Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό ώστε να μην επηρεάζεται η στάθμη του ήχου όταν πειράζουμε το volume up/down? Έχω χάσει αρκετές κλείσεις από καταλάθος χαμηλή ένταση λόγω αυτού.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχουμε κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εχω ελληνικό αν περασω την Γερμανική με odin το knox γράφει?η με επίσημη δεν μετράει μετρητής?
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις στο skroutz να ψαξει nfc tags θα σου βγαλει αλλα δυστυχως μονο της sony και πανακριβα αφου τα κοστολογουν 8-9 ευρω το ενα ενω στο ebay μπορεις να βρεις πολυ ποιο φτηνα μαζι με τα εξοδα αποστολης μεχρι το πολυ μεχρι 3 ευρω οποτε......
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την 4.3 και τωρα στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να βρω πωσ μπαινουν παλι η εφαρμογες που εβαζεσ εσυ για να μπαινεις κατευθ απο την οθονη κλειδ.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την 4.3 και τωρα στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να βρω πωσ μπαινουν παλι η εφαρμογες που εβαζεσ εσυ για να μπαινεις κατευθ απο την οθονη κλειδ.

 

Μάλλον στην 4.3 δεν υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία. :(

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω ελληνικό αν περασω την Γερμανική με odin το knox γράφει?η με επίσημη δεν μετράει μετρητής?

 

 

Ξερουμε κατι για το παραπανω?

Οχι τιποτα αλλο, εχω κατεβασει τη ρομ και περιμενω με αγωνια αν την περασω η οχι:)

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κατι για το παραπανω?

Οχι τιποτα αλλο, εχω κατεβασει τη ρομ και περιμενω με αγωνια αν την περασω η οχι:)

 

Οταν βάζεις firmware που εχει knox δεν γράφει ,δεν μπορείς να κάνεις downgrade σε παλιότερο firmware που δεν περιεχέι το knox .

 

Μηνύματά που αφορούν το knox θα παρακαλέσω να γίνονται στο κατάλληλο θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βαζω χθες την 4.3 βλεπω το κινητο super....και σημερα παρατηρω στην επιφανεια της οθονης πανω απ το ακουστικο κατι σαν σκια ....πιεζω ελαφρα την οθονη σε εκεινο το σημειο και κανει

σαν νερα , σαν να ξεκολλησε η πισω επιφανεια...και σε λιγο μεγαλωσε λιγο παραπανω.

Επειδη ειμαι επαρχια πηρα τηλ smartec και τους ειπα να τους στειλω mail .

Μου ειπαν να παρω τηλ απο Δευτερα για να χουν δει το mail.

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο θεμα.....παω για αλλαγη οθονης?

Εχω και θεμα εδω και μερες με το home button....σαν να σκαλωνει...

Εχω σκασει....

http://img27.imageshack.us/img27/1594/j5sr.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βαζω χθες την 4.3 βλεπω το κινητο super....και σημερα παρατηρω στην επιφανεια της οθονης πανω απ το ακουστικο κατι σαν σκια ....πιεζω ελαφρα την οθονη σε εκεινο το σημειο και κανει

σαν νερα , σαν να ξεκολλησε η πισω επιφανεια...και σε λιγο μεγαλωσε λιγο παραπανω.

Επειδη ειμαι επαρχια πηρα τηλ smartec και τους ειπα να τους στειλω mail .

Μου ειπαν να παρω τηλ απο Δευτερα για να χουν δει το mail.

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομοιο θεμα.....παω για αλλαγη οθονης?

Εχω και θεμα εδω και μερες με το home button....σαν να σκαλωνει...

Εχω σκασει....

http://img27.imageshack.us/img27/1594/j5sr.jpg

 

μήπως ξεκόλλησε το screen protector??

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετακινειται , οπως πιεζεις lcd οθονη..., σαν να εχει ξεκολλησει το φοντο που υπαρχει

κατω απο την επιφανεια του γυαλιου...

Αυτο που φαινεται σαν ασπρο ειναι το κενο μεταξυ γυαλιου και του γκρι φοντου που εχει απο πισω...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετακινειται , οπως πιεζεις lcd οθονη..., σαν να εχει ξεκολλησει το φοντο που υπαρχει

κατω απο την επιφανεια του γυαλιου...

Αυτο που φαινεται σαν ασπρο ειναι το κενο μεταξυ γυαλιου και του γκρι φοντου που εχει απο πισω...

 

Δε νομιζω να γίνει αλλαγη οθόνης, αλλά σίγουρα φτιάχνει ευκολα...μια βολτα απ το service θα σε ηρεμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Με τι τροπο φανταζεσαι φιλε μου...γιατι ειμαι επαρχια και θα παιδευτω λιγο...

