Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Παρε ένα bluetooth, όπως αυτό http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/ixeia/Turbo-X-Bluetooth-Speaker-SBL-300.htm

 

Καλη απόδοση, ανεξαρτησία, κάνεις και πλάκες αφήνοντας το μακρυά σου και βάζοντας διάφορα να παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα παρει αυτα http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/forita-ixeia/Turbo-X-Speakers-Mobi-III-2-0-Black-MM-1015B_BLACK.htm για εναν φιλο και επαιζαν αρκετα καλα
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, άμα δεν βιάζεσαι και θές να κάνεις υπομονή (ίσως και μήνα) δώσε αυτά τα 20 ευρώ σε κάτι που θα είναι πολύ καλύτερο από ebay πάρα κανα τούβλο-X
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει περυσι που ειχα παλι τοτε το S4 μια καρτα sd sandisk ultra 16gb class 10,αλλα ειχε θεμα τοτε το S4 με τις μη samsung καρτες κι ετσι ουσιαστικα ηταν αχρηστη.Τωρα που την ξαναβαλα παλι τα ιδια.

Εχει αλλαξει κατι απο τοτε ή ψαχνω μονο για samsung καρτα;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τη sandisk που ήταν προβληματική σε κάποιο άλλο κινητό να δεις μήπως φταίει η κάρτα;Μπορεί να έπεσες σε ελλατωματικό προϊόν.

Επίσης , μπορεί η έκδοση της ROM του κινητού να έχει κάποιο bug.Κάπου είχα διαβάσει οτι υπήρχε θέμα με τις 64άρες κάρτες στην official έκδοση του kitkat και δεν τις αναγνώριζε.Ίσως τώρα να την έφτοιαξαν με κάποιο patch.

Στο δικό μου S4 έχω μια Samsung 32αρα UHS-1 Pro χωρίς θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τη sandisk που ήταν προβληματική σε κάποιο άλλο κινητό να δεις μήπως φταίει η κάρτα;Μπορεί να έπεσες σε ελλατωματικό προϊόν.

Επίσης , μπορεί η έκδοση της ROM του κινητού να έχει κάποιο bug.Κάπου είχα διαβάσει οτι υπήρχε θέμα με τις 64άρες κάρτες στην official έκδοση του kitkat και δεν τις αναγνώριζε.Ίσως τώρα να την έφτοιαξαν με κάποιο patch.

Στο δικό μου S4 έχω μια Samsung 32αρα UHS-1 Pro χωρίς θέματα.

 

Δουλευει σε οποιαδηποτε συσκευη εκτος απο S4.Ουτε στο περσινο μου,ουτε σε αυτο που πηρα τωρα,ουτε στου κολλητου μου.Ναι ειναι παραξενο αλλα θυμαμαι περυσι που γραφανε κι αλλοι πως ειχαν θεματα με μη Samsung καρτες sd.

Βασικα την διαβαζει αλλα καποιες φορες κολλαει,καποιες αλλες θεωρει πως αποσυνδεθηκε.Ενω σε αλλες συσκευες δουλευει κανονικα.

Η ρομ δεν φταιει σιγουρα καθως εχω δοκιμασει αρκετες official και customs.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εγκατεστημένη καμιά εφαρμογή στη μνήμη του κινητού σου που διαβάζει και από την κάρτα δεδομένα και κολλάει; Στο λέω γιατί κι εγώ παλιά είχα κάποια ψιλοκολλήματα στην κάρτα και ο υπαίτιος ήταν μια εφαρμογή τελικά.

Μπορείς να δοκιμάσεις επίσης να τη φορμάρεις μπας και συνέλθει.Εαν και τότε συνεχίσει τι να πω.Μάλον έπεσες σε ιδιότροπη κάρτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει περυσι που ειχα παλι τοτε το S4 μια καρτα sd sandisk ultra 16gb class 10,αλλα ειχε θεμα τοτε το S4 με τις μη samsung καρτες κι ετσι ουσιαστικα ηταν αχρηστη.Τωρα που την ξαναβαλα παλι τα ιδια.

Εχει αλλαξει κατι απο τοτε ή ψαχνω μονο για samsung καρτα;

 

Πάρε μια 32άρα sammy class10 γύρω στο 20άρικο από το skroutz, την έχω γύρω στο χρόνο και δουλεύει απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλοι μου μαζεψα χρηματα εκανα λιγο υπομονη κ πηρα αυτο το ηχειο http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/iheia/forita-iheia-jbl-charge-mple/prod4960338pp/ το οποιο ειναι τελειο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κάποιος να προτείνει φορητό φορτιστή, διότι στις προηγούμενες σελίδες που πρότειναν τα παιδιά δεν βρήκα διαθέσιμους... Και όσο έψαξα στο ebay βρήκα μόνο φορτιστή που είναι και θήκη αλλά δεν ενδιαφέρομαι για τέτοιο είδος... όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η Samsung 32GB Evo UHS-1 που είχα παραγγείλει από ebay.

