Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Δοκιμασα να αλκαξω ρομ στο ι9505 να βαλω τη miui αλλα πριν κανω τις αρχικες ρυθμισεις πριν σεταριστει το κινητο μου βγαζει μηνυμα οτι unfortunately system ui has stopped κ δεν φευγει με τιποτα. Εψαξα παντου για λυση αλλα δεν βρηκα τιποτα. Εχω δοκιμασει πολλες εκδοσεις απτη ρομ κ τα gapps αλλα συνεχεια το ιδιο μου βγαζει. Τι μπορω να κανω? Η τελευταια εκδοση που βρηκα για τη miui ειναι η 3.8.9 δεν ξερω αν παιζει ρολο. Το εχει βγαλει σε κανεναν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα να αλκαξω ρομ στο ι9505 να βαλω τη miui αλλα πριν κανω τις αρχικες ρυθμισεις πριν σεταριστει το κινητο μου βγαζει μηνυμα οτι unfortunately system ui has stopped κ δεν φευγει με τιποτα. Εψαξα παντου για λυση αλλα δεν βρηκα τιποτα. Εχω δοκιμασει πολλες εκδοσεις απτη ρομ κ τα gapps αλλα συνεχεια το ιδιο μου βγαζει. Τι μπορω να κανω? Η τελευταια εκδοση που βρηκα για τη miui ειναι η 3.8.9 δεν ξερω αν παιζει ρολο. Το εχει βγαλει σε κανεναν αυτο?

 

Install instructions:-*Disable sim pin before you install- Reboot to CWM*(if you have problems, use*Philz's Touch recovery)- if you are coming from other rom (full wipe):*format /system, /cache, /data, /preload and in advanced Dalvik-cache-*upgrade:*format /system- install zip from SD-card, select miuianfroid_jflte_3.X.X.zip- install language pack if you need it-*REBOOT- flash gapps from here:*miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed.zip*OR*you can use*Google installer

 

Τα εκανες ολα αυτα???

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα πολλες εκδοσεις απο πολλα λινκ. Παιζει ρολο? Ποιο πρεπει να κατεβασω για το ι9505? Εχω δοκιμασει καπου στα 3 διαφορετικα λινκ. Πειτε μ ενα που να λειτουργει σε σ4

 

Τα εκανα ολα ναι

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα πολλες εκδοσεις απο πολλα λινκ. Παιζει ρολο? Ποιο πρεπει να κατεβασω για το ι9505? Εχω δοκιμασει καπου στα 3 διαφορετικα λινκ. Πειτε μ ενα που να λειτουργει σε σ4

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2306650

Ειπαμε ότι θες για το κινητό για ρομ και σχετικά θα μπαίνεις απο xda...

Δες στο Λίνκ.. Και δες κατω στο note που λεει δοκίμασε και αυτό και κατέβασε και τον κερνελ που δεινει.....

 

** και μην κάνεις συνεχόμενα ποστ χρησιμοποιεισαι επεξεργασία...

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να τη ξαναβαλω κ τωρα μου γραφει com.android.phone has stopped κ μετα contextprovider has stopped. ελεος

 

Κάνεις ολα τα wipe πριν την βάλεις ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το κανω

 

Κατι δεν γίνεται σωστά .Περνά με odin ενα επίσημο firmware (MGA) κανε root , περνα το cwm του Pihlz's και δοκίμασε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ το κινητο αλλα στο τελος δεν μου εβγαλε την εικονα οτι εκανε pass...απλα εμεινε εκει που ελεγε reset..πετυχε?

 

ακυρο ολα κομπλε...

 

σαν αρχαριος που ειμαι να δωσω μια συβουλη γιατι χτες μου φυγε το κλαπετο να επαναφερω το κινητο μετα brickαρισμα...

παντα να συνδεετε το usb στις πισω θυρες της μητρικης..και οχι στις μπροστινες..εγω την πατησα σαν βλακας..και βεβαια μετα εμαθα για τις διαφορες τους..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

εκανα ρουτ το κινητο αλλα στο τελος δεν μου εβγαλε την εικονα οτι εκανε pass...απλα εμεινε εκει που ελεγε reset..πετυχε?

