Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα,

Κάτοχος και εγώ του υπερκινητου απο Παρασκευή, arctic blue.

Skroutz : Ortel.gr 320€ με μεταφορικά Θεσσαλονική, μοντέλο Ουγγαρίας με ΟΤΑ update σε kit kat.

Super εργαλείο, το είχα στήσει για δύο συναδέλφους αρχάριους σε andoid, και κανα χρόνο τώρα το λιγουρεύομουν.

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το LED Notification:

Στο πεδίο Led indicator έχει τέσσερα πεδία για on - off του led, δεν έχει δηλαδή παραμετροποιήσεις, ταχύτητα , χρώμα και να είναι για διάφορες εφαρμογές.

Π.χ για κλήσεις χρησιμοποιώ το touch pal contacts, το οποίο γίνεται η default εφαρμογή τηλ. κλήσεων. To led ακι ειδοποίησεις δεν ανάβει στις αναπάντητες...

Στο handcent πάλι που έχω για μηνύματα ανάβει...

Επίσης θα ήθελα όταν φορτίζει να ανάβει το led και ας είναι ανοιχτή η οθόνη, κάτι χρήσιμο όταν οδηγείς, έχεις χάρτες και θέλεις να ξέρεις ότι φορτίζεις...

Έχετε να προτείνεται κάποια εφαρμογή (είμαι root με 4.4.2 (για την ώρα:ninja:))

Δοκίμασα το light flow αλλά δε μου έκανε δουλειά, πάλι δε δούλεψε η εφαρμογή κλήσεων...

Λογικά το θέμα θα έχει ξανατεθεί αλλά είναι 500+ σελίδες... οπότε thanks in advance!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΝ καταλαβα καλα αυτο για το led εγω το ρυθμιζω μεσα απο την καθε εφαρμογη....δηλαδη στο whatsup το εχω με ασπρο led....στο mail μπλε....στο viber κοκκινο κτλ...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ καταλαβα καλα αυτο για το led εγω το ρυθμιζω μεσα απο την καθε εφαρμογη....δηλαδη στο whatsup το εχω με ασπρο led....στο mail μπλε....στο viber κοκκινο κτλ...

 

ωστό αυτό που λές , αλλά δεν έχουν όλες οι εφαρμογές αυτήν την ρύθμιση.

Π.Χ το το touchpal contacts που έγραψα πριν, αλλά και στο viber δεν τη βρήκα τη ρύθμιση.

επίσης θα ηθέλα να ανάβει ενώ το φορτίζω...

δεν υπάρχει καμιά παραμετροποίηση με εφαρμογή? πλην του light flow

Link to comment
Share on other sites

ωστό αυτό που λές , αλλά δεν έχουν όλες οι εφαρμογές αυτήν την ρύθμιση.

Π.Χ το το touchpal contacts που έγραψα πριν, αλλά και στο viber δεν τη βρήκα τη ρύθμιση.

επίσης θα ηθέλα να ανάβει ενώ το φορτίζω...

δεν υπάρχει καμιά παραμετροποίηση με εφαρμογή? πλην του light flow

 

Όσον αφορά αν θα ανάβει όταν φορτίζεις πήγαινε ρυθμίσεις/Η συσκευή μου/΄Ενδειξη LED και τικάρισε το Φόρτιση.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά αν θα ανάβει όταν φορτίζεις πήγαινε ρυθμίσεις/Η συσκευή μου/΄Ενδειξη LED και τικάρισε το Φόρτιση.

 

Αν διαβάσεις αναφέρει ότι κατά τη διάρκεια της φόρτισης αναβει το led μονο όταν η οθόνη είναι κλειστή...

Έτσι αν οδηγείς και ο χάρτης καλύπτει όλη την οθόνη δε μπορείς να ξέρεις αν φορτίζεις...

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή για παραμετροποίηση του LED που να αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις αναφέρει ότι κατά τη διάρκεια της φόρτισης αναβει το led μονο όταν η οθόνη είναι κλειστή...

Έτσι αν οδηγείς και ο χάρτης καλύπτει όλη την οθόνη δε μπορείς να ξέρεις αν φορτίζεις...

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή για παραμετροποίηση του LED που να αξίζει?

 

Ετσι είναι ....Το αν υπαχει εφαρμογή δεν ξερω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις αναφέρει ότι κατά τη διάρκεια της φόρτισης αναβει το led μονο όταν η οθόνη είναι κλειστή...

Έτσι αν οδηγείς και ο χάρτης καλύπτει όλη την οθόνη δε μπορείς να ξέρεις αν φορτίζεις...

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή για παραμετροποίηση του LED που να αξίζει?

 

Ε όταν η οθόνη είναι ανοιχτή σου δείχνει στο εικονίδιο της μπαταρίας αν φορτίζει ή όχι με ένα τικ στο πάνω μέρος της οθόνης ίσα ίσα να εμφανιστεί η μπάρα!!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ρώτησα, κατέβασα τη πιο δημοφιλή εφαρμογή, "light manager" και όλα καλά.

