Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω το sygic αλλα λογικα μου ακουγονται αυτα που λες. Ειμαστε σε μια απο τις πιο ζεστες περιοδους του καλοκαιριου και φοβαμαι οτι τα περισσοτερα κινητα δεν ειναι φτιαγμενα για τετοιες καταστασεις. Εμενα το s4 ζεματαει και μονο οταν καθεται και φορτιζει. Οχι μονο αυτο,ολες οι συσκευες μου. Φαντασου τωρα στ αμαξι,να το χτυπα ο ηλιος,ενδεχομένως στο φορτιστη, να τρεχει ενα προγραμμα πλοηγησης,που ολα ζεσταινουν τα κινητά και τους τρωνε μπαταρια. Εγω μονο βραδυ το χρησιμοποιω σαν πλοηγο τα καλοκαίρια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι στο τσακ να πατήσω το κινητό με την νταλίκα.Από σήμερα το πρωί μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει κάρτα σημ.Έκανα επανεκκινηση και μετά από 1 λεπτό έβγαλε πάλι ότι δεν υπάρχει κάρτα.Αυτό το σκηνικό έγινε δέκα φορές σήμερα.έβγαλα μπαταρία την είδα δεν έχει φουσκώσει...Τι φταίει παιδιά; Κάποιος με ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να πατήσω το κινητό με την νταλίκα.Από σήμερα το πρωί μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει κάρτα σημ.Έκανα επανεκκινηση και μετά από 1 λεπτό έβγαλε πάλι ότι δεν υπάρχει κάρτα.Αυτό το σκηνικό έγινε δέκα φορές σήμερα.έβγαλα μπαταρία την είδα δεν έχει φουσκώσει...Τι φταίει παιδιά; Κάποιος με ίδιο πρόβλημα;

 

Μηπως εχει πρόβλημα η sim σου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα από πέρσι τον Σεπτέμβριο στο Ζ και απ τον Μάιο στο Ζ2.εδώ και μια εβδομάδα στο S4.στα sony δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Την είχα από πέρσι τον Σεπτέμβριο στο Ζ και απ τον Μάιο στο Ζ2.εδώ και μια εβδομάδα στο S4.στα sony δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα.

 

 

Η πιο ευκολη δοκιμη να την αλλαξεις με μια άλλη που κανει 5 ευρω στην Ελλαδα τουλαχιστον

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πως αυτό μου το έκανε όταν είχα ανοιχτά τα δεδομένα... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..Γερμανία μένω..Δεν πιστεύω να έχει θέμα η sim, αλλιώς κάτι θα είχε κάνει και στα sony..θα του βάλω άλλη κάρτα sim για δύο τρεις μέρες να δω αν κάνει τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να προτεινει καμια καλη εφαρμογη για rooted S4? Εχω το greenify, nobloat, supersu. Θελω κατι δοκιμασμενο επισης για να μην εμφανιζονται διαφημισεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια είμαι με την 4.4.2 δεν είμαι root και την κατεβασα με ΟΤΑ.Τωρα προσπαθησα να κανω update αλλα μου λεει μεσω kies.Θα κανω backup πριν αλλα δεν ξερω αν θα αποθηκευτουν τα τηλεφωνα μου γιατι τα εχω με google πως μπορω να τα περασω παλι???
Link to comment
Share on other sites

Εάν τις έχεις κάνει backup στο Google account σου τότε δεν χάνονται , με το που θα βάλεις ξανά τον λογαριασμό σου θα περαστουν αυτόματα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν κανω ενημερωση με το wifi μου βγαζει ότι πρεπει να κατεβασω το νέο update με το kies όταν μπαινω στο kies μου δειχνει ότι δεν υπαρχει νεα???Γιατι??:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν κανω ενημερωση με το wifi μου βγαζει ότι πρεπει να κατεβασω το νέο update με το kies όταν μπαινω στο kies μου δειχνει ότι δεν υπαρχει νεα???Γιατι??:confused:

 

