Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πόσο σκόρ βαρέσατε με 4.3 στο Antutu; Εμένα 28907 πέτυχε. Νομίζω με 4.2.2 στα 26900 με 27 κάτι πήγαινε. Απ'ότι είδα αυτή την φορά έτρεξε το custom full benchmark στο device info gpu driver version με Open GL 3.0 κι όχι 2 όπως στην 4.2.2 Επειδή η 4.3 υποστηρίζει το Open GL 3 ίσως ανέβηκε;Τί να πώ; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά είχα και ανοιχτές εφαρμογές από πίσω αρκετές

 

Eμενα 23000 και κατι μου εβγαλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενας φιλος προσπαθουσε να μου εξηγησει γιατι προτιμησε το 5s απο το S4 τα επιχειρηματα του ηταν οτι το S4 εχει προβλημα υπερθερμανσης και οτι πηγαν 5 S4 καμμενα στην vodafone Καστοριας. Ποσο failure rate εχει το S4 ρε παιδια? και ποσο μεγαλο ειναι το θεμα υπερθερμανσης?

 

Πλεον κανένα! Μεσα αυγούστου λύθηκε το οποιο θέμα υπήρχε. Απο κει και μετά δεν υπάρχει υπερθέρμανση! Ουτε καν θέρμανση!

 

Να προσθεσω οτι δεν έχει αναφερθεί πουθενά ουτε ενα καμένο S4, αρα μάλλον ο φίλος σου αναπαρήγαγε μια φήμη.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Πλεον κανένα! Μεσα αυγούστου λύθηκε το οποιο θέμα υπήρχε. Απο κει και μετά δεν υπάρχει υπερθέρμανση! Ουτε καν θέρμανση!

 

Να προσθεσω οτι δεν έχει αναφερθεί πουθενά ουτε ενα καμένο S4, αρα μάλλον ο φίλος σου αναπαρήγαγε μια φήμη.

μαλλον μου τα ελεγε για να πεισει τον εαυτο του
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Eμενα 23000 και κατι μου εβγαλε

 

Μήπως είχες φίλε εξοικονόμηση ενέργειας; Τόσο μεγάλη διαφορά δεν μου φαίνεται φυσιολογική. Ίσως κάτι να φταίει γιαυτό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες φίλε εξοικονόμηση ενέργειας; Τόσο μεγάλη διαφορά δεν μου φαίνεται φυσιολογική. Ίσως κάτι να φταίει γιαυτό

 

Nαι το εχω!Αλλα τοσο πολυ ρολο παιζει λες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κόβει τον επεξεργαστή για να γλυτώσει μπαταρία. Αν το βγάλεις θα είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω!Αλλα τοσο πολυ ρολο παιζει λες?

 

Μεγαλο ρολο...περιοριζει την μεγιστη ισχυ της cpu στα 1000ghz

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μου τα ελεγε για να πεισει τον εαυτο του

 

Αυτο που εγραψες δωστου το να το διαβαζεις ...και τραβα video την αντιδραση του...γιατι αυτη ειναι ολη η αληθεια

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση σας παρακαλω; Έχω κόλλημα με το δυνατό ήχο στο κινητό, η εφαρμογή equaliser παίζει με το κινητό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα,περιπου 5μηνες μετα δυστυχως το s4 <<κλαταρε>>για να γινω ποιο κατανοητος την παρασκευη εκει που το επεξεργαζομουν και ειπα να παιξω ενα παιχνιδι (need for speed)με το που ξεκινησε το παιχνιδι το κινητο εκλεισε ξαφνικα,οταν πηγα να το ξαναανοιξω δεν ανοιγε με τιποτα,εβγαζε το λογοτιπο και παλι εκλεινε,ανοιγω το καπακι να βγαλω την μπαταρια και διαπιστωνω πως η μπαταρια ειχε<<φουσκωσει>>ανεκαθεν ζεσταινοταν αλλα δεν περιμενα οτι θα γινοταν ετσι η μπαταρια,αφου λοιπον την ξαναβαζω ανοιγει κανονικα βαζω pin μπαινει αλλα παλι ξανακλεινει(εντωμεταξυ δεν ειχε ζοριστει να επαιζα ωρες απλα μολις που το ειχα ανοιξει),τελικα πηρα τηλ στην samsung και το εστηλα και βλεπουμε....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το Samsung s4 gt-i9505 το έχω 2 μήνες, και τώρα τελευταία μου έχει φουσκώσει η μπαταρια,και έχει ξεκινήσει να ψηλό κολλαει και να σβήνει και κάνεις μια ώρα μέχρι να το ξανά ανοίξεις… δηλαδή!! Όταν μπαίνω και χαζεύω στο internet μετά από λίγο σβηνει,τώρα μου το κάνει και όταν μηλαω στον τηλ αρκετή ώρα και μου το έκανε όταν έβγαζα φωτογραφίες… τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Πολλές μπαταρίες βλέπω και αυτό είναι μεγάλο φαουλ για την SAMSUNG ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα,περιπου 5μηνες μετα δυστυχως το s4 <<κλαταρε>>για να γινω ποιο κατανοητος την παρασκευη εκει που το επεξεργαζομουν και ειπα να παιξω ενα παιχνιδι (need for speed)με το που ξεκινησε το παιχνιδι το κινητο εκλεισε ξαφνικα,οταν πηγα να το ξαναανοιξω δεν ανοιγε με τιποτα,εβγαζε το λογοτιπο και παλι εκλεινε,ανοιγω το καπακι να βγαλω την μπαταρια και διαπιστωνω πως η μπαταρια ειχε<<φουσκωσει>>ανεκαθεν ζεσταινοταν αλλα δεν περιμενα οτι θα γινοταν ετσι η μπαταρια,αφου λοιπον την ξαναβαζω ανοιγει κανονικα βαζω pin μπαινει αλλα παλι ξανακλεινει(εντωμεταξυ δεν ειχε ζοριστει να επαιζα ωρες απλα μολις που το ειχα ανοιξει),τελικα πηρα τηλ στην samsung και το εστηλα και βλεπουμε....