 

Δοκίμασε να δεις αν έχεις root access Root Checker

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναπερασα μια παλιοτερη εκδοση της miui κ δεν μ εβγαλε τιποτα. θα δειξει. εβαλα την 3.8.2 την προτελευταια, θα εχει διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο random restart με Echoe rom v1.3.1.. Πηγα να παίξω ένα παιχνίδι ο χριστιανός, πάγωσε προς στιγμήν και έκανε ένα restart. Έχετε δει τίποτα παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις την ωμεγα ρομ? αν ναι εχει αντιμετωπισει κανενα προβλημα η οχι?

 

υπαρχει καποια αλλη ρομ που να συστηνετε?

Edited by bettytsa
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο random restart με Echoe rom v1.3.1.. Πηγα να παίξω ένα παιχνίδι ο χριστιανός, πάγωσε προς στιγμήν και έκανε ένα restart. Έχετε δει τίποτα παρόμοιο?

 

Μέχρι τώρα κανένα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα το κανω

 

 

 

Πέρασε PhilZ Touch 6.0.3.3 μεσω του Odin και bootαρε στη συνέχεια στο Recovery και πάτησε wipe data/Factory Reset και στη συνέχεια Clean to install a new Rom.

Αφού τελειώσει, install zip και επέλεξε την Rom που θέλεις να φλασάρεις.

Μόλις τελειώσει το install και πατήσεις να κανείς reboot το τηλέφωνο μην ξεχάσεις να επιλέξεις Yes disable flash Recovery.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα κανένα.

και εδω τίποτα...όλα μια χαρά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας σας 3minit framework?

 

Εγώ!! Είναι άψογο..

 

 

Πρώτο random restart με Echoe rom v1.3.1.. Πηγα να παίξω ένα παιχνίδι ο χριστιανός, πάγωσε προς στιγμήν και έκανε ένα restart. Έχετε δει τίποτα παρόμοιο?

 

Ευθύμη είχα συχνά restart με wanam + adam.

Γύρισα σε στοκ απλά ρουτ προς το παρον και πάνε όλα ρολόι.

Εχω την αισθηση οτι κατι δεν παει καλα με το cwm του phil,θα αφλησω 2-3 μέρες ακόμα χωρίς ρουτ να είμαι σίγουρος και μετά θα βάλω το cwm του phil.

Αν ξανακάνει restart στα καλα καθουμενα θα φταίει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο την πρωτη μερα τη recovery του phil και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε reboot ουτε 1φορα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο την πρωτη μερα τη recovery του phil και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε reboot ουτε 1φορα

 

Με τι ρομ το έχεις δοκιμάσει ?

Η αλήθεια είναι οτι με στοκ ρομ τις πρώτες μέρες δεν ειχα ουτε εγώ..

Με wanam αρχισαν τα προβλήματα!!

Link to comment
Share on other sites

Με foxhound απο 0.9 μεχρι την 1.4 και ausdim v4/7/11/12 με stock δεν εχω αποψη την αφησα 1 ωρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ το έχεις δοκιμάσει ?

Η αλήθεια είναι οτι με στοκ ρομ τις πρώτες μέρες δεν ειχα ουτε εγώ..

Με wanam αρχισαν τα προβλήματα!!

 

 

Άλλαξε τον κερνελ του wanam είναι μάπα και προβληματικος για το 9505.Και το τοπικ του κερνελ το έχουν κλειδώσει και αφαιρέσει τα λινκ...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 9500 δοκίμασα τον Adam σε official rom και είναι ο μοναδικός kernel που κάνει το S4 να έχει ίδια συμπεριφορά με το Note 2 στο θέμα θερμοκρασιας.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 9505 ειχα ψιλολαγκαρισματα με adam kernel.Για την ωρα γυρισα σε στοκ ρομ κι ειμαι μια χαρα.Αφαιρεσα κι οτι δεν ηθελα και δεν εχω θεματα.

Την echoe ηθελα να δοκιμασω αλλα βαριεμαι να ξαναστηνω το κινητο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...