Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω οτι έχει σχεση απο που ειναι αγορασμένο, ουτε εαν είναι κινεζική...κι εμενα είχε φουσκωσει πριν κανα μήνα, χωρις να μου παρουσιάσει ομως καποιο προβλημα, ουτε κολλούσε, ουτε τελειωνε αμεσως. Φυσικά πήγα service και μου την αλλαξαν. Αυτη που είχα αρχικα δεν είχα προσεξει το 'made in'. Αυτη που μου εδωσε η samsung αλλα και αλλη μια που αγορασα απο καταστημα με αξεσουαρ ειναι 'made in korea' αν και θα μπορουσαν κάλλιστα να ειναι και made in china, μιας κι ειναι γνησιες και επισημες και οι 2 εκδοχες.

Γνωρίζεις μήπως να μου πεις που οφείλεται η τόση μεγάλη διαφορά τιμής στα ιντερνετικά από τα Ελληνικά καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζεις μήπως να μου πεις που οφείλεται η τόση μεγάλη διαφορά τιμής στα ιντερνετικά από τα Ελληνικά καταστήματα;

 

Στους φορους, στο καταρ 9500 το βρήκα 460€.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως να μου πεις που οφείλεται η τόση μεγάλη διαφορά τιμής στα ιντερνετικά από τα Ελληνικά καταστήματα;

 

Αν έχω καταλάβει καλά, είναι θέμα παραεισαγωγής ή κάτι τέτοιο σχετικό με χαμηλότερα κόστη διανομής κ φορολογίες.

Τώρα σχετικά με το προηγούμενο ερώτημα που τέθηκε για το αν όσα αγοράστηκαν από ελλάδα έχουν κινέζικη μπαταρία, δε διευκρινίστηκε αν περιελάμβανε κ τα σκρουτζομάγαζα. Εγώ πάντως που το αγορασα μέσω σκρουτζ (παραεισαγωγή προφανώς) η μπαταρία είναι κορεάτικη. Μου φαίνεται περίεργο πάντως παρτίδες που προορίζονται για συγκεκριμένες εθνικές αγορές να επιλέγονται από τη μαμα εταιρεία να φοράνε εσκεμένα μπαταρία φτιαγμένη από μια Α χώρα κ για μια άλλη εθνική αγορα η μπαταρία να είναι από χώρα Β. :confused:

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως που είχε το πρόβλημα με την μπαταρία φορούσε κινέζικη που το serial number ξεκίναγε με BD..

Από ότι έχω δει σε αυτό το serial το κάνει πολύ συχνά.... Τώρα η καινούργια έχει serial που ξεκινάει από ΑΑ.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως να μου πεις που οφείλεται η τόση μεγάλη διαφορά τιμής στα ιντερνετικά από τα Ελληνικά καταστήματα;

 

Εχει αναλυθεί παρα πολλές φορες εδω μέσα αυτο το πράγμα, δεν υπάρχει ουτε ενα θετικο στο να αγοράσεις απο ελληνικά καταστήματα. Κι αν μπορεις να βρεις κάτι πες μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Το εχω ξαναρωτησει χωρίς να πάρω κάποια απάντηση από κάποιον

θα ήθελα όταν δέχομαι νέο mail και η οθόνη μου είναι σβηστή να υπάρχει εκτός από την ηχητική και οπτική ειδοποίηση με το αναμα της οθόνης και το preview του mail όπως γίνεται στα μηνύματα. Στις ρυθμίσεις του default mail client δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση , μήπως γίνεται κάπωε αλλιώς ή έστω με άλλον mail client. Ίσως σας φαίνεται πολύ ψείρισμα αλλά πέρνω περίπου 150 mail την ημέρα και είναι σπαστικό κάθε φορά να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο να κάνεις scroll και να ανοίγεις τον mail clien όταν δεν είναι κάτι επέιγον.

 

Sorry αν σας έπρηξα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως που είχε το πρόβλημα με την μπαταρία φορούσε κινέζικη που το serial number ξεκίναγε με BD..

Από ότι έχω δει σε αυτό το serial το κάνει πολύ συχνά.... Τώρα η καινούργια έχει serial που ξεκινάει από ΑΑ.

 

 

εγώ το έχω πάρει από Γερμανο εδώ κ 5 μήνες και ξεκινάει από αα και δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.. cell made in korea

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναλυθεί παρα πολλές φορες εδω μέσα αυτο το πράγμα, δεν υπάρχει ουτε ενα θετικο στο να αγοράσεις απο ελληνικά καταστήματα. Κι αν μπορεις να βρεις κάτι πες μου.

Απολύτως κανένα... Κι εγώ από skroutz το αγόρασα,και δεν πρόκειται να ξαναγοράσω από εδώ τίποτα και ιδίως μετά από ότι μου έκαναν με το s2.