Εγώ είμαι rooted με towelroot, KNOX 0x0. Σήμερα το πρωί κατέβασε μόνο του ένα update 155ΜΒ. Πάτησα εγκατάσταση και έκανε επανεκκίνηση στο recovery. Εκεί άρχισε τη διαδικασία της εγκατάστασης όπου όταν έφτασε στο 26% κόλλησε και ξανάρχισε από την αρχή. Όταν έφτασε πάλι στο 26% κόλλησε ξανά και έβαλε fail. Μετά έκανε μόνο του επανεκκίνηση και μπούταρε κανονικά όπου μου έβγαλε ένα μήνυμα "Υπήρξε σφάλμα κατά την εγκατάσταση της ενημέρωσης, δοκιμάστε ξανά αργότερα ή δοκιμάστε μέσω Kies". Δοκίμασα πάλι το απόγευμα μέσω OTA και έκανε το ίδιο. Το έβαλα και με Kies αλλά λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι rooted με towelroot, KNOX 0x0. Σήμερα το πρωί κατέβασε μόνο του ένα update 155ΜΒ. Πάτησα εγκατάσταση και έκανε επανεκκίνηση στο recovery. Εκεί άρχισε τη διαδικασία της εγκατάστασης όπου όταν έφτασε στο 26% κόλλησε και ξανάρχισε από την αρχή. Όταν έφτασε πάλι στο 26% κόλλησε ξανά και έβαλε fail. Μετά έκανε μόνο του επανεκκίνηση και μπούταρε κανονικά όπου μου έβγαλε ένα μήνυμα "Υπήρξε σφάλμα κατά την εγκατάσταση της ενημέρωσης, δοκιμάστε ξανά αργότερα ή δοκιμάστε μέσω Kies". Δοκίμασα πάλι το απόγευμα μέσω OTA και έκανε το ίδιο. Το έβαλα και με Kies αλλά λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.

 

Αν είσαι root ξεχνάς την αναβάθμιση με κανονικούς τρόπους... μόνο μέσω Odin. Ή πρώτα unroot.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root ξεχνάς την αναβάθμιση με κανονικούς τρόπους... μόνο μέσω Odin. Ή πρώτα unroot.

 

Αυτό συνέβαινε όταν το status άλλαζε σε custom από official και δεν μπορούσες καν να ψάξεις για αναβάθμιση (το μήνυμα που έβγαζε ήταν "η συσκευή είναι τροποποιημένη κτλ...). Με το towelroot όμως το status είναι official και η αναβάθμιση κατεβαίνει κανονικά. Απλώς κολλάει στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει αναβάθμιση στα 130 και κάτι mb..Την έβαλε κάποιος; Αν ναι τι διαφορετικό έχει;

 

Εμενα μου εβγαλε αναβαθμιση 218,58ΜΒ μεσω wifi

Γνωριζει κανενας τι βελτιωνε;.

Οταν δοκιμαζα απο Kies δεν μου κατεβαζε τιποτα

Ελπιζω να βελτιωνει κατι που να εχει σχεση με την μπαταρια και να μην προσθετουν παλι πραγματα της samsung τα οποια βαρενουν και αλλο την χρηση του

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα μονα που ειδα είναι ότι άλλαξε το εικονίδιο GPS στο dropdown menu και προστέθηκε η εφαρμογή kids την οποια αν θες την κατεβαζεις και απλα κλειδωνει καποιες ενεργειες του κινητου οταν το δινεις σε παιδια να παιξουν
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαλε αναβαθμιση 218,58ΜΒ μεσω wifi

Γνωριζει κανενας τι βελτιωνε;.

Οταν δοκιμαζα απο Kies δεν μου κατεβαζε τιποτα

Ελπιζω να βελτιωνει κατι που να εχει σχεση με την μπαταρια και να μην προσθετουν παλι πραγματα της samsung τα οποια βαρενουν και αλλο την χρηση του

 

Εμένα από εκείνη την αναβάθμιση που μου έβγαλε μου έκανε για δύο μέρες κάτι νούμερα όπως έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.Με την μπαταρια δεν έχω θέμα...Δύο μέρες με νορμάλ χρήση..Όταν ανοίγω όμως τα ΜΒ τότε είμαι στην μια μέρα αντοχής

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβαινε όταν το status άλλαζε σε custom από official και δεν μπορούσες καν να ψάξεις για αναβάθμιση (το μήνυμα που έβγαζε ήταν "η συσκευή είναι τροποποιημένη κτλ...). Με το towelroot όμως το status είναι official και η αναβάθμιση κατεβαίνει κανονικά. Απλώς κολλάει στην εγκατάσταση.

 

Απλώς... ; Η διαφορά ποια είναι;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απλώς... ; Η διαφορά ποια είναι;

 

Η διαφορά είναι ότι μάλλον δεν έχει να κάνει με το root γιατί αν είχε σχέση δεν θα ξεκινούσε καν η ενημέρωση λογισμικού με το γνωστό μήνυμα. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα το πακέτο της εγκατάστασης που κατεβαίνει. Επίσης ένα άλλο κουλό είναι ότι δεν μου βγάζει πάντα ειδοποίηση για την ενημέρωση. Σήμερα το πρωί μου έλεγε ότι "οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι εγκατεστημένες" και πριν από λίγο μου έβγαλε πάλι αυτήν με τα 155ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι μάλλον δεν έχει να κάνει με το root γιατί αν είχε σχέση δεν θα ξεκινούσε καν η ενημέρωση λογισμικού με το γνωστό μήνυμα. Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα το πακέτο της εγκατάστασης που κατεβαίνει. Επίσης ένα άλλο κουλό είναι ότι δεν μου βγάζει πάντα ειδοποίηση για την ενημέρωση. Σήμερα το πρωί μου έλεγε ότι "οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι εγκατεστημένες" και πριν από λίγο μου έβγαλε πάλι αυτήν με τα 155ΜΒ.

