Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα κι ενα διαγωνισμο να καναμε απο που το αγορασαμε ,ΝΟΜΙΖΩ οι περισσοτεροι απο σκρουτζομαγαζο το πηραμε :)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα κι ενα διαγωνισμο να καναμε απο που το αγορασαμε ,ΝΟΜΙΖΩ οι περισσοτεροι απο σκρουτζομαγαζο το πηραμε :)

Εννοεις δημοσκόπηση :p

Παιδιά δεν αξίζει να πας στα "γνωστά" καταστήματα να τα σκάσεις. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα μαγαζάκια πλέον που έχουμε πάρει πολλές φορές τηλέφωνα χωρίς κανένα θέμα (σφραγισμένα, με εγγύηση κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω 4 λεπτα σκεφτομουν γι αυτη τη λεξη και δε μου εβγαινε...:p

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος. Να διευκρινίσω φυσικά ότι το συγκρίνω με το 4 και όχι 4s ή 5 αλλά γενικά θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος

 

Σε σχέση με το 4s πολύ πιο δυνατός, το ίδιο καθαρός.

Επίσης δεν χάνεις κλήσεις γιατί έχει δυνατό ήχο ο οποίος δυναμώνει αυτόματα όταν η συσκευή ει αι στην τσέπη.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, θα το διαπιστώσω και ο ίδιος μιας και το τσίμπισα από σκρουτζομάγαζο...

 

Καλημέρα

 

Με ενδιαφέρει η αγορά του s4...αλλά απορώ με τη διαφορά τιμής σε διάφορα καταστήματα....δλδ μαγαζιά τύπου plaisio κλπ ακόμα και στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας στα 740...και στα skroytz stores 470.

Έχω διαβάσει περί παράλληλης εισαγωγής κλπ κλπ....είναι safe η αγορά τους?

Έχουν διαφορά από τα υπόλοιπα?Διαβάζω για snapdragon επεξεργαστή αλλά και για Cortex-A9.....άρα μιλάμε για διαφορετικά versions του ίδιου κινητού?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

 

Να λέμε πάλι καλά που υπάρχουν κι αυτά τα μαγαζάκια και γλυτώνουμε τα γ@/τικα που θέλουν οι αλυσίδες...

 

Περιμένω πως και πως να φύγουν τα γυναικόπαιδα για να το τεστάρω/σετάρω με την ησυχία μου...;)

 

Χμμ... Αγγελία το μήλο και αλλαγή άβαταρ...

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Με ενδιαφέρει η αγορά του s4...αλλά απορώ με τη διαφορά τιμής σε διάφορα καταστήματα....δλδ μαγαζιά τύπου plaisio κλπ ακόμα και στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας στα 740...και στα skroytz stores 470.

Έχω διαβάσει περί παράλληλης εισαγωγής κλπ κλπ....είναι safe η αγορά τους?

Έχουν διαφορά από τα υπόλοιπα?Διαβάζω για snapdragon επεξεργαστή αλλά και για Cortex-A9.....άρα μιλάμε για διαφορετικά versions του ίδιου κινητού?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

 

Με κλειστά τα μάτια και ειδικά από μαγαζιά που έχουν πάρει καλές κριτικές, τα οποία είναι και πολλά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.μόλις παρέλαβα το s4 αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.πίσω στο καπάκι δεν έχει λογότυπο galaxy s4 υπάρχει περίπτωση να είναι fake? Απο που τα ξεχωρίζω;ευχαριστώ.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.μόλις παρέλαβα το s4 αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.πίσω στο καπάκι δεν έχει λογότυπο galaxy s4 υπάρχει περίπτωση να είναι fake? Απο που τα ξεχωρίζω;ευχαριστώ.

Ούτε εμένα το έχει!! Απλά λέει Samsung στο πίσω μέρος.. Δες στο κουτί αν το imei ταιριάζει με κωδικούς Samsung, πληκτρολογείς *#06#.. Κατά τα άλλα πρακτικά δες τις εφαρμογές της Samsung όπως s health, s voice κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω βάλει ένα λογαριασμό email αλλά όταν μου έρχεται ένα νέο email δεν με ειδοποιεί και πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να κάνω ανανέωση για να μου το εμφανίσει.
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση Google play έχεις? Αναβάθμισε σε 4.2.3 ή 4.2.6 και θα είσαι καλύτερα.

