Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είχε κάποιο πρόγραμμα όπως το android lost ή το cerberus, κάτι θα μπορούσε να κάνει.

Για κοίταξε κι εδώ...

http://findmymobile.samsung.com/device/m/deviceList.do

 

αν και εφοσον ειχε κανει εγγραφη στην υπηρεσια της samsung τοτε μπορει να το βρει.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως κατάφερε η Samsung να καταστρέψει τόσο πολύ τον stock browser; Τέτοιο lag ούτε στο S2 δεν είχε, χωρίς υπερβολή.
Link to comment
Share on other sites

Στις περιοχές που κινούμαι, μια χαρά είναι το 4G! Δεν μου απάντησες όμως σχετικά με τις συχνότητες. Ο πωλητής αναφέρει ότι το 4G του είναι στα 850/1800 MHz και το 3G στα 1900/2100 MHz. Θα έχω πρόβλημα να παίξει σωστά εδώ;

 

Θα παίζει κανονικά και το 3G και το 4G Ελλάδα. Δεν υπάρχει λογος να βγιάζεσαι για να το πάρεις σε κανα 2μηνο το πολύ η Samsung θα κυκλοφορίσει την Ευρωπαική εκδοση με τον Snapdragon 800 το GT I9506. Αν πάρεις το Kορεάτικο εκτός που δεν θα έχεις εγγύηση υπάρχει πιθανοτητα να μην υποστυρίζει Ελληνικό menu.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω όταν κλειδώνει το τηλέφωνο και μετά το ξεκλειδώνω να με βγάζει στο home και όχι εκεί που ήμουν πριν το κλείδωμα. Πώς μπορώ να το κάνω αυτό?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

αν και εφοσον ειχε κανει εγγραφη στην υπηρεσια της samsung τοτε μπορει να το βρει.

το κακο ειναι οτι θελει internet για να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω όταν κλειδώνει το τηλέφωνο και μετά το ξεκλειδώνω να με βγάζει στο home και όχι εκεί που ήμουν πριν το κλείδωμα. Πώς μπορώ να το κάνω αυτό?

 

 

Δεν γίνεται δυστυχώς....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω όταν κλειδώνει το τηλέφωνο και μετά το ξεκλειδώνω να με βγάζει στο home και όχι εκεί που ήμουν πριν το κλείδωμα. Πώς μπορώ να το κάνω αυτό?

 

Δοκίμασε με κάποια εφαρμογή όπως το tasker να φτιάξεις το σενάριο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάφερε η Samsung να καταστρέψει τόσο πολύ τον stock browser; Τέτοιο lag ούτε στο S2 δεν είχε, χωρίς υπερβολή.

 

Που είναι το lag? Εκτός σε κάποια απαράδεκτα στημένα sites σαν το newsbomb δεν έχω δεί πουθενά άλλου lag. Είναι απο τους πιο γρήγορους. Αν είχε τις ευκολίες του dolphin θα τον χρησιμοποιούσα σαν κύριο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως κατάφερε η Samsung να καταστρέψει τόσο πολύ τον stock browser; Τέτοιο lag ούτε στο S2 δεν είχε, χωρίς υπερβολή.

 

Τον κατάστρεψε όχι λόγω lag, αλλά επειδή έβγαλαν τον συγχρονισμό με τα google bookmarks για να μας αναγκασει να χρησιμοποιούμε τα δικά της. Λες και θα κάτσω εγώ τώρα να ξαναπερασω τα bookmarks στο Samsung account και βλακείες. Ρε ουστ

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το lag? Εκτός σε κάποια απαράδεκτα στημένα sites σαν το newsbomb δεν έχω δεί πουθενά άλλου lag. Είναι απο τους πιο γρήγορους. Αν είχε τις ευκολίες του dolphin θα τον χρησιμοποιούσα σαν κύριο.

Χρησιμοποιώ τον stock browser της Sammy σαν κύριο browser δύο τρία χρόνια τώρα σε s2 και s3. Στο s4 κάνει πιο πολύ ώρα από το s3 για κάποιο λόγο να τερματίσει το φόρτωμα της σελίδας, όπως και επίσης την ώρα που έχει φορτώσει μερικώς ένα site, είναι σχεδόν unresponsive ο browser. Αν δεν έχετε τις ίδιες εμπειρίες και εσείς, να κάνω ένα factory reset ή έστω clear data στην εφαρμογή μήπως και στρώσει.

