Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που τα είδε ο φίλος σου τα lag φίλε μου?...Εγώ γιατί νομίζω ότι μετά το πρώτο Update που δόθηκε, η συσκευή πετάει?..Σε μένα πάνε όλα σφαίρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως ο φιλος δεν εχει απανεργοποιησει απο το developer tools τις επιλογες που εχουμε πει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο φιλος δεν εχει απανεργοποιησει απο το developer tools τις επιλογες που εχουμε πει...

 

Ποιες επιλογες μπορεις να τις πεις λιγο και τι επιδραση εχουν στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εχω απορια

Ειμαι με vodafone.

Ηταν επιλεγμενο το GSM/WCDMA (αυτοματη συνδεση)

Στην περιοχη που ειμαι (χαλανδρι) με το s3 ήμουν παντα με H ή H+

Τωρα ειμαι με Ε συνεχεια.

Επέλεξα το WCDMA μονο και μου βγάζει το H+

Δοκιμασα να κανω τις ρυθμισεις για το LTE που εχουν αναφερθει και ενω δηλωνω το WGL στο secret menu, μου εμφανιζει παλι το Ε στην μπαρα.

Ειναι κατι που κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εχω απορια

Ειμαι με vodafone.

Ηταν επιλεγμενο το GSM/WCDMA (αυτοματη συνδεση)

Στην περιοχη που ειμαι (χαλανδρι) με το s3 ήμουν παντα με H ή H+

Τωρα ειμαι με Ε συνεχεια.

Επέλεξα το WCDMA μονο και μου βγάζει το H+

Δοκιμασα να κανω τις ρυθμισεις για το LTE που εχουν αναφερθει και ενω δηλωνω το WGL στο secret menu, μου εμφανιζει παλι το Ε στην μπαρα.

Ειναι κατι που κανω λαθος;

 

Ναι, δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4G στη γραμμή σου. Δες το ΙΝΒΟΧ σου

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο την vodafone και μου ειπαν οτι δεν παιζει ακομα το 4G για mobile internet.

Παιζει μονο σε συνδεση με στικακι κλπ.

Μου ειπαν οτι σταδιακα (τις επομενες μερες) θα γινει αναβαθμιση και θα παιζει και στα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung S4. Το βρήκα πολύ φθηνά σε ένα μαγαζί μέσω αναζήτησης skroutz, μάλλον τα φέρνουν από Γερμανία από ότι με ενημέρωσαν για αυτό και η χαμηλή τιμή.

Μάλιστα παίζει περίπου 10€ διαφορά αυτό που θέλει αρχική ρύθμιση για να γυρίσει από τα Γερμανικά σε σχέση με αυτό που ήδη είναι προσεταρισμένο στα Ελληνικά!

 

Μιλώντας με έναν γνωστό μου μέσα από Samsung με ενημέρωσε να προσέξω αυτά που έρχονται από Γερμανία ότι έχουν θέμα με τις θερμοκρασίες και ζεσταίνονται περισσότερο, κυρίως το ακουστικό τους!!!!???!!! :confused:

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά; Έχει αγοράσει κάποιος αντίστοιχο από Γερμανία μέσω μαγαζιών εδώ;

:confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μάλιστα παίζει περίπου 10€ διαφορά αυτό που θέλει αρχική ρύθμιση για να γυρίσει από τα Γερμανικά σε σχέση με αυτό που ήδη είναι προσεταρισμένο στα Ελληνικά!

 

Μιλώντας με έναν γνωστό μου μέσα από Samsung με ενημέρωσε να προσέξω αυτά που έρχονται από Γερμανία ότι έχουν θέμα με τις θερμοκρασίες και ζεσταίνονται περισσότερο, κυρίως το ακουστικό τους!!!!???!!! :confused:

 

:confused:

 

Τι εννοείς με το 1ο κομμάτι; τι 10€ διαφορά, και τι προσετταρισμένο;;;

 

Πες στο γνωστό σου, πως δεν αγοράζεις θερμάστρα Samsung, ΚΙΝΗΤΟ αγοράζεις. Αν είναι μια παρτίδα προβληματική, και από την παρτίδα αυτή 100 πάνε στη Γερμανία, 80 στην Αγγλία, 10 στην Ελλάδα και 10 στην Ιταλία, και τα 200 θα έχουν κάποιο θέμα. Εκτός αν είσαι τόσο τυχερός, σαν το δικό μου πρώτο S4 Που δεν ανέβαζε και τόσο πολύ (ούτε στο ακουστικό), αλλά έπινε την μπαταρία νεράκι!

 

Γερμανικά έχω πάρει αρκετά S3 & S3 lte, και με κανένα δεν είχα θέμα. Και τα 3 S4 Που έχουν εράσει από τα χέρια μου ήταν ελληνικά, το 1ο από wind, τα άλλα 2 από Πλαίσιο..