 

4.1.6 και το Google play services δεν μου βγάζει να έχει κάποιο update!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδες Galaxy S4 στο πισω καπακι λενε μονο οι Αμερικανικες Συσκευες ειδικα κιολας αυτες που ανοικουν και σε καποιο δικτυο αναγραφουν στο καπακι και την ονομασια τους οπως παραδειγμα Τ-MOBILE η ΑΤ&A.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.μόλις παρέλαβα το s4 αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.πίσω στο καπάκι δεν έχει λογότυπο galaxy s4 υπάρχει περίπτωση να είναι fake? Απο που τα ξεχωρίζω;ευχαριστώ.

 

s4 γραφουν μονο μερικα branded στο εξωτερικο. πχ. http://www.ubergizmo.com/2013/05/t-mobile-samsung-galaxy-s4-gets-update/

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

4.1.6 και το Google play services δεν μου βγάζει να έχει κάποιο update!

 

Δεν υπαρχει 4.2.6 εκδοση Play store γιατο S4 η ποιο προσφατη ειναι η 4.1.6 δλδ αυτη που σου βγαζει.Μονο το HTC ΟΝΕ νομιζω εχει μια εκδοση ποιο μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το μονος σου (4.2.9)

http://www.mirrorcreator.com/files/F9N0IOFW/

 

thanks.. Το έβαλα και περιμένω να δω αποτελέσματα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν μου αρκεί η μπαταρία αλλά έχει δει πολλή ώρα λειτουργίας του Google Services? Μου κάνει εντύπωση. Πριν στο Galaxy Nexus δεν ήταν ποτέ τόσο ψηλά και πάντα είχα sync on. Το ποσοστό αυτό παραμένει εκεί ή είναι και μεγαλύτερο σε μία μέρα χρήσης.

 

Απενεργοποιησε από τους χάρτες την αναφορά τοποθεσιας

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει ασ με βοηθησει καποιοσ. εκανα update το καινουργιο λογισμικο απο kies και αφου εκανε επανεκιννηση το κιν. μου βγαζει μυνημσ "συνισταται να κανετε επανεκιννηση για να προστατευσετε την συσκευη σασ". εκανα 2 φορεσ επανεκιννηση και οταν ανοιγει παλι το ιδιο μου βγαζει. καμια λυση?

 

εμενα δεν μπορει να με βοηθησει καποιοσ? τωρα ειδα οτι μου χει βαλει i9505xxubmea. η συσκευη μου ειναι γερμανικη. μπορω να βαλω το mga ? οσεσ φορεσ και να κανω επανεκιννηση μου βγαζει το παραπανω μυνημα.

 

και επισησ τωρα που το βλεπω πιο καλα πρεπει να βγηκε και το ροοτ. πφ. επειδη πηγα να κανω αναβαθμιση απο κιεσ παιζει να βγηκε το ροοτ?

Edited by paternalistis

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με την παλιά έκδοση του google play.

Πήγα να κατεβάσω το apk αλλά όλοι αυτοί οι servers είναι ύποπτοι. Μου άνοιξε 8 παράθυρα στον browser του κινητού. Να μου λείπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με την παλιά έκδοση του google play.

Πήγα να κατεβάσω το apk αλλά όλοι αυτοί οι servers είναι ύποπτοι. Μου άνοιξε 8 παράθυρα στον browser του κινητού. Να μου λείπει.

 

Πάρε το απο το Dropbox.

Πάντως οι 2 τελευταίες εκδόσεις, όπως ανακοίνωσε κι η Google, λύνουν μεταξύ άλλων και το θεματάκι με το Google services που όντως έτρεχε αρκετά περισσοτερο στο παρασκήνιο.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με την παλιά έκδοση του google play.

Πήγα να κατεβάσω το apk αλλά όλοι αυτοί οι servers είναι ύποπτοι. Μου άνοιξε 8 παράθυρα στον browser του κινητού. Να μου λείπει.

 

Με προλαβε ο Ηλιας. Κωστα βαλτο γιατι λυνει το θεμα με τα google services - κι εγω για αυτό ειχα ψαχτεί προ ημερων...

Link to comment
Share on other sites

@elthis v@gelis

Ευχαριστώ παιδιά. Το δοκιμάζω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συνεχως μου ζηταει launcher καθε φορα που το κλεινω παρολο που επιλεγω "παντα". Καπου ειχε αναφερθει νομιζω εδω μεσα αλλα δεν το βρισκω.

Επισης τι ειναι αυτη η βλακεια που μου βγαζει για τις εφαρμογες συνεχεια? Και αυτο να σημειωσω οταν κανω restart. Δεν ειχα δωσει βαση τοσο καιρο αλλα αρχισε να μου την δινει στα νευρα αυτο το παραμυθι.

 

Επισης τρεχει και σε αλλους συνεχεια η μουσικη του google play χωρις φυσικα να την εχουν επιλεξει?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...