Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπ'οψιν κανονικα ειναι ουτε 1 λεπτο το download του firm....απλα σερνετε το κ@λοkiess

Edit...και στο τελος δε θα γινει παλι....εγω το κλεινω και δοκιμαζω αργοτερα σε αναλογη φαση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

το κινητο πρεπει να ειναι κλειστο η ανοιχτο για να γινει η ενημερωση?

συμφωνα με τις οδηγιες του κιες δεν ανεφερε πουθενα κατι οτι πρεπει να ειναι κλειστο...

45 λεπτα μετα ειναι στο 16% και το εχω ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κατεβάζει το Firmware. Μόλις το κατεβάσει θα μπει το κινητό σε Download Mode για να γίνει η αναβάθμιση και μετά θα κάνει επανεκκίνηση για να ανοίξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια HELP πηγα να κανω αναβαθμιση απο το kies στην τελευταια προχθεσινη εκδοση για καποιο λογο εβγαλε ερρορ το kies και τωρα εχει κολλησει το τηλ σε μια οθνη η οποια λεει firmware upgrade encountered an issues. please select recovery mode in kies and try again.. τι κανουμε? δοκιμασα και απο οντιν να περασω το firmware αλλα βγαζει fail.. HELP!!
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 10 λεπτο τη κατεβασε το κιες (εκανε 2 ωρες και 45 λεπτα) και τωρα τη περναω, ειμαι στο 50%

 

μετα απο 3 ωρες και 15 λεπτα το κινητο ειναι ετοιμο...

διαφορες? μπαααααααααα

τουλαχιστον οχι εμφανης με μια πρωτη ματια:cool:

αν και οταν ανοιγε ελεγε οτι ενημερωνει 127 εφαρμογες....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 10 λεπτο τη κατεβασε το κιες (εκανε 2 ωρες και 45 λεπτα) και τωρα τη περναω, ειμαι στο 50%

 

μετα απο 3 ωρες και 15 λεπτα το κινητο ειναι ετοιμο...

διαφορες? μπαααααααααα

τουλαχιστον οχι εμφανης με μια πρωτη ματια:cool:

αν και οταν ανοιγε ελεγε οτι ενημερωνει 127 εφαρμογες....

 

ροοτ εκανες φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με τα 'κλειδώματα' του νέου γερμανικού firmware. Έχω συσκευή Ρουμανίας COA, και έχω περασμένη την MGA MH2 Γερμανίας. Η ερώτηση λοιπόν είναι αν περάσω την τελευταία MH5 που αναφέρεται στις τελευταίες σελίδες θα μπορώ να επαναφέρω το τηλέφωνο κανονικά με Odin περνώντας το τελευταίο COA firmware σε περίπτωση που χρειαστώ Service.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω δεν θα μπορείς να γυρίσεις σε παλιότερη έκδοση Firmware μέσω Odin εκτός και αν έχεις κρατήσει Nandroid.

Λογικά λοιπόν θα πρέπει να περιμένεις να βγει το Firmware της Ρουμανίας ώστε να το περάσεις σε περίπτωση που χρειαστείς Service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ροοτ εκανες φιλε μου?

 

update μεσω kies

δε ξερω γιατι αλλα μου φαινεται οτι πεφτει λιγο γρηγορα η μπαταρια :/

8 ωρες με μια ωρα παιχνιδι

αρκετα μνμτα

αρκετη ωρα αναμενο φλας, αρκεετες φωτο με φλας και οχι (ειπα να το ερευνησω λιγο :P)

και με δεδομενα καμποση ωρα αλλα και wifi και ειναι στο 30% με φωτεινοτητα στο φουλ και ολα ανοιχτα για χειρονομιες πολλα παραθυρα και χωρις εξοικονομηση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

λιγοτερη αντοχη της μπαταριας ε? πφφφφ

ολο το νβραδυ ανοιχτο και λιγο απο wifi τωρα αντε 10 λεπτα το πολυ και ειναι στο 15%... θα το φορτισω σε λιγο και θα δω ποσο θα μου βγαλει χωρις παιχνιδια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει τα ίδια ίσως και λίγο καλύτερα. Του έκανα Hard reset όμως μετά το update μέσω kies

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εγω δε του εκανα

χρειαζεται οντως?

