Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολα καλα αλλα μονο που γραφεις σε ενοτητα για το galaxy s4!

 

Μα για το galaxy s4 αναφερομαι!! :) δες ξανα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά στη κάμερα χωρίς να είμαι ειδικός έγινε σαν του s3????????? tragic....

 

Δηλαδη χαλασε η ποιοτητα ?? Λιγο πιο αναλυτικα ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά προχθές ήρθαν 2 Κινέζοι οι οποίοι πουλούσαν το S4 στα 250€ περίπου. Φυσικά το πήρα και το επεξεργαστηκα όντας σίγουρος ότι πρόκειται για replica. Αν σας πω ότι το κοιτούσα κάνα 2λεπτο μέχρι να το καταλάβω??!! Παιδιά, προσοχή, μιλάμε ήταν ίδιο σε όλα, μέχρι και το about this device έλεγε i9505 κτλ. Το κατάλαβα κατεβάζοντας το notification center που είχε άλλη σχεδίαση στα toggles.. Ίχνος lag, η οθόνη απλά απίστευτη, κουτί και αξεσουάρ ίδια, τα εικονίδια της Samsung ίδια, απλά έλειπαν τα svoice, shealth κτλ κι εκεί την κατάλαβα την δουλειά.. Το λέω απλά για να προσέχετε τις "ευκαιρίες" οι λιγότερο μυημενοι ;)

Αυτό έγινε στο εξωτερικό που είμαι αλλά φαντάζομαι και Ελλάδα θα έχει αρχίσει το πανηγύρι

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά προχθές ήρθαν 2 Κινέζοι οι οποίοι πουλούσαν το S4 στα 250€ περίπου. Φυσικά το πήρα και το επεξεργαστηκα όντας σίγουρος ότι πρόκειται για replica. Αν σας πω ότι το κοιτούσα κάνα 2λεπτο μέχρι να το καταλάβω??!! Παιδιά, προσοχή, μιλάμε ήταν ίδιο σε όλα, μέχρι και το about this device έλεγε i9505 κτλ. Το κατάλαβα κατεβάζοντας το notification center που είχε άλλη σχεδίαση στα toggles.. Ίχνος lag, η οθόνη απλά απίστευτη, κουτί και αξεσουάρ ίδια, τα εικονίδια της Samsung ίδια, απλά έλειπαν τα svoice, shealth κτλ κι εκεί την κατάλαβα την δουλειά.. Το λέω απλά για να προσέχετε τις "ευκαιρίες" οι λιγότερο μυημενοι ;)

Αυτό έγινε στο εξωτερικό που είμαι αλλά φαντάζομαι και Ελλάδα θα έχει αρχίσει το πανηγύρι

 

απο μαγαζι καλυτερα λιγο πιο ακριβα αλλα σιγουρος.

οπως λεει η παροιμια "το φτηνο κρεας το τρωει ο σκυλος"

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά προχθές ήρθαν 2 Κινέζοι οι οποίοι πουλούσαν το S4 στα 250€ περίπου. Φυσικά το πήρα και το επεξεργαστηκα όντας σίγουρος ότι πρόκειται για replica. Αν σας πω ότι το κοιτούσα κάνα 2λεπτο μέχρι να το καταλάβω??!! Παιδιά, προσοχή, μιλάμε ήταν ίδιο σε όλα, μέχρι και το about this device έλεγε i9505 κτλ. Το κατάλαβα κατεβάζοντας το notification center που είχε άλλη σχεδίαση στα toggles.. Ίχνος lag, η οθόνη απλά απίστευτη, κουτί και αξεσουάρ ίδια, τα εικονίδια της Samsung ίδια, απλά έλειπαν τα svoice, shealth κτλ κι εκεί την κατάλαβα την δουλειά.. Το λέω απλά για να προσέχετε τις "ευκαιρίες" οι λιγότερο μυημενοι ;)

Αυτό έγινε στο εξωτερικό που είμαι αλλά φαντάζομαι και Ελλάδα θα έχει αρχίσει το πανηγύρι

 

EYΘΥΜΗ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ POST ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ,ΔΕΣ ΤΟ Κ ΑΝ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΕΙΛΤΟ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΝ? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ,ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΟΥ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΙΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΠ ΕΞΩ,ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ? ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΔΛΔ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΙΣΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ Ε? :!: (α,τα svoice, shealth τι ειναι? :) )

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνεις Update με Kies δεν χάνονται τα δεδομένα και οι εφαρμογές ε; Λειτουργεί σαν το OTA που παίρνουμε από την συσκευή; Ρωτάω γιατί δεν έχει τύχει να κάνω ποτέ update με Kies.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνεις Update με Kies δεν χάνονται τα δεδομένα και οι εφαρμογές ε; Λειτουργεί σαν το OTA που παίρνουμε από την συσκευή; Ρωτάω γιατί δεν έχει τύχει να κάνω ποτέ update με Kies.

 

Oυτε εγω εχω κανει αλλα νομιζω οτι δεν κανει wipe...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνεις Update με Kies δεν χάνονται τα δεδομένα και οι εφαρμογές ε; Λειτουργεί σαν το OTA που παίρνουμε από την συσκευή; Ρωτάω γιατί δεν έχει τύχει να κάνω ποτέ update με Kies.