 

Τον κατάστρεψε όχι λόγω lag, αλλά επειδή έβγαλαν τον συγχρονισμό με τα google bookmarks για να μας αναγκασει να χρησιμοποιούμε τα δικά της. Λες και θα κάτσω εγώ τώρα να ξαναπερασω τα bookmarks στο Samsung account και βλακείες. Ρε ουστ

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολη την παρεα και θα θελα τα φωτα σας γιατι ειμαι νεος στα android (πρωην iphonakias) λοιπον εχω το s4 και στα καλα καθουμενα κολαει δειχνει μαυρη οθονη ξαναεπανερχετε μονο του αλλα δεν μπορω να πατησω τπτ...πρεπει να βγαλω τη μπαταρια η στην καλυτερη να κανω επανεκινηση αν καταφερω απ το power button......αυτο μου το εκανε και πριν κανω ροοτ, τωρα το εβγαλα το ροοτ φλασαρα την γνησια ρομ εκανα reset to factory settings αλλα το ξανακανε! Καθε πληροφορια σας ευπροσδεκτη μου εχει σπασει τα νευρα

* το κανειβπιο πολυβοταν παω να τερματισω μια κληση αλλα οχι απαραιτητα μονο τοτε

Edited by giodert
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι θελει internet για να δουλεψει.

 

wifi 'η 3g. οτι απο τα 2 ειναι ανοιχτο μπορει να γινει εντοπισμος.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολη την παρεα και θα θελα τα φωτα σας γιατι ειμαι νεος στα android (πρωην iphonakias) λοιπον εχω το s4 και στα καλα καθουμενα κολαει δειχνει μαυρη οθονη ξαναεπανερχετε μονο του αλλα δεν μπορω να πατησω τπτ...πρεπει να βγαλω τη μπαταρια η στην καλυτερη να κανω επανεκινηση αν καταφερω απ το power button......αυτο μου το εκανε και πριν κανω ροοτ, τωρα το εβγαλα το ροοτ φλασαρα την γνησια ρομ εκανα reset to factory settings αλλα το ξανακανε! Καθε πληροφορια σας ευπροσδεκτη μου εχει σπασει τα νευρα

* το κανειβπιο πολυβοταν παω να τερματισω μια κληση αλλα οχι απαραιτητα μονο τοτε

 

Πια stock rom έχεις περάσει...root έκανες με τον οδηγό??

κάνε ένα factory reset μέσα από το τηλέφωνο..πας λογαριασμοί > δημιουργία αντίγραφων ασφαλείας και πάτα επαναφορά εργοστασιακών μετά άνοιξε το odin,μπες σε download mode και φλάσαρε την official rom που έχεις κατεβάσει ή μπορείς να κατεβάσεις από εδω ήδη stock prerooted rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824 και θα είσαι έτοιμος...διάβασε μόνο προσεκτικά ΟΛΗ την αρχική σελίδα και τις οδηγίες :)

και βλέπουμε...

 

Διαφορετικά αν θες να φλασάρεις αυτή που έχεις ήδη κατεβάσει...φλάσαρε με odin και μετά ακολούθησε αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την official απο sammobile με το odin αφου εκανα reset flash counter με το triagle... τωρα ειναι εντελως official δεν αρκει αυτο; εκανα και reset to factory μετα απο αυτο
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την official απο sammobile με το odin αφου εκανα reset flash counter με το triagle... τωρα ειναι εντελως official δεν αρκει αυτο; εκανα και reset to factory μετα απο αυτο

 

και μετά από αυτά,στο κάνει ακόμη να σβήνει κλπ??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το εκανε παλι...λες να ειναι hardware; υπαρχει κατι αλλο να κανω;

 

χμμμμ....δεν μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση ξανά...πριν πόσο καιρό το έχεις πάρει και από που??

δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω,περίμενε λίγο μήπως κάποιος άλλος έχει να σου προτείνει κάτι άλλο...αλλά από τι στιγμή που το τηλέφωνο είναι καθαρό,χωρίς εφαρμογές (δικές σου) και στο κάνει αυτό,κάτι δεν πάει καλά...

όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν εντάξει??εννοω,wifi,ήχος,3g κλπ κλπ??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 40 μερες ...ελληνικο ειναι απο μαγαζι στο βολο! Θα εχω ολοκληρο μπλεξιμο μ αυτους τωρα!! Ναι δουλευουν τα παντα αψογα γι αυτο το ξανασκευτομαι Edited by giodert
Link to comment
Share on other sites

Ο Samsung browser φορτώνει πολύ γρήγορα. Για να τον φτάσει ο Dolphin χρειάζεται ενεργοποίηση του Jetpack το οποίο όμως καταναλώνει περισσότερη ενέργεια.

Δοκίμασε να κάνεις διαγραφή των data μόνο του browser από τις ρυθμίσεις/ διαχείριση εφσρμογων/ ολες/ browser

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα Γιαννη δεν εγινε....εβαλα και αλλη μια καρτα ακριβως ιδια και ητανε καπως καλυτερα αλλα παλι κολλουσε.

 

Τι αλλο να κανω? Να κανω επαναφορα?