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά;Το τηλεφωνο καραλαγκαρει..Εγώ τα έχω απενεργοποίησει όλα και πάλι.Εδώ όταν κάνω σκρολ ανάμεσα στους οθόνες έχει σπασίματα κάποιες φορές, πατάς και υπάρχει καθυστέρηση σε κάποιες εφαρμογές,η περιστροφή οθόνης αργεί κ κάποιες φορές ψιλοκολάει,το τηλέφωνο δεν είναι smooth.Όσοι έχουν χρησιμοποίησει iphone ή nexus καταλαβαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .. Αν κάνω full back up στο Kies και περάσω νέο firmware μετά θα επαναφέρω μέσω

kies το κινητό όπως ήταν αρχικά .;

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει ενας Χριστιαννος να διαβασει 2-3 αποψεις σχετικα με το galaxy s4....

1) Eιναι κορυφαιο,δεν λαγκαρει ποτε,δεν κολλαει,πιανει τελεια,η περιστροφη οθονης σε αλλα επιπεδα...

2)Καραλαγκαρει,κανει σπασιματα,η περιστροφη χαλια... :wacko::wacko::wacko::wacko:

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Πες στο γνωστό σου, πως δεν αγοράζεις θερμάστρα Samsung, ΚΙΝΗΤΟ αγοράζεις. Αν είναι μια παρτίδα προβληματική, και από την παρτίδα αυτή 100 πάνε στη Γερμανία, 80 στην Αγγλία, 10 στην Ελλάδα και 10 στην Ιταλία, και τα 200 θα έχουν κάποιο θέμα. Εκτός αν είσαι τόσο τυχερός, σαν το δικό μου πρώτο S4 Που δεν ανέβαζε και τόσο πολύ (ούτε στο ακουστικό), αλλά έπινε την μπαταρία νεράκι!

 

Αποκλειεις το γεγονος καποια απο αυτα να ειναι διαλογης (απο το εργοστασιο) και γι αυτο να πωλουνται φτηνοτερα ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που έχω και το iphone 4s και 3gs και τώρα το i9500 δεν μου έχει κάνει τέτοια κόλπα.

Πηγαίνει σφαίρα . έχω και στα 2 κινητά το ipcam viewer για να βλέπω 6 κάμερες απο το εξοχικό και την δουλειά.

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο .

Αν βάλω βαθμολόγια για τα 3 κινητά σε ταχύτητα και λειτουργικότητα το 3gs παίρνει 4 το 4s 8 και το s4 10+.

Αν και το πήρα απο Doha Βλέπω οτι φοράει το ίδιο firmware με το Γερμανικό ......GT-I9500 XSG I9500XXUAMDK (XSG=UNITED ARAB EMIRATES)......

και GT-I9500 MBC I9500XXUAMDK (ΜΒC= GERMANY) .

Αρα αν δεν κάνω λάθος περιμένω να βγει κάτι καινούργιο . Σωστός ;;;;;;;; ; ή όχι

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά;Το τηλεφωνο καραλαγκαρει..Εγώ τα έχω απενεργοποίησει όλα και πάλι.Εδώ όταν κάνω σκρολ ανάμεσα στους οθόνες έχει σπασίματα κάποιες φορές, πατάς και υπάρχει καθυστέρηση σε κάποιες εφαρμογές,η περιστροφή οθόνης αργεί κ κάποιες φορές ψιλοκολάει,το τηλέφωνο δεν είναι smooth.Όσοι έχουν χρησιμοποίησει iphone ή nexus καταλαβαίνουν.

 

Πανε εδω και περασε αυτη τη ROM

http://wanamlite.com/2013/06/07/wanamlite-xxubmea-v1-1-android-jb-4-2-2-clean-stable/

και αμα δεις lag να μου γραψεις.

Link to comment
Share on other sites

Πανε εδω και περασε αυτη τη ROM

http://wanamlite.com/2013/06/07/wanamlite-xxubmea-v1-1-android-jb-4-2-2-clean-stable/

και αμα δεις lag να μου γραψεις.

 

Το "Enabled Call recording" που λέει σημαίνει ότι υπάρχει εκείνο το κουμπί στον dialer που έχουμε δει σε κάτι ξένα τηλέφωνα (την ώρα του τηλεφωνήματος) ή το ότι αν χρησιμοποιήσεις κάποιο καταγραφικό πρόγραμμα δεν έχει μπιπ?

 

http://russian.gadgetmug.com/uploadfiles/russiangadgetmugcom-1315527888/how-to-enable-call-recording-on-samsung-galaxy-s2-_1.jpg

 

 

EDIT:ΤΟ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ. Είναι όπως η εικόνα (αν και το βίντεο είναι για το 9500) η ρομ είναι για το 9505

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Το "Enabled Call recording" που λέει σημαίνει ότι υπάρχει εκείνο το κουμπί στον dialer που έχουμε δει σε κάτι ξένα τηλέφωνα (την ώρα του τηλεφωνήματος) ή το ότι αν χρησιμοποιήσεις κάποιο καταγραφικό πρόγραμμα δεν έχει μπιπ?