 

η samsung εχει τοποθετηθεί επίσημα στο θέμα. μερικές μπαταρίες είναι ελλατωματικές και τις αντικαθηστά. πήγα την παρασκευή σε ένα one-hour-service της samsung, την microtech στην θεσ/νικη και μου την αντικατέστησαν. έκαναν βεβαια και ''αναβάμιση'' και έχασα τα πάντα χωρίς να χρειάζεται αλλά είναι ρουτίνα για τα service η υποτιθέμενη αναβάθμιση χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

η samsung εχει τοποθετηθεί επίσημα στο θέμα. μερικές μπαταρίες είναι ελλατωματικές και τις αντικαθηστά. πήγα την παρασκευή σε ένα one-hour-service της samsung, την microtech στην θεσ/νικη και μου την αντικατέστησαν. έκαναν βεβαια και ''αναβάμιση'' και έχασα τα πάντα χωρίς να χρειάζεται αλλά είναι ρουτίνα για τα service η υποτιθέμενη αναβάθμιση χωρίς λόγο.

 

Αν τους ελεγες να μη σου κανουν αναβαθμιση δηλαδη παλι θα σου εκαναν εφοσον ηταν εμφανεστατο το προβλημα του κινητου? Τι ακυρο ειναι αυτο?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν ειναι εμφανες τι πρεπει να κανεις? Να το πας να σου αντικαταστησουν την μπαταρια. Να ελεγα οτι δεν ειχε φουσκωσει και δεν εισαι σιγουρος οκ αλλα τωρα ποιος ο λογος που το σκεφτεσαι κιολας?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια μπαταρια ειναι?η ειναι κανενας επεξεργαστης?μου ειπαν οταν με πηραν οτι θα σβηστουν ολα τα δεδομενα αρα λογικα θα του κανουν αναβαθμιση αλλα δεν μου ειπαν ακομα τι εχει
Link to comment
Share on other sites

99.999

μπαταρια.

 

Δηλαδη ρε παιδια μπαταρια ειναι?η ειναι κανενας επεξεργαστης?μου ειπαν οταν με πηραν οτι θα σβηστουν ολα τα δεδομενα αρα λογικα θα του κανουν αναβαθμιση αλλα δεν μου ειπαν ακομα τι εχει
Link to comment
Share on other sites

ειχα το 9505 και μετα πηρα το 9500 .ειχα κανει και ενα συγκριτικό τοτε και μου αρεσε πιο πολυ το 9500 με την 4.2.2.τωρα που ξαναπηρα το 9505 και εχω στην κατοχη μου και το 9500 μετα τις τελευταιες αναβαθμισεις νομιζω πως η 4.3 μεταμορφοσε το 9505 ενω το 9500 εμεινε στασιμο.στο 9505 πλεον δεν εχεις ουτε λαγκακια ουτε θερμοκρασιες και ακομα και στην καμερα το βλεπω πολυ βελτιωμενο.το 9500 εμεινε σχεδον απροβληματιστο οπως ηταν απο τοτε που το πηρα αλλα πλεον δεν εχει διαφορα στην χρηση απο το snapdragon πουθενα.αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι στο 9500 η μπαταρια εγινε χειροτερη και ετσι το snap εχει αρκετα καλητερη .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν αναφερθεί και άλλα τέτοια περιστατικά, πας κατευθείαν στο σέρβις και σου αλλάζουν την μπαταρία. Επείσεις μην δεχτείς διάφορα χικ μικ κατευθείαν αντικατάσταση.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια καταλαβα.... και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερω! οταν παω στης ρηθμησεις να κανω ενημερωση λογισμηκου μου λεει αφου φορτονη για λιγο..... γραφει '' Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες'' υπαρχει περιπτοσει να εχω κανει καμια κουτσουκελα εγω???
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια καταλαβα.... και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερω! οταν παω στης ρηθμησεις να κανω ενημερωση λογισμηκου μου λεει αφου φορτονη για λιγο..... γραφει '' Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες'' υπαρχει περιπτοσει να εχω κανει καμια κουτσουκελα εγω???

 

Αν έχεις κάνει root ή άλλαξες rom μπορεί.Μπες σε download mode και δες αν έχει γράψει ο knox.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματά που αφορούσαν την μπαταριά μεταφερθήκαν στο αντίστοιχο θέμα ,παρακαλώ να συνεχίσετε εκεί την συζήτηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του galaxy S4 I9505 εδω και τρεις μηνες. Το τελευταιο διαστημα το τηλεφωνο "γκρινιαζει" οτι δεν βρισκει την καρτα Sim σε ανυποπτες στιγμες και χρειαζεται να κανω reboot για να την ξαναδιαβασει. Το φαινομενο δεν ειναι καθημερινο αλλα εχει τυχει να μου το βγαλει και 3 φορες μεσα σε μια μερα. Η καρτα Sim ειναι καινουργια. Το γαλαξια το εχω κανει root και φοραει την Omega. Γνωριζει κανενας απο που μπορει να πηγαζει το θεματακι μου?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (υποκειμενικη): Το Galaxy S4 κρατιεται ανετα με το ενα χερι πχ στην οδηγηση, μπορεις να ψαξεις για μια επαφη για να καλεσεις απο τον καταλογο επαφων?

Με το ΝΟΤΕ 2, δυσκολα το κανω αυτο...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...