Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν εχω εγκατεστημενη αυτην την εφαρμογη (μου το ειπε κ ενας αλλο παλλικαρι εδω στο φορουμ)... Καμια αλλη ιδεα?????

 

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών, βρες την Αρχική TouchWiz και εκεί που λέει εκκίνηση από προεπιλογή κάνε διαγραφή προεπιλογών. Κάνε ένα reboot και όταν μετά σε ρωτήσει ποιον launcher θέλεις πάτα Πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες έκανα και εγώ update στην 4.3 μεσω Kies και τώρα μόλις και το καινούριο update που άφησαν πάλι από σήμερα 29/11 σε κυκλοφορία που είναι σαν πρόσθετο.

 

Βλέπω ότι δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το διπλό κλικ home button που ανοίγει το S-Voice και ξετσεκάραμε το Open via Home Key ώστε όταν πατάμε το Home Button να μην έχει lag και να μας επιστρέφει κατευθείαν. Το ξετσεκάρω κανονικά αλλά είναι ίδιο με πριν αργεί δηλαδή λίγο.Το κάνει και σε εσάς στην 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενημέρωση το Kies!

 

Το καινούριο update, φαίνεται να βελτίωσε κάποια πράγματα,

μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα και περιμένω να τσεκάρω και την

μπαταρία. 27/11 Build.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών, βρες την Αρχική TouchWiz και εκεί που λέει εκκίνηση από προεπιλογή κάνε διαγραφή προεπιλογών. Κάνε ένα reboot και όταν μετά σε ρωτήσει ποιον launcher θέλεις πάτα Πάντα.

Όχι, το ίδιο κανει... Δεν διορθώθηκε, Νομίζω ότι κάτι άλλο συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, οταν είμαι στην κορυφή μιας σελίδας στο ίντερνετ και κάνω scrolling προς τα κάτω η προς τα επάνω γρήγορα, μου φορτώνει την σελίδα με τετράγωνα ( οχι πιξελ, μεγάλα τετράγωνα)....

Παιδιά είναι φυσιολογικό αυτό, στο 5αρι μου δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα, έτοιμος είμαι να το στείλω! !!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την MK8 προστέθηκε η δυνατότητα 'μη αυτόματης' ενημέρωσης πολιτικής ασφαλείας, κάτι που δεν υπήρχε πριν.

(για όποιον έχει ακόμα το πρόβλημα με το μήνυμα ασφαλείας του knox σχετικά με κάποια εφαρμογή)

 

Επίσης σήμερα βγάλανε και update στο Samsung Store για την εφαρμογή sHealth που φτιάχνει το bug που έτρωγε μπαταρία χωρίς να τη χρησιμοποιείς.

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Ξερει καποιος καποια εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη με κωδικο η μοτιβο αλλα να εχει συντόμευση για να ενεργοποιώ εγω οποτε θελω την οθονη του κινητου !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, οταν είμαι στην κορυφή μιας σελίδας στο ίντερνετ και κάνω scrolling προς τα κάτω η προς τα επάνω γρήγορα, μου φορτώνει την σελίδα με τετράγωνα ( οχι πιξελ, μεγάλα τετράγωνα)....

Παιδιά είναι φυσιολογικό αυτό, στο 5αρι μου δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα, έτοιμος είμαι να το στείλω! !!

 

update, με τον chrome πάει σφαίρα !!!

 

Τι να κάνω?? Να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Βαριέμαι το στήσιμο πάλι.....

Link to comment
Share on other sites

update, με τον chrome πάει σφαίρα !!!

 

Τι να κάνω?? Να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Βαριέμαι το στήσιμο πάλι.....

 

Κανε του μια εκκαθάριση .

Ρυθμίσεις >διαχειρηστη εφαρμογών >όλα >broswer

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε του μια εκκαθάριση .

Ρυθμίσεις >διαχειρηστη εφαρμογών >όλα >broswer

 

Τα ίδια.......

 

Του κάνω τώρα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανέρχομαι!

 

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα, οταν είμαι στην κορυφή μιας σελίδας στο ίντερνετ και κάνω scrolling προς τα κάτω η προς τα επάνω γρήγορα, μου φορτώνει την σελίδα με τετράγωνα ( οχι πιξελ, μεγάλα τετράγωνα)....

Παιδιά είναι φυσιολογικό αυτό, στο 5αρι μου δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα, έτοιμος είμαι να το στείλω! !!

 

update, με τον chrome πάει σφαίρα !!!

 

Τι να κάνω?? Να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Βαριέμαι το στήσιμο πάλι.....

 

Κανε του μια εκκαθάριση .

Ρυθμίσεις >διαχειρηστη εφαρμογών >όλα >broswer

 

Τα ίδια.......

 

Του κάνω τώρα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανέρχομαι!

