Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Θέλω να παραγγείλω έξτρα μπαταρίες.

Δεν θέλω πολύ μεγαλύτερες με έξτρα καπάκι αλλά κάποιες στο μέγεθος της original ώστε να κουμπώνει το καπάκι του κινητού.

Είχα ρωτήσει και παλιότερα και μου είχε πει ένας φίλος για τις zero lemon.

 

http://www.ebay.com/itm/ZeroLemon-2x-Samsung-Galaxy-S4-3000mAh-Battery-Worlds-Fastest-Battery-Charger-/290962483473?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item43beb72911

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλύτερο μέχρι την Τρίτη το πρωί που θα τις παραγγείλω ή να πάω για αυτές;

Αυτό που με προβλημάτισε σε αυτές είναι ότι ο φορτιστής γράφει ότι έχει output 0.6 A (600 mah) ενώ αν δεν κάνω λάθος ο αυθεντικός φορτιστής βγάζει 2A(αυτό γράφει πάνω). Άρα φαντάζομαι ότι θα φορτίζει απελπιστικά αργά. Το περίεργο είναι ότι στο ebay που κοιτάζω δεν βρίσκω φορτιστή μπαταρίας με μεγαλύτερο output. Γενικά όποιος έχει αγοράσει μπαταρία θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις Zerolemon έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Τις έχω τώρα περίπου δύο μήνες και δουλεύουν απροβλημάτιστα .Το θέμα με την φόρτιση μην σε απασχολεί γιατί και 8 ώρες να σου κάνει να σου την φορτίσει πάλι όταν πας να αλλάξεις την μπαταρία σου θα είναι γεμάτη .Εγώ πήρα το πακέτο με τις δύο και τον φορτιστή γιατί δεν ήθελα να μεγαλώσω το μέγεθος του τηλεφώνου.

 

PS.Το θέμα που το έχουν εκεί είναι ίσως και καλύτερα λιγότερα προβλήματα και καλύτερη φόρτιση .Προτιμώ σε after market μπαταρίες ποιο αργεί φόρτιση από την μαμά τόσα ατυχήματα έχουμε δει.

 

PS2.Μήπως έχει να πρωτείνει κάποιος κάποιο bumper αλλά καλής ποιότητας που να μην χρειάζεται κατσαβίδι ή κάποιο εργαλείο για να βγει ,να βγαίνει εύκολα αλλά να είναι πολύ καλό..?Μόνο κάτι Κινεζιές έχω βρει και τίποτα άλλο .Τα υπόλοιπα όλα κάτι μεταλλικά που τα φοβάμαι μην μου γδάρουν το σασί άσε που πολλά από αυτά ίσως έχω πτώση και στο σήμα ...?Τουλάχιστον είχα στο iPhone παλαιότερα που είχα δοκιμάσει κάποια από αυτά .Θήκη δεν θέλω να βάλω γιατί έχω το mystic blue και μου αρέσει πολύ και γενικά δεν μου αρέσουν οι θήκες αλλά επειδή δεν θέλω να έχω καμιά πτώση και να το κλαίω γι αυτό είπα μηπως βρω σε bumper .

Edited by kostasrodos29
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Τις Zerolemon έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Τις έχω τώρα περίπου δύο μήνες και δουλεύουν απροβλημάτιστα .Το θέμα με την φόρτιση μην σε απασχολεί γιατί και 8 ώρες να σου κάνει να σου την φορτίσει πάλι όταν πας να αλλάξεις την μπαταρία σου θα είναι γεμάτη .Εγώ πήρα το πακέτο με τις δύο και τον φορτιστή γιατί δεν ήθελα να μεγαλώσω το μέγεθος του τηλεφώνου.

 

PS.Το θέμα που το έχουν εκεί είναι ίσως και καλύτερα λιγότερα προβλήματα και καλύτερη φόρτιση .Προτιμώ σε after market μπαταρίες ποιο αργεί φόρτιση από την μαμά τόσα ατυχήματα έχουμε δει.

