Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και έμενα παιδιά μετά από το update μου ενεργοποιεί τα δεδομένα μόνο του ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε ;

 

στο δικό μου Ελληνικό μετά το update δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο μετα απο αρκετή ώρα με κλειστά data + wifi.

 

και εχω και αρκετές εφαρμογές που κάνουν scheduled sync.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ειμαι ρουτ και εχω την 4.2.2. εχω καπια θεματα ομως και θελω να βαλω αλλη ρομ αξιζει να κατεβασω την τελευα ρομ απο εδω ? πια προτινεται? ειμαι συνδομητης wind αν αυτο εχει σημαρια και θελω παλι να γινω ρουτ γιναιται νομιζω τωρα χωρις προβλημα με τον κνοξ με το towelroot???? ξερει καπιος??????????????????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..με την αναβαθμιση που υπαρχει διαθεσιμη υπαρχει καποια αλλαγη στην εν γενει συμπεριφορα του κινητου ή δεν ειναι και τοσο απαραιτητη η εγγκατασταση της?επισης χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο αυτο?κανει το τηλ πιο αργο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κατοχος του s4 mini και θελω να παρω το s4. Το δοκίμασα απο εναν φιλο για λιγο και είχε αδικαιολογητο lag :/ . Το κινητο ειναι ολοκαινουριο και ετρωγε σκαλωματα στο unlock screen, εκανε μπροστα μου ενα reset απο μόνο του και γενικά μονο και απο screen σε screen να πηγαινα ετρωγε κατι ψιλοκολλήματα αδικαιολογητα για ναυαρχίδα! Ισχύουν αυτα που είδα ή επεσα σε κινητο περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

παντως βλεπω τωρα που ειναι καλοκαιρακι και εχει αρκετη ζεστη,οτι το τηλεφωνο εαν πιεστει ζεσταινεται αρκετα.

ενδεικτικα και με βαση την θερμοκρασια απο τους σενσορες,σε νορμαλ κατασταση δειχνει 24-25 βαθμους,ενω εαν ζοριστει ανεβαινει στους 29-30.

πιστευω οτι η θηκη http://www.e-shop.gr/samsung-protective-cover-ef-pi950-for-i9500-i9505-galaxy-s4-capri-blue-p-TEL.013858

συμβαλει αρκετα σε αυτο.θα δοκιμασω να του βαλω s-view(που ετσι κι`αλλιως ειχα σκοπο να βαλω)να δω πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κατοχος του s4 mini και θελω να παρω το s4. Το δοκίμασα απο εναν φιλο για λιγο και είχε αδικαιολογητο lag :/ . Το κινητο ειναι ολοκαινουριο και ετρωγε σκαλωματα στο unlock screen, εκανε μπροστα μου ενα reset απο μόνο του και γενικά μονο και απο screen σε screen να πηγαινα ετρωγε κατι ψιλοκολλήματα αδικαιολογητα για ναυαρχίδα! Ισχύουν αυτα που είδα ή επεσα σε κινητο περίπτωση?

 

 

Σε κινητό περίπτωση έπεσες.... εγώ τουλάχιστον δεν έχω τέτοια θέματα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κατοχος του s4 mini και θελω να παρω το s4. Το δοκίμασα απο εναν φιλο για λιγο και είχε αδικαιολογητο lag :/ . Το κινητο ειναι ολοκαινουριο και ετρωγε σκαλωματα στο unlock screen, εκανε μπροστα μου ενα reset απο μόνο του και γενικά μονο και απο screen σε screen να πηγαινα ετρωγε κατι ψιλοκολλήματα αδικαιολογητα για ναυαρχίδα! Ισχύουν αυτα που είδα ή επεσα σε κινητο περίπτωση?

