Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ίδια.......

 

Του κάνω τώρα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανέρχομαι!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Του έκανα επαναφορά και πάλι τα ίδια, ρίξτε μια ματιά στο βιντεάκι που ανέβασα και πείτε μου αν είναι φυσιολογικό ή όχι (βρε που μπλέξαμε παρασκευιάτικα...)

 

 

 

Με το καλό να πάρεις το iPhone αλλά παρόλο που έκανα το τεστ και δεν έχω τα υποτιθέμενα τετραγωνάκια ειλικρινά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα.

Όταν κάνεις τόσο γρήγορο scrolling βλέπεις - προλαβαίνεις να δεις κάποια πληροφορία στην οθόνη.;

Δεν νομίζω. Όταν σταματήσει το scrolling καθυστερεί; Και πάλι όχι αφου δεν φαίνεται κάτι τέτοιο στο βίντεο.

 

Τέλος πάντων δεν μας πέφτει λόγος σε τι κολλάει ο καθένας αλλά καμία φορά απορώ με τους χρήστες iphone παρόλο ότι είμαι εν δυνάμει χρήστης ios.

Τους πειράζουν τέτοια ανούσια θεματακια και δεν ενοχλούνται απο σημαντικές ελείψεις του ios που αναγκάζουν τον χρήστη να πηγαίνει Αθήνα Θεσσαλονίκη μέσω Ιωαννίνων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με την τελευταια αναβαθμιση το δευτερο μερος της 4.3 δηλαδη, εχω θεμα εδω κ 2 μερες,Μου εχει κανει 4 φορες επανεκκίνηση μονο του.

Γαλλικο XEF.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει κάθε φορά συγχρονισμό εφαρμογών Facebook πως το κλείνω αυτό για να μην ξαναβγαίνει ευχαριστώ!!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει κάθε φορά συγχρονισμό εφαρμογών Facebook πως το κλείνω αυτό για να μην ξαναβγαίνει ευχαριστώ!!!

 

Όπως στο έχει εμφανίσει στην κουρτίνα ειδοποιησεων πατάς πάνω στην ενοχλητική αυτή ειδοποίηση πατάς next κανείς login στο Facebook μέσω browser και επιτρέπεις στο κινητό σου να το βλέπει το Facebook. Στο τέλος όμως δεν επιλέγεις να συγχρονιστουν οι επαφές η τα ημερολόγια σου με το fb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό ένα μήνα και μου εμφανίστηκε στην κάτω αριστερά γωνία κάτι τέτοιο :

 

http://www.sammobile.com/2013/05/09/broken-corner-around-the-display-of-the-galaxy-s4/

 

Δεν με ενοχλεί εμφανισιακα ούτε στην υφή γιατί ειναι πολύ μικρή.

Αυτό που με νοιάζει ειναι αν ξέρει κάποιος εάν υπάρχει κίνδυνος να μεγαλώσει ή να ανοίξει ή κάτι τέτοιο, στο μέλλον.

Το bezel αυτό ειναι κολλημένο στη οθόνη, γιατί αν ειναι το κόβω πιο δύσκολο να φύγει κομμάτι.

 

Πείτε μου την γνώμη σας.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως στο έχει εμφανίσει στην κουρτίνα ειδοποιησεων πατάς πάνω στην ενοχλητική αυτή ειδοποίηση πατάς next κανείς login στο Facebook μέσω browser και επιτρέπεις στο κινητό σου να το βλέπει το Facebook. Στο τέλος όμως δεν επιλέγεις να συγχρονιστουν οι επαφές η τα ημερολόγια σου με το fb.

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό ένα μήνα και μου εμφανίστηκε στην κάτω αριστερά γωνία κάτι τέτοιο :

 

http://www.sammobile.com/2013/05/09/broken-corner-around-the-display-of-the-galaxy-s4/

 

Δεν με ενοχλεί εμφανισιακα ούτε στην υφή γιατί ειναι πολύ μικρή.

Αυτό που με νοιάζει ειναι αν ξέρει κάποιος εάν υπάρχει κίνδυνος να μεγαλώσει ή να ανοίξει ή κάτι τέτοιο, στο μέλλον.

Το bezel αυτό ειναι κολλημένο στη οθόνη, γιατί αν ειναι το κόβω πιο δύσκολο να φύγει κομμάτι.

 

Πείτε μου την γνώμη σας.

