Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια και προβλημα με την μπαταρια να ειναι ας παει εδω http://www.smartec.gr/points.php η αν δεν εισαι απο αθηνα στο αναλογο service της περιοχης σου να του κανουν αυτοι επιτοπου ενα hard reset και update αν δεν ξερεις εσυ πως να το κανεις με το odin γιαυτους ουτος η αλλος 5 λεπτα δουλεια ειναι και αναλογα το τι εχει του το φτιαχνουν !!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πιθανότερο, έχεις προβληματική σιμ

 

Παρατήρησα ότι αυτό το κάνει όταν το τηλ βρεθεί σε μέρος που δεν έχει σήμα για αρκετή ώρα! Μετά βγάζει αυτό το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Δεν λειτουργεί ξαφνικά η επιλογή έξυπνη κυλιση ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει ?? :O

 

Απενεργοποιήσε την ρύθμιση αυτή. Ενεργοποιησέ την ξανά και κάνε επανεκκίνηση. Δές έπειτα άν έχεις ορίσει να γίνετια η κύλιση με την κίνηση του κεφαλιού ή με την κίνηση της συσκευής. Και δοκίμασε να δείς αν δουλεύει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Το quick start στο μενου του *#0228# τι κανει ; Κάθε φορά που το πατάω η μπαταρία μου εμφανίζει διαφορετικό ποσοστό.
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήσε την ρύθμιση αυτή. Ενεργοποιησέ την ξανά και κάνε επανεκκίνηση. Δές έπειτα άν έχεις ορίσει να γίνετια η κύλιση με την κίνηση του κεφαλιού ή με την κίνηση της συσκευής. Και δοκίμασε να δείς αν δουλεύει

 

τιποτα παλι το ιδιο... :(

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι το ιδιο... :(

 

Μήπως να κάνεις ενα factory reset; Έπειτα όταν δοκιμάζεις να κάνεις την κύλιση, έχε υπόψην ότι το πρόσωπο σου είναι καλό να βρίσκεται σε φωτινό μέρος ώστε να σε βλέπει η μπροστινή κάμερα. Αλλά δεν νομίζω. Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως έχεις βάλει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορεί να ακυρώνει την κύλιση. Αν δεν σου είναι κόπος καλό είναι να κάνεις backup τα αρχεία σου και να δώσεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπου πιστεύω όλα θα είναι οκ εφόσον δεν βρείς άλλη λύση

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις ενα factory reset; Έπειτα όταν δοκιμάζεις να κάνεις την κύλιση, έχε υπόψην ότι το πρόσωπο σου είναι καλό να βρίσκεται σε φωτινό μέρος ώστε να σε βλέπει η μπροστινή κάμερα. Αλλά δεν νομίζω. Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως έχεις βάλει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορεί να ακυρώνει την κύλιση. Αν δεν σου είναι κόπος καλό είναι να κάνεις backup τα αρχεία σου και να δώσεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπου πιστεύω όλα θα είναι οκ εφόσον δεν βρείς άλλη λύση

 

εχω την επιλογη κλιση συσκευης οχι κλιση κεφαλιου αλλα τωρα δεν παιζει με κανενα απο τους 2 τροπους..

για επαναφορα που λες δυσκολο δεν εχω υπομονη να το στηνω ξανα..:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ είμαι με στόκ firmware και recovery προσπαθώ να κάνω απλά wipe cache partition και μου δίχνει Σφάλμα και το Android να πέφτει κάτω. Γιατί δεν μπορώ να το κάνω το wipe cache; Για στόκ recovery μιλάμε πάντα. Επειδή θέλω να φλασάρω άλλο firmware στόκ και πιστεύω καλύτερα είναι να κάνω πρώτα Wipe Cache Partition

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ είμαι με στόκ firmware και recovery προσπαθώ να κάνω απλά wipe cache partition και μου δίχνει Σφάλμα και το Android να πέφτει κάτω. Γιατί δεν μπορώ να το κάνω το wipe cache; Για στόκ recovery μιλάμε πάντα. Επειδή θέλω να φλασάρω άλλο firmware στόκ και πιστεύω καλύτερα είναι να κάνω πρώτα Wipe Cache Partition

Έχει αναφερθεί ξανά στο xda αυτό με το wipe cache , και κάποια λύση δεν είχε δοθεί ,εκτός το να περάσεις custom recovery .

Κανε wipe data/factory πριν περάσεις το firmware και θα είσαι εντάξει .

 

:!: Θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις την ίδια ερώτηση σε όλα τα θέματα ,αν κάποιος γνωρίζει θα σου απάντηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ το kies μου δινει τελευταια την MH5.....:confused:[/quote

] Μια χαρά στο βγάζει είναι η τελευταία γερμανική. Αν εξαιρέσεις το χαζό κλείδωμα της samsung κατά τα άλλα είναι άψογη σε όλα και σε μπαταρία!

 

Ποιο είναι το χαζό κλείδωμα που έχει η ΜΗ5; Κάτι τέτοια ακούω και για αυτό μένω στην στην προηγούμενη έκδοση!:rolleyes:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγω απ το kies μου δινει τελευταια την MH5.....:confused:[/quote

] Μια χαρά στο βγάζει είναι η τελευταία γερμανική. Αν εξαιρέσεις το χαζό κλείδωμα της samsung κατά τα άλλα είναι άψογη σε όλα και σε μπαταρία!

