Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Από αυτονομία πως πάει; Τι άλλο λείπει από λειτουργίες εκτός από IR & NFC? (δεν τα χρησιμοποιώ).

 

Aπο αυτονομια παει παρα πολυ καλα,ιδια με stock και ισως καλυτερα απο stock αλλα ειναι νωρις ακομα. Λειπουν τα air guestures και οτι σαβουρα εχει βαλει μεσα η samsung. Ειναι pure android δηλαδη.

Καμερα,bluetooth,wi fi,lte,gps και ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα. Επισης με cobalt theme ειναι αλλο κινητο και σε εμφανιση ;)

 

Edit : Στην καμερα μην περιμενεις τα mode της samsung αλλα οτι εχει το android απο μονο του.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορούμε να κάνουμε το κινητό να φαίνεται σαν εξωτερικός δίσκος οπώς έκανα και με το s2 μου στα windows.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε το κινητό να φαίνεται σαν εξωτερικός δίσκος οπώς έκανα και με το s2 μου στα windows.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

 

Ερώτηση / Απάντηση αριθμός 9.Θέλει root

Για εξωτερική sdcard.Την εσωτερική του τηλεφώνου δεν μπορείς.Περιορισμός του android

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτονομια παει παρα πολυ καλα,ιδια με stock και ισως καλυτερα απο stock αλλα ειναι νωρις ακομα. Λειπουν τα air guestures και οτι σαβουρα εχει βαλει μεσα η samsung. Ειναι pure android δηλαδη.

Καμερα,bluetooth,wi fi,lte,gps και ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα. Επισης με cobalt theme ειναι αλλο κινητο και σε εμφανιση ;)

 

Edit : Στην καμερα μην περιμενεις τα mode της samsung αλλα οτι εχει το android απο μονο του.

Οπότε θα λείπει το Smart Stay. Βάλε και τα modes της κάμερας, άρα άκυρο για εμένα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι δεν καταλαβα. Εγω με το που βαζω με το usb πανω το s4 μου το βγαζει στο my computer και την εσωτερικη και την sd να μπορω να τις δω. Λετε κατι αλλο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα λείπει το Smart Stay. Βάλε και τα modes της κάμερας, άρα άκυρο για εμένα...:rolleyes:

 

Nαι ολα τα καλουδια που κανουν το s4 να ξεχωριζει απο τα αλλα κινητα λοιπουν. Και εγω οσο και να μου αρεσει το smoothens δουλευω της ir και μερικα mode της καμερας καθως και τα air guesters οποτε παω για omega 5.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε root με official rom XXUAME2 για να κάνω Unroot πρέπει υποχρεωτικά να μηδενίσω τον flash counter πρώτα και μετά να μπω στην εφαρμογή SuperSU για να κάνω Full Unroot? Θα έχω κανένα πρόβλημα αν δεν μηδενίσω τον flash counter?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε root με official rom XXUAME2 για να κάνω Unroot πρέπει υποχρεωτικά να μηδενίσω τον flash counter πρώτα και μετά να μπω στην εφαρμογή SuperSU για να κάνω Full Unroot? Θα έχω κανένα πρόβλημα αν δεν μηδενίσω τον flash counter?

 

Θες να βαλεις τη τελευταια γερμανικη?

Αν ναι,περασε τη και δες αν εχεις root.Αν το χασεις κανε παλι root και μετα μηδενισε με triangle μια και καλη.

Αν απλα θες να το εχεις official,τοτε πριν κανεις unroot,μηδενισε τον counter

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ολα σωστα δουλευουν αλλα μου κανει ενα περιεργο πραγμα...Το wifi ενω δουλευει κανονικα, μου αργει πολλες φορες υπερβολικα. Πχ μπηκα facebook καποια στιγμη και δεν μου ανοιγε σελιδες προφιλ παρα μονο μια φωτογραφια... Μολις το εκλεισα και εβαλα 3g μπηκε με τη μια...Τι κουλο ειναι αυτο ? :P
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το goomanager και το κανεις απο κει το twrp αν θες...