Το ρυθμίζεις το LED ακι για όποια εφαρμογή θέλεις, το χρώμα και το ρυθμό που θέλεις.

Εκτός από το να ανάβει το LED ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή, κάτι χρήσιμο όταν τρέχεις GPS MAPS , sygic π.χ., καλύπτεται και η πάνω μπάρα με την ένδειξη μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ρώτησα, κατέβασα τη πιο δημοφιλή εφαρμογή, "light manager" και όλα καλά.

Το ρυθμίζεις το LED ακι για όποια εφαρμογή θέλεις, το χρώμα και το ρυθμό που θέλεις.

Εκτός από το να ανάβει το LED ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή, κάτι χρήσιμο όταν τρέχεις GPS MAPS , sygic π.χ., καλύπτεται και η πάνω μπάρα με την ένδειξη μπαταρίας.

 

 

Καλως ρώτησες να μαθαίνουμε και οι υπολοιποι

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ρώτησα, κατέβασα τη πιο δημοφιλή εφαρμογή, "light manager" και όλα καλά.

Το ρυθμίζεις το LED ακι για όποια εφαρμογή θέλεις, το χρώμα και το ρυθμό που θέλεις.

Εκτός από το να ανάβει το LED ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή, κάτι χρήσιμο όταν τρέχεις GPS MAPS , sygic π.χ., καλύπτεται και η πάνω μπάρα με την ένδειξη μπαταρίας.

Για να δουλέψει το "light manager" χρειάζεται root της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα S4 Black Edition αναμεσα σας.. το S4 mini θα το εχω απο κοντα και παλι αλλα σε αλλα χερια της παρεας πια.. καλως σας ηρθα :P

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα κάνει root ,μετά unroot και πέρασα μέσω Odin την 4.4.2 και έκανα factory reset... Και τώρα το knox δεν μπορεί να εγκατασταθεί,υπάρχει τρόπος να μπορέσω να κάνω την εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το "light manager" χρειάζεται root της συσκευής?

Δε με ρώτησε για superuser permission, οπότε δεν ήθελε τη χρήση root.

Κατέβασε το και τρέξτο, αξίζει, μπορείς να ρυθμίσεις όπως θες το LED.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους να εχετε ένα καλο πασχα ευχομαι,παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια ,πηρα τον γαλαξια ς4 όλα καλα ,θελω την βοηθεια σας για κατι ,στο εικονιδιο που λεγετε ΣΥΛΛΟΓΗ εκει εχω τις φωτο και τα βιντεο (όπως τα ειχα και στο ς3),εκει όταν παταω και πηγαινω στις ρυθμισεις του επανω εχει τον λογαριασμο μου στο gmail και από κατω στη διαχειριση δεδομενων SNS εχει συγχρονισμο μονο μεσω wifi το οποιο το εχω ξετσεκαρισμενο,πατωντας πανω στον λογαριασμο του gmail βγαζει τσεκαρισμενα το drive-gmail-google+-βιβλια google-επαφες-δεδομενα εφαρμογών-ημερολογιο-λευκωματα picasa-περιπτερο-στοιχεια-φωτο......Επειδή στο s3 δεν τα ειχε αυτά εκει ,αν αφαιρεσω τον λογαριασμο τελειως μετα δεν παιζει το playstore και κατι αλλα ,από την άλλη μολις τον δημιουργω στην συλλογη μου ζηταει ΑΙΤΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΔΕΙΑ η google για τα λευκωματα ιστου picasa...συγνωμη που σας ζαλισα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα κάνει root ,μετά unroot και πέρασα μέσω Odin την 4.4.2 και έκανα factory reset... Και τώρα το knox δεν μπορεί να εγκατασταθεί,υπάρχει τρόπος να μπορέσω να κάνω την εγκατάσταση;

 

αμα εχει γινει γραψει 0/1 knox δεν μπορεις να κανεις εγκατασταση!!!δεν χανεις κ τιποτα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους να εχετε ένα καλο πασχα ευχομαι,παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια ,πηρα τον γαλαξια ς4 όλα καλα ,θελω την βοηθεια σας για κατι ,στο εικονιδιο που λεγετε ΣΥΛΛΟΓΗ εκει εχω τις φωτο και τα βιντεο (όπως τα ειχα και στο ς3),εκει όταν παταω και πηγαινω στις ρυθμισεις του επανω εχει τον λογαριασμο μου στο gmail και από κατω στη διαχειριση δεδομενων SNS εχει συγχρονισμο μονο μεσω wifi το οποιο το εχω ξετσεκαρισμενο,πατωντας πανω στον λογαριασμο του gmail βγαζει τσεκαρισμενα το drive-gmail-google+-βιβλια google-επαφες-δεδομενα εφαρμογών-ημερολογιο-λευκωματα picasa-περιπτερο-στοιχεια-φωτο......Επειδή στο s3 δεν τα ειχε αυτά εκει ,αν αφαιρεσω τον λογαριασμο τελειως μετα δεν παιζει το playstore και κατι αλλα ,από την άλλη μολις τον δημιουργω στην συλλογη μου ζηταει ΑΙΤΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΔΕΙΑ η google για τα λευκωματα ιστου picasa...συγνωμη που σας ζαλισα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ευχαριστω πολύ

