Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας,εχθες εδωσα σε φοβερη τιμη το s3 μετα απο ενα χρονο που το ειχα κ ειμαι σε διλημα εαν αξιζει να παρω το s4 η κατι αλλο?ειναι καλη συσκευη?εχει βγαλει προβληματα?καλη σας μερα.

 

Εκτός της πολιτικής της εταιρίας τελευταία να μας ''κλειδώνει'' τη συσκευή όλο και περισσότερο, δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

Η αναβάθμιση απο το S3 είναι ουσιαστική.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest maklovinsam
Εκτός της πολιτικής της εταιρίας τελευταία να μας ''κλειδώνει'' τη συσκευή όλο και περισσότερο, δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

Η αναβάθμιση απο το S3 είναι ουσιαστική.

σκεφτομουν το htc one Η το s4 που ειναι φθηνοτερο,πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν το htc one Η το s4 που ειναι φθηνοτερο,πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.

 

Τότε θέσε το ερώτημά στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς.

Και οι 2 συσκευές είναι κορυφαίες με τα -/+.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα πολύ ενοχλητικό...Συνέχεια Μου ζητάει να ορίσω προεπιλεγμένο πρόγραμμα για το οτιδήποτε...Ενώ συνέχεια ορίζω πχ τον chrome και τον nova launcher συνέχεια με ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να τ ανοίξει...Έχω σβήσει τις προεπιλογές από τ άλλα προγράμματα αλλά συνεχίζει να το κάνει... Έχω foxhound rom αλλά μου το κάνει με οτι room βάλω ακομα και με την stock .κανείς καμία λυση?
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Τότε θέσε το ερώτημά στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς.

Και οι 2 συσκευές είναι κορυφαίες με τα -/+.

 

απλα φοβαμαι εαν το σ4 εβγαλε προβληματα με καμενα πιξελ,βεβαια δεν εχει ακουστει κατι τετοιο,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

απλα φοβαμαι εαν το σ4 εβγαλε προβληματα με καμενα πιξελ,βεβαια δεν εχει ακουστει κατι τετοιο,σωστα?

 

Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα πολύ ενοχλητικό...Συνέχεια Μου ζητάει να ορίσω προεπιλεγμένο πρόγραμμα για το οτιδήποτε...Ενώ συνέχεια ορίζω πχ τον chrome και τον nova launcher συνέχεια με ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να τ ανοίξει...Έχω σβήσει τις προεπιλογές από τ άλλα προγράμματα αλλά συνεχίζει να το κάνει... Έχω foxhound rom αλλά μου το κάνει με οτι room βάλω ακομα και με την stock .κανείς καμία λυση?

 

Μηπως εχεις το ebanking της εθνικης τραπεζας μεσα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το εχω και ουτε το ειχα ποτε...

 

Οκ απλα ρωταω γιατι κατι τετοια μου εκανε εμενα απλα με το launcher. Γενικα σε αλλα προγραμματα οχι αλλα λεω μηπως και...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

απλα φοβαμαι εαν το σ4 εβγαλε προβληματα με καμενα πιξελ,βεβαια δεν εχει ακουστει κατι τετοιο,σωστα?

 

Και εγω το ιδιο διλλημα ειχα και κατεληξα εδω ,αν σε βοηθαω καθολου.Τα υπολοιπα τα συζηταμε στους διαξιφισμους

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το εχω και ουτε το ειχα ποτε...

 

Δοκίμασε με το Default App Manager

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Και εγω το ιδιο διλλημα ειχα και κατεληξα εδω ,αν σε βοηθαω καθολου.Τα υπολοιπα τα συζηταμε στους διαξιφισμους

 

οποτε δεν σου παρουσιασε κατι ε?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω η συζήτηση για επιλογή συσκευής να συνεχιστεί στο κατάλληλο θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , είμαι προς την αγορα του s4 απο birdphone και έχω τις εξής απορίες

1. Τι θα πρέπει να προσεξω όταν παραλάβω ( συσκευασία-συσκευή)

2. Τι να προσεξω στο unboxing

3. Ποια έκδοση android θα φοράει και πως θα τσεκάρει αν ειναι η τελευταία

4. Αν δεν ειναι να το αναβάθμιση?