 

Ολα σωστα δουλευουν αλλα μου κανει ενα περιεργο πραγμα...Το wifi ενω δουλευει κανονικα, μου αργει πολλες φορες υπερβολικα. Πχ μπηκα facebook καποια στιγμη και δεν μου ανοιγε σελιδες προφιλ παρα μονο μια φωτογραφια... Μολις το εκλεισα και εβαλα 3g μπηκε με τη μια...Τι κουλο ειναι αυτο ? :P

 

Ειδα κατι ακομα πιο κουφο απο αυτο που γραφω. Στο δικο μου wifi το κανει αυτο. Στου διπλανου μου που μπηκα εμπαινε παντου μπαμ...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

 

Ειδα κατι ακομα πιο κουφο απο αυτο που γραφω. Στο δικο μου wifi το κανει αυτο. Στου διπλανου μου που μπηκα εμπαινε παντου μπαμ...

Κανε επανεκκίνηση το ρουτερ σου , θα στρωσει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το κανω στρωνει για 2-3 λεπτα και μετα παλι τα ιδια... Βασικα ισως ειμαι υπερβολικος...Ακουστε τι κανει...

 

Παταω πχ myphone.gr. Φορτωνει τα παντα στη σελιδα φωτογραφιες κτλ μπορεις να πατησεις παντου αλλα η μπαρα δεν παει μεχρι τερμα...Μπορει να παρει και 1-2 λεπτα.

 

Μολις συνδεομαι στο απεναντι wifi που ειναι με 1-3 μπαρες ενω το δικο μου με 5 ανοιγει τα παντα και με τη μια.

 

Εχω αλλαξει και channel στο router μου...

 

ΥΓ Παρατηρησα κατι ακομα... Το βελακι του down (πορτοκαλι) μενει σχεδον παντα αναμενο...Σβηνει για ελαχιστα και παλι ανοιχτο...Στο αλλο wifi γινεται το αντιθετο. Αναβει για ελαχιστα και ειναι την περισσοτερη ωρα σβηστο...Τι διαολο γινεται?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το κανω στρωνει για 2-3 λεπτα και μετα παλι τα ιδια... Βασικα ισως ειμαι υπερβολικος...Ακουστε τι κανει...

 

Παταω πχ myphone.gr. Φορτωνει τα παντα στη σελιδα φωτογραφιες κτλ μπορεις να πατησεις παντου αλλα η μπαρα δεν παει μεχρι τερμα...Μπορει να παρει και 1-2 λεπτα.

 

Μολις συνδεομαι στο απεναντι wifi που ειναι με 1-3 μπαρες ενω το δικο μου με 5 ανοιγει τα παντα και με τη μια.

 

Εχω αλλαξει και channel στο router μου...

 

ΥΓ Παρατηρησα κατι ακομα... Το βελακι του down (πορτοκαλι) μενει σχεδον παντα αναμενο...Σβηνει για ελαχιστα και παλι ανοιχτο...Στο αλλο wifi γινεται το αντιθετο. Αναβει για ελαχιστα και ειναι την περισσοτερη ωρα σβηστο...Τι διαολο γινεται?

 

φλασρε αλλο modem

Link to comment
Share on other sites

Πατε τηλ. τον παροχο σου ,αν δεν το λύσουν το πρόβλημα του ρουτερ , πες τους για δωρεαν αντικατασταση

Τωρα κατεβάζω κατι και βλεπω οτι τα βελακια δεν "αντιδρουν" ειναι μαλλον παντα ανοιχτα . Δεν τρεμοσβηνει . Και κατεβαζει γρηγορα

Τελειωσε το κατεβασμα . Το πορτοκαλι αναβοσηνει πολυ πιο συχνα απο το πρασινο αναλογα ποσο δινει ποσο παιρνει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα για την ερώτησή σου πήγαινε στις "Επιλογές Προγραμματιστή" και θα βρεις το "Εντοπισμός Σφαλμάτων USB".

Για το License διάβασε εδώ.

