy,ενταξει ειναι λιγο υποπτο το hotinbuy εχει paypal ομως θα μου πειτε οτι και να γινει θα στα δωσει τα λεφτα πισω το paypal,ειναι ετσι ομως,τι γινετε σε περιπτωση που μου στειλει ενα πακετο το hotinbuy μου δοσει tracking number φτασει το πακετο παω το παρω απο το ταχυδρομιο και αντι για τηλεφωνο μεσα το πακετο εχει μια κουκλα η ενα μπρελοκ βαρος 600 γραμαριων οσο δηλ. θα επρεπε να ειναι το πακετο με την συσκευη,στο resolution του paypal πως θα αποδειξω οτι δεν ειχε κινητο μεσα?

Μπορω αφου υπογραψω στα ΕΛΤΑ να το ανοιξω το πακετο μπροστα στον υπαλληλο για να τον εχω ως μαρτυρα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Το κινητο δειχνει συνεχεια 3G ενω εχω απενεργοπιησει τα δεδομενα ,αυτο ειναι φυσιολογικο η μου τρωει παραπανω μπαταρια ; Το κινητο μου βγαζει ανετα 2 μερες με χρηση gps ,wifi και 3G απλα στην αναλυση μπαταριας μου βγαζει γυρω στο 47 % ετοιμοτητα κυψελης δν ειναι καπως μεγαλο ποσοστο ;
Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει ότι έχεις διαθέσιμο 3g δίκτυο.Απο την στιγμή που έχεις κλειστά δεδομένα πήγαινε στις ρυθμίσεις--->ασύρματο και δίκτυα και επέλεξε να ειναι η κάρτα σε 2g ώστε να μην ψάχνει τσάμπα για 3g δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν αντεξα τον πειρασμο και αγορασα και'γω ενα απο το hotinbuy,ενταξει ειναι λιγο υποπτο το hotinbuy εχει paypal ομως θα μου πειτε οτι και να γινει θα στα δωσει τα λεφτα πισω το paypal,ειναι ετσι ομως,τι γινετε σε περιπτωση που μου στειλει ενα πακετο το hotinbuy μου δοσει tracking number φτασει το πακετο παω το παρω απο το ταχυδρομιο και αντι για τηλεφωνο μεσα το πακετο εχει μια κουκλα η ενα μπρελοκ βαρος 600 γραμαριων οσο δηλ. θα επρεπε να ειναι το πακετο με την συσκευη,στο resolution του paypal πως θα αποδειξω οτι δεν ειχε κινητο μεσα?

Μπορω αφου υπογραψω στα ΕΛΤΑ να το ανοιξω το πακετο μπροστα στον υπαλληλο για να τον εχω ως μαρτυρα?

 

Η τιμή της συσκευής είναι όντως ύποπτη, αυτό όμως μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα. Μπορεί να είναι και μια χαρά η συσκευή και ο τύπος να έχει παρακάμψει κάποιο μεσάζοντα, αγοράζοντας μέσα από το εργοστάσιο.

Από την άλλη μπορεί να είναι ανακατασκευασμενα, αυτά που δεν πέρασαν τον στοιχειώδη έλεγχο ποιότητας από την γραμμή παραγωγής του εργοστασίου κλπ.

Θα μας πούνε όσοι πήραν από εκεί σε λίγο.

Για αυτό που ρωτάς τώρα.

Παίρνεις το πακετάκι, πας σπίτι, ανοίγεις κάμερα και βιντεοσκοπεις την όλη διαδικασία. Αν κάτι πάει στραβά στέλνεις το βίντεο paypal.

 

ΥΓ: Μην πεις σε κανενα από πού το πήρες και πόσο, μην σου την πέσουν φίλοι - συγγενείς και γίνεις σαν εμάς και πάρεις και άλλα :):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η απόλυτη λύση για 160 χαρακτήρες στα sms έφτασε.To νέο gravitybox 2.5.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 έχει ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα sms στην default εφαρμογή :D
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσα!

