Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Σήμερα απο το πρωι είναι αναμένο το πράσσινο led χωρίς λόγο και δε σβήνει με τίποτα. Ακόμα και απενεργοποιημένη να ειναι η συσκευή είναι αναμμένο. Έσβησε μόνο όταν εβγαλα μπαταρία αλλά αμέσως μόλις την ξαναέβαλα άναψε. Χθες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει και αναψε και έσβησε κανονικά. Καμιά ιδέα;

Το πρασινο λεντ αναβει οταν ειναι φορτισμενη η συσκευη και μπορεις να το αποσυνδεσεις απο τον φορτιστη.

Στη περιπτωση σου θα το πηγαινα σερβις γιατι μοιαζει για προβλημα software.ισως δοκιναζα ενα hard reset πριν το παω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα.

Σήμερα απο το πρωι είναι αναμένο το πράσσινο led χωρίς λόγο και δε σβήνει με τίποτα. Ακόμα και απενεργοποιημένη να ειναι η συσκευή είναι αναμμένο. Έσβησε μόνο όταν εβγαλα μπαταρία αλλά αμέσως μόλις την ξαναέβαλα άναψε. Χθες το βράδυ το έβαλα να φορτίσει και αναψε και έσβησε κανονικά. Καμιά ιδέα;

 

Μεσα απο τα settings τα εχεις κλεισει ολα;

Σαν ενα ακομα βημα, βγαλε την μπαταρια και αστο κανενα 10λεπτο/15λεπτο πριν την ξαναβαλεις.

Αλλιως, φακτορυ ρισετ ή τελικα-τελικα σερβις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα plantronics marque 2 και δε μπορώ με τίποτα να το κάνω pair με το samsung galaxy s4.

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

σημερα-και ενω το τηλεφωνο κοιμοταν επανω στο γραφειο- πατησα το homebutton να δω την ωρα.

μετα απο κανα 2 λεπτα που κοιταξα,δεν ειχε σβησει η οθονη.

του εκανα επανεκινηση αλλα παλι το ιδιο.ξεκολλησε με το που αλλαξα την διαρκεια φωτισμου απο 30δευτ σε 15δευτ και την ξαναπηγα 30δευτ.

τωρα οσες φορες και να το δοκιμασα,σβηνει κανονικα.

μου το ειχε ξανακανει πριν κανα μηνα.τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πατώντας το κεντρικό κουμπί του plantronics έγινε η σύνδεση.

Δηλαδή δεν αρκούσε απλά να το ανοίξω όπως νόμιζα!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Εχω ένα s4 το οποίο είναι από εκείνα που δίνουν στα μαγαζιά δοκιμαστικά για τον κόσμο. Έτσι δεν αναγνωρίζει σιμ. Όλα τα άλλα είναι ακριβώς τα ίδια. Έχει και θυρα για σιμ πίσω βέβαια. εχει ψάξει κανεις κανένα τρόπο για να γίνει κανονικό ? Κάποιο ανταλλακτικo από eBay η κάτι αντίστοιχο.. Ευχαριστώ !!

 

δες εδώ... S4 demo unit. υπαρχει τροπος να δουλεψει? αν κ απ'ότι διάβασα δεν υπάρχει λύση :(

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

Αναφορικα με το θεμα του gps

μετα την τελευταια αναβαθμιση , οταν πηγα να ανοιξω το gps απο την droplist της αρχικης οθονης, ηταν απων το εικονιδιο και στην θεση του ηταν αλλο , αυτο της τοποθεσιας.

Οταν πηγα να την ενεργοποιησω με ρωτησε εαν θελω την προηγμενη λειτουργια, ( υποθετω την A-GPS , η οποια χρησιμοποιει τα δεδομενα και τα wifi για την ευρεση της θεσης , Σωστα ?? ).

Εαν του πω ΝΑΙ, με ρωταει εαν επιτρεπω στην google να συλλεγει στοιχεια απο τις τοποθεσιες μου !!!!! ( ρε μπας και το εκανε και πριν και δεν το ειχα παρει χαμπαρι ??)

Εαν της πω ΟΧΙ δεν ενεργοποιει την προηγμενη αναζητηση!!!

 

Διορθωστε με εαν κανω λαθος , αλλα η google δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω μια λειτουργια του κινητου ΜΟΥ, εαν δεν της δωσω προσβαση σε προσωπικα στοιχεια μου ??

Link to comment
Share on other sites

Παντα γινοταν αυτο....απλα τωρα με μια κινηση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ειχε μονο πανω δεξια και αριστερα,φανταζομαι απο το βαλε βγαλε στο τζιν χωρις θηκη οπως και κοντα στην usb θυρα .ε αφου ειχε γινει η αρχη μετα οπως καταλαβαινεται ηταν το μονο ευκολο να συνεχισει να φευγει με το βαλε-βγαλε παλι στις τσεπες. το ιδιο εχω παρατηρησει τουλαχιστον σε αλλα 2 s4 γνωστων μου και σε ενα Νοτε3.

 

για μενα και ο λογος που ηταν το τελευταιο μου samsung αυτο, πιο πολυ ξεφλουδισε αυτο το καλοκαιρι το κινητο παρα εγω απο το καψιμο του ηλιου φετος :lol::lol:

 

Οτι συσκευή κι αν πάρεις την ιδια τύχη θα έχει εαν δεν αλλάξεις την συνήθεια του τζιν. 5 ίντσες σε τζιν θα φθαρεί αναγκαστικά ειτε ειναι iphone ειτε sony ειτε samsung. Trust me!!!. Αυτο το κάναμε παλιά με τις μικρές συσκευές, οχι πια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα-και ενω το τηλεφωνο κοιμοταν επανω στο γραφειο- πατησα το homebutton να δω την ωρα.