 

Για τέτοιες απορίες υπάρχει η ενότητα Android.

 

ζητω συγνωμη, αλλα πραγματικα ειχα εκνευριστει και δεν ηξερα που επρεπε να ποσταρω εκεινη την στιγμη.

ειχα ξεχασει οτι πρεπει να κανουμε κλικ πανω στον αριθμο κατασκευης.

ευχαριστω πολυ

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα cm 10.1

Το smoothens σε ολο το μεγαλειο του ειναι !! Και δουλευουν τα παντα σχεδον τελεια ! Παρα πολυ καλη rom για καθημερινη χρηση σε οσους μπορουν να στερηθουν ir και nfc. Kερδιζουν σε ποιοτητα δουλεματος και σερφαρισματος του τηλεφωνου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2271595

 

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος για να πάει κάποιος σε CM αν έχει το Galaxy S4.

Από τη μία το official είναι 4.2.2 και από την άλλη θα χάσει τις μισές λειτουργίες της κάμερας...

Τέλος στην 4.3 θα βγει επίσημη vanilla από Google για το S4 οπότε πραγματικά το βλέπω άσκοπο...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι ναναι... Εκανα reset το router και restore απο cfg file και τωρα ανοιγουν οι σελιδες κανονικα με wifi... Βεβαια το πορτοκαλι βελακι συνεχιζει να ειναι συνεχεια αναμενο αλλα τουλαχιστον δουλευει κατα τα υπολοιπα... Ξαναδοκιμασα με το αλλο router και εκει παραμενει κλειστο το πορτοκαλι βελακι... Τι να πω...

 

ΥΓ Το πορτοκαλι λαμπακι ακυρο τελικα. Εκανα το εξης τεστ και καταλαβα οτι κατι παιζει απο εκει... Εβγαλα το switch που ενωνει το router με τα υπολοιπα πραγματα στο σπιτι και εσβησε. Αρα κατι του στελνει δεδομενα απο τα pc/ενισχυτη/media player/tv κτλ.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τέλος στην 4.3 θα βγει επίσημη vanilla από Google για το S4 οπότε πραγματικά το βλέπω άσκοπο...

 

Επίσημη θα βγει τέλος του μήνα που κυκλοφορεί το google edition s4 στο us play store. Αλλά πάλι δε θα υπάρχουν επιλογές τόσο για infrared όσο και της κάμερας. Οπότε τι να έχεις cm τι την rom της google το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε παρει το ματι μου λιγο πριν παρω το κιν, ενα βιντεακι απο youtube με καποια trick οπου βελτιωναν αισθητα τα lags του κινητου.

Ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω... :O:O

 

edit: found it.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y&feature=player_embedded

 

το βαζω μηπως το ψαχνει κ κανας αλλος

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε παρει το ματι μου λιγο πριν παρω το κιν, ενα βιντεακι απο youtube με καποια trick οπου βελτιωναν αισθητα τα lags του κινητου.

Ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω... :O:O

 

edit: found it.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y&feature=player_embedded

 

το βαζω μηπως το ψαχνει κ κανας αλλος

Παλαιότερα ο Στράτος που έφτιαχνε πολύ καλές ROM για το S2, είχε πει ότι δεν είναι καλή ιδέα να απενεργοποιήσεις εντελώς αυτά τα animations...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα ο Στράτος που έφτιαχνε πολύ καλές ROM για το S2, είχε πει ότι δεν είναι καλή ιδέα να απενεργοποιήσεις εντελώς αυτά τα animations...:rolleyes:

 

Δε γνωρίζω τι είχε πει ο Σταύρος, αλλά δεν υπάρχει κάτι κακό στο να απενεργοποιησεις τα animations.

Δε καταλαβαίνω το λόγο και ούτε έχω διαβάσει κάτι αρνητικό.

Είναι απλά θέμα γούστου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μετα το update,ενεργοποιειται μονο του το wifi;τι εχει γινει;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μετα το update,ενεργοποιειται μονο του το wifi;τι εχει γινει;

 

Από μόνο του:confused::confused:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...