 

Σήμερα το παρέλαβα από merimobiles (120 ευρώ), ξεμπέρδεψα χωρίς να το μπρικάρω με root, cwm, 2,5Gb internal και ROM max flavour 3.4. :D

 

Αρχίζω τις δοκιμές αλλά από τα πρώτα δείγματα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η απόλυτη λύση για 160 χαρακτήρες στα sms έφτασε.To νέο gravitybox 2.5.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 έχει ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα sms στην default εφαρμογή :D

 

Νομίζω πως πρεπει να γράφουμε κεφαλαία γράμματα για να παίξει... :lol: Επιτέλουςςςςςςς

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια προσεξατε οτι στο hotinbuy το zte v970 ειναι ποιο ακριβω απο το zte v967s ????:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της συσκευής είναι όντως ύποπτη, αυτό όμως μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα. Μπορεί να είναι και μια χαρά η συσκευή και ο τύπος να έχει παρακάμψει κάποιο μεσάζοντα, αγοράζοντας μέσα από το εργοστάσιο.

Από την άλλη μπορεί να είναι ανακατασκευασμενα, αυτά που δεν πέρασαν τον στοιχειώδη έλεγχο ποιότητας από την γραμμή παραγωγής του εργοστασίου κλπ.

Θα μας πούνε όσοι πήραν από εκεί σε λίγο.

Για αυτό που ρωτάς τώρα.

Παίρνεις το πακετάκι, πας σπίτι, ανοίγεις κάμερα και βιντεοσκοπεις την όλη διαδικασία. Αν κάτι πάει στραβά στέλνεις το βίντεο paypal.

 

ΥΓ: Μην πεις σε κανενα από πού το πήρες και πόσο, μην σου την πέσουν φίλοι - συγγενείς και γίνεις σαν εμάς και πάρεις και άλλα :):)

Eδω που τα λεμε και το etotalk που εχουν αγορασει αρκετοι εδω στο φορουμ απο εκει το εχει 120$ δηλ. 17$ πιο ακριβο,δεν ειναι και τοση μεγαλυ η διαφορα για να θεωρηθει υποπτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια προσεξατε οτι στο hotinbuy το zte v970 ειναι ποιο ακριβω απο το zte v967s ????:confused::confused::confused:

 

επισης και ενα αλλο που παρατηρησα μολης τωρα ειναι οτι και αν παρεις απο εκει τα δεματα τα βγαζη 1,2kg δεν πα να παρει ενα στικακι 100γραμμαριων αυτο βγαζει 1,2 κιλα καλα τι βαζουνε μεσα πετρες?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρεπει να γράφουμε κεφαλαία γράμματα για να παίξει... :lol: Επιτέλουςςςςςςς

Κανονικά γράφεις μικρά και την μετατροπή την κάνει πριν το στείλεις.Μόλις πατήσεις να το στείλει,θα δεις ότι το μήνυμα θα έχει μετατραπεί σε κεφαλαία.Η επιλογή βρίσκεται στο gravitybox-->phone tweaks-->stripe unicode--->strip all unicode characters

Link to comment
Share on other sites

Eδω που τα λεμε και το etotalk που εχουν αγορασει αρκετοι εδω στο φορουμ απο εκει το εχει 120$ δηλ. 17$ πιο ακριβο,δεν ειναι και τοση μεγαλυ η διαφορα για να θεωρηθει υποπτη.

 

Βαλε και άλλα 25-39 δολ για μεταφορικά από etotalk......

 

Παιδιά η απόλυτη λύση για 160 χαρακτήρες στα sms έφτασε.To νέο gravitybox 2.5.0 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 έχει ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα sms στην default εφαρμογή :D

 

Κάνει κάτι παραπάνω από το gosms;

Γενικότερα τι βελτιώσεις έχεις δει με το gravitybox;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να βρω το σαιτ του φιλου για τ κντ μας... Σβηστηκε το ποστ Wtf??