 

Ευχαριστώ.

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν το έβαλες πότε στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου? Η στην μπροστινή σε πολύ στενό παντελόνι?

Αυτά συνήθως γίνονται εξ αιτίας μεγάλης πίεσης που ασκείται στο πλαίσιο.

Αν δεν πιεστεί δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν το έβαλες πότε στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου? Η στην μπροστινή σε πολύ στενό παντελόνι?

Αυτά συνήθως γίνονται εξ αιτίας μεγάλης πίεσης που ασκείται στο πλαίσιο.

Αν δεν πιεστεί δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει.

 

Με μια φορά δεν γίνετε !!Με πολλές φορές μπορεί να γίνει λογικά!:)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν το έβαλες πότε στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου? Η στην μπροστινή σε πολύ στενό παντελόνι?

Αυτά συνήθως γίνονται εξ αιτίας μεγάλης πίεσης που ασκείται στο πλαίσιο.

Αν δεν πιεστεί δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει.

 

Το βάζω μόνο στην μπροστινή και δεν νομίζω να πιέζεται ιδιαίτερα.

Τεσπα, αφού δεν θα φύγει κομμάτι δεν με νοιάζει και πολύ.

Αφήστε που γενικά στο Internet που το έψαξε λιγο λένε ότι η samsung το καλύπτει στην εγγύηση αν δεν σου έχει πέσει.

 

Θα το παρακολουθώ και αν μεγαλώσει ή ξεκολλήσει θα το πάω στην Smartec.

 

Υ.Γ. Δεν ειναι τόσο άσχημα σε εμένα όπως στο site που έδειξα, εμένα ειναι μόνο μια μικρή στην κάτω γωνία, και δεν φαίνεται να κουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω μόνο στην μπροστινή και δεν νομίζω να πιέζεται ιδιαίτερα.

Τεσπα, αφού δεν θα φύγει κομμάτι δεν με νοιάζει και πολύ.

Αφήστε που γενικά στο Internet που το έψαξε λιγο λένε ότι η samsung το καλύπτει στην εγγύηση αν δεν σου έχει πέσει.

 

Θα το παρακολουθώ και αν μεγαλώσει ή ξεκολλήσει θα το πάω στην Smartec.

 

Υ.Γ. Δεν ειναι τόσο άσχημα σε εμένα όπως στο site που έδειξα, εμένα ειναι μόνο μια μικρή στην κάτω γωνία, και δεν φαίνεται να κουνιέται.

 

Το καλυπτει η εγγυηση..?Αυτο θα ηθελα πολυ να το δω

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω μόνο στην μπροστινή και δεν νομίζω να πιέζεται ιδιαίτερα.

Τεσπα, αφού δεν θα φύγει κομμάτι δεν με νοιάζει και πολύ.

Αφήστε που γενικά στο Internet που το έψαξε λιγο λένε ότι η samsung το καλύπτει στην εγγύηση αν δεν σου έχει πέσει.

 

Θα το παρακολουθώ και αν μεγαλώσει ή ξεκολλήσει θα το πάω στην Smartec.

 

Υ.Γ. Δεν ειναι τόσο άσχημα σε εμένα όπως στο site που έδειξα, εμένα ειναι μόνο μια μικρή στην κάτω γωνία, και δεν φαίνεται να κουνιέται.

 

Ελπίζω να μη μπερδεύτηκες με τα 4 μικρά κοψιματάκια που έχει η συσκευή στις γωνίες και να νομίζεις οτι είναι ράγισμα, ε;; :)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη μπερδεύτηκες με τα 4 μικρά κοψιματάκια που έχει η συσκευή στις γωνίες και να νομίζεις οτι είναι ράγισμα, ε;; :)

 

Οχι ειναι ακριβώς όπως εδώ :

http://www.sammobile.com/2013/05/09/broken-corner-around-the-display-of-the-galaxy-s4/

 

Σχετικά με την εγγύηση και να μην το καλύπτει απο ότι είδα στο fixit ειναι κολλημένο μαζί με την οθόνη οπότε όσα ραγισματα και να γίνουν δεν παίζει να ξεκολλήσει..... λογικά. Ειναι πολύ μικρό, πρέπει να το βάλεις στα δυο εκατοστά για να το δεις.

