Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Άλλαξε τις ρυθμίσεις απο την εφαρμογή my files .

 

Δηλαδή όποιος δεν έχει την εφαρμογή δεν μπορεί να το αλλάξει...? Αν και γενικά στις ρυθμίσεις δεν έχω βρει κάτι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? Δε βρίσκω κατι:sly:

Διάβασε εδώ http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1772970/set-default-download-location-card.html

Δηλαδή όποιος δεν έχει την εφαρμογή δεν μπορεί να το αλλάξει...? Αν και γενικά στις ρυθμίσεις δεν έχω βρει κάτι

Όλοι την έχουν ,αν πας στο app drawer θα την βρεις ( τα αρχεία μου )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1772970/set-default-download-location-card.html

 

Όλοι την έχουν ,αν πας στο app drawer θα την βρεις ( τα αρχεία μου )

 

Bloatware... Ούτε TW launcher δεν έχω πάνω στο κινητό!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε, στον οδηγό που μοθ παραθέτεις λέει να επιλέξω την επιλογή "Set home directory".

Αυτή όμως η επιλογή είναι γκριζαρισμένη και δεν μπορεί να επιλεχθεί. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, στον οδηγό που μοθ παραθέτεις λέει να επιλέξω την επιλογή "Set home directory".

Αυτή όμως η επιλογή είναι γκριζαρισμένη και δεν μπορεί να επιλεχθεί. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Για αυτά που κατεβάζεις απο τον broswer δοκίμασε μέσα από αυτόν(ρυθμίσεις ) να αλλάξεις το directory.

Για το άλλο το ψάχνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πέρασα την omega 13.2 πάνω στη 13.1 και οι ρυθμίσεις που είχα στο wanam xposed δεν λειτουργούν (πχ notification settings με smart eye/alarm να μη φαίνονται κλπ)...

Παίζει κάτι να μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πέρασα την official mj5 και προσπαθώ να της βάλω το ανάλογο μόντεμ το περνάω με Odin μου λέει pass αλλά στο κινητό λέει ακόμα ότι έχω την mh8 στην έκδοση βασικού φάσματος. ..γιατί δεν μου την περνάει? Το 4G είναι ο και το wifi απλά το σήμα είναι άθλιο έχω το πολύ 2 μπαρες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πέρασα την official mj5 και προσπαθώ να της βάλω το ανάλογο μόντεμ το περνάω με Odin μου λέει pass αλλά στο κινητό λέει ακόμα ότι έχω την mh8 στην έκδοση βασικού φάσματος. ..γιατί δεν μου την περνάει? Το 4G είναι ο και το wifi απλά το σήμα είναι άθλιο έχω το πολύ 2 μπαρες

 

Πως πέρασες official mj5 και δε σου πέρασε το modem???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα. .μέσω Odin την πέρασα. .πέρασα στο μετά έκανα autoroot και μετά πέρασα τον pliz recovery . μετά πέρασα το μόντεμ ξεχωριστά αλλά τίποτα. .δεν ξέρω τι γίνεται και αν έχουν μπλέξει οι bootloader και αν έχει σχεση
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα. .μέσω Odin την πέρασα. .πέρασα στο μετά έκανα autoroot και μετά πέρασα τον pliz recovery . μετά πέρασα το μόντεμ ξεχωριστά αλλά τίποτα. .δεν ξέρω τι γίνεται και αν έχουν μπλέξει οι bootloader και αν έχει σχεση

 

Απο που κατεβασες την official? Το οτι εβαλες official αν οντως εχεις κανει αυτο και φλασαρες custom recovery και εχεις ενεργοποιησει τον knox το γνωριζεις ετσι? Αλλο bootloader, αλλο μοντεμ. Μην μπερδευεσαι. Αλλα να εχεις περασει την official mj5 και να μην σου περασει το μοντεμ μου κανει τρομερη εντυπωση. Αλλα μικρο το κακο. Περνα το μονο του

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω φάει το κνοξ καιρό τώρα. .από το X da το κατέβασα

.μα αυτό είναι το θέμα το περνάω ξεχωριστά και δεν περναει..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω φάει το κνοξ καιρό τώρα. .από το X da το κατέβασα

.μα αυτό είναι το θέμα το περνάω ξεχωριστά και δεν περναει..

 

Ενα λινκ παρακαλώ να δω μηπως λεει οτι εχουν αφαιρεσει τιποτα! Γιατί δεν την κατεβαζεις απο samsung κατευθειαν...

Οταν φλασαρεις το μοντεμ βγαζεις την καταληξη .md5 απο το τελος? Ξετικαρεις το auto reboot στο odin???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωχ πρέπει να η ξετικαρεις το reboot?δεν το ήξερα! Αυτό είναι το λινόhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

 

Έχω κατεβάσει το στοκ mj5 από hotfile

Link to comment
Share on other sites

Ωχ πρέπει να η ξετικαρεις το reboot?δεν το ήξερα! Αυτό είναι το λινόhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

 

Έχω κατεβάσει το στοκ mj5 από hotfile

 

Εσύ έβαλες την Pre-Rooted σωστά ??