 

εαν για το σαιτ λες το δικο μου να το θα το βαλω στην υπογραφη σου σε λιγο (δεν εχει ενημερωθει εδω και μερικες μερες το Σαββατο- Κυριακη ισως να προσθεσω και τιποτα αλλο)

https://sites.google.com/site/ztev967sgr/

 

Δεν καταλαβα πως μπαινουν οι 160 χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει είναι ότι έχει υποστήριξη και για τις 2 sim μιας και δεν αλλάζει η προεγκατεστημένη εφαρμογή.Το gravitybox έχει τόσα πολλά να κάνεις άμα το ψάξεις και έχω γράψει αρκετές φορές σε αυτό το θέμα,μερικά απο αυτά που έχω κάνει,οπότε η απαντησή μου είναι "βάλτο και δοκίμασε το"

Παιδιά παρήγγειλα και εγώ ένα για την κόρη μου από hotinbuy.com

Στο on line chat ήταν πολύ εξυπηρετικοί, μου είπαν ότι θα το ρουτάρουν και θα έχει και Ελληνικά, θα στείλουν προστατευτικό οθόνης και θήκη, δωρεάν αυτά εννοείται.

Επίσης μου έδωσαν κουπόνι (NATIONAL) και έτσι η τελική τιμή πήγε στα 97,27$ δηλαδή 72,20€, not bad at all νομίζω...

Σε αναμονή για να δούμε πως θα εξελιχθεί το πράγμα.

Καλού - κακού κράτησα αντίγραφο όλης της συνομιλίας, ποτέ δεν ξέρεις...

Εντάξει δε γίνονται αυτά.Μιλάμε τα άτομα μας έχουν τρελάνει από χθες με τις τιμές τους

εαν για το σαιτ λες το δικο μου να το θα το βαλω στην υπογραφη σου σε λιγο (δεν εχει ενημερωθει εδω και μερικες μερες το Σαββατο- Κυριακη ισως να προσθεσω και τιποτα αλλο)

https://sites.google.com/site/ztev967sgr/

 

Δεν καταλαβα πως μπαινουν οι 160 χαρακτηρες?

Aυτόματα μπαίνουν οι 160 χαρακτήρες.Βάζεις το νέο gravitybox κάνεις reboot και μετά πας gravitybox-->phone tweaks-->stripe unicode--->strip all unicode characters.Eπειτα γράφεις κανονικά με μικρά στην προεπιλεγμένη sms εφαρμογή του κινητού και όταν πατήσεις αποστολή θα μετατραπούν σε κεφαλαία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα και εγώ ένα για την κόρη μου από hotinbuy.com

Στο on line chat ήταν πολύ εξυπηρετικοί, μου είπαν ότι θα το ρουτάρουν και θα έχει και Ελληνικά, θα στείλουν προστατευτικό οθόνης και θήκη, δωρεάν αυτά εννοείται.

Επίσης μου έδωσαν κουπόνι (NATIONAL) και έτσι η τελική τιμή πήγε στα 97,27$ δηλαδή 72,20€, not bad at all νομίζω...

Σε αναμονή για να δούμε πως θα εξελιχθεί το πράγμα.

Καλού - κακού κράτησα αντίγραφο όλης της συνομιλίας, ποτέ δεν ξέρεις...

 

Eναι η τιμη εναι εξωφρενικα χαμηλη.........και με 2 δωρα απλα δεν υπαρχει τετοια τιμη.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Aυτόματα μπαίνουν οι 160 χαρακτήρες.Βάζεις το νέο gravitybox κάνεις reboot και μετά πας gravitybox-->phone tweaks-->stripe unicode--->strip all unicode characters.Eπειτα γράφεις κανονικά με μικρά στην προεπιλεγμένη sms εφαρμογή του κινητού και όταν πατήσεις αποστολή θα μετατραπούν σε κεφαλαία

 

γινεται να αυξησω το οριο χωρις να μετατραπουν σε κεφαλαια?

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...