Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα υπαρχει περιπτωση να γινεται κατα την διαρκεια της κλησεις να μπορω να βγαζω φωτογραφιες με την εργοστασιακη εφορμογη???? ειμαι ρουτ!!!

 

Δοκίμασε κατά την διάρκεια της κλήσεις να πατήσεις home button και μετά άνοιξε την κάμερα για να τραβήξεις φωτογραφία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε κατά την διάρκεια της κλήσεις να πατήσεις home button και μετά άνοιξε την κάμερα για να τραβήξεις φωτογραφία .

δεν δουλεύει αυτό το κόλπο δυστυχώς δεν υπάρχει κάπιου αρχείο κάτι αφού είμαι ρουτ που να επιτρέπει να δουλεύει η κάμερα ενώ μιλάμε στο τηλέφωνο ;;;

Link to comment
Share on other sites

για δειτε λιγο ενα video στο youtube.οταν παω να δω μου ανεβοκατεβαινει ηωοθονη πανω κατω..περιεργο!!!συμβαινει και σε κανεναν απο εσας?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε τώρα στα τελευταία συνεχίζεται το πρόβλημα που φουσκώνει η μπαταρία; Το πήρα χθες το κινητό αλλά αύριο θα το ανοίξω. Είναι ακόμα σφραγισμένο
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε τώρα στα τελευταία συνεχίζεται το πρόβλημα που φουσκώνει η μπαταρία; Το πήρα χθες το κινητό αλλά αύριο θα το ανοίξω. Είναι ακόμα σφραγισμένο

 

Έχεις 6 μήνες εγγύηση για την μπαταρία οπότε μέχρι τότε θα σου έχει παρουσιαστεί το πιθανότερο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 6 μήνες εγγύηση για την μπαταρία οπότε μέχρι τότε θα σου έχει παρουσιαστεί το πιθανότερο

 

Για να δούμε πότε θα το εμφανίσει.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα ι μπαταρια ειναι made in Malaisya παιζει κανα προβλημα??Μηπως επρεπε να ειχε μεσα china,η Korea??

 

Ειδικα China! :p

 

Δεν καταλαβαίνω ομως γιατι αυτος ο πανικος με την μπαταρια. Για 10-15 ευρω κοστος μιλαμε!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο δεν έχω δει ούτε να φουσκώνει η μπαταρία ούτε να πέφτει η απόδοση της αλλά όντως στη χειρότερη παίρνεις μια άλλη
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει αυτό το κόλπο δυστυχώς δεν υπάρχει κάπιου αρχείο κάτι αφού είμαι ρουτ που να επιτρέπει να δουλεύει η κάμερα ενώ μιλάμε στο τηλέφωνο ;;;

xposed installer+ wannam xposed αν είσαι σε touchwiz rom

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει αυτό το κόλπο δυστυχώς δεν υπάρχει κάπιου αρχείο κάτι αφού είμαι ρουτ που να επιτρέπει να δουλεύει η κάμερα ενώ μιλάμε στο τηλέφωνο ;;;

 

στο δικό μου το δοκίμασα τώρα μόλις. σε κλήση πάτησα το home button, άνοιξα την εφαρμογή της cameras και έβγαλα κανονικά φωτογραφιές ...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια εβδομάδα δεν το έχω και ακόμη δεν το χορταίνω.Φοβερό κινητό και ειδικά το black edition μαμεί και δέρνει με την όψη αλά note!;)

Για μπαταρία όμως 2600 m,τελειώνει σχετικά γρήγορα.Επίσης ενώ είναι 4G,μου βγάζει 3G.Μπορεί στο ίδιο σημείο να βρίσκομαι και εκεί που είναι 3G να γίνεται ξαφνικά 4G και τούμπαλιν.Περισσότερες όμως φορές η ένδειξη γράφει 3G και σπάνια 4G.

Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει και σε εσάς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια βοηθηστε με σε κατι,με αφορμη την ερωτηση του φιλου πανω,εχω κ εγω μια απορια. Εχω το Κ zoom , ποια ρυθμιση να βαλω για να εχω μονιμα το 4g ενεργοποιημενο??τις ιδιες ρυθμισεις θα εχουμε. Παω ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ και μετα λειτουργια δικτυου. Εκει εχει 4 επιλογες 1) LTE/WCDMA/GSM το οποιο ειναι κ τικαρισμεο 2) WCDMA/GSM 3) Μονο WCDMA και 4) Μονο GSM. Λογικα θα επρεπε να εχω δει 4g αφου ειναι τικαρισμενο στην επιλογη αυτοματο, αλλα για μονο 4g ποια επιλογη παμε?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Το έστησα όσο πρόλαβα πριν που είχα χρόνο.Ποιότητα κατασκευής ειδικά που το έβαλα δίπλα στο Ζ2 μέρα με νύχτα.Κάμερα υπέροχη,οθόνη επίσης,είδα κάτι μικρά ανούσια lag(φορούσε την 4.3 και το αναβάθμισα αμέσως σε 4.4) , μπαταρία κατέβηκε γρήγορα και λογικό.Μετά από 6-7 φορτίσεις θα στρώσει.Πρέπει να συνηθίσω το μενού του γιατί είναι πολύ διαφορετικό. Μια ερώτηση. Εξοικονόμηση ενέργειας απλά το τικαρω και δουλεύει η θέλει και κάτι άλλο; Να πω την αλήθεια δεν πολύ έβγαλα άκρη.Πρώτες εντυπώσεις θετικές απ την συσκευή αν και πολύ ελαφρύ φοβάμαι μην μου φύγει απ τ χέρι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούργιος στο forum και ο λόγος που γράφτηκα είναι ότι έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο site. Έχω και εγώ ένα πρόβλημα λοιπόν που πιθανώς αρκετοί από εσάς είχαν. Πολλές φορές και τυχαία μέσα στην ημέρα το galaxy s4 που με τόση χαρά αγόρασα χάνει το σήμα του στα καλά των καθουμένων παρόλο που δείχνει ότι εχει σήμα. Μπορεί να γίνει είτε μετά από χώρους που δεν είχα σήμα είτε τελέιως τυχαία. Ο μόνος τρόπος που φτιάχνει είναι ύστερα από επανεκίνηση του κινητού. Υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος και κατά προτίμηση μόνιμος? Φταίει η συσκευή ή ο πάροχος? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια βοηθηστε με σε κατι,με αφορμη την ερωτηση του φιλου πανω,εχω κ εγω μια απορια. Εχω το Κ zoom , ποια ρυθμιση να βαλω για να εχω μονιμα το 4g ενεργοποιημενο??τις ιδιες ρυθμισεις θα εχουμε. Παω ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ και μετα λειτουργια δικτυου. Εκει εχει 4 επιλογες 1) LTE/WCDMA/GSM το οποιο ειναι κ τικαρισμεο 2) WCDMA/GSM 3) Μονο WCDMA και 4) Μονο GSM. Λογικα θα επρεπε να εχω δει 4g αφου ειναι τικαρισμενο στην επιλογη αυτοματο, αλλα για μονο 4g ποια επιλογη παμε?

 

Απλα δεν γινεται αυτο. Το 4g δεν υποστηρίζει φωνή, οποτε καταλαβαίνεις το "4g only" εχει έννοια μονο στα stick.

Στα τηλεφωνα δεν .....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πες με ασχετο,αλλα δεν καταλαβα τι ειπες...τι εννοεις δεν υποστηριζει φωνη? Παντος στο s4mini το 4g οποτε μπει το ιντερνετ εμφανιζεται 8 στις 10 φορες,αν μιλαμε για περιοχη που πιανει σωστα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Πες με ασχετο,αλλα δεν καταλαβα τι ειπες...τι εννοεις δεν υποστηριζει φωνη? Παντος στο s4mini το 4g οποτε μπει το ιντερνετ εμφανιζεται 8 στις 10 φορες,αν μιλαμε για περιοχη που πιανει σωστα.