Φίλε μου καλό Πάσχα και σ' εσένα, αλλά δεν κατάλαβα τι ζητάς... Το κείμενό σου μου "έκαψε" το μυαλό... Χωρίς παρεξήγηση, ίσως είναι και λίγο αργά, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

εχεις και ένα δικιο...λοιπον στο εικονιδιο που λεγετε συλλογη εκει εχω τις φωτο και τα βιντεο,το παταω ανοιγει βλεπω τις φωτο και τα βιντεο και κατω αριστερα παταω και λεει ρυθμισεις,πατωντας εκει πρωτο εχει:Λογαριασμοι,και εκει είναι το mail μου,απο κατω Διαχειριση δεδομενων SNS Συγχρονισμος μονο μεσω WI FI το εχω ξετσεκαριστο το κουτακι....αυτό που θελω να ρωτησω είναι,ενω στο s3 η εφαρμογή δεν ειχε καποιο mail να συγχρονιζει στο s4 θελει συγχρονισμο γιατι αλλιως αν δεν το κανω μου γραφει :Αιτημα συνδεσης Το συλλογη ζητα αδεια να:Λευκωματα Ιστου Picasa,αυτο θελω να μαθω τι είναι και γιατι το ζηταει

 

Σας παρακαλώ πολύ, πείτε μου, στην συλλογη φωτογραφιών αν ανοιξουμε μια φωτογραφία υπάρχει η επιλογή "αντιγραφή στο πρόχειρο". Αυτο το προχειρο λοιπον πού είναι και σε τι χρησιμεύει; Το έχω κάνει σε κάποιες από τις φωτογραφίες μου, ψάχνοντας να βρω που γίνεται αυτη η αντιγραφή αλλα μάταιος κόπος! Βοηθήστε σας παρακαλώ! Ευχαριστω!

καλησπέρα να σε ρωτησω στην Συλλογη σου κανει συγχρονισμο με το mail σου και αν δεν το κανεις σου ζητα Αδεια ιστου για το picasa?

 

Στη συλλογη μου ζηταει αυτό

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατοχος κι εγω ενος black mist S4,εκανα και το update του kit-kat το τηλ παει σφαιραααα!!

Παιδια εχετε βγαλει την ζελατινα στο μπροστινο μερος της οθονης,εσεις?οταν ειναι καινουριο το τηλ..

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Ενα ποσσοστο της μπαταριας 19% που μου τρωνε οι υπηρεσιες Google ειναι πολυ?

 

Πάρα πολύ και για αυτό λογικά δεν έχεις και καλή αυτονομία! Τα δύο που τρώνε πολύ μπαταρία είναι το Location reporting και το Android Device Manager που είναι κάτι σαν το find my iphone της apple. Αν τα απενεργοποιήσεις και τα 2(για μένα είναι άχρηστα έτσι κ αλλιώς) δεν θα βλέπεις καθόλου το google framework στην χρήση. Και καλύτερη μπαταρία φυσικά κατά μεγάλο ποσοστό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ και για αυτό λογικά δεν έχεις και καλή αυτονομία! Τα δύο που τρώνε πολύ μπαταρία είναι το Location reporting και το Android Device Manager που είναι κάτι σαν το find my iphone της apple. Αν τα απενεργοποιήσεις και τα 2(για μένα είναι άχρηστα έτσι κ αλλιώς) δεν θα βλέπεις καθόλου το google framework στην χρήση. Και καλύτερη μπαταρία φυσικά κατά μεγάλο ποσοστό.

 

Και πως τα απενεργοποιω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Στα sms μου εμφανίζει μόνο τα κεφαλαία. Έχω το black edition, χώρα προέλευσης Αυστρία. Είναι άραγε πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Στα sms μου εμφανίζει μόνο τα κεφαλαία. Έχω το black edition, χώρα προέλευσης Αυστρία. Είναι άραγε πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης;

 

Δεν αφορά το συγκεκριμένο τηλ αλλά όλα τα σαμμυ. Πήγαινε στα μηνύματα-ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας και βάλε αυτόματο και είσαι οκ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό και επίσης είτε από εκεί είτε από τις ρυθμίσεις κλείνεις και το location reporting και τελείωσες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...