Link to comment
Share on other sites

Σε δεκάδες sites είναι γραμμένο.

Παιδιά οι φήμες του αν θα κυκλοφορήσει νέο ή όχι μοντέλο δεν είναι του θέματος μας.

Εδώ μιλάμε για το S4 και παρακαλώ μη το γεμίζετε με post φημών-συζητήσεων για άλλα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε σε κανεναν η τελικη 4.3 γιατι απ' οτι διαβασα εδω λογικα εχει αρχισει η διαθεση της σε κινητα ευρωπης.

 

Αν ναι αξιζει σε σχεση με την 4.2.2???

 

Και αν μπορειτε να γινεται λιγο ποιο αναλυτικοι θα ηταν οτι καλυτερο.

 

Τελος και σημαντικοτερο για εμενα που λογικα την ερχομενη ευδομαδα θα προβω στην αγορα του ειναι αν μπορω με την ΕΠΙΣΗΜΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ android 4.3 να εγκαταστησω εφαρμογες που ΔΕΝ προερχονται απο το google play.

 

Επισης για οσους περνανε μεσω odin τις τελευταιες ΕΠΙΣΗΜΕΣ εκδοσεις android λογικα δεν αλλαζει και η προστασια knox ετσι δεν ειναι?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε σε κανεναν η τελικη 4.3 γιατι απ' οτι διαβασα εδω λογικα εχει αρχισει η διαθεση της σε κινητα ευρωπης.

 

Αν ναι αξιζει σε σχεση με την 4.2.2???

 

Και αν μπορειτε να γινεται λιγο ποιο αναλυτικοι θα ηταν οτι καλυτερο.

 

Τελος και σημαντικοτερο για εμενα που λογικα την ερχομενη ευδομαδα θα προβω στην αγορα του ειναι αν μπορω με την ΕΠΙΣΗΜΗ ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ android 4.3 να εγκαταστησω εφαρμογες που ΔΕΝ προερχονται απο το google play.

 

Επισης για οσους περνανε μεσω odin τις τελευταιες ΕΠΙΣΗΜΕΣ εκδοσεις android λογικα δεν αλλαζει και η προστασια knox ετσι δεν ειναι?

 

Στα Γερμανικά τηλέφωνα ξεκίνησε κανονικά η διαθεση της.

Το odin για να καταλάβεις είναι ενα προγραμματακι για να φλασαρεις και συ πχ τη Γερμανική στο δικο σου που ειναι Γαλλικό ή Ελληνικό.

Λενε οτι αξιζει (εχει ανακοινωθεί λιστα αλλαγών),οσο για Το knox δεν το γλυτώνεις με τίποτα προς το παρον και τέλος εφαρμογές εκτός playstore βάζεις σε οποιαδήποτε έκδοση Android ever :)

Προχώρα αφοβα σε αυτά τα χρήματα είναι οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας θελω να αγορασω το s4 αλλα εχω την εξης αποροια,ειχα το iphone 5 Κ οταν το κουναγες καπως δυνατα ακουγες κατι σαν να κουδουνιζει εσωτερικα,ισχυει κ στο s4?οταν το κουνας ειναι στιβαρο?σαν ποιοτητα πως ειναι γενικα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τώρα που έψαχνα το κινητό μου δεν μου δουλεύει μέσα στο air gesture η αποτυπώσει οθόνης μέσο του αισθητήρα παρόλο που έκανα και reset...και αν μπορείτε πείτε μου πως βγάζει screenshot κανονικά?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Το εχω ξαναρωτησει χωρίς να πάρω κάποια απάντηση από κάποιον

θα ήθελα όταν δέχομαι νέο mail και η οθόνη μου είναι σβηστή να υπάρχει εκτός από την ηχητική και οπτική ειδοποίηση με το αναμα της οθόνης και το preview του mail όπως γίνεται στα μηνύματα. Στις ρυθμίσεις του default mail client δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση , μήπως γίνεται κάπωε αλλιώς ή έστω με άλλον mail client. Ίσως σας φαίνεται πολύ ψείρισμα αλλά πέρνω περίπου 150 mail την ημέρα και είναι σπαστικό κάθε φορά να ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο να κάνεις scroll και να ανοίγεις τον mail clien όταν δεν είναι κάτι επέιγον.

 

Sorry αν σας έπρηξα ευχαριστώ.

 

Κοίταξες καθόλου στο market μήπως κ υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου περνάει widget στο Lock screen (αν κατάλαβα καλά εκεί τη θες την ειδοποίηση, ναι;)

Εναλλακτικά, θα μπορούσες να βάλεις συντόμευση της εφαρμογής στην αρχική οθόνη κλειδώματος ή αν δε το δέχεται εκεί στις δευτερεύουσες οθόνες με τις συντομευσεις (πάντα μιλάμε για το lock screen). Απ' ό,τι θυμάμαι, το Manual έδειχνε πώς γίνεται κάτι τέτοιο.