 

Τωρα λες αλλο πραγμα. Το αν θα παραμείνει στο 4g ή θα γυρίσει σε 3g ΟΠΟΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟ INTERNET, ειναι κατι διαφορετικο απο την ρύθμιση "4g only" που ζητας. Αλλοι παραγοντες το επιρεαζουν αυτο.

Εγω σου απαντησα οτι ρυθμιση "4G only" δεν μπορει να υπάρξει σε τηλέφωνο, γιατι πολυ απλά δεν θα μπορουσες να μιλησεις. Δηλαδη να καλέσεις καποιο νουμερο ή να σε καλέσουν. Και αυτο γιατι το 4g ΔΕΝ υποστηρίζει φωνη. (ακα, συνομιλίες, κλησεις φωνής). Ειναι ΜΟΝΟΝ για data. Internet δηλαδη.

Επομενως μια τετοια ρύθμιση θα καταργουσε την λειτουργία του τηλεφώνου και θα το εκανε ενα απλό στικακι για mobile internet.

(Στα στικακια, υπαρχει η συγκεκριμενη επιλογη, δηλαδη το "4g only").

 

Ελπιζω, να ημουν πιο κατανοητος τωρα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Aπολυτα φιλε! Εγω τα μπερδεψα,εσυ μια χαρα μου τα ειπες :) Επομενως το αφηνω στην πρωτη επιλογη (αυτοματη) και οποτε βρει προυποθεσεις για 4g στην συνδεση μου στο ιντερνετ θα το εμφανισει,σωστα?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Aπολυτα φιλε! Εγω τα μπερδεψα,εσυ μια χαρα μου τα ειπες :) Επομενως το αφηνω στην πρωτη επιλογη (αυτοματη) και οποτε βρει προυποθεσεις για 4g στην συνδεση μου στο ιντερνετ θα το εμφανισει,σωστα?

μονιμα gsm αφησε το για να εχεις και μπαταρια!!!αν θελεις internet και 3 g νομιζω ειναι αρκετο..4g δεν θα εχεις συνεχεια,και θα ψαχνει να βρει και και θα στην τρωει την μπαταρια

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Aπολυτα φιλε! Εγω τα μπερδεψα,εσυ μια χαρα μου τα ειπες :) Επομενως το αφηνω στην πρωτη επιλογη (αυτοματη) και οποτε βρει προυποθεσεις για 4g στην συνδεση μου στο ιντερνετ θα το εμφανισει,σωστα?

 

Nop!

 

Εφοσον θελεις και data, να το βαλεις στο wcdma/gsm. Το hspa+ θα σε καλυψει ανετα στο 95% των περιπτωσεων και θα κανεις και συμαντικη οικονομια στην μπαταρια.

Συν του οτι, επειδη η καλυψη 4g ειναι ακομη αρκετα προβληματικη (εως πολυ προβληματικη, αναλογα το δικτυο σου), μπορει να εχεις προβληματα με χαμενες κλησεις.

Δεν λεει (ακομη τουλαχιστον), να το εχεις εντελως free το τηλεφωνο. Αστο σε 3g(ουσιαστικα ειναι 3.5g)/2g για να εχεις και μια ανωτερη ποιότητα στην επικοινωνια σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει που μπορω να βρω οθονη απο black edition?

φίλε μου θα πας σε εξουσιοδοτημένο σερβις και εγγυηση και πιο φθηνα την άλλαξα στο χαιδαρι SMARTEC ΑΕ με 126 € σε 1 ώρα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου θα πας σε εξουσιοδοτημένο σερβις και εγγυηση και πιο φθηνα την άλλαξα στο χαιδαρι SMARTEC ΑΕ με 126 € σε 1 ώρα

 

Γνωριζεις αν καλυπτει βορειο Ελλαδα? Πολυ καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...