Πέρνα δυο φορές το modem κάνοντας ενδιάμεσα reboot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Την original stock rom έχω περάσει. .το μόντεμ το έχω κατεβάσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025..το δοκίμασα και με ξετικαρισμενο το auto reboot και αμονι πάλι. .δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μάλλον θα πάω πάλι σε mh8..

 

Τελικά έφταιγε το αρχείο συγνώμη για την αναστάτωση παιδιά. .παρόλα αυτά το σήμα είναι άθλιο μέσα στο σπίτι δεν έχω καμία μπαρα..συμβαίνει και σε εσάς?

 

:!: -- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως γυρνάει το σήμα σε 4g.δοκίμασε να το βγάλεις εντελώς το 4g από τα networks να δεις αν ακόμα έχεις χάλια σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Την original stock rom έχω περάσει. .το μόντεμ το έχω κατεβάσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192025..το δοκίμασα και με ξετικαρισμενο το auto reboot και αμονι πάλι. .δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μάλλον θα πάω πάλι σε mh8..

 

Τελικά έφταιγε το αρχείο συγνώμη για την αναστάτωση παιδιά. .παρόλα αυτά το σήμα είναι άθλιο μέσα στο σπίτι δεν έχω καμία μπαρα..συμβαίνει και σε εσάς?

 

:!: -- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Αφού δεν βάζεις την pre-rooted γιατί δεν κατεβάζεις και φλασάρεις την ρομ όπως την δίνει η Sammy για κάθε ενδεχόμενο! Θα είχες τελειώσει τόση ώρα...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα το original stock αυτό δεν είναι? Τις Samsung. .αυτή είχα κατεβάσει και δεν εμπαινε το μόντεμ. .έβγαλα το lte μια και έτσι κι αλλιώς μέχρι 3g έπιανε Για Κάποιο Λόγο Αφού Πέρασα Το μοντεμ και έφτιαξε το σήμα όλα καλά τωρα..

 

Υ. Γ. Σορρυ για τα πολλαπλά ποστ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα μικρο (rewie) των μεχρι τωρα 4.3 rom custom που κυκλοφορουν.Να ξεκαθαρισω οτι εχω τον παλιο bootloader. Η πρωτη που δοκιμασα ηταν η echo v5.αρκετα καλη αλλα καμια σχεση με την ν6.σε συνδιασμο με faux kernel μπορω να πω οτι για καθημερινη χρηση ειναι απιστευτα γρηγορη με αριστη μπαταρια.την εβγαλα μονο και μονο για το θεμα...αυτο το κόκκινομε χαλασε πολυ...θα μου πεις γιατι δεν εβαζες την ν6 με στοκ???γιατι με ετρωγε ο κ...ς μου να δοκιμασω και αλλες...ommega v13.2 μια σταθερη αξια χωρις ομως ιδιαίτερα εξτρα που περιμενα να εχει και αυτα που εχει δεν λειτοργουν ολα....παρόλααυτά ειπα ναδοκιμασω και bobcat v7. Ειχα την ν6 σε 4.2 και ειχα μεινει με αυτη την ρομ το περισοτερο διαστημα.με το που φλασαρα την ρομ ειδα μια ασυνήθιστα μεγαλη θερμοκρασια και η μπαταρια αδιαζε απιστευτα γρηγορα.πριν την πεταξω ειπα να δοκιμασω να αλλαξω κερνελ και περασα το faux...το κινητο μετα απο 8 μηνες πραγματικα το χαίρομαι...
Link to comment
Share on other sites

Στην bobcat δουλευουν ολα ρολοι? Ειμαι και εγω στην σκεψη να την περασω οποτε οποιαδηποτε πκηροφορια μπορεις να δωσεις ειναι ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα φιλε μου.να φανταστεις την συσκευή τηνν εχω παντα φορτωμενει με πανω απο 130 αpps και λογο 4.3 κανει πολυ καλη διαχείριση ram με αποτελεσμα να εχεις και καλυτερη μπαταρια.Οπως ειπα και πιο πανω δες οταν την περασεις την θερμμοκρασια.δεν λεω οτι φτι σιγουρα ο κερνελ που δινει ο develop μπορει να μην εκατσε καλα σε εμενα αλλα μολις αλλαξα κερνελ ειδα τρομερη διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

Την απαντηση θα την δωσεις εσυ με το τι θες.Δηλαδη και η δυο ρομ δουλευουν παρα πολυ καλα χωρις προβληματα και ειναι καθαρα custom σε περιπτωση που διαλεξεις την echo theme γιατι υπαρχει και η απλη αλλα αν θες την γνωμη η bobcat κουμποσε καλυτερα στο τηλέφωνο μου και στο ματι μου...πολυ κοκκινο ρε παιδι μου η echo.o develop της bobcat βγαζει αρκετα update μεσο οτα και ειναι συμβατη η ρομ με 3minit και εχει πολυ ωραιο theme.βεβαια αν θες κατι προς original theme την ξεχνας την bobcat και πας προς echo ή omega που ειναι εξισου δυνατη.Η επιλογη δικη σου αλλα οτι και αν κανεις διαβασε πολυ καλα τις οδηγιες για να αποφυγεις δυσλειτουργιες.καλα φλασμαρισματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,το mj5 modem σας δουλέυει χωρις προβλήματα στις 4.3?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...