Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου έπεσε το κινητό και είχα θήκη κιόλας. Απο τοτε που έπεσε η οθόνη τρεμοπαιζει. Το άνοιξα και επανασύνδεσα όλα τα καλώδια αλλά το κανει παλι. Εγγύηση δεν έχω. Τι λέτε να φταίει; πλακέτα η οθόνη;

 

Είναι τραγικό να χαλάει με μια πτώση, είναι η 1η φορά που μου πέφτει. Τόσο ευαίσθητο είναι; Εννοείται οτι αν θέλει πανω απο 100 ευρώ να γίνει θα πάρω αλλη συσκευή. Τέλος. 6 μήνες με το S4 ηταν υπεραρκετοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει ανάβει το λαμπακι σε χρωμα μπλε κ η οθόνη δν δείχνει τπτ
respect
Link to comment
Share on other sites

Στο ΚΙΕΣ αν το συνδεσει δεν θα το καταλαβει;Αν ειναι ψευτικο δεν θα συνδέεται,κανω λαθος;

 

Kies;; εδώ γελάμε.... εδω δεν συνδέονται τις περισσότερες φορές ούτε τα πραγματικά αυθεντικά :lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, το ελληνικό (Ευρωπαϊκό) s4 στην Αμερική θα δουλεύει;

 

 

Τσέκαρε στα χαρακτηριστικά του κινητού ποιες μπάντες παίζει, τι μπάντες παίζουν στην Αμερική (και συγκεκριμένα στην χώρα που θέλεις να πας) αν υπάρχει σε αυτές που παίζει το κινητό θα είσαι οκ....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση της κοπελιάς μου που πήρε το τούμπανο και το κοιτάει στα δόντια:

 

Στην μαμά εφαρμογή φωτογραφίας του S3 μπορείς την στιγμή που βγάζεις φωτό να βάλεις κάποια φίλτρα τα οποία (ομολογουμένως) βγάζουν πολύ ωραίες φωτογραφίες.

Αυτή η επιλογή δεν υπάρχει στο S4.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε κάτι ανάλογο και σε αυτό?

Ευχαριστώ!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση της κοπελιάς μου που πήρε το τούμπανο και το κοιτάει στα δόντια:

 

Στην μαμά εφαρμογή φωτογραφίας του S3 μπορείς την στιγμή που βγάζεις φωτό να βάλεις κάποια φίλτρα τα οποία (ομολογουμένως) βγάζουν πολύ ωραίες φωτογραφίες.

Αυτή η επιλογή δεν υπάρχει στο S4.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε κάτι ανάλογο και σε αυτό?

Ευχαριστώ!

Αν και υπάρχουν πολλές τέτοιου είδους εφαρμογές στο μάρκετ νομίζω υπάρχει και στην εφαρμογή του S4.

Δες παρακάτω. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αν έχεις τα ονόματα των εφαρμογών ευπρόσδεκτα.

Αυτό που μου υποδεικνύεις το γνωρίζω όμως στο s3 δεν χρειάζεται να πάρεις την φωτό και μετά να την επεξεργαστείς.

Το φίλτρο είναι ήδη φορτωμένο και τραβιέται εξ υπαρχής η φωτογραφία έτσι.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αν έχεις τα ονόματα των εφαρμογών ευπρόσδεκτα.

Αυτό που μου υποδεικνύεις το γνωρίζω όμως στο s3 δεν χρειάζεται να πάρεις την φωτό και μετά να την επεξεργαστείς.

Το φίλτρο είναι ήδη φορτωμένο και τραβιέται εξ υπαρχής η φωτογραφία έτσι.

 

πριν τραβήξεις την όποια φωτό, στις ρυθμίσεις θα βρεις όλα τα φίλτρα και διαλέγεις αυτό που θέλεις, οι περισσότεροι εδώ, χρησιμοποιούμε το hdr (εμπλουτισμένη) :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αν έχεις τα ονόματα των εφαρμογών ευπρόσδεκτα.

Αυτό που μου υποδεικνύεις το γνωρίζω όμως στο s3 δεν χρειάζεται να πάρεις την φωτό και μετά να την επεξεργαστείς.

Το φίλτρο είναι ήδη φορτωμένο και τραβιέται εξ υπαρχής η φωτογραφία έτσι.