5. Την μπαταρία να την αφήσω εώς 20% και μετά να την φορτίσω πλήρως?

6. Τι να απενεργοποιησω για διάρκεια ζωής μπαταρίας αλλά να μην ξεφτιλισω και το τηλέφωνο.

7. Sorry αν σας έπρηξα

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έδωσε λύση στο ερώτημα προέλευσης του κινητού με μια νέα λειτουργία του Samsung Kies, που λέγεται "Firmware Upgrade and Initialisation" ("Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία").

Με αυτή τη λειτουργία μπορεί ο οποιοσδήποτε χωρίς να πάρει τηλέφωνο τη Samsung, μόνο με τον σειριακό αριθμό της συσκευής να μάθει τη χώρα προέλευσης, καθώς και το επίσημο firmware του κινητού, και αν επιθυμεί να το εγκαταστήσει επίσημα (π.χ. αν το έχει αλλάξει με κάποια custom rom και δεν έχει την αρχική), επιστρέφοντας το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Δε χρειάζεται καν να συνδεθεί το τηλέφωνο στον υπολογιστή. Αρκεί το serial number. Αυτό βρίσκεται είτε ανοίγοντας το τηλέφωνο και κοιτώντας στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία, είτε από τις ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός. Εϊναι μια σειρά 11 αριθμών και γραμμάτων.

 

Έχοντας λοιπόν τον σειριακό αριθμό, ανοίγουμε το Kies, και διαλέγουμε το κατάλληλο μενού:

[ATTACH]28576[/ATTACH]

Γράφουμε το μοντέλο κινητού (π.χ. το Galaxy S III είναι το GT-I9300 - με κεφαλαία), καθώς και τον σειριακό αριθμό της συσκευής (επίσης κεφαλαία).

[ATTACH]28577[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια θα μας προειδοποιήσει ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επιβεβαιώνουμε...

 

Και τελικά βλέπουμε το σωστό firmware για τη συσκευή μας:

[ATTACH]28579[/ATTACH]

 

Αν όντως χρειαζόμαστε να κάνουμε επαναφορά μπορούμε να συνεχίσουμε, αλλιώς πατάμε Άκυρο.

[Αν συνεχίσουμε, θα κατεβάσει το firmware, και θα ζητήσει να συνδέσουμε το κινητό και θα του το βάλει, σβήνοντας όλα τα δεδομένα μας και επιστρέφοντάς το σε εργοστασιακή κατάσταση (αν το πάμε π.χ. για service μετά από root/ πειράγματα είναι η σωστή κίνηση, μετά από μηδενισμό των counters με triangle away). ]

 

Στην παρένθεση λοιπόν είναι τα 3 γράμματα του product code του κινητού, από τα οποία μπορούμε να προσδιορίσουμε τη χώρα προέλευσης. Η λίστα των χωρών είναι στο θέμα των Συχνών Ερωτήσεων (FAQ).

To δικό μου π.χ. είναι Αγγλικό (ΒΤU). Τα ελληνικά unbranded εκεί θα γράφουν EUR... κ.ο.κ.

Εμένα μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Τι κάνω?