 

Ετσι και αλλιώς έχω παραγγείλει εδώ και μια βδομάδα την θήκη της samsung(bumper) οπότε δεν θα φαίνεται ούτε απο κοντά.

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως ούτε θα μεγαλώσει, ούτε θα ξεκολλήσει. Στο S2 είχαν γίνει δυό μικρά τέτοια ραγισματάκια και μέχρι σήμερα το ίδιο είναι. Πρέπει να τα παρατηρήσεις για να τα δεις, δεν είναι κάτι εμφανές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε θα μεγαλώσει, ούτε θα ξεκολλήσει. Στο S2 είχαν γίνει δυό μικρά τέτοια ραγισματάκια και μέχρι σήμερα το ίδιο είναι. Πρέπει να τα παρατηρήσεις για να τα δεις, δεν είναι κάτι εμφανές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τώρα με καθησυχασες αρκετά.

 

Υ. Γ. Να φανταστείτε ότι ειναι τόσο μικρό που μάλλον έχει καιρό και εγώ το είδα τώρα, και γενικά χρησημοποιω πολύ το κινητο. Απλώς φαίνεται τόσο ´τελειό´ σαν να ειναι σημείο κολλισης που άνοιξε.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα παω να ανοιξω το s4 μου και δεν μου αναγνωριζε την σιμ,αφου το εκανα ρεσταρτ 5-10 φορες εβαζα και εβγαζα την σιμ τιποτα,το αφησα στην ακρη και μετα απο κανα διωρο το ανοιγω και ολα καλα,τι εγινε?καμια συμβουλη εχετε να μου δωσετε?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα παω να ανοιξω το s4 μου και δεν μου αναγνωριζε την σιμ,αφου το εκανα ρεσταρτ 5-10 φορες εβαζα και εβγαζα την σιμ τιποτα,το αφησα στην ακρη και μετα απο κανα διωρο το ανοιγω και ολα καλα,τι εγινε?καμια συμβουλη εχετε να μου δωσετε?ευχαριστω

 

Μηπως εχει πρόβλημα η sim και θελει αλλαγη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει πρόβλημα η sim και θελει αλλαγη ?

τι εννοεις προβλημα?καινουρια ειναι σχετικα micro με ανταπτορα την εχω.και στο s2 μου δουλευε ρολοι!να ειναι τιποτα λετε απο την υποδοχη θεση σιμ του s4?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε πάρει όλοι την 4.3?? εμενα είναι κολλημένο στην 4.2.2

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις προβλημα?καινουρια ειναι σχετικα micro με ανταπτορα την εχω.και στο s2 μου δουλευε ρολοι!να ειναι τιποτα λετε απο την υποδοχη θεση σιμ του s4?

 

Με ανταπτορα προφανως εννοεις ότι την εχεις στο s2. Σωστα ?

 

Αν στο ξανακανει τοτε ισως πρεπει να το πας στο service...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με ανταπτορα προφανως εννοεις ότι την εχεις στο s2. Σωστα ?

 

Αν στο ξανακανει τοτε ισως πρεπει να το πας στο service...

ναι στο s2 με αντοπτορα!οκ αυτο θα κανω ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω τον καιρό που είχε μέσα η 4.2.2 γιατί περάσω custom και δεν τον βρίσκω!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια !Σημερα ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το watch on :wacko:!τι μπορώ να κανω ?

 

Δοκίμασε εκκαθάριση cache και δεδομένων(του watch on) και αν δεν δουλέψει κανε απεγκατασταση το τελευταίο update του watch on και ξανά κάντο ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να την κάνεις φορμάτ μέσα από το κινητό

 

Δες εδώ. Είναι μια αλλαγή που έκανε η Samsung και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο ως εξωτερικό δίσκο παρά μόνο σαν εξωτερική συσκευή (πάλι έχεις πρόσβαση στα αρχεία του τηλεφώνου).

 

Kαλησπέρα παιδια !Σημερα ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το watch on :wacko:!τι μπορώ να κανω ?

 

Το watch έχει θέματα, τουλάχιστον σε εμένα. Κολλάει πολύ συχνά και γενικά το όλο μενού είναι κάπως.. Τι με νοιάζουν τα κανάλια και τα αγαπημένα προγράμματα! Εγώ τηλεχειριστήριο θέλω! Επίσης δεν μπορώ πλέον να προσθέσω άλλη τηλεόραση και άλλα χαζά!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...