 

μα αυτό σου λέει και το παιδί.. όταν είσαι στην λειτουργία αυτόματο πριν τραβήξεις την φώτο πατάς το βελάκι και εμφανίζονται τα φίλτρα!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια εχω το i9506 συγγνωμη που δεν γραφω στο τοπικ του i9506 μια γενικη ερωτηση θα θελα γιατι εσεις ειστε περισσοτεροι. Εχει βγει και σε μας η αναβαθμιση kitkat αξιζει να την κανω? Με τρωει αλλα ακομα ειμαι στην 4.3 ειμαι γραψτε μου σας παρακαλω συνοπτικα τις εντυπωσεις σας απο την kitkat απο τη ram και απο ταχυτητα του κινητου και lag. Σας ευχαριστω ολους και συγγνωμη που γραφω εδω
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει αναβαθμιση που να μν βγαινει για καλο!βεβαια θα την κανεις!!!καλυτερη μπαταρια,ποιο smoothness!!!!τοσο καιρο περιμενατε για το i9506 την 4.4!!!ισα ισα που θα βγαινουν και διορθωτικα update στην πορεια!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει αναβαθμιση που να μν βγαινει για καλο!βεβαια θα την κανεις!!!καλυτερη μπαταρια,ποιο smoothness!!!!τοσο καιρο περιμενατε για το i9506 την 4.4!!!ισα ισα που θα βγαινουν και διορθωτικα update στην πορεια!!

Σε ευχαριστω πολυ. Με τρωει να αναβαθμισω και να το ξαναστησω. Αλλα κολλαω στην μεταφορα εφαρμογων στην sd και στην αποκρυψη εφαρμογων. Απλως ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη αν αξιζει η οχι για αυτο ειπα να ρωτησω εσας τους ειδικους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα galaxy s4 κ δε ξερω για πιο λογο αλλα το τελευταίο καιρο το 3G ενεργοποιητε απο μονο του ξέρει κανεις τη μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει ξαναερωτηθεί κάτι τέτοιο. :rolleyes:

 

Ρώτα το όμως εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363564&page=605

 

Φαντάσου τι θα γίνονταν αν ο καθένας από εμάς που ήθελε να ρωτήσει κάτι, άνοιγε και καινούργιο θέμα! ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

mini tool partition (ext4 η ext3)αλλα θελει root ομως!!!

 

Η επιλογη δηλαδη απο το μενου μεταφορα στην sd χαθηκε? :worry::blink:

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη δηλαδη απο το μενου μεταφορα στην sd χαθηκε? :worry::blink:

 

οχι κανονικα υπαρχει,σε xxugng8 που εχω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αποκρυψη εφαρμογων δεν μπορουμε να κανουμε πλεον στην κιτκατ?

από ότι είδα με μια ματιά όχι.. αγαπάμε bloatware <3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια φίλη αγόρασε το s4 πριν μια βδομάδα. Το κινητό χθες έσβησε όλες τι φωτογραφίες από μόνο του. Νομίζω πως έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο με το s4. Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια φίλη αγόρασε το s4 πριν μια βδομάδα. Το κινητό χθες έσβησε όλες τι φωτογραφίες από μόνο του. Νομίζω πως έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο με το s4. Τι συμβαίνει;

 

Εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό.. μήπως έκανε κάτι κατά λάθος και δεν πήρε είδηση;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παλιά έψαχνα αρκετά τα + και τα - ανάμεσα σε g2 και s4. Κάπου μέσα στον "χαμό" πήρε το μάτι μου 2-3 άτομα που είχαν το ίδιο πρόβλημα. Δεν έκανε τίποτα, απλά γύρισε το βραδυ σπίτι και είχαν σβηστεί όλες.
Link to comment
Share on other sites

Παλιά έψαχνα αρκετά τα + και τα - ανάμεσα σε g2 και s4. Κάπου μέσα στον "χαμό" πήρε το μάτι μου 2-3 άτομα που είχαν το ίδιο πρόβλημα. Δεν έκανε τίποτα, απλά γύρισε το βραδυ σπίτι και είχαν σβηστεί όλες.

 

από την μνήμη του τηλεφώνου ή από την εξωτερική κάρτα σβήστηκαν; μήπως κάτι έπαθε η κάρτα μνήμης;

επίσης δες αν είναι καλά κουμπωμένη! γιατί και η αδερφή μου με είχε πάρει κάποια στιγμή πανικόβλητη λέγοντας ότι έχασε όλες τις φωτογραφίες της και τελικά είχε αποσυνδεθεί η κάρτα μνήμης!!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...