 

Δεν χάνεις τίποτα

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

@user_pixon12, ναι το δικό σου ποστ είδα και είπα ότι θέλει προσοχή. Τα Svoice, Shealth κτλ είναι εφαρμογές της ίδιας της Samsung οπότε πρέπει να τις έχει στις προεγκατεστημενες εφαρμογές. Μπορεί να είναι ευκαιρία το τηλέφωνο απλά θέλει προσοχή, αυτό είπα.. Τώρα αν το παιδί το αγορασε θα έχει και απόδειξη ή πες του να σου στείλει το IMEI της συσκευής (κάτι σαν serial number) και δες αν αντιστοιχεί σε IMEI συσκευής Samsung (δεν ξέρω αν πάρεις την samsung τηλέφωνο ή παίζει μέσω κάποιου online server ο έλεγχος, δεν έχω υπολογιστή να το ψάξω και ίντερνετ ακομα)..

Για κάποιο λόγο όταν πάω να κάνω παράθεση το ποστ σου κάνει crash το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα εισαι καλα Ευθυμη,σ ευχαριστω! Μπα,λεω να μην μπλεξω,δεν χαλασε κ ο κοσμος.Βλεπω οτι πεφτει κ η τιμη λιγο λιγο, 550 περιπου εχει παει στα scroutzoμαγαζα,θα κανω λιγο υπομονη ακομη,να εχω και τις εγγυησεις μου κ ολα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρε παιδία και συγνώμη για την "χαζή" ερωτησή μου αλλα το Samsung I9505 Galaxy S4 LTE 16GB 4G, τι διαφορά έχει απο το samsung galaxy s4 16 gb?γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω έστειλα εμαιλ και το ζήτησα σαν samsung galaxy s4 16 gb και μου λένε έχουμε αυτό Samsung I9505 Galaxy S 4 LTE 16GB, 4G και λέω ποιά η διαφορά?
MAFIOZOS o TROMEROS
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο s3 είχα αυτούς του χάρτες για πλοήγηση Χάρτες Ginius Driver-Don't Panic, τους είχα πάρει από το πλάισιο με μία συσκεύη που είχα σαν επιδότηση. Στο S3 δούλευαν κανονικά αλλά στο S4 δεν μου τους ανοίγει. Τους έχει κανεί στο δικό του κινητό και δουλεύουν?. Ευχαριστώ

Ειχα περάσει τους χάρτες αυτούς στο s3 mini και τους πέρασα και λειτουργούν κανονικά και στο s4! Μάλιστα τους έχω δοκιμάσει και λειτουργούν και ταυτόχρονα στις 2 συσκευές!!!

Απλά πρέπει να μπεις στο site του Ginius και να χρησιμοποιήσεις username και password που είχες απο το s3 (ελπίζω να τα έχεις κρατήσει) καθώς και τον μοναδικό κωδικό που έχεις πάρει απο το πλαίσιο (είναι πάνω στη συσκευασία των χαρτών).

Κάπου στο manual των χαρτών λέει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και σε 4 συσκευές (πάντοτε του ίδιου κατόχου όμως, έτσι?).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην Samsung..Φοβερο update..ειδικα αυτο με τις εφαρμογες στην SD τα εσπασε(καλο και το HDR video δεν λεω)...Και χερομαι που εχω γερμανικη συσκευη :lol::p

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ και δουλεύει μια χαρά..

Του πέρασα και το CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505 alla όταν πάω να ανοίξω το πρόγραμμα Samsung Galaxy CSC για αλλαγή χώρας δεν ανοίγει ..μου γράφει root access granted και σταματάει.. κάποια ιδέα;;.. Άλλα προγράμματα που θέλουν root δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εδωσε καλη και γρηγορη απαντηση η samsung παιδια...εμενα μου αρεσε η κινηση με τις εφαρμογες

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Πως το άλλαξες

 

Πουλωντας το, και περνοντας γερμανικο. Ητανε κι η αλλαγη απο μαυρο σε λευκο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω,στα επομενα τηλεφωνα παραγωγης,οχι στα αποθεματα των μαγαζιων,αλλα στα καινουρια,η εταιρια θα κανει μονη της τις αναβαθμισεις που λετε? ή θα τα παραδοσει στον πελατη οπως βγηκε εξαρχης?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

EYΘΥΜΗ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ POST ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ,ΔΕΣ ΤΟ Κ ΑΝ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΕΙΛΤΟ ΜΟΥ ΠΙΣΩ.ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΝ? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ,ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΟΥ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΙΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΠ ΕΞΩ,ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ? ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΔΛΔ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΙΣΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ Ε? :!: (α,τα svoice, shealth τι ειναι? :) )

Ειχε προσπαθήσει ένας "υπάλληλος" μαγαζιού να μου πουλήσει στο δρόμο ένα "αυθεντικό" s3 που δήθεν το είχε μόλις βγάλει απο το μαγαζί στο οποίο "δούλευε". Τελικά συμφωνήσαμε στα γρήγορα στα 50 ευρώ... αλλά με την προϋπόθεση να το ανοίξω. Μόλις το έπιασα στα χέρια μου το κατάλαβα αμέσως ότι ήταν μαϊμού. Αμέσως φάνηκε ότι ήταν ψεύτικο (και δεν μιλάω για τις κραγαυλέες περιπτώσεις με 2 sim και κεραία για τηλεόραση:lol::lol::lol:).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εδωσε καλη και γρηγορη απαντηση η samsung παιδια...εμενα μου αρεσε η κινηση με τις εφαρμογες

 

πως ρυθμιζω να αποθηκευει στην sd τις εφαρμογες?και που ρε παιδια ειδατε την ρυθμιση για HDR βιντεο..δεν το βλεπω.εκανα την αναβαθμιση..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το Update μιας και έχω Γερμανική συσκευή ήρθε με Kies κανονικά. Βελτιώθηκε αισθητά η ταχύτητα σχετικά με τα μικρό Lags που είχε η συσκευή, στο επόμενο update πιστεύω δεν θα υπάρχουν καν.

 

Από θερμοκρασίες και μπαταρία θα δω αύριο πως πάει.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...