 

PS2.Μήπως έχει να πρωτείνει κάποιος κάποιο bumper αλλά καλής ποιότητας που να μην χρειάζεται κατσαβίδι ή κάποιο εργαλείο για να βγει ,να βγαίνει εύκολα αλλά να είναι πολύ καλό..?Μόνο κάτι Κινεζιές έχω βρει και τίποτα άλλο .Τα υπόλοιπα όλα κάτι μεταλλικά που τα φοβάμαι μην μου γδάρουν το σασί άσε που πολλά από αυτά ίσως έχω πτώση και στο σήμα ...?Τουλάχιστον είχα στο iPhone παλαιότερα που είχα δοκιμάσει κάποια από αυτά .Θήκη δεν θέλω να βάλω γιατί έχω το mystic blue και μου αρέσει πολύ και γενικά δεν μου αρέσουν οι θήκες αλλά επειδή δεν θέλω να έχω καμιά πτώση και να το κλαίω γι αυτό είπα μηπως βρω σε bumper .

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-i9505-i9500-Bumper-Solid-Collection-black-grey-screen-protector.860231.html

καλο bumber ειναι αυτο το εχω δει απο κοντα . πιανει παρα πολυ καλα αλλα ακριβο λογω του οτι ειναι zenus. αμα θες να του ριξεις μια ματια μπορεις να πας και απο το μαγαζι να το δεις. το εχει και σε λευκο

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα μια TPU θήκη...τον ίδιο όγκο με το bumber εχει μην σου πω και λιγότερο...Αλλα αν θέλεις να βλέπεις το πίσω καπάκι (γιατι μόνο αυτο αφήνει το bumber ουσιαστικά ακάλυπτο) τότε πας αναγκαστικά εκεί.Η άπλα αγοράζεις μια TPU θήκη,την κόβεις στο πίσω μέρος,δεν δίνεις και ένα κάρο χρήματα...Και έγινε bumber.. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S4-i9505-i9500-Bumper-Solid-Collection-black-grey-screen-protector.860231.html

καλο bumber ειναι αυτο το εχω δει απο κοντα . πιανει παρα πολυ καλα αλλα ακριβο λογω του οτι ειναι zenus. αμα θες να του ριξεις μια ματια μπορεις να πας και απο το μαγαζι να το δεις. το εχει και σε λευκο

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την βοήθεια σου όπως και να έχει .Ξέρω ότι ότι πληρώνεις παίρνεις οπότε τα χρήματα που θα δώσω ξέρω ότι θα είναι εκεί.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Τις Zerolemon έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Τις έχω τώρα περίπου δύο μήνες και δουλεύουν απροβλημάτιστα .Το θέμα με την φόρτιση μην σε απασχολεί γιατί και 8 ώρες να σου κάνει να σου την φορτίσει πάλι όταν πας να αλλάξεις την μπαταρία σου θα είναι γεμάτη .Εγώ πήρα το πακέτο με τις δύο και τον φορτιστή γιατί δεν ήθελα να μεγαλώσω το μέγεθος του τηλεφώνου.

 

PS.Το θέμα που το έχουν εκεί είναι ίσως και καλύτερα λιγότερα προβλήματα και καλύτερη φόρτιση .Προτιμώ σε after market μπαταρίες ποιο αργεί φόρτιση από την μαμά τόσα ατυχήματα έχουμε δει.

.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μέχρι αύριο θα αποφασίσω για να πάω να βάλω τα λεφτά. Αν δεν βρω κάτι άλλο θα πάω σε αυτές. Απλά υπάρχει λόγος που ήθελα να φορτίζουν γρήγορα. Απο περιέργεια πόση ώρα κάνουν σε σχέση με τις δύο ώρες που θέλει η φόρτιση κανονικά; και πόσο σου κρατάνε σε σχέση με την original μπαταρία; περισσότερο ή λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, για μεμβράνη πήρα τις belkin με 3 μέσα στην συσκευασία στα 14 ευρώ, απο σκτρουτζ πάντως Θεσσαλονίκη που έψαξα δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

 

 

Ωχχ σορρυ τώρα το είδα και εγώ:O

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια και πες μας, γιατι εχω media markt διπλα μου.