Σε ένα πρόχειρο benchmark μου έδωσε τα εξής: Read: 18,8MB/sec Write: 13,82MB/sec.

Ελαφρώς καλύτερη ταχύτητα εγγραφής από την Samsung 32GB UHS-1 Pro που έχω, με ελαφρως χειρότερη ταχύτητα ανάγνωσης,

(Read: 19,75MB/sec Write: 10,27MB/sec), αν και η EVO ήταν τελείως άδεια ενώ η Pro γεμάτη πάνω από το μισό.

10 χρόνια εγγύηση γράφει πάνω...

[ATTACH]48130[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση:

Η μεσα πλευρα απο την S View λερωνει πολυ ευκολα (ειδικα η ασπρη). Το υλικο ειναι σαν καστορι.

Ξερει κανεις πως το καθαριζουμε? Αν το βρεξω θα αφησει λεκε?

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

http://www.themrgadget.gr/samsung/samsung-microsdhc-32gb-class-10-sd-adapter-mb-mpbgca-eu τι λετε ρε παιδια αξιζει? εχετε να μου προτεινετε κατι καλυτερο τελικα?? εχω διαβασει αρκετα αλλα ακρη δεν βγαζω....:confused:
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση:

Η μεσα πλευρα απο την S View λερωνει πολυ ευκολα (ειδικα η ασπρη). Το υλικο ειναι σαν καστορι.

Ξερει κανεις πως το καθαριζουμε? Αν το βρεξω θα αφησει λεκε?

 

την έχω καθαρίσει εγώ με αυτόν τον τρόπο: How to clean Flip covers

έγινε σαν καινούρια η άσπρη! και δεν έπαθε τίποτα! απλά πρόσεχε τις γωνίες.. μην ασκήσεις πολύ πίεση και αρχίσει να ξεφτίζει..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα παρελαβα αυτο το φορητο φορτιστη http://www.ebay.co.uk/itm/151227436692?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT οπως και αυτην την αυθεντικη μπαταρια http://www.ebay.co.uk/itm/321457389102?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT απο ebay μεσα σε 5 μερες απο την ημερομηνια αγορας!

ικανοποιημενος απο την αγορα,απλα ηθελα να κανω 1 ερωτηση ειδικα σε καποιον που εχει αγορασει το ιδιο ή κατι παρομοιο! επειδη προφανως και ειναι κινεζικης προελευσης εχω φοβιες σχετικα με τη φορτιση!οταν βαζω να φορτισει και το κινητο αλλα και την εξτρα μπαταρια παρατηρω εναν συνεχες λεπτο θορυβο (οπως λεπτο σφυριγμα) απο τη συσκευη!επειδη κατακαιρους την εχουμε πατησει απο κινεζικα προιοντα κ μιας και ειμαι νεος σε τετοιες αγορες...πιστευετε θα πρεπει να ψιλοφοβαμαι για τη φορτιση του και να μην το αφηνω πολλες ωρες??ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση:

Η μεσα πλευρα απο την S View λερωνει πολυ ευκολα (ειδικα η ασπρη). Το υλικο ειναι σαν καστορι.

Ξερει κανεις πως το καθαριζουμε? Αν το βρεξω θα αφησει λεκε?

 

με νερο καθαριζει και λιγο τριψιμο με το χερι και ετοιμη

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα παρελαβα αυτο το φορητο φορτιστη http://www.ebay.co.uk/itm/151227436692?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT οπως και αυτην την αυθεντικη μπαταρια http://www.ebay.co.uk/itm/321457389102?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT απο ebay μεσα σε 5 μερες απο την ημερομηνια αγορας!

