Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Που βρίσκεται η επιλογή γιατι σε μενα εχει ανα 5 λεπτα, 10 εως 1 ωρα. Τίποτα αλλο.

 

Πλήκτρο ρυθμίσεων> Ρυθμίσεις> Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου> Συχνότητα συγχρονισμού> Αυτόματο (Ώθηση).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλήκτρο ρυθμίσεων> Ρυθμίσεις> Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου> Συχνότητα συγχρονισμού> Αυτόματο (Ώθηση).

 

Εκεί πάω κι εγώ αλλά μου δίνει μόνο αυτές τις επιλογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πάω κι εγώ αλλά μου δίνει μόνο αυτές τις επιλογές.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι το default app της 4.4? Γιατί η διάταξη των ρυθμίσεων που βλέπω δε μοιάζουν με τις δικές μου.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι το default app της 4.4? Γιατί η διάταξη των ρυθμίσεων που βλέπω δε μοιάζουν με τις δικές μου.

 

Από εδώ το κατέβασα http://www.andromint.com/download-install-android-4-4-kitkat-stock-apps-device/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Τι να σου πω, το σωστό φαίνεται να έχεις. Περίεργο...

 

Εγώ το κατέβασα από εδώ. Τι να πω αν δε βαριέσαι δοκίμασέ το και από δω μπας και είναι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, το σωστό φαίνεται να έχεις. Περίεργο...

 

Εγώ το κατέβασα από εδώ. Τι να πω αν δε βαριέσαι δοκίμασέ το και από δω μπας και είναι διαφορετικό.

 

Τι είδους mail έχεις σεταρει; Προφανώς οχι Gmail γι αυτό σου δίνει push.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους mail έχεις σεταρει; Προφανώς οχι Gmail γι αυτό σου δίνει push.

 

Microsoft (@outlook.com). Αλλά αν θες να σετάρεις gmail γιατί δε χρησιμοποιείς το GMail app που είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό σε interface κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Microsoft (@outlook.com). Αλλά αν θες να σετάρεις gmail γιατί δε χρησιμοποιείς το GMail app που είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό σε interface κτλ?

 

Η εφαρμογή Gmail έχει ένα κακό. Όταν υπάρχει αλυσίδα μηνυμάτων που συμμετέχουν πολλοί, μπερδεύει τα νεότερα και τα τοποθετεί άλλοτε κάτω άλλοτε πάνω και άλλες φορές όπου να ναι με αποτέλεσμα να ψάχνεις που είναι το πιο πρόσφατο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που να δίνει συντόμευση (ή widget) για τις επιλογές που δίνει το power button (Τερματισμός/Επανεκκίνηση κτλ)? Θέλω να χρησιμοποιώ τα hard buttons όσο λιγότερο μπορώ...
Link to comment
Share on other sites

 

Τις έχω δει όλες αυτές. Κάνουν τη δουλειά που θέλω γενικά, απλώς θα μ' άρεζε πιο πολύ αν μπορούσα να έχω το original menu και όχι αυτό της εφαρμογής. Αυτό το μενού δεν υπάρχει κάπου ως αρχείο συστήματος να το κάνω εγώ μια συντόμευση απλώς?

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω δει όλες αυτές. Κάνουν τη δουλειά που θέλω γενικά, απλώς θα μ' άρεζε πιο πολύ αν μπορούσα να έχω το original menu και όχι αυτό της εφαρμογής. Αυτό το μενού δεν υπάρχει κάπου ως αρχείο συστήματος να το κάνω εγώ μια συντόμευση απλώς?

 

Wanam exposed εχει μεσα αυτο που θες...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είχα από την στιγμή που το πήρα πριν 6 μήνες την Google edition rom του Faryaab.

Για κάποιο λόγο... επανέφερα το τηλέφωνο σε στoκ rom XXUEMKE (DBT) 4.3.

Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω custom rom χωρίς να "σκάσει" ο knox?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είχα από την στιγμή που το πήρα πριν 6 μήνες την Google edition rom του Faryaab.

Για κάποιο λόγο... επανέφερα το τηλέφωνο σε στoκ rom XXUEMKE (DBT) 4.3.

Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω custom rom χωρίς να "σκάσει" ο knox?

Custom οχι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Downgrade σε επίσημη προ knox?

 

Ούτε... Γενικά downgrade από stock 4.3 σε stock 4.2.2 δε γίνεται. Σε custom ναι αλλά θα γράψει ο Knox.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε... Γενικά downgrade από stock 4.3 σε stock 4.2.2 δε γίνεται. Σε custom ναι αλλά θα γράψει ο Knox.

Είμαι χρήστης από S1, S2, S3, Galaxy Nexus, S4 και θέλετε να μου πείτε οτι αποφάσισε η Samsung να μας κόψει την όρεξη για ατελείωτα ξενύχτια και φλασαρίσματα, triangle away, usb jig, και δεν έχει γίνει πόλεμος? Μάλιστα... ώρα για αποφάσεις. Πάμε για Nexus 5...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση σχετικά με τον music player (αν και το έψαξα αρκετά, αλλά λέω μήπως.....).

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τις φακέλους ιεραρχικά σαν ´file explorer´, δηλαδή των έναν μέσα στον άλλων(το έχει το poweramp αλλά δεν έχει adapt);

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση σχετικά με τον music player (αν και το έψαξα αρκετά, αλλά λέω μήπως.....).

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τις φακέλους ιεραρχικά σαν ´file explorer´, δηλαδή των έναν μέσα στον άλλων(το έχει το poweramp αλλά δεν έχει adapt);

 

Αν εννοείς τον default music player τότε δυστυχώς όχι. Σπαστικό ξέρω. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο gallery κατά την άποψή μου όπου τα δείχνει όλα τουρλουμπούκι!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τον default music player τότε δυστυχώς όχι. Σπαστικό ξέρω. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο gallery κατά την άποψή μου όπου τα δείχνει όλα τουρλουμπούκι!

 

Υπάρχει πουθενά κανά mail να στείλουμε μήπως..... το βάλουν;(λέμε τώρα.....)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά κανά mail να στείλουμε μήπως..... το βάλουν;(λέμε τώρα.....)

 

Εδώ δεν έχουμε καταφέρει άλλα κι άλλα με τα mail αυτό θα καταφέρουμε??

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε καταφέρει άλλα κι άλλα με τα mail αυτό θα καταφέρουμε??

 

Μάλλον έχεις δίκιο....

Περιμένουμε μήπως το κάνουν στο 4.4, αν και χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει ασχοληθεί κανένας με dual boot στην συσκευή μας.απο προχθες που βρηκα το θεμα στους xda σημερα καταφερα να βγαλω ακρη αλλα περασα 2 ρομ που δεν μου αρσουν.απλα και μονο για να δω πως δουλευει.αν εχει κανενας παραπανω ιδεα θα το εκτιμούσα
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που είναι ήδη rooted μπορούν να αναβαθμίσουν σε νέα stock Rom και να κρατήσουν το root με το mobile Odin pro χωρίς να ανέβει ο knox counter.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2522729

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...