 

Παντως εγω βλεπω στο σκρολαρισμα lags που δεν εβλεπα στην προηγουμενη και εκανα επαναφορα 2 φορες...τωρα δεν μενει να περιμενουμε τον αλλο μηνα την 4.3...μπας και στρωσει

το πραγμα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για Hong Kong δεν εχει βγει για Eυρωπη. Εχει καινουριο changelist οποιος την εβαλε ας μας πει εντυπωσεις. Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η ΜΗ5 είναι πολύ καλύτερη από τις προηγούμενες. Δεν υπάρχει lag , η μπαταρία είναι πολύ καλή και φυσικά η θερμοκρασία ακόμα καλύτερη,αν και το θέμα με τη θερμοκρασία είχε λυθεί ήδη από τη ΜΕΑ και εντελώς με την MF8.Πιστεύω ότι ο 800άρης στο note3 θα καίει ακόμα περισσότερο. Nομίζω ότι για τα χάλια της 4.2.2 (και στα nexus είχε προβλήματα) η samsung έκανε καλή δουλειά.

 

Και εγώ συμφωνώ. Έχω Ελληνικό χωρίς root. Όλα λειτουργούν καλά, χωρίς κανένα κόλλημα. Έχω δει αισθητή διαφορά στην θερμοκρασία, και καμία διαφορά στην μπαταρία (πάντα με ίδια χρήση και εφαρμογές).

Link to comment
Share on other sites

 

Και εγώ συμφωνώ. Έχω Ελληνικό χωρίς root. Όλα λειτουργούν καλά, χωρίς κανένα κόλλημα. Έχω δει αισθητή διαφορά στην θερμοκρασία, και καμία διαφορά στην μπαταρία (πάντα με ίδια χρήση και εφαρμογές).

 

Να συμφωνησω και εγω στο θεμα θερμοκρασιων και μπαταριας...αλλα βλεπω οπως ειπα τα ψιλοlags...πχ η γρηρορη κινηση μεσα σε ενα νημα μηνυματων εμφανιζει καποια μικροσπασηματσ στη κινηση...οπως και στον browser πχ dolphin χωρις jetpack και flash ....οχι κατι τραγικο αλλα υπαρκτο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Βρε παιδιά το τηλ μου βγάζει συνέχεια προβλήματα..

Απο χτες μου κάνει το εξής ..

Κατεβάζω φωτογραφίες απο το ίντερνετ κάνει λήψη κανονικά πατάω να δω την φωτογραφία κ λέει δεν είναι δυνατό το άνοιγμα κ δεν την εμφανίζει ούτε στην συλλογή. .

Κάνω επανεκκίνηση στην συσκευή κ εμφανίζεται κανονικά μετά. .

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας,στελνω ενα Mp3 μεσω mail,το βαζω σαν ηχο κλησης,χτυπαει κανονικα,κ μετα απο λιγη ωρα ξαναμπαινει το προεπιλεγμενο κομματι σαν ηχος κλησης κ μπαινω στην μουσικη κ μου λεει οτι το αρχειο που εβαλα δεν υποστιριζεται,τι να κανω για να βαλω ενα mp3 σαν ηχο κλησης?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Βρε παιδιά το τηλ μου βγάζει συνέχεια προβλήματα..

Απο χτες μου κάνει το εξής ..

Κατεβάζω φωτογραφίες απο το ίντερνετ κάνει λήψη κανονικά πατάω να δω την φωτογραφία κ λέει δεν είναι δυνατό το άνοιγμα κ δεν την εμφανίζει ούτε στην συλλογή. .

Κάνω επανεκκίνηση στην συσκευή κ εμφανίζεται κανονικά μετά. .

 

Εγώ σε πρότεινα τί να κάνεις. Όσο και να βαριέσαι καλό είναι να κάνεις backup τα αρχεία σου και να δώσεις μια επαναφορά ρυθμίσεων. Αλλά κάντο μέσω του recovery mode για να σου formάρει και την cache

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπερας σας,στελνω ενα Mp3 μεσω mail,το βαζω σαν ηχο κλησης,χτυπαει κανονικα,κ μετα απο λιγη ωρα ξαναμπαινει το προεπιλεγμενο κομματι σαν ηχος κλησης κ μπαινω στην μουσικη κ μου λεει οτι το αρχειο που εβαλα δεν υποστιριζεται,τι να κανω για να βαλω ενα mp3 σαν ηχο κλησης?

 

Αντέγραψε το αρχείο στον φάκελο 'ringtones' της συσκευής, όχι στην κάρτα μνήμης. Μετά επέλεξέ το από τις ρυθμίσεις ήχου και θα είσαι ΟΚ. Ότι βάλεις στον φάκελο 'notifications' θα εμφανίζεται στους ήχους μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Αντέγραψε το αρχείο στον φάκελο 'ringtones' της συσκευής, όχι στην κάρτα μνήμης. Μετά επέλεξέ το από τις ρυθμίσεις ήχου και θα είσαι ΟΚ. Ότι βάλεις στον φάκελο 'notifications' θα εμφανίζεται στους ήχους μηνυμάτων.

 

μεσω bluetooth μπορω να το κανω save?

Link to comment
Share on other sites

μεσω bluetooth μπορω να το κανω save?

 

Νομίζω ότι το αποθηκεύει στον φάκελο 'bluetooth'. Από εκεί επιλέγεις 'μετακίνηση' και το βάζεις στον φάκελο με τους ήχους κλήσης και είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...