 

http://russian.gadgetmug.com/uploadfiles/russiangadgetmugcom-1315527888/how-to-enable-call-recording-on-samsung-galaxy-s2-_1.jpg

Το πρώτο ισχύει και λειτουργεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδιά;Το τηλεφωνο καραλαγκαρει..Εγώ τα έχω απενεργοποίησει όλα και πάλι.Εδώ όταν κάνω σκρολ ανάμεσα στους οθόνες έχει σπασίματα κάποιες φορές, πατάς και υπάρχει καθυστέρηση σε κάποιες εφαρμογές,η περιστροφή οθόνης αργεί κ κάποιες φορές ψιλοκολάει,το τηλέφωνο δεν είναι smooth.Όσοι έχουν χρησιμοποίησει iphone ή nexus καταλαβαίνουν.

 

Μπορείς φίλε μου να μας γράψεις ποιά έκδοση φοράει το κινητό;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υποστηρίζεται HD voice από το δίκτυο της cosmote.

Δε ξέρω αν πρέπει να το ενεργοποιησουμε πρώτα βέβαια μέσα απο το μενού που έχει γραφτεί 1-2 σελίδες πίσω ή είναι enable αυτόματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366420

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υποστηρίζεται HD voice από το δίκτυο της cosmote.

Δε ξέρω αν πρέπει να το ενεργοποιησουμε πρώτα βέβαια μέσα απο το μενού που έχει γραφτεί 1-2 σελίδες πίσω ή είναι enable αυτόματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366420

 

To εχει δοκιμασει καποιος ??? Yπαρχει διαφορα ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υποστηρίζεται HD voice από το δίκτυο της cosmote.

Δε ξέρω αν πρέπει να το ενεργοποιησουμε πρώτα βέβαια μέσα απο το μενού που έχει γραφτεί 1-2 σελίδες πίσω ή είναι enable αυτόματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366420

 

Όχι δεν χρειάζεται ενεργοποίηση, όμως κάτι που δεν έχω καταλάβει, πρέπει και οι δύο να είναι με 3G ?

 

EDIT: Πρέπει και οι δύο να είναι με 3G

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεις το γεγονος καποια απο αυτα να ειναι διαλογης (απο το εργοστασιο) και γι αυτο να πωλουνται φτηνοτερα ?

 

Καηγορηματικά το αποκλείω.

 

Οσο για το HD Voice...

 

1. *#0011# (Αν έχετε περάσει την τελευταία έκδοση ΒΜΕΑ, ξεχάστε την επιλογή αυτή. Απενεργοποιήσανε και το *#0011#, και το *#197328640# που δούλευε στα παλιότερα μοντέλα...)

2. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

3. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το KEY INPUT

4. Γράφουμε 7, πατάμε ΟΚ, και περιμένουμε 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει το μενού DEBUG SCREEN

5. Πάμε στην 6η επιλογή (WB-AMR Status) και βλέπουμε πως είναι ανενεργό (WB-AMR SETTING: OFF, GSM WB: OFF, UMTS WB: OFF).

6. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

7. Πάμε στην 7η επιλογή (WB-AMR SETTINGS)

8. Επιλέγουμε την 1η επιλογή (WB-AMR ENABLE)

 

Πατάμε το BACK στο κινητό, και ξαναπάμε.....

1. *#0011#

2. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

3. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το KEY INPUT

4. Γράφουμε 7, πατάμε ΟΚ, και περιμένουμε 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει το μενού DEBUG SCREEN

5. Πάμε στην 6η επιλογή (WB-AMR Status) και βλέπουμε πως είναι πλέον ενεργό (WB-AMR SETTING: OΝ, GSM WB: OFF, UMTS WB: OΝ). Σε 2G δεν ενεργοποιείται λόγω φάσματος κινητής τηλεφωνίας.

 

Υπόψιν, πως το είχατε από την 1η στιγμή κάτω από τα μάτια σας και απλά δεν το είχατε ενεργοποιήσει :)

 

Μεγειά σας :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν δεν δουλευει με το τελευταιο Γερμανικο firmware MEA. δεν βγαζει το menu για να ενεργοποιηθει λενε στο xda με το τελευταιο update πρεπει να αλλαξεις modem για να μπεις στο menu και να το κανεις enable. Default ειναι off το HD Voice σε μενα και και δεν μπορω να το αλλαξω.

 

Επισης να πουμε οτι πρεπει να εχει enable και η αλλη συσκευη το HD Voice κ να ειναι και οι 2 συσκευες σε 3G δικτυο για να δουλεψει.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι νεα κατοχος του s4 και ειμαι στην cosmote θεωριτε οτι θα δω διαφορα αμα αλλαξω την σιμ σε 4G? Αξιζει η αλλαγη αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Οντως, με το τελευταιο update σε γερμανικο S4, δεν λειτουργει πια το *#0011#. Ουτε το *#0228#...αρχιζει και κλειδωνει γενικα η samy, και δεν μου αρεσει προσωπικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι νεα κατοχος του s4 και ειμαι στην cosmote θεωριτε οτι θα δω διαφορα αμα αλλαξω την σιμ σε 4G? Αξιζει η αλλαγη αυτή?

 

Καμιά απολύτως διαφορά. Το 4G δουλεύει μια χαρά και με 3G sim. Εχω πιάσει μέχρι 26mbit με LTE

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...