 

Δεν χρειάζεται. Όταν βγει με το καλό η 4.3 τότε σίγουρα να κάνεις hard reset. Εχω βάλει το τελευταίο update σε γερμανικό τηλέφωνο και κρατάει το ίδιο όπως και πριν η μπαταρία (χωρίς hard reset) .

Link to comment
Share on other sites

πηγα να φλασαρω απο mga (root & Custo recovery) μεσο ODIN την νεα γερμανικια εκδοση MH5

αλλα το ODIN εβγαλε FAIL !

και οσες φορες δοκιμασα να ξανα περασω την εκδοση βγαζει FAIL στην αρχη !!!

και βγαζει το κινητο μονο μηνυμα συνδεση με kies select recovery mode in kies and try again .....!!!

 

 

(εννοειται οτι για το restore εκανα wipe cache / facrtory reset και ολα τα φορματ πρωτα......)

Τωρα αν ηθελε και κατι ακομα για την νεα εκδοση δεν το γνωριζα !

:P

 

και το KIES εχω την εντυπωση οτι σε windows 8 δεν τρεχει γιατι δεν μου το αναγνωριζει το κινητο με τιποτα!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί. Υπάρχουν 3 νέα firmwares μετά την MGA. To MGG το MH5 και το MH8. Μπορεί κάποιος να μου τα βάλει σε σειρά από το παλιότερο προς το νεότερο? Διάβασα στο xda ότι κλειδωμένο bootloader έχουν οι MGG και MH8. Για την MH5 (τελευταία γερμανική) δεν έχω διαβάσει τίποτα? Ισχύει και για αυτή το κλειδωμένο bootloader?
Link to comment
Share on other sites

πηγα να φλασαρω απο mga (root & Custo recovery) μεσο ODIN την νεα γερμανικια εκδοση MH5

αλλα το ODIN εβγαλε FAIL !

και οσες φορες δοκιμασα να ξανα περασω την εκδοση βγαζει FAIL στην αρχη !!!

και βγαζει το κινητο μονο μηνυμα συνδεση με kies select recovery mode in kies and try again .....!!!

 

 

(εννοειται οτι για το restore εκανα wipe cache / facrtory reset και ολα τα φορματ πρωτα......)

Τωρα αν ηθελε και κατι ακομα για την νεα εκδοση δεν το γνωριζα !

:P

 

και το KIES εχω την εντυπωση οτι σε windows 8 δεν τρεχει γιατι δεν μου το αναγνωριζει το κινητο με τιποτα!

:)

 

1)Τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

2)Δες αν τρέχει το kies στο backround ώστε να το κλείσεις .

3) Κλείσε firewall/antivirus

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1)Τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

2)Δες αν τρέχει το kies στο backround ώστε να το κλείσεις .

3) Κλείσε firewall/antivirus

 

Οκ ολα...!!!

μετα απο 20000 αποπειρες ....!!!

εφαγε σκαλωμα το πισι .......

 

(εχω φλασαρει απειρες φορες αλλα τωρα του ηρθε να βγαλει σκαλωματα το πισι)!!

:p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την γερμανική έκδοση firmware και σήμερα εγκατέστησα την τελευταία που βγήκε XXUDMH5. Άλλαξε όμως το SELinux από permissive σε enforcing. Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την γερμανική έκδοση firmware και σήμερα εγκατέστησα την τελευταία που βγήκε XXUDMH5. Άλλαξε όμως το SELinux από permissive σε enforcing. Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό;

Κι εμενα μεσω ΟΤΑ αυτο μου βγαζει

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την γερμανική έκδοση firmware και σήμερα εγκατέστησα την τελευταία που βγήκε XXUDMH5. Άλλαξε όμως το SELinux από permissive σε enforcing. Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό;

 

Αν δεν κάνω λάθος σημαίνει ότι δεν μπορείς προς το παρόν να κάνεις downgrade. Όλες όταν νέα firmwares έχουν κλειδωμένο bootloader. Λογικά ούτε custom recovery θα μπορείς να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...