 

Ντινο τελικα και η δικια μου Sandisk ξαναρχισε τα ιδια οταν την εχω μεσα στην gallery τρώει κολλήματα . παρήγγειλα μια Samsung 10 class να δουμε .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του browser εχετε δικιο, ειναι πιο αργος και απο s3 αλλα και απο το optimus g-4x που ειχα.

Μην ξεχναμε βεβαια οτι το κινητο απεικονιζει 1080p περιεχομενο και οχι 720p οπως τα αλλα κινητα. Και στο pc να το κανω που εχω εναν i5 ειναι παλι αργο στα γρηγορα σκρολαρισματα. Βεβαια αυτο που παρατηρω ειναι οτι κανει συνεχομενα redraws.

Την ιδια συμπεριφορα παρατηρω και στον launcher και μου κανει εντυπωση. Eχει δοκιμασει κανεις αλλον launcher?

Για καποιο λογο ενω το κινητο ειναι τερας χαρακτηριστικων δειχνει να κολλωνει στα βασικα.

Τα παντα στο android ειναι το firmware και γιαυτο πιστευω οτι φλασαροντας μια custom rom θα πηγαινει πολυ πολυ καλυτερα η την ρομ του google edition.

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καπως η δυνατοτητα να συγχρονισουμε την reading list του safari με το κινητο? για να ειναι συγχρονισμενοι οι σελιδοδεικτες με ipad.s4 και mac.
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του browser εχετε δικιο, ειναι πιο αργος και απο s3 αλλα και απο το optimus g-4x που ειχα.

Μην ξεχναμε βεβαια οτι το κινητο απεικονιζει 1080p περιεχομενο και οχι 720p οπως τα αλλα κινητα. Και στο pc να το κανω που εχω εναν i5 ειναι παλι αργο στα γρηγορα σκρολαρισματα. Βεβαια αυτο που παρατηρω ειναι οτι κανει συνεχομενα redraws.

Την ιδια συμπεριφορα παρατηρω και στον launcher και μου κανει εντυπωση. Eχει δοκιμασει κανεις αλλον launcher?

Για καποιο λογο ενω το κινητο ειναι τερας χαρακτηριστικων δειχνει να κολλωνει στα βασικα.

Τα παντα στο android ειναι το firmware και γιαυτο πιστευω οτι φλασαροντας μια custom rom θα πηγαινει πολυ πολυ καλυτερα η την ρομ του google edition.

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

 

το UI της Samsung είναι από λίγο εως πολύ βαρύ και λίγο κακογραμμένο θα έλεγα...δεν ξέρω γιατί δεν δίνουν την δέουσα προσοχή ώστε να είναι κάτι άψογο,οπως στο G που αναφέρεσαι..

χρησιμοποιώ Nova και τον ΤW τον διώχνω τελείως...καμία σχέση μπορώ να σου πω!!

Πειραματίσου δοκιμάζοντας launchers δεν χάνεις κάτι,ο καθένας σου δίνει κάτι διαφορετικό...

οσο για custom rom...o καθένας θα σου πει κάτι διαφορετικό πάνω σε αυτό και ανάλογα με τις ανάγκες του..μια δοκιμή θα σε πείσει :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

το UI της Samsung είναι από λίγο εως πολύ βαρύ και λίγο κακογραμμένο θα έλεγα...δεν ξέρω γιατί δεν δίνουν την δέουσα προσοχή ώστε να είναι κάτι άψογο,οπως στο G που αναφέρεσαι..

χρησιμοποιώ Nova και τον ΤW τον διώχνω τελείως...καμία σχέση μπορώ να σου πω!!

Πειραματίσου δοκιμάζοντας launchers δεν χάνεις κάτι,ο καθένας σου δίνει κάτι διαφορετικό...

οσο για custom rom...o καθένας θα σου πει κάτι διαφορετικό πάνω σε αυτό και ανάλογα με τις ανάγκες του..μια δοκιμή θα σε πείσει :p

 

Nova με χίλια. Το ίδιο κάνω και εγώ! Διαγραφή του TW από το κινητό κατευθείαν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του browser εχετε δικιο, ειναι πιο αργος και απο s3 αλλα και απο το optimus g-4x που ειχα.

Μην ξεχναμε βεβαια οτι το κινητο απεικονιζει 1080p περιεχομενο και οχι 720p οπως τα αλλα κινητα. Και στο pc να το κανω που εχω εναν i5 ειναι παλι αργο στα γρηγορα σκρολαρισματα. Βεβαια αυτο που παρατηρω ειναι οτι κανει συνεχομενα redraws.

Θα έχει ενδιαφέρον οποίος έχει χρησιμοποιησει το htc one, να μας πει αν έχει την ίδια κακή συμπεριφορά στο browsing. Το λέω διότι είναι και αυτό 1080p με ίδιο επεξεργαστή και gpu, αλλά με διαφορετική τεχνολογία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...