Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμάσει κανένας απο το play την εφαρμογή : Snapdragon™ BatteryGuru η οποία έιναι ΜΟΝΟ για επεξεργαστες Snapdragon™ για να μας πει εντυπώσεις ???

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω απο χθες...περιμενω να "μαθει" το κινητο μου....σαν πρωτη εντυπωση μου φανηκε καλο ...μετα μια απ'τα ιδια...για πιο σιγουρη γνωμη απο αυριο και μετα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

αμα δεις κατω απο το κουτι της Nova λεει εταιρια κατασκευης PACE αλλα βαζοντας το Pace Παλι τιποτα.

 

Το ξέρω αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Προφανώς δεν έχουν βάλει τους κωδικούς και δεν βλέπω να τους βάζουν κιόλας. Το ZappIR αξίζει 10000% τα λεφτά του!

 

Εχει δοκιμάσει κανένας απο το play την εφαρμογή : Snapdragon™ BatteryGuru η οποία έιναι ΜΟΝΟ για επεξεργαστες Snapdragon™ για να μας πει εντυπώσεις ???

 

Μην το ποστάρεις σε 15 thread...

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το καταληλο μέρος αλλα γράφω το πρόβλημα.

μου έκλεισε απο μπαταριά του βάζω να φορτίσει ανοίγει μια χαρά και δουλεύει μετά από κάνα 2 όρο πάω να δω και δεν δουλεύει.

το κινητό εκεγε τώρα δεν ανάβει.κάνεις που να έπαθε το ίδιο?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το καταληλο μέρος αλλα γράφω το πρόβλημα.

μου έκλεισε απο μπαταριά του βάζω να φορτίσει ανοίγει μια χαρά και δουλεύει μετά από κάνα 2 όρο πάω να δω και δεν δουλεύει.

το κινητό εκεγε τώρα δεν ανάβει.κάνεις που να έπαθε το ίδιο?

 

Μπαταριούλααααααααα!!! Αν δεις και παρατηρήσεις πρέπει να έχει φουσκώσει. Έχει αναφερθεί πολλάκις

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια μάτια στην μπαταρία του, πριν κανείς οτιδήποτε αλλο!

 

Δυστυχώς κυκλοφόρησε πολύ κ@λ@κινέζικη, άθλιας ποιοτητας μπαταρια!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταριούλααααααααα!!! Αν δεις και παρατηρήσεις πρέπει να έχει φουσκώσει. Έχει αναφερθεί πολλάκις

 

η μπαταρία είναι οκ.δεν έχει φουσκώσει.δεν βλέπω κάτι.

με σκέτο φορτιστή δεν ανάβει το τηλ?

και βλέπω made in korea. που λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα.

υπάρχει κάποιος τρόπος να δω αν ανοίξει.

Edited by grigoris10
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία είναι οκ.δεν έχει φουσκώσει.δεν βλέπω κάτι.

με σκέτο φορτιστή δεν ανάβει το τηλ?

και βλέπω made in korea. που λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα.

υπάρχει κάποιος τρόπος να δω αν ανοίξει.

 

Όλοι μαζί γραφαμε! :p

Λογικά πρέπει ν' αναβει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εντοπίσα ένα πρόβλημα - λάθος στην εξαγωγή επαφών που κάνει οποιοδήποτε κινητό Android και φυσικά και το s4 και αυτό είναι ότι δεν αποθήκευει τον προεπιλεγμενο νούμερο σε κάθε επαφή.

 

Υπαρχει τρόπος να κρατάει ακόμα και αυτή την πληροφορία στο αρχείο vcf που έχεις αποθήκευση τις επαφές σου.

 

Το έχω παρατηρήσει και γω αυτό το πρόβλημα και με ενοχλεί πολύ καθώς περνάω την κάθε αναβάθμιση με Odin και πρέπει να τα ξαναστήνω όλα απ' την αρχή. Όχι μόνο δεν κρατάει τον προεπιλεγμένο αριθμό αλλά βάζει και ότι να ναι ετικέτες (το κινητό το βάζει ως σπίτι και τούμπαλιν, το γραφείο ως Fax και γενικώς τρικυμία!). Επίσης δεν κρατάει τις φωτογραφίες που έχεις προσθέσει στις επαφές σε high quality. Αν προσέξετε όταν προσθέτεις μια εικόνα σε μια επαφή τότε αυτή (κατά τη διάρκεια της κλήσης) πιάνει τη μισή οθόνη πάνω από τις επιλογές τερματισμού της κλήσης κτλ και η ποιότητά της είναι πολύ καλή. Ε αν κάνεις επαναφορά από το vfc τότε η φωτογραφία κατά της διάρκεια της κλήσης είναι ένα μικρό τετράγωνο και πιξελιασμένη. Δοκίμασα και το Super Backup αλλά δεν είδα καμία διαφορά. Η μόνη λύση είναι συγχρονισμός με Gmail κτλ αλλά πάντα θέλω να το αποφεύγω αυτό.

 

Εχει δοκιμάσει κανένας απο το play την εφαρμογή : Snapdragon™ BatteryGuru η οποία έιναι ΜΟΝΟ για επεξεργαστες Snapdragon™ για να μας πει εντυπώσεις ???

 

 

Την έχω και γω από χθες το πρωί. Στην αρχή μου είπε ότι θέλει περίπου 7 μέρες για να μάθει τις συνήθειες του κινητού και να το παραμετροποίησει, οπότε το ανάλογο feedback θα γίνει την επόμενη βδομάδα! Ενδιαφέρουσα είναι και η δεύτερη εφαρμογή που έβγαλε η Snapdragon η οποία λέγεται Glance και αντικαθιστά κατά κάποιον τρόπο την οθόνη κλειδώματος με πολύ πιο όμορφα Notifications και συντομεύσεις για εφαρμογές και επαφές ανάλογα με τη χρήση τους.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση!!