 

 

Αυτες ειναι:

 

[ATTACH]35328[/ATTACH]

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ματ? Ή clear?

 

Clear. Μου την σπανε οι ματ.

 

Στην αρχη ψιλοκολλαει το δαχτυλο, πραγμα που με φοβησε αρχικα αλλα μετα εστρωσε. Εχουν καλη αισθηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Clear. Μου την σπανε οι ματ.

 

Στην αρχη ψιλοκολλαει το δαχτυλο, πραγμα που με φοβησε αρχικα αλλα μετα εστρωσε. Εχουν καλη αισθηση.

 

Ναι.. Και εγω τις ματ δεν τις παω. Aν οντως κανουν αυτο που υποσχονται και δεν αφηνουν δαχτυλιες τοτε θα ειναι μια χαρα. Θα τις δοκιμασω γιατι η puro που εχω ειναι μαγνητης της δαχτυλιας...

 

 

 

Να σου πω την αληθεια δεν το κρατησα πολυ το 600 γιατι ειναι για 1 κινητο συνδεση μετα απο επιλογη βαζεις το 2ο και εγω ηθελα 2 ταυτοχρονα συνδεδεμενα. Εννοειται οταν ειχα το 600 δεν ειχα προβλημα καθως δεν μπερδευοταν το bluetooth. Με το MW1 ομως που εχω 2 συσκευες μαζι καμμια φορα τρωει σκαλωματα...

 

Τωρα ειδα το post αυτο... Icy με το MW1 οταν κουνιεται το καλωδιο των ακουστικων κανει παρασιτα? Ή ειναι ολα οκ?

Kαι επισης η θυρα των ακουστικων ειναι η κλασσικη 3,5mm, ετσι?

Θελω να αγορασω ενα bt γιατι αυτο που εχω δεν με βολευει και ειμαι αναμεσα σ αυτο και το Backbeat Go της plantronics.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μέχρι αύριο θα αποφασίσω για να πάω να βάλω τα λεφτά. Αν δεν βρω κάτι άλλο θα πάω σε αυτές. Απλά υπάρχει λόγος που ήθελα να φορτίζουν γρήγορα. Απο περιέργεια πόση ώρα κάνουν σε σχέση με τις δύο ώρες που θέλει η φόρτιση κανονικά; και πόσο σου κρατάνε σε σχέση με την original μπαταρία; περισσότερο ή λιγότερο;

 

Σε σχέση με την original μου κρατάνε λίγο περισσότερο παιρνάω την μια μέρα για πλάκα με όλα ανοικτά data wifi κτλ γιατί το smart phone θέλω να το χέρομαι.;-)

 

Πόσο κάνει να φορτίσει δεν ξέρω ακριβώς να σου πω αλλά υπολογίζω ότι περνάει τις 4 ώρες για πλήρη φόρτιση .Δεν το έχω προσέξει γιατί έχω τρεις μπαταρίες οπότε ότι και να γίνει έχω μια και άλλη μια φουλ μαζί μου πάντα και μια φορτίζει σπίτι .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα το post αυτο... Icy με το MW1 οταν κουνιεται το καλωδιο των ακουστικων κανει παρασιτα? Ή ειναι ολα οκ?

Kαι επισης η θυρα των ακουστικων ειναι η κλασσικη 3,5mm, ετσι?

Θελω να αγορασω ενα bt γιατι αυτο που εχω δεν με βολευει και ειμαι αναμεσα σ αυτο και το Backbeat Go της plantronics.

 

Ναι 3.5αρι εχει. Οχι δεν ειχα ποτε προβλημα με παρασιτα. Απλα το mw1 κανει περισσοτερα απο το plantronics (με κυριο για μενα το radio + mp3)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δίνουν! Αρκετό κιολας, αφου στην ουσία είναι διπλές. Μία η λαστιχένια και άλλη μία, η σκληρού πλαστικού, εξωτερική.

Η defender δε, ακόμη περισσότερο από την commuter.