αν δεν μιλαμε για s4 κλονο , τοτε ισως να το εχει γεμισει εφαρμογες, παντος κ εγω που εχω πολλες και γενικα το κινητο ειναι γεματο δεν εχω κανενα τετιο θεμα. :confused:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Και έμενα παιδιά μετά από το update μου ενεργοποιεί τα δεδομένα μόνο του ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε ;

 

Για να μην σε χρεωνει, σβήσε το apn απο την συνδεση internet. Αν το χρειαστείς το ξαναβαζεις. Σπαστικο, αλλα η μονη λυση μεχρι να βρεις τι φταιει.

 

Καλησπέρα,

 

Θελω τα φωτα σας σε κατι. Εγινε μια αναβαθμιση πριν 2 μερες στο κινητο μου .Ενώ ειχε εγκατασταθεί πριν 2+ μηνες η νεα εκδοση του λειτουργικου android kit-kat ειδα ότι κατεβασε μια καινουργια αναβαθμιση προχτες με μικρες αλλαγες και χωρις να αλλαξει το λειτουργικο και παραμενει το 4.4.2.

 

Όμως από τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή μου συμβαινει το φαινομενο να ενεργοποιούνται απο μονα τους τα δεδομενα κινητου και να χρεωνομαι χωρις να το θελω. Μου εχει γινει μεγαλο αγχος και κάθε λιγο και λιγάκι ελεγχο το κινητο μου μηπως και ενεργοποιηθηκε το ιντερνετ του κινητου (όχι το wifi αλλα της κινητης) .

 

Ξερεται πιο πιθανον πρόγραμμα ενεργοποιεί αυτόματα τα δεδομενα κινητου?Απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση αυτή βλεπω ένα εικονιδιο το "ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ SAMSUNG ACCOUNT" να εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις.

 

Γνωριζει κατι κανεις?

 

Καλησπέρα παιδιά, δεν γνωρίζω για την αναβάθμιση και αν φταίει γι αυτο, πάντως για να είστε σίγουροι ότι δεν τρώει δεδομένα, κατεβάστε αυτο:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.blinkenlights.android.apnswitch&hl=en

 

Widget που σας επιτρέπει με ενα κλικ να ανοίξετε ή να κλείσετε τα δεδομένα, τουλάχιστον θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Ειναι η πρώτη εφαρμογή που βάζω σε ότι τηλέφωνο παίρνω...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

Μα αφου τα παιδια εδω λενε οτι τα ανοιγει απο μονο του. Τι εννοια εχει; Στο ανοιξε/κλεισε θα ειναι συνεχεια; Αυτο θα τ' ανοιγει και αυτοι θα τα κλεινουν;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

Μα αφου τα παιδια εδω λενε οτι τα ανοιγει απο μονο του. Τι εννοια εχει; Στο ανοιξε/κλεισε θα ειναι συνεχεια; Αυτο θα τ' ανοιγει και αυτοι θα τα κλεινουν;

 

Δεν με κατάλαβες, ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Όπως είπε κι ενα παιδί πιο πανω να σβήνουν και να γράφουν το apn, αυτο το κάνει αυτόματα. Κι αυτο μόνο μέχρι να βρεθεί τι φταίει για το πρόβλημα (η αναβάθμιση?) για να μην τρώει τζάμπα δεδομένα

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα πει. Α, ΟΚ αν κανει τετοιο πραγμα ενταξει! Δεν το γνωριζα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω το s4.Εχει σχεση ποια γραμματοσειρα εχουμε στο πληκτρολογιο των μηνυματων μαζι με τα ελληνικα?Τι εννοω?Αν θα ειναι η αμερικανικη US ή η αγγλικη UK οταν εναλλασουμε απο ελληνικα σε αγγλικα Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα πει. Α, ΟΚ αν κανει τετοιο πραγμα ενταξει! Δεν το γνωριζα!

 

Όντως εσύ το είπες...είδες, δεν το πρόσεξα...:blink:

 

Σε κάθε συσκευή android που είχα (δες την υπογραφή μου), η πρώτη εφαρμογή που εβαζα ήταν και ειναι αυτή. Και δεν ανοίγω ούτε δεδομένα, ούτε τίποτα. Απλά πατάω το widget που το εχω στην αρχική οθόνη και τσουπ, πράσινο και άνοιξε το Ίντερνετ. Θέλω να κλείσω το Ίντερνετ; Πατάω, κόκκινο και αντίο χρεώσεις απο εφαρμογές καιρού κλπ...