 

http://img62.imageshack.us/img62/1865/jx0r.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά

Έχω ξαναποστάρει, είχα γράψει ότι άλλαξα την παραγγελία μου απο s3 σε s4 αλλά ακόμα περιμένω! η αρχική μου παραγγελία είχε γίνει 28 αυγούστου, μετά από 10 μέρες περίπου την άλλαξα σε s4, αλλά κάθε φορά που παίρνω τηλ στην εταιρία (easy buy word - ebw.gr είναι το σαιτ, αν έχει παραγγείλει κάποιος απο εκεί παρακαλώ ας μου πεί την εμπειρία του) μου λένε ότι περιμένουν απο τον προμηθεύτη να τους φέρουν, οτι πουλάει πολύ το κινητό, αλλά κοντεύουμε τις 3 βδομάδες και εγω ακόμα περιμένω..σκέφτομαι μηπώς παίζει τίποτα, δεν ξέρω..όταν με το καλό έρθει, είναι φορτισμένο αυτό? μπορώ να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν ή πρέπει να το φορτίσω κάποιες ώρες? και πώς πρέπει να είναι η συσκευασία για να ξέρω ότι είναι ανέγκιχτο..σόρρυ για το μεγάλο κείμενο και αν σας κούρασα, απλά ανησυχώ κάπως..όποιος θέλει ας απαντήσει στις απορίες μου..ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,σκεφτομαι να παρω το s4,αλλα παρατηρησα απο ενος φιλου μου που το εχει ,το Power button k το volume button επεζαν αρκετα,ισχυει οντως?ειχα το s3 και δεν ειχα τετοιο θεμα. Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,σκεφτομαι να παρω το s4,αλλα παρατηρησα απο ενος φιλου μου που το εχει ,το Power button k το volume button επεζαν αρκετα,ισχυει οντως?ειχα το s3 και δεν ειχα τετοιο θεμα.

 

Δεν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος τροπος να βγαλω την υπενθιμιση για το τελευταιο update επειδη εχω διαβασει αρνητικα σχολια και δε θελω να την κανω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιος τροπος να βγαλω την υπενθιμιση για το τελευταιο update επειδη εχω διαβασει αρνητικα σχολια και δε θελω να την κανω??

Ρυθμίσεις/πληροφορίες συσκευής/ενημέρωση λογισμικού και ξετικαρε το αυτόματη ενημέρωση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω κ γω!εχουν θεμα καποιες καρτες τις cosmote!!!υπομονη!!!

 

Διάβασα στο internet οτι το πρόβλημα το αντιμετωπιζουν πολυ στο εξωτερικό χωρις να υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση της Samsung για το προβλήμα.

 

Το παράδοξο είναι ότι τις τελευταίες μέρες που είμαι εκτος Ελλάδας χωρίς να έχω αλλάξει sim με internet ανοιχτό όλη μέρα δεν είχα κανένα πρόβλημα :blink:

:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παραγγελιών αύριο το s4 απο birdphone να ζητήσω γερμανικο; Ποιο ειναι το πιο σταθερό firmware και ποιας χώρας. Ανεξαρτήτως χώρας θα έχω ελληνικό menu;:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παραγγελιών αύριο το s4 απο birdphone να ζητήσω γερμανικο; Ποιο ειναι το πιο σταθερό firmware και ποιας χώρας. Ανεξαρτήτως χώρας θα έχω ελληνικό menu;:cool:

 

Όποιο νάναι πάρε, μην ασχολείσαι με χώρες κ.λ.π., δεν έχει καμία πρακτική σημασία πλέον.

Όλα όσα προορίζονται για την ευρωπαική αγορά περιέχουν όλες τις γλώσσες.

Καλορίζικο, όταν το πάρεις :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το s4 και εχω ενα θεμα με την μετακινηση φωτογραφιων απο φακελο σε φακελο με το s2 που ειχα ειχα κατεβασει ενα προγραμα που απενεργοποιηουσε το σκαναρισμα των φωτογραφικων αλμπουμ και μετακινουσα φωτογραφιες χωρις περιορισμο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.addz.mediascannerroot το οποιο ομως δεν δουλευει στο s4 για καπιο λογο υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω αυτο το συνεχες σκαναρισμα που κανει το τηλεφωνο μολις μετακινησω μερικες φωτογραφιες και δεν μαφηνει για πολυ ωρα να μετακινησω αλλες?? γνοριζει καπιος?? ειμαι βεβαια rout !!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...