Έχω έναν hdd 500γιγα 2,5" χωρίς εξωτερικό τροφοδοτικό,τον διαμόρφωσα σε exFAT,πέρασα ταινία 11γιγα mkv και το κινητό (OTG) την παίζει κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση!!

Έχω έναν hdd 500γιγα 2,5" χωρίς εξωτερικό τροφοδοτικό,τον διαμόρφωσα σε exFAT,πέρασα ταινία 11γιγα mkv και το κινητό (OTG) την παίζει κανονικά!!

 

Πως φίλε τον διαμορφωσες εχω και εγώ έναν με 1terra χωρίς εξωτερική τροφοδοσία

Link to comment
Share on other sites

στο pc μέσα από τα windows έκανα διαμόρφωση.

Πριν τον κανεις exFat δεν τον διαβαζε δηλαδη και τωρα τον διαβαζει; Αν ειναι Fat32 δεν τον διαβαζει; Εχω το LG G2 και με ενδιαφερει να διαβαζει σκληρο δισκο! Μηπως εχεις αλλαξει και kernel;

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμποπειω πολυ την λειτουργεια πολλαπλα παραθυρα του κινητου με εχει βολεψει τρομερα ομως τωρα μερικες μερες αγνωστο γιατι ενω ειναι ενεργοποιημενο εξαφανιζεται το βελακι απο την οθονη στα καλα καυουμενα πρεπει να το απενεργοποιησω να το ενεργοποιησω ξανα για να δουλεψει καμια ιδεα????????????
Link to comment
Share on other sites

μήπως πατάς το κουμπί επιστροφή παραπάνω και το εξαφανίζεις από την οθόνη?όταν δεις ότι εξαφανίζεται κράτα πατημένο το κουμπί πού επιστρέφεις στα μενού και βλέπεις αν είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

μήπως πατάς το κουμπί επιστροφή παραπάνω και το εξαφανίζεις από την οθόνη?όταν δεις ότι εξαφανίζεται κράτα πατημένο το κουμπί πού επιστρέφεις στα μενού και βλέπεις αν είναι αυτό.

 

οχι δεν το παταω παρατεταμενα ωστε να το βγαλω εγω φευγει μονο του για καπιο λογο!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πριν τον κανεις exFat δεν τον διαβαζε δηλαδη και τωρα τον διαβαζει; Αν ειναι Fat32 δεν τον διαβαζει; Εχω το LG G2 και με ενδιαφερει να διαβαζει σκληρο δισκο! Μηπως εχεις αλλαξει και kernel;

 

Το θεμα δεν ειναι μονο να τον διαβαζει. Το fat32 εχει θεμα με τα μεγαλα αρχεια που δεν μπορεις να του περασεις σε αντιθεση με το exfat ή το ntfs. Δλδ σε fat32 μπορεις να περασεις μια ταινία 720-1080p ασυμπιεστη. Πανω απο 4gb γιοκ, δεν μπορεις να περασεις

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι μονο να τον διαβαζει. Το fat32 εχει θεμα με τα μεγαλα αρχεια που δεν μπορεις να του περασεις σε αντιθεση με το exfat ή το ntfs. Δλδ σε fat32 μπορεις να περασεις μια ταινία 720-1080p ασυμπιεστη. Πανω απο 4gb γιοκ, δεν μπορεις να περασεις

Δε με πειραζει τοσο οτι δεν μπορω να βαλω αρχεια μεγαλυτερα απο 4 gb! Εχω εναν 500 gb διαμορφωμενο σε fat32 γιατι αλλιως δεν τον διαβαζουν και αλλες συσκευες που εχω (αποκωδικοποιητης, playstation). Απλα το θεμα μου ειναι οτι δεν τον διαβαζει το κινητο και δεν ξερω αν ειναι θεμα συσκευης; Αν ξερει καποιος ας με διαφωτησει!! Και συγγνωμη παιδια για το off topic :O

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τις ρυθμίσεις όπως στα παρακάτω Βίντεο και το τηλέφωνο πάει τρομερά γρήγορα χωρίς ίχνος lag Θέλω να ρωτήσω κάποιον που ξέρει Μήπως έτσι δημιουργήσω προβλήματα στο τηλ Ευχαριστώ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y&feature=youtube_gdata_player

Link to comment
Share on other sites

ίσως αν κάνεις μία επανεκκίνηση??μπορεί να έχει φάει κανένα σκάλωμα.

 

Έχω κάνει και επανεκκίνηση και άλλο πρόγραμμα multi window δοκίμασα τίποτα τα ίδια :(

Link to comment
Share on other sites

για θυμήσου μήπως όταν ξεκίνησε να στο κάνει τι εφαρμογες είχες εγκαταστήσει...ίσως κάποια να στο απενεργοποιεί.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τις ρυθμίσεις όπως στα παρακάτω Βίντεο και το τηλέφωνο πάει τρομερά γρήγορα χωρίς ίχνος lag Θέλω να ρωτήσω κάποιον που ξέρει Μήπως έτσι δημιουργήσω προβλήματα στο τηλ Ευχαριστώ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y&feature=youtube_gdata_player

 

Όχι δε δημιουργείς κανένα πρόβλημα. Είναι ρυθμίσεις που τις έχουμε κάνει οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...