 

Δε θα με εξέπληττε καθόλου αν όντως έχει να κάνει με το root, δε θα ήταν το μόνο πράγμα που η Samsung μπλοκάρει όταν έχεις root. Παρ'όλα αυτά εφ'όσον δεν είμαι σίγουρος, να ρωτήσω, έχεις το xposed? Aν ναι, κάντο μια disable και ξαναδοκίμασε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμητες καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω,αν εχει καποιος την καλοσυνη να μου λυσει την απορια. Εχω το Κ zoom αλλα πανω κατω ιδιες λειτουργιες εχουν, στον φακελο που πανε οι φωτογραφιες, εχω εναν φακελο με την ονομασια "picasa" και μεσα καμμια 60αρια φωτο οι οποιες δεν ανοιγουν, φαινεται σαν κενο, και οταν παω να σβησω τις φωτο ή ολο τον φακελο δεν με αφηνει διοτι γραφει "μη υποστηριζομενο αρχειο" . Πως μπορω να απαλλαγω απο τον φακελο αυτο? Ειναι στο κινητο και οχι στην καρτα μνημης,και δεν μπορω να θυμηθω ή να καταλαβω πως δημιουργηθηκε.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμητες καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω,αν εχει καποιος την καλοσυνη να μου λυσει την απορια. Εχω το Κ zoom αλλα πανω κατω ιδιες λειτουργιες εχουν, στον φακελο που πανε οι φωτογραφιες, εχω εναν φακελο με την ονομασια "picasa" και μεσα καμμια 60αρια φωτο οι οποιες δεν ανοιγουν, φαινεται σαν κενο, και οταν παω να σβησω τις φωτο ή ολο τον φακελο δεν με αφηνει διοτι γραφει "μη υποστηριζομενο αρχειο" . Πως μπορω να απαλλαγω απο τον φακελο αυτο? Ειναι στο κινητο και οχι στην καρτα μνημης,και δεν μπορω να θυμηθω ή να καταλαβω πως δημιουργηθηκε.

 

Aυτο τον φακελο και την ιδια απορια εχω και γω.Παντως εχω την εντυπωση ότι εμενα διμιουργηθηκε μετα την ααναβαθμιση σε 4.4.2.Αν μπορει καποιος οντως ας μας βοηθησει:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα στο sammobile την vodafone greece I9505XXUGNE8 ειναι η πιο προσφατη?αξιζει να την περασω ?εχει vodafono σαβουρα μεσα?τωρα εχω την FNB9

(ειμαι συνδρομητης vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα με εξέπληττε καθόλου αν όντως έχει να κάνει με το root, δε θα ήταν το μόνο πράγμα που η Samsung μπλοκάρει όταν έχεις root. Παρ'όλα αυτά εφ'όσον δεν είμαι σίγουρος, να ρωτήσω, έχεις το xposed? Aν ναι, κάντο μια disable και ξαναδοκίμασε.

 

Ναι έχω το XPosed με 3 modules ενεργά (Wannam, Greenify και Gestures). Όταν λες να το κάνω disable εννοείς να απενεργοποιήσω το ίδιο το Framework ή απλώς να απενεργοποιήσω τα modules? Γιατί έχω πειράξει αρκετά πράγματα στο notification panel και δε ξέρω άμα το απενεργοποιήσω αν θα γυρίσουν σε stock ή θα κολλήσει. Επίσης (δεν ξέρω αν έχει σχέση), έχω πειράξει το build.prop για να κάνω το notification panel αλά note 3 σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό. Λες να σκαλώνει επειδή άλλαξα αυτές τις τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Επειδή έχω ξαναγράψει και παλιότερα για το ίδιο θέμα αλλά χωρίς να έχω πάρει απάντηση, θα ήθελα να ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος απο σας το παρακάτω πρόβλημα. Απο τον περασμένο Φεβρουάριο όταν έκανα το update σε Android 4.4 KIT KAT αντιμετωπίζω πρόβλημα με την θήκη S-View δηλαδή όταν ανοίγω το κάλυμα τις πςρισσότερες φορές εμφανίζεται η αρχική οθόνη με μαύρο χρώμα με τα εικονίδια όμως ορατά και μετά απο 1-2 δεύτερα καθαρίζει και εμφανίζεται κανονικά η αρχική οθόνη. Το πρόβλημα παραμένει και μετά το τελευταίο διορθωτικό update. Επειδή το πρόβλημα αυτό είναι αρκετά ενοχλητικό όποιος έχει ανάλογη εμπειρία ή έχει να κάνει κάποια πρόταση ας απαντήσει.:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...