 

EDIT

Στο μάνουαλ (σελ 38) αναφέρει:

Για να χρησιμοποιείτε widget όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη, στην οθόνη εφαρμογών, πατήστε

Ρυθμίσεις → Η συσκευή μου → Κλείδωμα οθόνης και κατόπιν σημειώστε το Πολλαπλά widget.

 

Λογικά εκεί θα μπορούσες να βάλεις το widget της εφαρμογής για τα email σου, είτε από την εταιρική εφαρμογή (αν το widget της δείχνει τις ειδοποιήσεις όπως τις θες) είτε από το market με κάποια άλλη εφαρμογή που έχει αυτή τη λειτουργεία.

Edited by mazanostra
:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τώρα που έψαχνα το κινητό μου δεν μου δουλεύει μέσα στο air gesture η αποτυπώσει οθόνης μέσο του αισθητήρα παρόλο που έκανα και reset...και αν μπορείτε πείτε μου πως βγάζει screenshot κανονικά?

 

How to screenshot on Galaxy s4

 

edit : τα μηνύματά που αφορούσαν ενημερώσεις /επίσημα firmware μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα , μείνετε on topic σας παρακαλώ .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερας θελω να αγορασω το s4 αλλα εχω την εξης αποροια,ειχα το iphone 5 Κ οταν το κουναγες καπως δυνατα ακουγες κατι σαν να κουδουνιζει εσωτερικα,ισχυει κ στο s4?οταν το κουνας ειναι στιβαρο?σαν ποιοτητα πως ειναι γενικα?

 

Αξιζει ...δεν κουνάει και δεν τρίζει τιποτα. Οπως γνωρίζεις για τα πλαστικά της samsung,με τη συγκεκριμένη συσκευη , εχεις την αισθηση οτι κρατάς κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος αλλα γιατι δεν δουλευει με τον αλλο τροπο?

 

Ίσως δεν κάνεις καλά την κίνηση του χεριού ,δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν κάνεις καλά την κίνηση του χεριού ,δεν ξέρω τι αλλο μπορεί να είναι .

 

Όλα καλά το έκανα με λάθος τρόπο τώρα που είδα το video το πέτυχα άμεσος!!!

 

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες καθόλου στο market μήπως κ υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου περνάει widget στο Lock screen (αν κατάλαβα καλά εκεί τη θες την ειδοποίηση, ναι;)

Εναλλακτικά, θα μπορούσες να βάλεις συντόμευση της εφαρμογής στην αρχική οθόνη κλειδώματος ή αν δε το δέχεται εκεί στις δευτερεύουσες οθόνες με τις συντομευσεις (πάντα μιλάμε για το lock screen). Απ' ό,τι θυμάμαι, το Manual έδειχνε πώς γίνεται κάτι τέτοιο.

 

EDIT

Στο μάνουαλ (σελ 38) αναφέρει:

Για να χρησιμοποιείτε widget όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη, στην οθόνη εφαρμογών, πατήστε

Ρυθμίσεις → Η συσκευή μου → Κλείδωμα οθόνης και κατόπιν σημειώστε το Πολλαπλά widget.

 

Λογικά εκεί θα μπορούσες να βάλεις το widget της εφαρμογής για τα email σου, είτε από την εταιρική εφαρμογή (αν το widget της δείχνει τις ειδοποιήσεις όπως τις θες) είτε από το market με κάποια άλλη εφαρμογή που έχει αυτή τη λειτουργεία.

 

 

Καταρχας ευχαριστω για τον χρονο σου. Ολα αυτα με τα widgets τα δοκινασα και μιλαω για την deafault επιλογηmailτου κινητου, σταwidgets απλα εχει το εικονιδιο της εφαρμογης και ποσα mailεχεις και οχι previewτου νεου mail οταν ερχεται.Απο εφαρμογες play δοκιμασα 2-3 αλλα τιποτα, λες να λυθει με την 4.3 update? Στο iphoneπου ειχα ετσι δουλευε

Link to comment
Share on other sites

Hello boys. Ποιος θα μου πει που μπορω να βρω την παρακατω ρυθμιση στο μενου ρυθμισεων του galaxy...?

Mε πεταει το helium back up εκει αλλα μετα δεν μπορω απ το μενου ρυθμισεων να την ξαναβρω...

http://i41.tinypic.com/2h34d8g.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή έχει ένα ενεργό notification συνέχεια. Αν πατήσεις σε αυτό ανοίγει η παραπάνω οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...