Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ομως δεν σβηνονται τα παντα.

Εγω θελω να καθαρισει το κινητο να γινει καινουργιο δεν θελω να μεινουν υπολυματα μεσα.

 

Θα γίνει όπως το πρωτοανοιξες. Κανε κι ένα φορματ την κάρτα (αν έχεις).

 

Ερώτηση, ειναι δυνατόν να μην έρχεται επιπλέον μήνυμα για την αναφορά παράδοσης; Οχι να μην ερχεται ειδοποιηση, αλλα να αλλαξει ο τροπος. Στο gosms που είχα στο nexus, έβγαζε ένα τικ στο γραμματακι του μηνύματος. Εδώ έρχεται ξεχωριστό message delivered και ανοίγει ξανά την οθόνη και δονηση

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα γίνει όπως το πρωτοανοιξες. Κανε κι ένα φορματ την κάρτα (αν έχεις).

 

Ερώτηση, ειναι δυνατόν να μην έρχεται επιπλέον μήνυμα για την αναφορά παράδοσης; Οχι να μην ερχεται ειδοποιηση, αλλα να αλλαξει ο τροπος. Στο gosms που είχα στο nexus, έβγαζε ένα τικ στο γραμματακι του μηνύματος. Εδώ έρχεται ξεχωριστό message delivered και ανοίγει ξανά την οθόνη και δονηση

 

Third party εφαρμογή και disable την εφαρμογή της Sammy για τα μηνύματα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το κινητο μου κολλαει απιστευτα οταν παω να μπω στη συλλογη.

Οταν ανοιγω καποιο φακελο η αμα πατησω σε μια εικονα νεκρωνει οπως και οταν κανω ζουμ σε μια φωτογραφια.

 

Εχει παθει κανενας κατι παρομοιο?

 

Επισης πως μπορω να το επαναφερω και να σβηστουν τα παντα οπως ηταν οταν το αγορασα?

Εχεις καρτα μνήμης Ντινο?αν ναι αυτη κανει την ζημια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καρτα μνήμης Ντινο?αν ναι αυτη κανει την ζημια.

Ναι εχω μια 64αρα Sandisk.λες να τα επεξε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω μια 64αρα Sandisk.λες να τα επεξε?

 

Σωσε οτι εχεις στον υπολογιστη και κανε ενα φορματ την καρτα απο το κινητο....μετα ξαναπερνα οτι θελεις μεσα.ετσι εκανα εγω.εχω την ιδια με σενα.προς το παρον ειμαι οκ.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σωσε οτι εχεις στον υπολογιστη και κανε ενα φορματ την καρτα απο το κινητο....μετα ξαναπερνα οτι θελεις μεσα.ετσι εκανα εγω.εχω την ιδια με σενα.προς το παρον ειμαι οκ.

Σευχαριστω Γιςννη τωρα αντιγραφω τα αρχεια και κανω φορματ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς γιατί τα sms μου, έρχονται επισης και στα εισερχόμενα των μαιλ μου? έχω συνδέσει τον hotmail λογαριασμό μου στα εμαιλ του κινητού???
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 μήνες το s4 και μου χάνει πολυ έυκολα το σήμα (μια μπάρα με το ζόρι). Εκανα αλλαγή sim με νέα ,έβαλα και άλλου παρόχου αλλα τα ίδια.

Οταν ειδικά βάζω και μία θήκη που πείρα της puro, τοτε δεν μπορώ να καλέσω καν.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Γιςννη τωρα αντιγραφω τα αρχεια και κανω φορματ!

 

Να σε καλα ελπιζω να δουλέψει. Εδω και μια βδομαδα εγω δεν εχω κανενα προβλημα ετσι.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα ελπιζω να δουλέψει. Εδω και μια βδομαδα εγω δεν εχω κανενα προβλημα ετσι.

Τελικα Γιαννη δεν εγινε....εβαλα και αλλη μια καρτα ακριβως ιδια και ητανε καπως καλυτερα αλλα παλι κολλουσε.

 

Τι αλλο να κανω? Να κανω επαναφορα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Γιαννη δεν εγινε....εβαλα και αλλη μια καρτα ακριβως ιδια και ητανε καπως καλυτερα αλλα παλι κολλουσε.