 

 

Κατι άσχετο. Otg δυνατότητα έχουμε? δεν το έψαξα ποτέ, ούτε θυμάμαι να το είδα κάπου. Έπεσε στα χέρια ενός φίλου μου ενα στικακι με θύρα usb και micro usb και λέω να το δοκιμάσω σε καναδυο μέρες που θα βρεθούμε. Μπορω δηλαδή να εχω διαφορα πραγματάκια στο στικακι και να το συνδέω στο κινητό και να τα βλέπω απευθείας απο κει με τον es explorer?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Εγώ έχω πάρει και από ebay ένα ανταπτοράκι από θηλυκό usb σε Micro usb και έτσι συνδέω όλα τα Φλασάκια. Δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Βλέπεις τα αρχεία κατευθείαν
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Εγώ έχω πάρει και από ebay ένα ανταπτοράκι από θηλυκό usb σε Micro usb και έτσι συνδέω όλα τα Φλασάκια. Δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Βλέπεις τα αρχεία κατευθείαν

 

Ok, thanks, θα το δοκιμάσω. Αν και βλέπω έβγαλε το eshop μια προσφορά με 13,90 ενα 32αρι τετοιο

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ok, thanks, θα το δοκιμάσω. Αν και βλέπω έβγαλε το eshop μια προσφορά με 13,90 ενα 32αρι τετοιο

 

Δες και αυτο ομως.

 

http://www.ebay.com/itm/USB-On-The-Go-OTG-Host-Adapter-Micro-SD-Card-Reader-/141241372453?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item20e2a44f25

 

Το εχω παρει και ειναι τρομερα βολικό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για κάτι τέτοιο

http://m.ebay.com/itm/400540605505?nav=SEARCH

Που δεν κοστίζει τίποτα και κουμπώνω το Φλασάκι και κάνω τη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο ομως.

 

http://www.ebay.com/itm/USB-On-The-Go-OTG-Host-Adapter-Micro-SD-Card-Reader-/141241372453?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item20e2a44f25

 

Το εχω παρει και ειναι τρομερα βολικό!

 

Εγώ μιλάω για κάτι τέτοιο

http://m.ebay.com/itm/400540605505?nav=SEARCH

Που δεν κοστίζει τίποτα και κουμπώνω το Φλασάκι και κάνω τη δουλειά μου

 

Καλα και τα δυο, δε λέω, αλλα αυτο που εχει το eshop ειναι θεωρώ πιο βολικό...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για κάτι τέτοιο

http://m.ebay.com/itm/400540605505?nav=SEARCH

Που δεν κοστίζει τίποτα και κουμπώνω το Φλασάκι και κάνω τη δουλειά μου

 

Εγω να πω την αληθεια, κατι τετοιο θα το φοβόμουν. Νομιζω οτι θα ζοριζει την ηδη ευαίσθητη usb του s4. Νομιζω οτι θελει λιγο προσοχη αφου αρκετες usb "ξηλώθηκαν" ετσι στην ψύχρα!

 

Τες πα, οτι βολευει και αρεσει στον καθενα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ώστε να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες πατώντας κάποιο από τα hardware κουμπιά και όχι από το αφής που έχουμε;

 

Μέσα από την εφαρμογη της κάμερας στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή..

 

 

Που είναι αυτή η ρυθμιση παιδια? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS πήρα ένα τηλέφωνο (εκτός συνόρων...) το οποίο δεν διαθέτει Ελληνική γλώσσα στο μενού (μόνο Αγγλικά και Κινέζικα) μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ (αν μπορώ) να εγκαταστήσω τα Ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ρυθμιση παιδια? Ευχαριστω.

 

Ούτε και γω βλέπω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις (έκδοση λογισμικού 4.4.2. ......GNF1).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στις ρυθμισεις της καμερας

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...