 

Όμως, αν πας στο θέμα προστασίας είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικές! Είχα στο OG μου την commuter και είχα μείνει υπερ-ευχαριστημένος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το Αγγλικό Manual για το S4...Στην 8η σελίδα παρατήρησα αυτό:

 

http://img543.imageshack.us/img543/962/4p28.jpg

 

Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως με τα screen protector αλλοιώνουμε σε χρόνο την ευαισθησία της οθόνης κτλ ;; :confused:

Edited by ^Fenom^
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, αφού βάζεις κάτι ανάμεσα στα δάχτυλά σου και την επιφάνεια της οθόνης λογικό δεν είναι να το επηρεάζεις? :)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, αφού βάζεις κάτι ανάμεσα στα δάχτυλά σου και την επιφάνεια της οθόνης λογικό δεν είναι να το επηρεάζεις? :)

 

Δηλαδή απο τι κατάλαβα αφήνεις να εννοηθεί οτι κακώς βάζουμε screen protectors;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tα μπερδεψατε....η δουλεια ενος screen protector ειναι για γρατζουνιες..τωρα επειδη η αφη του samsung στηριζετε στην ουσια στον ηλεκτρισμο του σωματος μας ΔΕΝ υπαρχει "καθυστερηση" εντολων.....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε! Ίσα ίσα που προστατεύετε την οθόνη σας όσοι δεν είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί ή δεν χρησιμοποιείτε θήκες που να καλύπτουν και την οθόνη..όμως ένα κομμάτι πλαστικό ακόμα και σε αυτό το πάχος είναι κάτι ανάμεσα στην χρήση..σε κάποιους αρέσει σε άλλους όπως εγώ δεν αρέσει :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αυτη εδω τι λετε??? http://www.photoagora.gr/mesa-apo8hkeyshs/kartes-mnimhs/product-3967.html ή αυτή http://www.parts-shop.gr/p.Karta-mnimis-Samsung-microSDHC-Card-32GB-UHS-1-Pro-Data-Transfer-Rate-Read-up-to-70-MB-s.774875.html?ref=bestprice.gr ?Για εφαρμογες και games κυριως Edited by mafiozos20
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αυτη εδω τι λετε??? http://www.photoagora.gr/mesa-apo8hkeyshs/kartes-mnimhs/product-3967.html

 

Την χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Κανένα παράπονο μην το σκέφτεσαι καθόλου. Απλά άν δεν την βιάζεσαι ψάξε ebay για καλύτερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Κανένα παράπονο μην το σκέφτεσαι καθόλου. Απλά άν δεν την βιάζεσαι ψάξε ebay για καλύτερη τιμή

Η ιδια καρτα σε κινεζικη αξιζει λετε??Τη βρισκω και με 11,63 ευρω μαζι με τα μεταφορικα!!Μυριζει φολα λιγο ε??

http://www.ebay.com/itm/Samsung-32GB-32G-micro-SD-microSDHC-SDHC-TF-Flash-Memory-Card-Class10-/221274637886?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item3384ff063e

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι λέτε για αυτή την θήκη σκέφτομαι να την πάρο την έχει κάποιος από εσάς?

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/belkin-f8m560btc00-thiki-galaxy-s4-mayro/prod4240004pp/

 

http://www.belkin.com/us/F8M560-Belkin/p/P-F8M560?q=::devicePath:/Device/SMSG/SMSGGLXYS4

Edited by alma1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα αυτήν. http://www.amazon.co.uk/dp/B00D2HJPNG/ref=pe_385721_37038051_pe_217191_31005151_M3T1_dp_1 ΒΒέβαια λίγο τσουχτερή η τιμή της. Υπολογίστε και κάνα 5λιρο στο check out για απλάμμεταφορικά και "προετοιμασία" παραγγελίας.

Φοβερή. Είναι γνήσια και έχει ακόμα και Screen protector για το τζαμακι μέσα. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.Πολύ ωραίο υλικό στο πίσω μέρος για να μην γλιστράει από τα χέρια σας. (ειδικά αν ιδρώνουν πολύ τα χέρια σας) Το S-View δουλεύει άψογα. Και Δεν κάνει το κινητό κουμουτσα. Βέβαια δεν συγκρίνετε με το να το έχεις γυμνο(προς αποφυγή παρεξηγήσεων) .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...