Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Παιδια χαιρετω ειμαι ιδιοκτητης galaxy s4 i9505 εδω και τρεις μηνες και επεσα θυμα των ελαττωματικων μπαταριων η οποια φουσκωσε με αποτελεσμα να σβηνει συνεχως το κντ. Το ιδιο προβλημα εχουν ακομα δυο φιλοι με s4. Καπου ακουσα οτι η κορεατικες μπαταριες δεν παρουσιαζουν το προβλημα και θελω τη βοηθειας σας που μπορω να βρω μπαταρια made in korea για να αγορασω αφου στη κυπρο οσες βρηκα ειναι κινεζικες? Υς. Η μπαταρια τοσο η πρωτη οσο και αυτη που μου αλλαξαν δωρεαν οταν το πηγα για επιδιορθωση ηταν made in china.

 

Οσους σβηνει το s4 χωρις λογο και μετα πρεπει να μπει στο φορτιστη για να ξανα αναψει να κανουν ενα ελεγχο στη μπαταρια τους αν ειναι φουσκωμενη ή εχει καμπυλωση για να προλαβουν την εγγυηση. Το προβλημα ειναι περαν του 30% που εχει ανακοινωσει η εταιρεια αφου σχεδον ολα τα s4 με κινεζικη μπαταρια θα παρουσιασουν το προβλημα μετα απο 3 με 6 μηνες λειτουργειας αναλογα με ποσο το ζοριζη καποιος μου εχει πει φιλος που εργαζεται σε service εταιρειας κινητων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει διαφορα καρτα μνημης sd 10 class απλη με καποια samsung sd 10 class.και οι 2 αγορασμενες απο ebay.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν μου αρεσουν οι θηκες και τα λοιπα ογκωδη προστατευτικα,προτιμησα αυτο για το σ4 μου :D

Φυσικα, ηταν και ενας λογος η αθλια γυαλαδα που αφηνει το "μαυρο" (μπλε στην ουσια) καπακι της μπαταριας στο φως του ηλιου

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης, μια γρήγορη άποψη για την Neo Hybrid και το ανάλογο screen protector της spiegen.

 

- Μέτρια προστασία που καλύπτει την καθημερνή χρήση αλλά δεν είναι για hardcore καταστάσεις. Σίγουρα θα συνοδευτεί από μια UAG η ακόμα και Otterbox για τα δύσκολα.

- Αρκετά slim, προσθέτει ελάχιστο όγκο στο κινητό και συνηθίζεται άμεσα στο χέρι.

- Μέτριο grip, μου έχει γλιστρήσει αρκετές φορές (περισσότερες από το κανονικό) από το χέρι.

- Ποιοτική κατασκευή, ωραία αίσθηση στο χέρι. και ακόμα και μετα από αρκετή χρήση του κινητού και της κάμερας με φλας δεν έχει φουσκώσει το πίσω μαλακό πλαστικό (κάτι που έπασχαν οι αντίστοιχες του SII).

- Απογοήτευση η έλλειψη χείλους στην κάμερα, προστατεύει μόνο όταν τοποθετηθεί το κινητό σε λεία επιφάνεια και μου δημιουργεί ένα σχετικό αχός με τα νερά σε καφετέριες κλπ τόσο για την κάμερα οσο και για το ηχείο (εκεί είναι λίγο καλυτέρα τα πράγματα αλλά και πάλι χάνει).

- Το χειλος περιμετρικά της οθόνης είναι επίσης μικρο αλλά κάνει την δουλειά του καλύτερα από αυτό της κάμερας.

- Το συνοδευτικό κεντρικό κουμπί είναι εξαιρετικό και βελτιώνει αισθητά την απόκριση του.

- Το άνοιγμα του φορτιστή είναι ακριβός στις διατάσεις του Samsung φορτιστή. Το OTG μου καλώδιο δεν μπαίνει. Όχι ότι φταίει η SGP για αυτό αλλά λέμε…

- Όταν ακουμπήσει σε λεία επιφάνεια πνίγεται ο ήχος του ηχείου.