 

 

Του έκανα επαναφορά και πάλι τα ίδια, ρίξτε μια ματιά στο βιντεάκι που ανέβασα και πείτε μου αν είναι φυσιολογικό ή όχι (βρε που μπλέξαμε παρασκευιάτικα...)

 

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Του έκανα επαναφορά και πάλι τα ίδια, ρίξτε μια ματιά στο βιντεάκι που ανέβασα και πείτε μου αν είναι φυσιολογικό ή όχι (βρε που μπλέξαμε παρασκευιάτικα...)

 

 

Μου το κάνει, όχι ομως τόσο έντονα οπως στο video σου αλλά μόνο με τον εργοστασιακό browser. Με τον chrome που χρησιμοποιώ, όλα είναι άψογα. Σήμερα ξεκίνησε να διατίθεται διορθωτικό update οπότε θα φτιάξει. Προσωπικά αφού δεν χρησιμοποιώ ποτέ τον internet explorer δε με πολυαπασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει, όχι ομως τόσο έντονα οπως στο video σου αλλά μόνο με τον εργοστασιακό browser. Με τον chrome που χρησιμοποιώ, όλα είναι άψογα. Σήμερα ξεκίνησε να διατίθεται διορθωτικό update οπότε θα φτιάξει. Προσωπικά αφού δεν χρησιμοποιώ ποτέ τον internet explorer δε με πολυαπασχολεί.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλος, μόνο στο myphone το κάνει έτσι....

Άρα είμαστε για αναζήτηση σφραγισμένου 5ς, μέσα στην επόμενη εβδομάδα ελπίζω να το έχω χαιρετήσει :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Germany 2013 November 4.3 I9505XXUEMKE πριν κανα 2 εβδομαδες καναμε την MK8 αυτη εδω η καινουργια η ΜΚΕ αλλαζει τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων στον Launcher, πως ακριβως ονομαζεται η εφαρμογη?!?

 

Με την νεα ΜΚΕ εγω παντως δεν ειδα καμια διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλος, μόνο στο myphone το κάνει έτσι....

Άρα είμαστε για αναζήτηση σφραγισμένου 5ς, μέσα στην επόμενη εβδομάδα ελπίζω να το έχω χαιρετήσει :) :) :)

 

Με το συμπάθιο κιόλας φίλε αλλά θ' αλλάξεις κινητό επειδή ΜΙΑ από τις άπειρες εφαρμογές που υπάρχουν για πλοήγηση σου κάνει lag σε ΜΙΑ μόνο σελίδα? Μήπως είσαι λιγάκι υπερβολικός? :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων στον Launcher, πως ακριβως ονομαζεται η εφαρμογη?!?

 

Με την νεα ΜΚΕ εγω παντως δεν ειδα καμια διαφορα...

Touchwiz λέγεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Touchwiz λέγεται .

 

Αυτη την εντυπωση ειχα και γω, αλλα δεν υπαρχει τιποτα με τετοιο ονομα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εντυπωση ειχα και γω, αλλα δεν υπαρχει τιποτα με τετοιο ονομα :worry:

 

Δεν υπάρχει ??

Που ψάχνεις ?? διαχειρηστη εφαρμογών >ολα ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ??

Που ψάχνεις ?? διαχειρηστη εφαρμογών >ολα ??

 

Μιχάλη το screenshot είναι από τη συσκευή σου? Αν ναι ποια έκδοση έχεις, αυτή με τα 16GB ή με τα 32GB? Ρωτάω γιατί έπεσε το μάτι μου στο άθροισμα της μνήμης σου (11,6GB) ενώ στο δικό μου (έκδοση 16GB) βγαίνει σύνολο 9,3 (2,4 σε χρήση/6,9 ελεύθερη).

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το screenshot είναι από τη συσκευή σου? Αν ναι ποια έκδοση έχεις, αυτή με τα 16GB ή με τα 32GB? Ρωτάω γιατί έπεσε το μάτι μου στο άθροισμα της μνήμης σου (11,6GB) ενώ στο δικό μου (έκδοση 16GB) βγαίνει σύνολο 9,3 (2,4 σε χρήση/6,9 ελεύθερη).

 

Είναι από το s3 της γυναικάς μου ,γιαυτό είναι τόσο πολύ . ;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ??

Που ψάχνεις ?? διαχειρηστη εφαρμογών >ολα ??

 

Το βρηκα! Ως "Αρχικη Touchwiz" το χε, γι αυτο δεν το βλεπα! Thnx!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Ξερει καποιος καποια εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη με κωδικο η μοτιβο αλλα να εχει συντόμευση για να ενεργοποιώ εγω οποτε θελω την οθονη του κινητου !

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτήσεις στην ενότητα Android (που είναι και η σωστή) μάλλον θα λάβεις συντομότερα απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...