ικανοποιημενος απο την αγορα,απλα ηθελα να κανω 1 ερωτηση ειδικα σε καποιον που εχει αγορασει το ιδιο ή κατι παρομοιο! επειδη προφανως και ειναι κινεζικης προελευσης εχω φοβιες σχετικα με τη φορτιση!οταν βαζω να φορτισει και το κινητο αλλα και την εξτρα μπαταρια παρατηρω εναν συνεχες λεπτο θορυβο (οπως λεπτο σφυριγμα) απο τη συσκευη!επειδη κατακαιρους την εχουμε πατησει απο κινεζικα προιοντα κ μιας και ειμαι νεος σε τετοιες αγορες...πιστευετε θα πρεπει να ψιλοφοβαμαι για τη φορτιση του και να μην το αφηνω πολλες ωρες??ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Σχετικά με τη μπαταρία μιας και την αγόρασα και εγώ μου φαίνεται χειρότερη από αυτή που είχε το κινητό εξαρχής και που δούλεψα επί 11 μήνες.. με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Τώρα σχετικά με το φορτιστή αν και δεν τον έχω δεν πιστεύω ότι υπάρχει φόβος αλλά καλού κακού προσέχεις να μην είναι στον ήλιο.. επίσης ρίξε και μια ματιά αν συνεχίζει να φορτίζει όταν έχει γεμίσει η μπαταρία ή αν σταματάει όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία μιας και την αγόρασα και εγώ μου φαίνεται χειρότερη από αυτή που είχε το κινητό εξαρχής και που δούλεψα επί 11 μήνες.. με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Τώρα σχετικά με το φορτιστή αν και δεν τον έχω δεν πιστεύω ότι υπάρχει φόβος αλλά καλού κακού προσέχεις να μην είναι στον ήλιο.. επίσης ρίξε και μια ματιά αν συνεχίζει να φορτίζει όταν έχει γεμίσει η μπαταρία ή αν σταματάει όπως θα έπρεπε.

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου... Για την μπαταρία γιατί το λες? στην διάρκεια της είδες διάφορα?? είναι και αυθεντική... που να μην ηταν

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου... Για την μπαταρία γιατί το λες? στην διάρκεια της είδες διάφορα?? είναι και αυθεντική... που να μην ηταν

 

Στη διάρκεια ναι, δυστυχώς ενώ όπως λέει και φαίνεται κιόλας πρέπει να είναι αυθεντική παρ'όλα αυτά μου φαίνεται και πάλι λίγη η αυτονομία της.. το λειτουργώ βέβαια το τηλέφωνο δεν το χαϊδεύω αλλά το μετά βίας 3 ώρες οθόνης όταν έπιανα 5 με το S2, μου φαίνεται κάπως..

Link to comment
Share on other sites

την έχω καθαρίσει εγώ με αυτόν τον τρόπο: How to clean Flip covers

έγινε σαν καινούρια η άσπρη! και δεν έπαθε τίποτα! απλά πρόσεχε τις γωνίες.. μην ασκήσεις πολύ πίεση και αρχίσει να ξεφτίζει..

 

με νερο καθαριζει και λιγο τριψιμο με το χερι και ετοιμη

 

Thanks για τις απαντησεις παιδια! Θα το επιχειρησω σημερα με νερο.

Ως τωρα την καθαριζα με μια γομα για καστορι αλλα ειχε αρχισει να φθιρεται απο το στεγνο τριψιμο..

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/Flip-S-View-Cover-Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-Hulle-Tasche-Schwarz-/191069319188?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2c7c9e7014

 

αυτό με Wake&Sleep Funktion το έχει κανείς; λέτε πραγματικά να δουλεύει ή κλασικά :rolleyes: καταλαβαίνετε...

 

κάπου διάβασα ότι χρειάζεται δυνατό μαγνήτη, οπότε δε θα με παραξένευε εάν τελικά δε δουλεύει με καμιά θήκη :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

θελω να αγορασω και εγω αυτη τη θηκη,http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-case-neo-hybrid.html.

Υπαρχει η δυνατοτητα να βρουμε και σκετο frame?

Απο ebay βεβαια αν,, αυτο http://www.ebay.com/itm/Spigen-SLIM-BEST-SELLING-BUMPER-Neo-Hybrid-Case-SERIES-Samsung-Galaxy-S4-/251251795923?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item801bf46167

ειναι το ιδιο σαιτ ερχεται οικονομικοτερα,

ξερει κανα παλικαρι αν ειναι οντως γνησια?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχήν αν θες να αγοράσεις τελικά απ το επίσημο σαιτ, είναι προτιμότερο να παραγγειλεις από το uk store της Αγγλίας πάρα από αμερικη... όσον αφορά τη θήκη απ το ebay εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν είναι αυθεντική... διότι μόνο η θήκη απ το επίσημο σαιτ κάνει 21 ευρώ και το γύρω γύρω της που αλλάζει χρώματα, μόνο του 9 ευρώ! μου φαίνεται λοιπόν σημαντική η διαφορά για να είναι αυθεντική αφού όλο μαζί στο ebay έχει 14!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση, θα παω στα σιγουρα και θα παραγγειλω απο το μαμα σαιτ,οταν λες uk store που υπαρχει το λινκ γιατι δεν μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...