- To screen protector είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν κατά την άποψη μου. Λίγο ακριβο βέβαια αλλά η αίσθηση του είναι φανταστική, η τοποθέτηση του αυτόματη, δεν μειώνει καθόλου την απόκριση της οθόνης η του air view… βασικά είναι σαν να μην έχει τίποτα πάνω.

 

Προσωπικές απόψεις πάντα και όχι απαραίτητα αντικειμενικές καθώς εξαρτώνται από την εκάστοτε χρήση και προτιμήσεις του καθενός :).

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια μπλέ την γνήσια της Samsung και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Έχει δοκιμαστεί και σε πτώσεις έχει πέσει πολλές φορές κάτω χωρίς να πάθει το παραμικρό .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια μπλέ την γνήσια της Samsung και είμαι πολύ ευχαριστημένος .Έχει δοκιμαστεί και σε πτώσεις έχει πέσει πολλές φορές κάτω χωρίς να πάθει το παραμικρό .

 

καλη η γνησια samsung αλλα καθε τοσο θελει να την βγαζεις και να την καθαριζεις γιατι ποιανει μεσα σκονη και κανει χτηπηματακια στο πισω καπακι του τηλ.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

καλη η γνησια samsung αλλα καθε τοσο θελει να την βγαζεις και να την καθαριζεις γιατι ποιανει μεσα σκονη και κανει χτηπηματακια στο πισω καπακι του τηλ.

 

Λόγω του ότι κάθε φορά που τελειώνει η μπαταρία βάζω την δεύτερη μου και δεν φορτίζω ποτέ την συσκευή αλλά μόνο τις μπαταρίες μεμονωμένα δεν το έχω προσέξει αυτό.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

την πατησα εγω.βγαζο την θηκη μετα απο κανα 2μηνο και κοιταο ειχει μικρεσ τριπουλεσ το καπακι.δεν φενοντουσαν πολυ αλλα ειχε.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πως λειτουργει το s view στο s4 με την θηκη? Σκεφτομαι να την παρω την θηκη αλλα δεν ξερω για την εφαρμογη ωστε να τα δειχνει στο παραθυρακι. Την εχει μεσα το s4 η την κατεβαζεις απο το market??
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πως λειτουργει το s view στο s4 με την θηκη? Σκεφτομαι να την παρω την θηκη αλλα δεν ξερω για την εφαρμογη ωστε να τα δειχνει στο παραθυρακι. Την εχει μεσα το s4 η την κατεβαζεις απο το market??

 

Λειτουργεί με κάποιου είδους μαγνήτη που υπάρχει στην θήκη. Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις μήτε να ενεργοποιήσεις τίποτα. Απλά κουμπώνεις την θήκη και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

με την θηκη filp cover ειστε ευχαριστημενοι? εννοω οταν θες να παιξεις με το κινητο και αναδιπλωνεις την θηκη απο πισω, μηπως γινεται πολυ χροντρο και δεν δινει ωραια αισθηση στο χερι?

και κατι ακομα, οταν την αναδιπλωνεις/τσακιζεις απο πισω μετα εφαρμοζει καλα στην οθονη κατα το κλεισιμο, εφαπτεται στην οθονη σα να εχει μαγνητακι ή αφηνει κενο?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ. Είχα την αντίστοιχη για το s3 και τώρα αυτή. Πολύ καλή, δουλεύει το sview και προσφέρει κάτ'εμε την καλύτερη προστασία. Χρησιμοποιώ αυτή και τη spigen neo hybrid.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε αυτή που είχα παραγγείλει από το mi case. Έκανε τρεις ημέρες. Έτσι είναι. http://www.micase.gr/wp-content/themes/micase/upload/uploads/preview_of_527138ea97a60_20120818_132105.jpg Φαίνεται πολύ ωραία η φωτογραφία πάνω στη θήκη. Και αρκετά ποιοτική γενικότερα. Η φωτογραφία εκτυπώνεται και στα πλάγια της θήκης. Γενικά πολύ καλά. Όσοι είδαν τη θήκη εντυπωσιάστηκαν.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

 

ωραία η βάση...