Ασε που εμαθα οτι εχει χρεωση courier το πανω κατω ενω πχ LG απολυτως δωρεαν...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με τι τροπο φανταζεσαι φιλε μου...γιατι ειμαι επαρχια και θα παιδευτω λιγο...

Ασε που εμαθα οτι εχει χρεωση courier το πανω κατω ενω πχ LG απολυτως δωρεαν...

 

Κι εγω επαρχια ειμαι αλλα samsung service υπάρχει...εαν είσαι σίγουρος οτι δεν εχει στην περιοχή σου, τοτε θα πρεπει να το αποχωριστείς για λίγες μέρες ειναι η αλήθεια. Στην θέση σου θα το πίεζα μόνος μου μήπως εξαφανιστείς αυτο το ασπρο. Λογικά αφου μετακινείται ,ειναι αερας , και ισως φτιάχνει με λίγη πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μονο η λυση να το δωσω στον Γερμανο Ναυπακτου και να το στειλει αυτος (χρονοβορο)

Η να το στειλω Αθηνα (SMARTEC).

Το πιεζω αλλα δεν (κολλανε) εφαπτονται η δυο επιφανειες (γυαλι και εσωτερικο γκρι αυτοκολλλητο)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εσεις το samsung wallet το έχετε ?

 

Ανάλογα το CSC που έχεις, θα πάρεις ή όχι και το wallet.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μονο η λυση να το δωσω στον Γερμανο Ναυπακτου και να το στειλει αυτος (χρονοβορο)

Η να το στειλω Αθηνα (SMARTEC).

Το πιεζω αλλα δεν (κολλανε) εφαπτονται η δυο επιφανειες (γυαλι και εσωτερικο γκρι αυτοκολλλητο)

 

Καλύτερα να το στείλεις μονος σου για να κερδισεις μερες. Οτι κι αν ειναι πάντως, 99,9% θα φτιαχτει ή θα αλλαχτει εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

.

Ασε που εμαθα οτι εχει χρεωση courier το πανω κατω ενω πχ LG απολυτως δωρεαν...

 

Σου ειπε η smartec να στειλει courier να το παραλαβει?

Link to comment
Share on other sites

Απο τα κεντρικα μου ειπαν οτι ειναι με δικη μου χρεωση.....

Δεν ξερω αν ειδοποιηουν αυτοι ή εγω.

Παντως στην Lg ολα τα κανει η αντιπροσωπεια...δεν χρεωνεται τπτ ο πελατης....

 

Καλύτερα να το στείλεις μονος σου για να κερδισεις μερες. Οτι κι αν ειναι πάντως, 99,9% θα φτιαχτει ή θα αλλαχτει εντος εγγυησης.

Αυτο μου ελειπε φιλε μου , να μου πουν οτι φταιω εγω...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απο τα κεντρικα μου ειπαν οτι ειναι με δικη μου χρεωση.....

 

Α σορρυ... Αφου στο ειπαν τοτε θα εχει. Περυσι που ειχα ενα προβλημα με το s3 ηρθαν και το πηραν και μου το ξαναεφεραν χωρις χρεωση.

Και μου ειχαν πει ακριβως αυτο οτι δηλαδη θα στειλουν κουριερ. Βεβαια εγω τους το ειχα παει ηδη μια φορα και δεν ειχαν λυσει το προβλημα οποτε ισως γι αυτο δεν μου πηραν χρηματα οταν το εστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το csc??

 

csc -> consumer software customisation

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εγώ την πήρα την 4.3 ΟΤΑ και βλέπω διαφορά στο τηλέφωνο..

καταρχήν εγινε ποιο γρήγορο ( ετσι νομίζω απο τους 4 μήνες που το χρησιμοποιώ.. ) ..ποιο Smooth οθόνη..εγινε σαν του Nexus η οθόνη αμεση ανταπόκριση και με ποιο απαλό αγγιγμα ...

Τα μενού σαν να συμμορφώθηκαν κάπως ενώ μπήκαν καινούργιες λειτουργίες ...η κάμερα βγάζει ποιο καλές φώτος στο σκοτάδι τωρα αλλες διαφορές δεν είδα ουτε είδα καπου να αλλάζει το μενου...

Αυτό που μου την σπάει ειναι το Kies 3 Που δεν εχει ασύρματη σύνδεση με το κινητό ..η εγώ το έχω χάσει ????δεν ξέρω...

μπαταρία μια απο τα ίδια..1 μέρα με Data ανοιχτα και Facebook κτλ...

Και η φώτο που λέγαμε είναι ξημερώματα και είχε πολύ σκοτάδι ...δηλαδή εγώ κάτω εκεί που πήρε το κινητό τα κτίρια τα έβλεπα με δυσκολία...

1378201_10151722954866238_722381005_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...