μετα απο κανα 2 λεπτα που κοιταξα,δεν ειχε σβησει η οθονη.

του εκανα επανεκινηση αλλα παλι το ιδιο.ξεκολλησε με το που αλλαξα την διαρκεια φωτισμου απο 30δευτ σε 15δευτ και την ξαναπηγα 30δευτ.

τωρα οσες φορες και να το δοκιμασα,σβηνει κανονικα.

μου το ειχε ξανακανει πριν κανα μηνα.τι μπορει να φταιει?

 

Τον τελευταίο καιρό τα γερμανικά S4 εχουν παρει 3 updates αν μετράω σωστά. Στο 2ο update εμφανίστηκε αυτο το bug που αναφέρεις ενω στο τελευταίο πριν απο 1-2 βδομαδες διορθωθηκε. Απλα περιμένεις λοιπον, δεν εχει κατι η συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

πηρα κι`εγω ενα μικρο update πριν λιγες ημερες.πως θα δω τι προελευσης rom φοραω?

Με το Phone INFO από το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό τα γερμανικά S4 εχουν παρει 3 updates αν μετράω σωστά. Στο 2ο update εμφανίστηκε αυτο το bug που αναφέρεις ενω στο τελευταίο πριν απο 1-2 βδομαδες διορθωθηκε. Απλα περιμένεις λοιπον, δεν εχει κατι η συσκευή σου

 

νομίζω και το δικό μου είχε ένα τέτοιο θεματάκι.. και νομίζω αναβόσβηνε και το ματάκι επάνω! σαν να νόμιζε το κινητό ότι το κοιτάω και δεν έσβηνε η οθόνη... πάντως το bug με την ώρα στο κλείδωμα δεν έχει εξαφανιστεί! άλλη ώρα είναι, άλλη ώρα δείχνει.. και στο προηγούμενο update μου έβγαλε αυτό το πρόβλημα λίγο μετά που το πέρασα.. με factory reset κιόλας... και πάλι τα ίδια.. ελπίζω να στρώσει στην πορεία όπως είχε γίνει και πριν..!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Με το Phone INFO από το play store .

 

Το εβαλα στο δικο μου και λεει :

 

Country of Origin

Made in Korea

 

CSC Country

France

 

Τι σημαινουν αυτά ? Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χώρα παραγωγής >Κορέα .

Χώρα προέλευσης > Γαλλία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χώρα παραγωγής >Κορέα .

Χώρα προέλευσης > Γαλλία .

 

Ευχαριστω .Αν δεν κανω λαθος το Κορεα είναι καλο ? Το προελευσης εκτος από θεμα εγγυησης (Ευρωπαϊκη Ενωση)εχει καποια άλλη σημασια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω .Αν δεν κανω λαθος το Κορεα είναι καλο ? Το προελευσης εκτος από θεμα εγγυησης (Ευρωπαϊκη Ενωση)εχει καποια άλλη σημασια ?

 

Μια χαρά ειναι ,η χώρα προέλευσης εκτός απο θέμα εγγύησης όπως σωστά ανάφερες έχει να κάνει με τόσο πόσο γρήγορα θα παίρνει τα update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια αν το γνωριζεται και αν σας το κανει κ εσας...

Πριν λιγο καιρο με το που πατουσα στο κινητο μου κ το αφηνα για λιγη ωρα αδρανες και κλειδωνε....με το που πηγαινα να το ξανα δω και ενω ειχα καποια κλιση ή σμσ αυτο δονουταν μολις το επιανα στα χερια...και πλεον δεν κανει δονηση αλλα μονο αναβοσβηνει το μπλε φωτακι...μηπως ξερετε αν ειναι καποια ρυθμιση ωστε να το ξανα ενεργοποιησω??

Διαβασα και αυτο εδω απο το εγχειριδιο...

Όταν ανασηκώνετε τη συσκευή αφού παρέμεινε αδρανής για κάποιο χρονικό διάστημα ή όταν έχει

απενεργοποιηθεί η οθόνη, αυτή δονείται αν έχετε αναπάντητες κλήσεις ή νέα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι σημαινει εχει γραψει ο knox.Σημερα δεν ξερω τι μου ηρθε και ενώ δεν το ειχα χρησιμοποιηση ποτε εκανα απλα εισοδο δεν ξερω αν εκανα ******* ας μου πει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι σημαινει εχει γραψει ο knox.Σημερα δεν ξερω τι μου ηρθε και ενώ δεν το ειχα χρησιμοποιηση ποτε εκανα απλα εισοδο δεν ξερω αν εκανα ******* ας μου πει καποιος.

Διάβασε εδώ Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα οταν παταω το knox με καλοσοριζει και περιμενει να συμφωνησω για να γινει εγκατασταση(?)..

να το προχωρησω ή δεν υπαρχει λογος?

Link to comment
Share on other sites

 

Σ`ευχαριστω πολύ φιλε μου το διαβασα αλλα τωρα που εκανα εισοδο εχασα την εγγυηση μου???

Link to comment
Share on other sites

Προφανως με το "εισοδο", εννοεις ενεργοποιηση.

Οχι, αν απλα το ενεργοποιήσεις δεν χανεις τπτ. Ειναι σαν να εχεις ενα πιο secure τηλεφωνο μεσα στο τηλεφωνο σου. Αυτη ειναι η δουλεια του και σε καποιες εταιριες μαλιστα το χρησιμοποιουν ηδη.

Μπορεις και να το ξανακλεισεις αν δεν το θελεις πια.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...