όσο για το Screen Protector, ίσως θα προτιμούσα να πάρω αυτή με το γυαλί καλύτερα

και τέλος για την θήκη, πρέπει να είσαι προσεχτικός. Διάβασα ότι στο ebay, αυτές οι θήκες είναι μαϊμού (δεν είναι οι original) και χαλάνε γρήγορα...

αν κοιτάξεις στο youtube, θα βρείς video που εξηγεί πως καταλαβαίνεις αν είναι original ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

WebViRuS οντως η βαση ειναι εξαιρετικη(original made in korea) τα αλλα τα περιμενω απο μερα σε μερα,για την μεμβρανη εχεις δικιο αλλα την πηρα προσωρινα λογω ελλειψης χρηματων θα παρω οταν πληρωθω την http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-GLAS-t-Nano-Slim-Tempered-Glass-Screen-Protector-Galaxy-S4-SIV-i9500-/251340620455?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3a851182a7 οσο για την θηκη ο πωλητης εχει πουλησει κοντα στις 1000 θηκες κ δεν εχω δει καμμια αρνητικη αξιολογηση για μαιμου...ειδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα μια adata microsd 32αρα class 10 στο s4 και έτσι απότομα τα έπαιξε. Την πήγα πίσω και με το πιστωτικό είμαι ανάμεσα σε μια Samsung 32 class 6 και Kingston 32 class 10. Από τη μία η μια είναι samsung από την άλλη η άλλη είναι class 10. Τι προτείνετε να διαλέξω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα μια adata microsd 32αρα class 10 στο s4 και έτσι απότομα τα έπαιξε. Την πήγα πίσω και με το πιστωτικό είμαι ανάμεσα σε μια Samsung 32 class 6 και Kingston 32 class 10. Από τη μία η μια είναι samsung από την άλλη η άλλη είναι class 10. Τι προτείνετε να διαλέξω?

Ευχαριστώ

 

 

Toshiba exceria 32gb c10.

Made in Japan.

 

Απλα εξαιρετικη!

 

No other comment!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα κ γω απο Spigen κατευθειαν απο το site και την παραγγειλα σε metallic red ηταν η θηκη με το καπακι οχι ομως με το κουμπι που εβγαλε τωρα,η αλλη και τωρα εχει καταργηθει.Ηρθε λοιπον μια ωραιωτατη θηκη με το καλλυμα μπροστα σε mettalic red οπως εδειχνε η φωτο και ενα ωραιωτατο ΡΟΖ στο πισω μερος που φυσικα δεν φαινοταν σε καμια φωτο.

Τους εστειλα mail κ την εστειλα πισω!

Τωρα εχει 3 θηκες που σκεφτομαι :

Ποιες μου προτεινετε;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα κ γω απο Spigen κατευθειαν απο το site και την παραγγειλα σε metallic red ηταν η θηκη με το καπακι οχι ομως με το κουμπι που εβγαλε τωρα,η αλλη και τωρα εχει καταργηθει.Ηρθε λοιπον μια ωραιωτατη θηκη με το καλλυμα μπροστα σε mettalic red οπως εδειχνε η φωτο και ενα ωραιωτατο ΡΟΖ στο πισω μερος που φυσικα δεν φαινοταν σε καμια φωτο.

Τους εστειλα mail κ την εστειλα πισω!

Τωρα εχει 3 θηκες που σκεφτομαι :

Ποιες μου προτεινετε;;;

 

Εγω πριν δυο μερες παρελαβα την 2η και 3η . Τελειες , πολυ καλη εφαρμογη διατηρωντας το τηλεφωνο λεπτο. Η 3η πιστευω επειδη εχει το καπακι απο πανω θα του δινη ογκο (γνωμη μου).

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν δυο μερες παρελαβα την 2η και 3η . Τελειες , πολυ καλη εφαρμογη διατηρωντας το τηλεφωνο λεπτο. Η 3η πιστευω επειδη εχει το καπακι απο πανω θα του δινη ογκο (γνωμη μου).

Σε αισθηση ποια λες;;;

μηπως η Neo Hybrid?

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Σε αισθηση ποια λες;;;

μηπως η Neo Hybrid?

 

Ναι η Neo Hybrid , και λαθος μου , την 2η και την 3η πηρα εγω :D

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...