 

Τι αλλο να κανω? Να κανω επαναφορα?

 

Αν αντιγραψεις τις φωτογραφιες στην εσωτερικη μνημη και βγαλεις την εξωτερικη τελειως κολλάει ;;

Με μια μνημη class 4 που ειχα,ειχα τα ιδια θεματα κατα καιρους.

Πηρα μια samsung class 10 και ησυχασα.

Κανε αυτο λιγο που σου ειπα να δουμε..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω μια 64αρα Sandisk.λες να τα επεξε?

 

 

Μάλλον έχεις απο την προβληματική παρτίδα :(

έχει αναφερθει αυτό από αρκετούς.....

 

κι εγώ μια τέτοια έχω και τα παίζει συνέχεια μέχρι που την έβγαλα, έβαλα άλλης μάρκας και ησύχασα!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 μήνες το s4 και μου χάνει πολυ έυκολα το σήμα (μια μπάρα με το ζόρι). Εκανα αλλαγή sim με νέα ,έβαλα και άλλου παρόχου αλλα τα ίδια.

Οταν ειδικά βάζω και μία θήκη που πείρα της puro, τοτε δεν μπορώ να καλέσω καν.

 

το πιθανότερο, έχεις προβληματική κεραία, πήγαινε το (αν είσαι Αθήνα) στην smartec να το κοιτάξουν στα πλαίσια της εγγύησης

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις απο την προβληματική παρτίδα :(

έχει αναφερθει αυτό από αρκετούς.....

 

κι εγώ μια τέτοια έχω και τα παίζει συνέχεια μέχρι που την έβγαλα, έβαλα άλλης μάρκας και ησύχασα!

Παλι τα ιδια....φορτωνει πολυ αργο και κολλαει.αυτο που παρατηρησα ειναι οταν παταω στην εφαρμογη κανει 1 με 2 δευτερολεπτα να ανοιξει επισης οταν μπαινω απο την συλλογη του νεξους (εχω omega) δεν κολλαει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Third party εφαρμογή και disable την εφαρμογή της Sammy για τα μηνύματα!

 

Είχα το gosms στο nexus, αλλά μονο γιατί δεν είχε 160 χαρακτήρες στα μηνύματα, τώρα που το s4 στέλνει κανονικά, δεν ήθελα να χρησιμοποιήσω άλλη εφαρμογή, σ´ευχαριστω πάντως για την απαντηση

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως γινεται να με ρωταει πριν γινουν οι ενημερωσεις των εφαρμογων μου και να μην τις κανει μονο του οποτε θελει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως γινεται να με ρωταει πριν γινουν οι ενημερωσεις των εφαρμογων μου και να μην τις κανει μονο του οποτε θελει?

 

Εννοείς το play store ? Στης ρυθμίσεις εψαξες;; εκει που λεει αυτόματη ενημέρωση εφαρμογων;;

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να κανω root φιλε μου?

 

Οχι όχι αν εχεις βαλει κάτι απο αυτα τα 2 εννοούσα οπου παρουσιαστηκαν τυχαια reboot.

Ειχα το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι όχι αν εχεις βαλει κάτι απο αυτα τα 2 εννοούσα οπου παρουσιαστηκαν τυχαια reboot.

Ειχα το ιδιο προβλημα.

 

ηταν αφορτιστη η μπαταρια και μολις ανοιξε μου εβγαλε μυνημα να βαλω τον φορτιστη αλλα και παλι λιγο ακυρο μου φαινεται να ειναι απο αυτο.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και εδώ μιας και στο thread του s4 mini δεν πήρα κάποια απάντηση και δεν έχει και πολλά άτομα.

 

Στο s4 mini λοιπόν της κοπέλας μου ξαφνικά και χωρίς να πειράξει τίποτα πατάει την εφαρμογή "ρολόι" και όταν πάει να βάλει ξυπνητήρι η εφαρμογή κλείνει και βγάζει "ρολόι διακόπηκε". Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και διαγραφη μνήμης cache αλλά τίποτα.

 

Τι μπορεί να φταίει; Συγνώμη και πάλι που γράφω εδώ αλλά είναι και τα 2 samsung και είπα μήπως βρω κάποια λύση πριν το κάνω restore.

:D
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικη συσκευη με την τελευταια ενημερωση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...